Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Nisu najveći, samo dva u moru ostalih, ali jesam srećan zbog njih. Ne zato što su bitni, nego zato što se život sastoji od mnoštva sitnica, a ja pokušavam da se radujem malim stvarima (velikih je najčešće veoma malo i uvek idu u paketu sa nekim problemima).
Žao mi je zbog tvoje košarke, pretpostavljam kakav je to osećaj, a drago mi je da si konačno napisao nešto i na način koji ja mogu da progutam (a nadam se i svarim, videćemo sutra ujutro :/ ).
Nisam čitao sve ono o čemu sada raspravljate, ali mi malo bode oči ovo što si pisao o stečaju i likvidaciji. Ne ulazeći u temu vaših rasprava, samo želim da kažem da postoji velika razlika između ta dva postupka i nije isto kada se firma gasi putem likvidacije ili kroz stečajni postupak.
Eto tako, konačno da sa Nevenkovićem iole normalno komuniciram. Ovo je velika stvar i ja sada koristim priliku da ga ovako javno pozdravim. :kk:
 
Likvidacija je zatvaranje firme zbog volje vlasnika, dok je stečaj prinudni proces zatvaranja firme zarad isplate potraživanja. Osim razloga otpočinjanja procesa ne vidim suštinske razlike u daljem odvijanju jednog i drugog postupka. Svodi se na to da se isplate sva potraživanja a ostatak od likvidiranog kapitala(ako ga bude) ide vlasniku. Osim eto što likvidacionog upravnika može postaviti vlasnik dok stečajnog postavlja Agencija za licenciranje stečajnih upravnika ili neka druga državna institucija i u stečaju postoji još i odbor poverilaca kao telo koje kobajagi nešto odlučuje.
 
alibaba":3l6stbiw je napisao(la):
z@p":3l6stbiw je napisao(la):
izgleda da nisi razumeo pitanje?
ne komentarisem ja kvalitet odrzavanja zelenih povrsina, vec zasto to stanari placaju kad su to javne povrsine, a Gradsko zelenilo http://www.zelenilo.rs/index.php?page=delatnost je zaduzeno za iste i od grada Beograda (kome opet mi placamo razne takse, doprinose i poreze) za njih dobija pare

PS
evo zasto pitam

Са кошењем се почиње од прве категорије.У току прве половине маја покошене су све површине из прве четири категорије, а то су све парковске површине, као и скверови и саобраћајнице. Сада је у току кошење површина из пете категорије, што углавном подразумева кошење у стамбеним насељима. Због снежних падавина које су биле у марту месецу и чињенице да је вегетација кренула касније него обично цела динамика радова на кошењу је померена. Након завршетка кошења у стамбеним насељима, улазимо на површине које нису приведене намени тј. нису уређене, оне припаду шестој категорије и са тим завршавамо прво кошење зелених површина.


Nije JAVNA POVRŠINA . to je površina koju su dužne da održavaju zgrade. Ako ne ugovoriš održavanje zelenila, grad po defaultu odredi gradsko zelenili i placa se preko infostana, ovako nema te stavke u infostanu, a koliko sam video zelenilo se održava kao ispred delta holdinga - odlicno

E sad, ono ,,nije javna površina" to znači da je sa ,,ove" strane regulacione linije a ne sa ,,one", ali samim tim što nije javna ne znači ne nije u javnom korišćenju, tj konkretna se ne može ograditi kao dvorište kuće + kapija + katanac, vec nju moye da koristi svako a moraju da je odrzavaju oni koji imaju nekretnine na njoj, tj. da ugovore odrzavanje sa nekim, a grad nametne javna preduzeca ako se to ne resei drugacije


pa nisi bas upoznat sa materijom :D

ajde reci koja zgrada (izgradjena pre belvilla) u bilo kom bloku na NB ima ugovor sa nekim o odrzavanju zelenila i da to jos placa???. Preko infostana se ne placa odrzavanje zelenila kao posebna satvka imas samo stavku za GGZ. To proveri neko ti je prodao rog za svecu ;) tj ako se placa preko infostana onda stanovnici belvilla placaju dva puta infostanu i belvilu :D
Kakve veze ima regulaciona linija???? to je linija iza koje nema gradnje ali to nema veze sa javnom i zelenom povrsinom. Ako se gradu sutra digne da na toj zelenoj povrsini digne trafostanicu ili nesto slicno ko ce da je spreci???

Stanari su duzni da odrzavaju trotoare (zimi kad pada sneg recimo) a ne saobracajnice jer su i one javne, duzni su da odrzavaju instalacije ako ih ima u trotoaru (slivnici resetke i dr) ali ne i u saobracajnicama.

Da bi uknjizio objekat na novom beogradu, geometar mora da ti parcelu razdvoji na dva dela parcelu ispod objekta i parcelu oko objekta. Na parceli ispod objekta se knjizi Objekat kao nekretnina i to su povrsine za koje se placa gradsko gradjevinsko zemljiste. Pogledaj u svojoj uplatnici placas samo za povrsinu stana koji posedujes a ne i za zelene povrsine sto bi naravno morao da placas da to nije javna povrsina ;)
 
FTJ
niki: gradsko građevinsko zemljište plaća pravno lice koje u posedu ima neku nekretninu ili zemljište i to samo na ono što je u pravu svojine dok blok67 ima pravo korišćenja zemljišta na 99 godina za šta je naknada plaćena unapred. Znači blok 67 trenutno plaća porez na imovinu i gradsko građevinsko samo na neprodate stanove i to je to. Kada se budu prodali, budući vlasnici, u slučaju da su fizička lica, plaćaće samo porez na imovinu na te stanove, a ako kupi pravo lice, plaćaće porez na imovinu i gradsko građevinsko na taj stan. U slučaju da se svi stanovi prodaju i potreba za postojanjem firme blok 67 prestane da postoji, pravo korišćenja će se verovatno preneti na (pravno lice)Skupštinu stanara.

z@p
Da bi uknjizio objekat na novom beogradu, geometar mora da ti parcelu razdvoji na dva dela parcelu ispod objekta i parcelu oko objekta. Na parceli ispod objekta se knjizi Objekat kao nekretnina i to su povrsine za koje se placa gradsko gradjevinsko zemljiste. Pogledaj u svojoj uplatnici placas samo za povrsinu stana koji posedujes a ne i za zelene povrsine sto bi naravno morao da placas da to nije javna povrsina


Sad malo kontradiktornosti, ocigledno da vlasnici stanova u Belvillu placaju preko infostana gradsko gradj.zemljiste, ako je to zemljiste pod zakupom Blok 67 doo na 99 godina i sve unapred placeno kako neki tvrde kome se onda placa GGZ preko Infostana? Da li se placa na zelene povrsine oko objekata?

Nisam zaista maliciozan samo bih zeleo da razumem?

Nevenkovicu, veoma strpljivo i pismeno napisan komentar, mora da imas veliki interes oko Belvilla. U samom Bloku 67 doo kazu da ce 2 godine po prodaji zadnjeg stana ugasiti pravno lice. Blok 67 doo je u vlasnistvuu Blok 67 Gmbh iz Klagenfurta, Austrija(doo u Austriji je Hmbh, Gmbh je u Nemackoj?!), sedista Hypo banke, sa kapitalom od 1mil eur koji se polako topi, ovo pravno lice je pokazalo u 2010 gubitak od 1,35mil eur, s druge strane imamo Delta Real Estate koji je na listi od 5 najprofitabilnijh preduzeca u 2010, znaci da se profit polako izvlaci i u eventualnom postupku stecaja ili likvidacije sigurno bilo koji osteceni nece imati iz cega da se namiri.

"I što je najvažnije, stanovi se knjiže bez tereta, PU overava da su sve obaveze prema državi izmirene
investitor izdaje potvrdu da su sve obaveze prema njemu izmirene i nikakvim daljim pravnim dejstvom se ne može obaveza jednog činioca prema gradu( u ovom slučaju Blok 67 doo ) koja je regulisana međusobnim ugovorom preneti na drugog ( savesnog kupca stana )."


Blok 67 doo i njihova pravna sluzba nemaju odgovor na moje pitanje sta sa ugovoom o zakupu na 99 godina kad kao sto kazu ugase Blok 67 doo, to se ni na koji nacin ne spominje i ne definise ugovorom, ako oni nemaju odgovor zanimljivo da je tebi sve jasno i da nema problema.
Bez negativnih konotacija, moj post molim da se shvati kao dobronameran i zeleo bih samo da imam jasan odgovor.
 
Da li je neko ovde skoro kupio nekretninu u Belville-u?

Navodno u novim Ugovorima nema ovog detalja o 99 godina.
 
niki":kxv7czzt je napisao(la):
....zeleo bih samo da imam jasan odgovor.


i tata bi sine :lol:

to niko ne zna. Recimo po novom zakonu korisnici GGZ postaju vlasnici (svojina) zemljista na osnovu konverziji prava korišćenja u pravo svojine (naravno ako nije rec o zemljistu iz privatizacije jer tu je sada frka zbog luke i dr.)

Ti vlasnici (a do skoro samo korisnici) placaju isto naknada za korišćenje GGZ kao i sto su placali i dok su bili samo korisnici !!!

zemljiste je zakupljeno na 99g, i ono prelazi na kupce nekretnina. Kad sve budu prodali stanari ce biti korisnici GGZ a kasnije verovatno i vlasnici zavisi kako se tada bude sprovodila konverziji prava korišćenja u pravo svojine :rolleyes:
 
ЗАКОН О ПЛАНИРАЊУ И ИЗГРАДЊИ
(Сл. гласник РС бр. 72/09 , 81/09 - исправка, 64/10 – УС и
24/11 )

od clana 100 pa na dalje (za ovakve slucajeve konkretno clan 101)

pa nek je sa srecom citanje ;)
 
po stupanju zakona na snagu postojao je rok, cini mi se septembar 2010, do kada je zainteresovana strana tj korisnik prava koriscenja zemljista, mogla da preda zahtev za konverziju prava koriscenja u pravo vlasnistva nad gradjevinskim zemljistem, i to je, koliko pamtim, bilo bez nadoknade za primere kao sto je belville.

tako da ako je taj zahtev predat, kupovinom stana se i to vlasnistvo (koje ako i nije jos postupljeno po zahtevu, bice) prenosi na vlasnike stana u onolikom odnosu u kom je njihov stan prema ostatku objekta.

zainteresovane strane koje nisu predale zahtev u navedenom roku, su gubile pravo koriscenja jer je zakon propisao da nadlezni organi po sluzbenoj duznosti oduzimaju to pravo i prenose ga u tj utvrdjuju pravo vlasnistva lokalne samouprave nad tim zemljistem.

tako je makar bilo, ne znam ima li promena
 
E pa biće onda da je b67 obavio tu konverziju u pravo vlasništva. Jel neko pazario skoro nekretninu ovde, trebalo bi Da je 99 godina izbačeno?
 
pufna69":9ncftt35 je napisao(la):
po stupanju zakona na snagu postojao je rok, cini mi se septembar 2010, do kada je zainteresovana strana tj korisnik prava koriscenja zemljista, mogla da preda zahtev za konverziju prava koriscenja u pravo vlasnistva nad gradjevinskim zemljistem, i to je, koliko pamtim, bilo bez nadoknade za primere kao sto je belville.

Blok 67 nije korisnik GGZ vec zakupac na 99 godina, korisnici smo svi mi koji zivimo u stambenim zgradama i placama GGZ preko Infostana, to zemljiste bi trebalo da besplatnom konverzijom postane vlasnistvo stanara zgrade proporcionalno velicini stana. Blok 67 nije nista jos uvek konvertovao u vlasnistvo, narocito ne besplatno inace bih ja dobio taj odgovor od njih, razgovor sam vodio prosle nedelje.
Nije mi jasno sto se ne jave kupci stanova i pojasne nam sta pise u starom kupoprodjanom ugovoru i eventualno neki novi kupac u novom ugovoru koji se razlikuje od starog.
 
Kod mene u ugovoru stoji da je B67A zakupac zemljišta na 99 godina... Ugovor je iz januara 2009.
 
Ponovo se ljudi sa strane sekiraju za probleme naselja. Hajde gospodo malo se sekirajte za legalizaciju Kaludjerice i ostalih elitnih naselja a ostavite Blok 67 na miru, u svakom slucaju ovde je bar sve znacajno jasnije nego u 80% stambenih objekata. Kompleksi su cudo.
More, leto, plaze, svasta lepo...... mislite o tome!!!
 
pufna69":kbg8scn6 je napisao(la):
po stupanju zakona na snagu postojao je rok, cini mi se septembar 2010, do kada je zainteresovana strana tj korisnik prava koriscenja zemljista, mogla da preda zahtev za konverziju prava koriscenja u pravo vlasnistva nad gradjevinskim zemljistem, i to je, koliko pamtim, bilo bez nadoknade za primere kao sto je belville....


I mada je prvobitno rok za završetak celog postupka bio ograničen na 11. septembar ove godine, isti je Ustavni sud nedavno produžio. Razlog za to, prema odluci Ustavnog suda, je što je određivanje ovakvog roka u neskladu sa Ustavom, mada je razloga za produženje, kako stvari stoje, evidentno mnogo više u praksi....

koliko se secam ovaj rok je za neizgradjeno gradjevinsko zemljiste a ne za izgradjeno sto je veoma bitna razlika, jer za izgradjeno nema smisao davati rok sem ako ne krenu da ruse :D

....Važno je napomenuti i to da zahtev za konverziju moraju podneti svi vlasnici parcele, ukoliko se ona nalazi u susvojini.

izvor
www.mojepravo.net
 
A da vi proverite koliki je rok trajanja tih zgrada. 99 godina je dug period, možda će im do tada isteći resurs pa će ta priča o 99 godina sama po sebi postati bespredmetna. :p
 
grado":pcbaatwm je napisao(la):
A da vi proverite koliki je rok trajanja tih zgrada. 99 godina je dug period, možda će im do tada isteći resurs pa će ta priča o 99 godina sama po sebi postati bespredmetna. :p


kakve veze ima rok trajanja zgrade sa zakupom zemljista? Napravice ljudi novu ako ovoj nesto bude falilo, ali na svojini a ne na zakupu ;)
 
@niki:

tebe brine da li su oni upisani kao nosioci prava koriscenja ili je to pravo ostalo sa lokalnom samoupravom? izgleda kao da su primenljivi clanovi 101 za vlasnike stanova i 102 ako je pravo koriscenja ostalo na lokalnoj samoupravi; procedura je nesto duza po clanu 102 gde se utvrdjuje zamljiste za redovnu upotrebu pa tek kad se to utvrdi sprovodi se 101, a pod 101 je preduslov da je izmirena zakupnina za ceo period zakupa tj tih 99god, ali ja ne vidim nista zabrinjavajuce

po zakonu trenutno, izgleda da je pravo konverzije u vlasnistvo za ovakve projekte zagarantovano i jedino treba pokrenuti postupak zahtevom a i ne mora se cekati istek zakupa, vec se moze pokrenuti postupak u svakom trenutku. e sad to je druga prica jer organi koji treba da sprovedu zakon ne znaju sta ih je snaslo i tvrde da ne postoji definisan mehanizam u smislu raznih podakata, da je potrebna gomila planske dokumentacije i sl. cak i da je tako, pretpostavljam da su novosagradjeni projekti u najboljem polozaju jer gomilu toga vec imaju spremno.

@z@p:

taj rok za neizgradjeno zemjiste je jos uvek u clanu 101a, ja sam mislila na izgradjeno

a da roka vise nema, u pravi su i ja sam preletela preko izmena iz 2011 i vidim da nema ni roka a ni mogucnosti gubitka prava u ovakvim slucajevima sto znacajno smanjuje probleme: prvo zamisli da je vlasnistvo utvdjeno lokalnim samoupravama to bi znacilo da i svi tereti koji proizilaze iz vlasnista bi pali na njih, sto ponistava citavu ideju, a i rok je bio nerazumno kratak i zatrpao bi administraciju samo tako. to je valjda promenjeno tom izmenom iz 2010 -US
 
Drugari,da li bese ima virtuelna tura stana u Belvilu a pogotovu wc-a?Ili sam to pobrkao sa nekim drugim projektom
 
vucko":1ql2x4ql je napisao(la):
Drugari,da li bese ima virtuelna tura stana u Belvilu a pogotovu wc-a?Ili sam to pobrkao sa nekim drugim projektom
Jel' si ti to resio da napustis zvezdarsku sumu? :)
 
z@p":3k3dx1uy je napisao(la):
Hvala puno!

Nenade,nisam na srecu :)

Nego mom komibloku starom 40 godina je sve u fazi raspadanja a gle cuda kupatilo je takvo da svakih mesec dana pukne neka cev i napravi poplavu komsiji ispod.Pa moram celo kupatilo da iskesiram da se sredi iznova pa se setih da je belvil imao ovu turu kupatila :) Cisto da imam reper,kako i sta.

Recimo monoblok solja je super stvar,ali plocice na zidu i podu su monotone,takodje ja bih stavio tus i.t.d.

U svakom slucaju eto i meni koristi od belvila hehe

Uzgred receno,na sajtu grada beograda je danas otvorena sekcija pod nazivom ¨preseljenje stanovnika nehigijenskog naselja Gazela u Beogradu¨.Da li to znaci da ce uskoro iseliti i romville,ostavicu spekulaciji.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1453251
 
Ko je gledao south park i onu epizodu sa homeless-ima zna da se ti romi ne mogu definitivno iseliti nego samo prebaciti na drugu lokaciju :)
 
haha, pa to i radimo. Ispod gazele, pored belvila...koja li je sledeca lokacija :/
 
Vrh