Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sister":x9zy8nay je napisao(la):
vucko":x9zy8nay je napisao(la):
Evo sta je sve blok 42.

http://wikimapia.org/6097111/sr/Блок-42

Pre tipujem da ce graditi u delu sa druge strane pruge.Sa ove strane pruge ce biti glavna autobuska stanica za Beograd kad se izmesti ona koja je trenutno pored starog savskog mosta i zeleznicke stanice.
Blok 42 obuhvata prostor gde su sada cigani+parking buvljaka+ono parce preko pruge. Pored bloka 42 je sam buvljak.

E sada, svuda po stampi se kaze da ce se graditi autobuska stanica na mestu buvljaka, i takodje da ce se prosirivati postojeca zeleznicka stanica N. Bgd koja se tu nalazi.

Jos uvek mi nije jasno koji sve prostor ce zauzimati nova autobuska stanica. Tu gde je sada buvljak, buvljak plus parking, ili sve to plus livada na kojoj su sada cigani, odmah do poslovne zgrade u stakle u Belvilu????

Ima li ikoga kome je to jasno? Posebno me interesuje to parce gde su sada cigani, jer se ono nalzi u prvom komsiluku Belvila.

Da li je igde receno da se autobuska stanica gradi u bloku 42? Eto to je moje pitanje.
U ovoj temi je neko linkovao plan za taj deo gde su sada romi. Koliko se secam plan je da tu bude sagradjen stambeni kompleks niske spratnosti. To je bio plan pre usvajanja nove studije visokih objekata. Sada je tu dozvoljeno da se dizu visespratnice, pa se mozda i plan revidira...
 
Mislim da je plan koji spominjes da je linkovan onaj koji se odnosi na poljanu do Delta sitija....zgrade niske spratnosti itd. Ovo gde su sada cigani je s druge strane. To je taj blok 42. Ispada da ce nova autobuska zauzimati buvljak koji pripada bloku 43, i gotovo ceo blok 42. Nista drugo tu nece biti samo nova autobuska stanica, koja ce se onda graniciti (samo ulica izmedju) sa Belvilom?

Ili ce ipak izmedju Belvila i nove autobuske biti nesto?
 
S obzirom kolika je autobuska stanica (dolazni + odlazni peron) i ako se pretpostavi da ce nova biti jos veca onda ima logike da ce ceo deo koji se sada zove BLok 42 biti autobuska stanica, parkingzi, zeleznicka stanica itd... Eventualno mozda zabodu neki hotel tu u blizini, ako su pametni.

Treba imati u vidu i da postoji plan da se prosiri zeleznicka stanica na Novom Beogradu koja je u blizini i da tuda prodju neke od pristupnih saobracajnica za novi most. Tako da osim infrastrukture ne treba ocekivati nesto spektakularno u B42.

Sve to je besmisleno raditi pre nego se zavrsi most preko Ade, a ja bih dodao i pre nego sto bude gotova obilaznica oko Beograda (sto ce biti nikada)...

PS: U pravu si - plan koji je objavljen odnosi se na deo izmedju Jurija Gagarina, Omladinskih Brigada i Agostina Neta. Moja greska.
 
Iskreno, mislim da se tu jos ponesto krije. Nije mi jasno da nigde na netu nema apsolutno nista sem cesto nejasnih tekstova gde se samo kaze "na mestu buvljaka"...kako je moguce da nije objavljen nikakav plan, a kaze se da ce ta autobuska biti gotova iduce godine...? Nigde nikakav prikaz bar onoga sto je zamisljeno, i mislim da u stvari nikome bas nije jasno kako ce to izgleda. Jer mnogo je to veliki prostor, buvljak plus ceo blok 42 je jako, jako veliki prostor....
 
Idu stvari redom drugari.Izmestanje autobuske i zeleznicke optrilike ide ovako.

Prvo da izmeste rome,naprave ump tuda(pristupne saobracajnice za most) dakle do kraja 2011. godine.Dajem ruku da za godinu dana cemo znati kako stoji situacija.Mada,to se moze tek sve razmrsiti izgradnjom prokopa i metro mosta jer se time oslobadja pristup tom mostu.Dakle ne verujem da ce nista biti u narednih 2-3 god.

Ali vazno je sto po ovoj studiji zgradu izmedju 100 i 150 metara jedino moze dobiti blok 42.A to je zato jer tu planiraju (gde je gsp garaza trenutno) da bude depo za metro ili lrt,sta god odlucili da grade.
 
Sister":9u27nfvn je napisao(la):
Iskreno, mislim da se tu jos ponesto krije. Nije mi jasno da nigde na netu nema apsolutno nista sem cesto nejasnih tekstova gde se samo kaze "na mestu buvljaka"...kako je moguce da nije objavljen nikakav plan, a kaze se da ce ta autobuska biti gotova iduce godine...? Nigde nikakav prikaz bar onoga sto je zamisljeno, i mislim da u stvari nikome bas nije jasno kako ce to izgleda. Jer mnogo je to veliki prostor, buvljak plus ceo blok 42 je jako, jako veliki prostor....
Samo da te podsetim da pricamo o Srbiji, zasto te cudi da nema plana? Kada smo mi do sada imali ovde neke dugorocne planove? Mada, uz sve decije bolesti Beograd se razvija velikom brzinom, pa ne sumnjam da ce u nekom doglednom vremenu da se pojavi stanica. Mozda si u pravu - prostor je zaista jako veliki (samo Buvljak zauzima prostor polovine BLoka 42)... Najbolje bi bilo da uz Belville budu hoteli ili poslovne zgrade koje su po prirodi stvari neophodne uz lokaciju kao sto je autobuska stanica, mada pre mislim da ce taj prostor otici na infrastrukturu za zeleznicku stanicu.
 
vucko":qes41w4i je napisao(la):
Idu stvari redom drugari.Izmestanje autobuske i zeleznicke optrilike ide ovako.

Prvo da izmeste rome,naprave ump tuda(pristupne saobracajnice za most) dakle do kraja 2011. godine.Dajem ruku da za godinu dana cemo znati kako stoji situacija.Mada,to se moze tek sve razmrsiti izgradnjom prokopa i metro mosta jer se time oslobadja pristup tom mostu.Dakle ne verujem da ce nista biti u narednih 2-3 god.

Ali vazno je sto po ovoj studiji zgradu izmedju 100 i 150 metara jedino moze dobiti blok 42.A to je zato jer tu planiraju (gde je gsp garaza trenutno) da bude depo za metro ili lrt,sta god odlucili da grade.
cek, cek... GSP Depo ne spada u Blok 42? Koliko sam ja video u studiji ima vise lokacija gde su dozvoljene zgrade te visine, mada cisto sumnjam da ce u Beogradu iko imati interesa da gradi tako visoku zgradu - ako nista drugo tesko da ce biti rentabilna kada se uzme u obzir prateca infrastruktura koja je neophodna za takav projekat i ekoloski standardi koji moraju biti zadovoljeni. Dakle, to sto plan dozvoljava, ne mora nuzno da znaci da ce tako i biti, mada u svakom slucaju bice cool ako se tu naprave pristupne saobracajnice koje ce biti prosarane visokim zgradama (ako ima prostora za sve to)... Nesto kao u Bloku 23 gde su se ona dva kruzna toka fenomenalno uklopila izmedju novih zgrada...
 
gsp depo je blok 66. Po GUP-u deo bloka 42 severno od pruge stoji kao saobracajne povrsine,dakle tu ce biti autobuska i zeleznicka stanica,ne verujem da ce puno toga juzno od pruge graditi sto se tice stanica.Buvljak i juzni deo bloka 42 su obelezni kao gradski centri,dakle tu mogu da niknu kule,bas paralelno belvilu.

Sto se tice infrastrukture,sto je i zakljucak.Gde ce bolju infrastrukturu nego u bloku 42-pocetna stanica metroa(lakog metroa),ump i pristup mostu,glavna autobuska i zeleznicka stanica broj 2 u gradu.

Zanimljivo je da niko do sada nije pominjao tu lokaciju.ko zna,mozda gazda misko posto ne moze u bloku 20 sagradi nesto slicno ovome u bloku 42?

http://www.youtube.com/watch?v=ndQl9YGgwpM
 
vucko":2b61q8yy je napisao(la):
gsp depo je blok 66. Po GUP-u deo bloka 42 severno od pruge stoji kao saobracajne povrsine,dakle tu ce biti autobuska i zeleznicka stanica,ne verujem da ce puno toga juzno od pruge graditi sto se tice stanica.Buvljak i juzni deo bloka 42 su obelezni kao gradski centri,dakle tu mogu da niknu kule,bas paralelno belvilu.

Sto se tice infrastrukture,sto je i zakljucak.Gde ce bolju infrastrukturu nego u bloku 42-pocetna stanica metroa(lakog metroa),ump i pristup mostu,glavna autobuska i zeleznicka stanica broj 2 u gradu.

Zanimljivo je da niko do sada nije pominjao tu lokaciju.ko zna,mozda gazda misko posto ne moze u bloku 20 sagradi nesto slicno ovome u bloku 42?

http://www.youtube.com/watch?v=ndQl9YGgwpM
Svima zelim najsrecniju Novu godinu 2011. a tebi Vucko to zelim dva puta zbog ovih lepih informacija za koje bih volela da budu tacne!!!

Posto zivim u Belvilu, prirodno je da mi odgovara ako bude tako kako si naveo.:kk:
 
Da li neko zna kad misle da nastave sa renoviranjem velikih stanova koje prepravljaju u dva manja? Jos letos sam prijavila da su radnici razbili tokom renoviranja nekoliko plocica zajenickog hodnika.. i jos uvek niko nije dosao da ih zameni ... Da li ce se tako odrzavati blok? :blah:
 
Poslom prodjoh kroz Belvil.

Da li se manje ljudi javlja na temi zbog onog stampanog betona or what?

Ozbiljno receno,stampani beton ne bih pozeleo ni najgorem neprijatelju da ga ima oko zgrade,ono je uzasno :o
 
Pozdrav svima i srecna Nova godina Belvilenjacima! :D

Primetio sam danas da su ceo blok oblepili oglasom za nekakvog bravara. Treba ga prijaviti nadleznima zbog prljanja privatnog poseda. Savetujem vam da to uradite, a u medjuvremenu pocnite da odlepljujete reklame. Imam utisak da ovi ljudi sto ciste, taj deo posla ignorisu. Ja sam vec skinuo par komada danas... :cool:
 
I ja sam odlepio bravara sa mog ulaza. Ne mogu oni toliko visoko da zalepe koliko ja mogu da dohvatim. Letos sam zvao agenciju za iznajmljivanje nekretnina koja je svojim nalepnicama terorisala sve ulaze i rekao im da to više ne rade i da ću ih prijaviti. Žena iz agencije mi reče sva uvređena:" a vi ste taj koji uništava našu imovinu" i da to što ja skidam njihove nalepnice nije po zakonu ??? Kada sam je pitao po kom članu kog Zakona, rekla je vrlo stručno "dogovorili smo se sa Belvilom"...Toliko o njihovom poznavanju Zakona i poštovanja tuđe imovine.
Ta drskost i bahatost me samo učvrstila u nameri da ih prijavim ako to nastave da rade. Od tada više nije bilo lepljenja reklama izvesne agencije (da im ne pominjem ime).
 
Predao sam zahtev za knjizenje stana zajedno sa zahtevom za brisanje Hypo hipoteke. Sve sam zavrsio za 2 minuta. Rekli su da ce mi za mesec dana stici SMS da je stan uknjizen i da onda ocekujem u roku od 2-3 dana resenje na kucnu adresu.

Taksa za knjizenje: 6.136 din.
Administrativna taksa: 580 din.
Taksa za brisanje hipoteke: 2.417 din. (ovo je Blok 67 trebao da skine i da plati u nase ime ali nema veze, prebicemo preko racuna za odrzavanje naselja :) )
 
@hedonist
A kako si rešio "pečat poreske uprave"? Mislim, samo si odneo ugovor & aenex (pretpostavljam originale), predao ih i "pokupio" ili treba nešto i poreskoj upravi da se plati? Da li treba i kopije da im se dostavljaju zbog overe (ako zadržavaju nešto za sebe) ili su originali dovoljni (ako ne zadržavaju nešto kod njih)?
Hvala unapred na odgovorima... ;)
 
nenad78":3u2kefcv je napisao(la):
@hedonist
A kako si rešio "pečat poreske uprave"? Mislim, samo si odneo ugovor & aenex (pretpostavljam originale), predao ih i "pokupio" ili treba nešto i poreskoj upravi da se plati? Da li treba i kopije da im se dostavljaju zbog overe (ako zadržavaju nešto za sebe) ili su originali dovoljni (ako ne zadržavaju nešto kod njih)?
Hvala unapred na odgovorima... ;)
Otisao sam u poresku upravu u Tosinom Bunaru, poneo sam sve originale ugovora i anexa koje sam imao, sve sam to ostavio tamo, i rekli su mi tacan dan kada da dodjem ponovo da to pokupim (secam se da je bilo posle 2-3 dana). Nista nisam platio niti treba, a mislim da sam imao po jednu fotokopiju ugovora i anexa i da je to ostalo kod njih. Secam se da nije bilo nikoga, ni kada sam predavao ni kada sam podizao ugovore (isao sam rano ujutru oko 8:15h).
 
Posto se vodi polemika oko povecanja poreza na imovinu, jel moze neko od vlasnika stanova u Belvilu da napishe koliki je porez na imovinu za 2010god stigao za stan od xx m2?

Mojim roditeljima za stan od 83m2 star 30ak godina za 2010god stigao 8000din, a po novom obracunu ce izgleda biti dosta veci, pa me zanima kakvo je stanje sa novim stanovima za 2010godinu?

Pozdrav
 
Dragi Pegasus

Odgovor na tvoje pitanje:

stan 61 kvadrat cca RSD 30.000 pri cemu niko nije prijavljen na toj adresi

Nadam se da sam ti bio od pomoci
 
@pegasus:
za mojih 60,5 kvm i četvoročlanu porodicu (svi prijavljeni na Belvil) porez za 2010 je cca 7.800 rsd.

Usput da napomenem da su nalepnice izveznog bravara u potpunosti ukljonjene iz mog ulaza. Bravo za službu koja je to uradila.
Takođe na susednoj zgradi (mislim da je Mimoza) sam video da je skupština stanara napisala na ulaznim vratima da ne prima nikakav neadresirani reklamni materijal i nalepnice i da će prijaviti one koji to budu kršili. Svaka čast predsedniku skupštine stanara i komšijama na organizaciji i nadam se da će to zaista uraditi i da će to vreme gde se lepilo na sve strane biti prošlost. A mislim da se spremaju i zakonska rešenje koja će ovo naruživanje zgrada i grada zaustaviti.
 
Hvala vam na brzim i preciznim odgovorima,nisam znao da po starom zakonu broj clanova domacinstva toliko utice na iznos poreza.
Taman da napomenem da u gornjem primeru za stan koji sam pomenuo od 83m2 ima 3oje prijavljenih.
Znaci po starom zakonu je mnogo vishe uticalo koliko ljudi zivi u stanu ,nego li koliko je star stan.
Videcemo kako ce biti po novom za 2011god

Pozdrav i hvala josh jednom svima.
 
Vrh