Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Drage komsije,

Predpostavljam da je vecina vas na forumu kupila stanove po regularnim cenama u predprodaji, a culi ste verovatno da su sad malo spustili cene ovi iz Belvilla, da poklanjaju spoljna parking mesta uz svaki kupljeni stan (sada, cak sam i reklamu videla), da ce biti nize kamatne stope za Belville stanove preko Banca Intese od Nove godine(ovo je takodje pproverena informacija)....a mi svi koji smo platili full cenu, pre 2 godine i vise i cekali vise od godinu dana na useljenje, nista nismo dobili .
Da li mislite da se trebamo udruziti na neki nacin i traziti da dobijemo retroaktivno uz svaki kupljeni stan, bar po jedno parking mesto, a ionako im stoje prazna?!?
Ukoliko nam ne izadju u susret , da li mozda da objavimo u nekim medijima, jer mi smo definitivno prervareni!!!
Pozdrav svima!
 
Bude tu i boljih poklona od spoljneg parking mesta ;)

Sto se tice nas koji smo se zaleteli, mislim da je realnije da se angazujemo oko odrzavanja, da nam tu ne uvaljuju nesto sto nam ne treba po velikoj ceni, te da se to dodvede u normalne okvire. Kao i da se spreci naknadno silovanje naselja po sistemu Mimisa...

Ne verujem da cemo sad dobiti neka parking mesta, pa makar i spoljnja, prosto nemaju ni jedan razlog da ih daju...
 
Lala":1tz12d83 je napisao(la):
Drage komsije,

Predpostavljam da je vecina vas na forumu kupila stanove po regularnim cenama u predprodaji, a culi ste verovatno da su sad malo spustili cene ovi iz Belvilla, da poklanjaju spoljna parking mesta uz svaki kupljeni stan (sada, cak sam i reklamu videla), da ce biti nize kamatne stope za Belville stanove preko Banca Intese od Nove godine(ovo je takodje pproverena informacija)....a mi svi koji smo platili full cenu, pre 2 godine i vise i cekali vise od godinu dana na useljenje, nista nismo dobili .
Da li mislite da se trebamo udruziti na neki nacin i traziti da dobijemo retroaktivno uz svaki kupljeni stan, bar po jedno parking mesto, a ionako im stoje prazna?!?
Ukoliko nam ne izadju u susret , da li mozda da objavimo u nekim medijima, jer mi smo definitivno prervareni!!!
Pozdrav svima!
Одличан предлог. Такође, тражите натраг паре и ако се на распродаји нађе модел Најки које сте купили по пуној цени. И ако нешто појефтини у супермаркету, ви трас на сунце рачун од прошлог пролећа, када сте платили више. И обавестите нас неупућене да ли вам је надокнађена разлика у цени да и ми пођемо вашим путем.

Наравно, сигуран сам да бисте истом логиком, да је којим случајем скочила цена ваших станова, свесрдно доплатили пар десетина хиљада евра Делти и Хипо банци.
 
Lala":2ygc54dt je napisao(la):
Drage komsije,

Predpostavljam da je vecina vas na forumu kupila stanove po regularnim cenama u predprodaji, a culi ste verovatno da su sad malo spustili cene ovi iz Belvilla, da poklanjaju spoljna parking mesta uz svaki kupljeni stan (sada, cak sam i reklamu videla), da ce biti nize kamatne stope za Belville stanove preko Banca Intese od Nove godine(ovo je takodje pproverena informacija)....a mi svi koji smo platili full cenu, pre 2 godine i vise i cekali vise od godinu dana na useljenje, nista nismo dobili .
Da li mislite da se trebamo udruziti na neki nacin i traziti da dobijemo retroaktivno uz svaki kupljeni stan, bar po jedno parking mesto, a ionako im stoje prazna?!?
Ukoliko nam ne izadju u susret , da li mozda da objavimo u nekim medijima, jer mi smo definitivno prervareni!!!
Pozdrav svima!
odavno se nisam ovako nasmejao.
budalaština dostojna deteta od 5 godina.
 
Jedino sto ima smisla pokusati jeste da se taj parking ponudi na rentiranje... Tako bi obezbedili konstantan priliv novca, pa se verovanto ne bi desavale situacije polomljenih rampi i anarhije... Mada, koliko vidim i garaze su poluprazne, pa mogu i to da izdaju. Meni licno je svejedno (imam svoju garazu), ali ako vise ljudi bude parkiralo po parkinzima manje ce automobila biti razbacano po naselju.

Sasvim je logicno da su uslovi kupovine sada nesto bolji, jer osim famoznog faktora ekonomske krize, ponuda je sada losija - najbolji stanovi su vec otisli...

Kada se bolje razmisli bilo je nelogicno da cena kvadrata za celo naselje bude identicna bez obrzira da li je rec o garsonjeri ili cetvorosobnom stanu, na prvom ili poslednjem spratu itd...
 
privremeni":3u99bnyc je napisao(la):
Za vikend je bio haos sa parkiranjem u naselju - peli su kola gde su stigli, ali to je svakako bilo zbog DC-a i kraja godine.

Super je što se dižu kola, ali jači od pauka je očigledno vlasnik mimisa čije se vozilo uvek uredno nalazi na trotoaru, ispred kafića.

Kad je već maznuo pola prolaza, red bi bio da drugu polovinu pretvori u garažicu, zbog simetrije a i da ne kisnu kola.
Tu pomazu jedino, kao na Savskom keju, betonski bedemi i zardinjere... Prosto: u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu, u kojoj je sve sto nije izricito zabranjeno podrazumevano je kao dozvoljeno, nema drugog resenja.

Igrati na savest ljudi je glupa prica, posto toga ovde nema - takvi smo, kakvi smo - zato nas treba ograditi zardinjerama, stubicima, bedemima, snimati kamerama itd...
 
Erysimum Cheiri":3gmq7u0f je napisao(la):
Jedino sto ima smisla pokusati jeste da se taj parking ponudi na rentiranje...
Moju kćerku su zvali iz Belvila i ponudili da joj iznajme parking mjesto za 40 € sa mogućnošću da ga kasnije otkupi.
 
Meni su ponudili da 12 meseci plaćam po 80 eur, a onda da doplatim oko 7000 eur. To je ta specijalna ponuda. Ja sam očekivao bolju ponudu, no tržište će i to urediti jer prodaja parking mesta definitivno neće ići po ovim cenama. Po meni spoljno parking mesto ne bi trebalo da ide više od 1.000 eur.
Ono što bi trebalo pokušati preko skupština stanara je popravljanje (ili menjanje) ovog užasnog betona (o čemu je bilo reči na nekim prethodnim stranicama). Po meni je to najveća mana čitavog komleksa. Zaista i po letnjoj kiši postaje opasno, a da ne govorim o trenutnim vremenskim prilikama.
 
U novijim zgradama pored Piramide, su skoro prazne garaze, a ima i praznih stanova na prodaju.
To je useljeno jos pre nekih 4-5 godina....
Mozda se ceka nova groznica-przionica, kupi sad il nikad :)
 
Cobretti":3lo0xza5 je napisao(la):
U novijim zgradama pored Piramide, su skoro prazne garaze, a ima i praznih stanova na prodaju.
To je useljeno jos pre nekih 4-5 godina....
Mozda se ceka nova groznica-przionica, kupi sad il nikad :)
zgrade prekoputa piramide mislis?
one imaju garazu?
 
Da imaju GM, pored podruma su garazna mesta, tu je i neka perionica...

BTW cekirao sam slomljene rampe, neko ih je na silu izlomio, tj uhvatio iskrenuo za 180 stepeni, cini mi se da se aluminijum svinuo ko papir...
 
Erysimum Cheiri":1kqsa517 je napisao(la):
privremeni":1kqsa517 je napisao(la):
Za vikend je bio haos sa parkiranjem u naselju - peli su kola gde su stigli, ali to je svakako bilo zbog DC-a i kraja godine.

Super je što se dižu kola, ali jači od pauka je očigledno vlasnik mimisa čije se vozilo uvek uredno nalazi na trotoaru, ispred kafića.

Kad je već maznuo pola prolaza, red bi bio da drugu polovinu pretvori u garažicu, zbog simetrije a i da ne kisnu kola.
Tu pomazu jedino, kao na Savskom keju, betonski bedemi i zardinjere... Prosto: u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu, u kojoj je sve sto nije izricito zabranjeno podrazumevano je kao dozvoljeno, nema drugog resenja.

Igrati na savest ljudi je glupa prica, posto toga ovde nema - takvi smo, kakvi smo - zato nas treba ograditi zardinjerama, stubicima, bedemima, snimati kamerama itd...
Slažem se, s tim što postoje i osetljiva mesta gde se pristup-prolaz ne bi smeo blokirati.

Mene su u EC Harrisu ložili letos kako planiraju nekakve gumene stubiće da postave po naselju - navodno prepreka za "obična" kola, a ne ometaju dolazak vozila za hitne intervencije (vatrogasci, hitna pomoć). Ne znam na kolikoj je visini donji deo vozila hitne pomoći ali ne bih rekao da je taj broj veći nego kod džipa.

Nikakvih stubića još nema, ali ono što je svakako primetno je da je svaki od vozača koji je svoja kola ostavljao gde mu je zgodno, to prestao da radi, barem u mom delu naselja. Osim čuvenog mimisa naravno.


Mislim da bi u B67 ozbiljno trebalo da razmisle o rentiranju parking mesta i garaža - nadzemna mesta zvrje prazna a mogli bi od njih da prihoduju, samo da daju razumnu cenu - svima dobro:
stanar ima sigurno mesto, više slobodnih mesta za goste + kada više ljudi bude plaćalo za svoje mesto, razviće se i opravdani hejt prema onima koji kola penju gde stignu.
 
Nevenkovic":3kpv7rqb je napisao(la):
Pustolov":3kpv7rqb je napisao(la):
GTC park apartmani su krenuli u predprodaju 2006 ja gledao i imali su razlicite cene po pratnosti neki prosek u to vreme je bio fantasticnih 1350eur m2, kada sam 2007 kupio stan dosigli su cene od 1650eur m2 isto je bilo da cekas 2 godine uselenje
godinu dana kasnije je krenula prodaja belvilla po 2k ako se nevaram
mislim da uslove platis pa cekas 2godine da zavrse tako je bilo sa belvillom 2008 zar ne
zato ih uporedjujem
Nije bilo tako.

Istine radi: Pocetak 2006, cena u GTC-u je bila za spratove 1-3 1.350 eur m2 samo ukoliko si isplatio 100% odmah. I sacekao skoro 4 godine da ga izdrade. Zaboravio si jos jedan sitan detalj: PDV za koji tada nije postojalo oslobodjenje. I jos jedan sitniji: obavezna kupovina jednog garaznog mesta po ceni od 10.000 + PDV, bez obzira na velicinu stana koji kupujes. Svaki sledeci sprat je kostao po 100 eur m2 vise zakljucno sa 1,850 + PDV za poslednji sprat.

I mali dodatak: ove cene su bile iskljucivo za 100% avansno placanje, za sta je odobravan popust od 10%..
Oprema stana u GTC je bila na visem nivou od Belvila, ali je bilo neopisivo mnogo fuseraja, pisalo je sve strane, sto od vodovodnih instalacija, sto kroz spoljasnju stolariju. Strahovito su ubrzali zanatske radove, jer su trpeli ogroman pritisak od strane kupaca, 2 godine kasnjenja je mnogo i za Srbiju. Da ne kazem da su kupci dobili nadoknadu u obliku one stvari da izbiju oci. Za razliku od Belvila koji je, po recima forumasa, svima kojima je zbog zamene parketa kasnilo urucenje kljuceva isplatio neku fer nadoknadu. Jevreji vs Hitlerjugend.
manje vise je tako kao sto si napisao i sa tim se slazem
morao si da uzmes garazno mesto uz stan i to se pokazalo jako dobrim
u belvillu je bio bolje da su uslovili da moras da uzmes ili PM ili GM

gtc nije imao banku koje ih pratila kao belville
i nisu banke htele da olako daju kredite na taj kompelks u izgradnji
ali ako si bio vip klijent kod banke, davale su pojedinim ljudima, tako da si mogao da dobije onu dobru cenu kao za kes
ja sam bio jako jako blizu da uzemem stan tu ali jedini razlog zasto nisam jeste penali za slucaj kasnjenja koje nisu hteli da napisu u ugovoru

sto se tice fuseraja, bilo je manje nego u belvillu trust me
sto se tice spoljasne stolarije u belvillu je kvalitetnija
 
privremeni":2uegnv4x je napisao(la):
Erysimum Cheiri":2uegnv4x je napisao(la):
privremeni":2uegnv4x je napisao(la):
Za vikend je bio haos sa parkiranjem u naselju - peli su kola gde su stigli, ali to je svakako bilo zbog DC-a i kraja godine.

Super je što se dižu kola, ali jači od pauka je očigledno vlasnik mimisa čije se vozilo uvek uredno nalazi na trotoaru, ispred kafića.

Kad je već maznuo pola prolaza, red bi bio da drugu polovinu pretvori u garažicu, zbog simetrije a i da ne kisnu kola.
Tu pomazu jedino, kao na Savskom keju, betonski bedemi i zardinjere... Prosto: u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu, u kojoj je sve sto nije izricito zabranjeno podrazumevano je kao dozvoljeno, nema drugog resenja.

Igrati na savest ljudi je glupa prica, posto toga ovde nema - takvi smo, kakvi smo - zato nas treba ograditi zardinjerama, stubicima, bedemima, snimati kamerama itd...
Slažem se, s tim što postoje i osetljiva mesta gde se pristup-prolaz ne bi smeo blokirati.

Mene su u EC Harrisu ložili letos kako planiraju nekakve gumene stubiće da postave po naselju - navodno prepreka za "obična" kola, a ne ometaju dolazak vozila za hitne intervencije (vatrogasci, hitna pomoć). Ne znam na kolikoj je visini donji deo vozila hitne pomoći ali ne bih rekao da je taj broj veći nego kod džipa.

Nikakvih stubića još nema, ali ono što je svakako primetno je da je svaki od vozača koji je svoja kola ostavljao gde mu je zgodno, to prestao da radi, barem u mom delu naselja. Osim čuvenog mimisa naravno.


Mislim da bi u B67 ozbiljno trebalo da razmisle o rentiranju parking mesta i garaža - nadzemna mesta zvrje prazna a mogli bi od njih da prihoduju, samo da daju razumnu cenu - svima dobro:
stanar ima sigurno mesto, više slobodnih mesta za goste + kada više ljudi bude plaćalo za svoje mesto, razviće se i opravdani hejt prema onima koji kola penju gde stignu.
To su gumeni stubici poput onih koji postoje npr. na parkingu Hiper Corta. U principu radi se o savitljivim stubicima preko kojih moze da predje nesto vece vozilo u slucaju nuzde (to podrazumeva verovatno i belu Opel Antaru lol).

Za parking sto si naveo sve stoji plus i to da prazni parkizni dodatno odbijaju kupce, posto ovako deluje da nista od stanova nije prodato.
 
Postavili su obavestenje oko "specijalne ponude" za kupovinu parking mesta... Nema detalja, samo pise, koga interesuje, da pozove prodajni paviljon.
 
Pozdrav za sve stanare Belville kompleksa :kk:
Pronadjite se u 3D :vops:

Pozz :gobb:

pc76x.jpg


20071xc.jpg


abne8.jpg


28bw3dk.jpg


:vops:
 
Extra izgleda! :pob:

Kod mene se jos uvek ne vidi u Google Earthu, ali valjda ce povuci uskoro sa servera i Belvil :)
 
Belvil se reklamira na sajtu rts-a kao banner pise nesto u fazonu nov stan bla bla i osiguran parking.

Inace po studiji visokih objekata mocice zgrade od 100 do 150 m jedino da se grade u bloku 42(tu je sada romvil) :)
 
vucko":1ezpilz3 je napisao(la):
Belvil se reklamira na sajtu rts-a kao banner pise nesto u fazonu nov stan bla bla i osiguran parking.

Inace po studiji visokih objekata mocice zgrade od 100 do 150 m jedino da se grade u bloku 42(tu je sada romvil) :)
Na onom prostoru izmedju Belvila i danasnjeg buvljaka?
Zna li se uopste sta ce biti tu?
 
vucko":2hmdyxsv je napisao(la):
Evo sta je sve blok 42.

http://wikimapia.org/6097111/sr/Блок-42

Pre tipujem da ce graditi u delu sa druge strane pruge.Sa ove strane pruge ce biti glavna autobuska stanica za Beograd kad se izmesti ona koja je trenutno pored starog savskog mosta i zeleznicke stanice.
Blok 42 obuhvata prostor gde su sada cigani+parking buvljaka+ono parce preko pruge. Pored bloka 42 je sam buvljak.

E sada, svuda po stampi se kaze da ce se graditi autobuska stanica na mestu buvljaka, i takodje da ce se prosirivati postojeca zeleznicka stanica N. Bgd koja se tu nalazi.

Jos uvek mi nije jasno koji sve prostor ce zauzimati nova autobuska stanica. Tu gde je sada buvljak, buvljak plus parking, ili sve to plus livada na kojoj su sada cigani, odmah do poslovne zgrade u stakle u Belvilu????

Ima li ikoga kome je to jasno? Posebno me interesuje to parce gde su sada cigani, jer se ono nalzi u prvom komsiluku Belvila.

Da li je igde receno da se autobuska stanica gradi u bloku 42? Eto to je moje pitanje.
 
vucko":1h9gdfpt je napisao(la):
Belvil se reklamira na sajtu rts-a kao banner pise nesto u fazonu nov stan bla bla i osiguran parking.

Inace po studiji visokih objekata mocice zgrade od 100 do 150 m jedino da se grade u bloku 42(tu je sada romvil) :)


Uploaded with ImageShack.us

Zgrada sa vise od 16 spratova ce biti na vise lokacija ne samo oko buvljaka. Logicno, visokih zgrada bice najvise na NBG. Rekao bih - konacno da Beograd pocne da lici na moderan grad i da se iskoristi prednost toga sto je grad na neki nacin razgranicen rekama. Tradiciju mozemo da sacuvamo u starom gradu (sto je predvidjeno ovim planom), a moderan grad ce biti podignut sa novobeogradske strane. Koliko vidim nisu ubacili u plan deo preko Dunava, sto je cudno ako se ima u vidu koliko su hvalili znacaj "kineskog mosta" za izgradnju "treceg Beograda".

Naravno, od teorije do prakse dug je put, ali u svakom slucaju, ako se novi projekti urade kako treba to ce dodatno podici atraktivnost Novog Beograda za poslovne ljude.
 
Vrh