Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Neka ih posalju na lokaciju rodnog grada i bice sve u najboljem redu. Ako vec nece tamo, po Srbiji ima na stotine napustenih kuca i imanja koja su mnogo komotniji smestaj od zivota u deponiji.
 
Sumnjam da je moguce nekom dati tek tako napustenu kucu, imanje. Valjda se mora znati cije je to ? Ne znam kako to kod nas ide sa napustenim kucama, i da li drzava moze samo da ih prisvoji i da nekom trecem na koriscenje.
Sumnjam da ce dobiti neke napustene kuce, placeve, tako nesto nikada nisam cuo.
Kao sto rekoh varijanta sa preseljenjem resava problem na neki mesec, nedelju, posle ide sve isto.
 
vrachar":1rlk7f8d je napisao(la):
Neka ih posalju na lokaciju rodnog grada i bice sve u najboljem redu. Ako vec nece tamo, po Srbiji ima na stotine napustenih kuca i imanja koja su mnogo komotniji smestaj od zivota u deponiji.
Aha,verovatno ima razlog što su te kuće napuštene. Npr. Srpska Crnja je od popisa 1991 izgubila gotovo 20% stanovništva sa preko 5.000 na nešto preko 4.000
Može biti jer tamo ljudi nemaju nikakvog posla? Nema otpada da se skuplja znači nema ni mogućnosti da se zaradi za hranu.


Što se tiče tvoje ideje o dodeli imanja.

Šta vredi zapušteno imanje bez radnih mašina?
Da ne misliš možda da država treba/ima da im da 15.000€ koliko košta lošija oprema za imanje.
Većina zapuštenih imanja su u takvom stanju da ih treba porušiti.
Znam izbeglice koje su dobile zapuštena imanja, pa su morali da grade kuće od temelja jer dobijene kuće nisu mogli da osposobe.


Razlog što većina tih ljudi živi u nehigijenskim naseljima je što bi u svojim selima, gradovima teško i za hleb zaradili.

Tvoj stav je tipično uprošćavanje problema, karaktersitično za Beograđane koji populstički žele da se reše nehigijesnkih naselja bez ikakve brige za te ljude i njihove probleme.

Drugo, iritira me kad ljudi potcenjuju znanje potrebno za vođenje jednog imanja.
Malo ko, od nas na forumu, bi znao da vodi imanje iole uspešno.
Nije to baš tako prosto kao uzmi motiku i kopaj. Treba puno znanja i iskustva za tako nešto.
Ko bi rome i ostale nezaposlene obučio tome?
Ko bi platio za to?


kakve bi posledice tih poplustičkih ideja bile se vidi po problemima koji se dešavaju u Vojvodini.
Tačnije u selima u koja su prislino vraćeni naši sugrađani koji su nelegalno radili po Zapadnoj Evropi
Najlošija sela su iskusila drastičan rast kriminala (provale, krađe itd.).
Počela su da se i dešavaju ubistva prilikom pljački.
Ne treba prislino vrraćati ljude gde nemaju načina da zarade ni za hranu, jer će to samo voditi rastu broja nasilnih pljački i ostalih oblika kriminala i na kraju će se ti ljudi vratiti u Beograd

Bulevarac":1rlk7f8d je napisao(la):
Kao sto rekoh varijanta sa preseljenjem resava problem na neki mesec, nedelju, posle ide sve isto.
U pravu si.
To ne rešava problem jer otklanja samo neprijatnost i problem koji mi ostali imamo zbog ljudi koji tu žive, a ne rešava probleme koji drže Rome u takvom položaju.
Normalno je da će se oni opet vratiti ili naći drugo mesto, jer oni nemaju drugo rešenje.

Osnovni uzrok svim tim problemima je što u velikom delu Srbije ljudi nemaju mogućnosti da zarade ni za hranu, Bukvalno ne mogu ni da idu da rade fizičke poslove za nadnicu jer posla nema.

Beograđani nemaju tih problema te stoga ne razumeju problem i zagovaraju populistička rešenja.
Sam u nekolicini mesta u Srbiji ima posla ako čovek želi da radi i ne bira, nažalost u većem delu Srbije to nije tako.
 
vrachar":gfnuw88d je napisao(la):
Neka ih posalju na lokaciju rodnog grada i bice sve u najboljem redu. Ako vec nece tamo, po Srbiji ima na stotine napustenih kuca i imanja koja su mnogo komotniji smestaj od zivota u deponiji.
Ma nece oni ni kuce ni imanja! Oni hoce svoju apsolutnu slobodu, kako god to ljudi shvatili. Nece oni da obradjuju nikakva imanja, placaju porez.....u jednoj od skandinavskih zemalja ziveli jedno vreme u naselju izgradjenom specijalno za njih, kucama, ali polako jedan za drugim opet se vratili u neke prvobitne prikolice......jedna mladja zena izjavila da je sve to ne zanima, hoce svoju slobodu! Oni se jednostavo ne uklapaju u nacin zivota ....ostalih. U tome je u stvari problem. Ovi ovde namerno dime, apsolutno namerno, da bi im se dale pare, samo pare oni hoce, zato su tu dosli veliki broj pre samo mesec - dva, pa da vrludaju i dalje, opet se smeste tako negde u neki coskic i naklepaju svoje naseobine. I posto je to tako, uopste ne razmisljam vise o njima sa sazaljenjem, jer vecina i ne zasluzuje to. Samo mislim na to da ce ih maknuti, maknuti odavde da nisu tu, da ih ne gledam vise i da mi ne ugrozavaju i zagorcavaju zivot svojim dimom, i nista vise! Djubrad jedna!
 
@Sister
Oooo Belville postaje Naci-village
Ni naši ljudi ne idu u neku Dakotuvillage nego jure u Čikago, Njujork itd a tamo pored držanja smrdljivog kiselog kupusa vole i da prikolju i neko prase na očigled zaprepaštenih stanovnika.To rade sve dok se ne prilagode sredini koja ih milom ili silom pomaže i edukuje (naravno nisu svi naši takvi) . Problem cigana ili ti moderno roma, je mnooogo složeniji i ne može se jednostrano rešiti zahteva obe strane da ulože veliki trud i vreme.
Koliki je tvoj doprinos u takvom trudu i vremenu. Baš veliki ,,makni ih, Djubrad jedna!
(Naravno misliš ,,lako je tebi nisu ispod tvog prozora,, ha ha..) Ima dosta svetlih primera gde su cigani čestitiji i vredniji od određenih ,,naših,,. Saberi naše narkomane, alkose klošare taj broj je mnogo veći nego što ima cigana u Beogradu. Koliko ovo društvo izdvaja za takve a koliko za cigane. Problem je mnogo veči i složeniji nego što ti možeš sagledati ali zato si za rešenja po kratkom postupku. Ne volim ni ja da vidim ni jednog čoveka tako da živi kao oni ali mi ne pada na pamet rešenja sve po kratkom postupku.
 
boca-ica":19w3ap4p je napisao(la):
@Sister
Oooo Belville postaje Naci-village
Ni naši ljudi ne idu u neku Dakotuvillage nego jure u Čikago, Njujork itd a tamo pored držanja smrdljivog kiselog kupusa vole i da prikolju i neko prase na očigled zaprepaštenih stanovnika.To rade sve dok se ne prilagode sredini koja ih milom ili silom pomaže i edukuje (naravno nisu svi naši takvi) . Problem cigana ili ti moderno roma, je mnooogo složeniji i ne može se jednostrano rešiti zahteva obe strane da ulože veliki trud i vreme.
Koliki je tvoj doprinos u takvom trudu i vremenu. Baš veliki ,,makni ih, Djubrad jedna!
(Naravno misliš ,,lako je tebi nisu ispod tvog prozora,, ha ha..) Ima dosta svetlih primera gde su cigani čestitiji i vredniji od određenih ,,naših,,. Saberi naše narkomane, alkose klošare taj broj je mnogo veći nego što ima cigana u Beogradu. Koliko ovo društvo izdvaja za takve a koliko za cigane. Problem je mnogo veči i složeniji nego što ti možeš sagledati ali zato si za rešenja po kratkom postupku. Ne volim ni ja da vidim ni jednog čoveka tako da živi kao oni ali mi ne pada na pamet rešenja sve po kratkom postupku.
Nazalost, ne mogu da ti odgovorim onako kako bih zelela jer Igor trenira verbalnu cistocu. To da je Belvil naci selo, ne vredja me uopste, to smo vec culi, tacno, naci plus fasio vilidz. Trazim da se ta buvljiva i vasljiva gomila ljudi koja uokolo siri zarazu i ZAGADJUJE ZIVOTNU SREDINU svakodnevno svojim komsijama, pod hitno makne odavde. Gde? Nije moj problem. Samo sto dalje! Trazim da ih se potera odavde, da se taj teren u potpunosti OCISTI i da mogu da udahnem ovaj moj koliko toliko cist novobeogradski vazduh! Smatram da smo preko svake mere trpeli, i da to niko vise u ovom gradu ne trpi, kao mi stanari Belvila. I da mogu, bacila bi im suzavac usred tog njihovog "naselja" i to ne jedan, i uopste ne bih brinula sta ce biti s njima. Jasno?


I ne pravi nategnuta i nepostojeca poredjenja. Ne postoji nijedan nas covek koji kolje svinje u svom dvoristu u Njujorku ili Cikagu.....ne izmisljaj.
 
nbumbic":2ovgy345 je napisao(la):
Beograđani nemaju tih problema te stoga ne razumeju problem i zagovaraju populistička rešenja.
Sam u nekolicini mesta u Srbiji ima posla ako čovek želi da radi i ne bira, nažalost u većem delu Srbije to nije tako.
bez ljutnje, ali podela na beogradjane i ostale ista je ko i podela na rome i ostale.. glupa. sto se tice populizma populizam je i pisanije na temu nedostatka posla i nemogucnoscu da se u srbiji zaradi makar za hleb. imas stalno otovrene konkurse za fizicke poslove, imas sezonske poslove i svako zdrav i prav u ovoj zemlji moze da zaradi da makar prehrani sebe i porodicu (ako je neko napravio 10toro dece a nema posao taj je za zatvor a ne za sazaljenje i razumevanje)

sto se tice drugarice sestre, malo se zanela. ja razumem njenu muku ali ono sto govorimo i pisemo govori o nama samima mnogo vise nego o onima na koje se to odnosi
 
razgradjevinar":1z2nw60p je napisao(la):
nbumbic":1z2nw60p je napisao(la):
Beograđani nemaju tih problema te stoga ne razumeju problem i zagovaraju populistička rešenja.
Sam u nekolicini mesta u Srbiji ima posla ako čovek želi da radi i ne bira, nažalost u većem delu Srbije to nije tako.
bez ljutnje, ali podela na beogradjane i ostale ista je ko i podela na rome i ostale.. glupa. sto se tice populizma populizam je i pisanije na temu nedostatka posla i nemogucnoscu da se u srbiji zaradi makar za hleb. imas stalno otovrene konkurse za fizicke poslove, imas sezonske poslove i svako zdrav i prav u ovoj zemlji moze da zaradi da makar prehrani sebe i porodicu (ako je neko napravio 10toro dece a nema posao taj je za zatvor a ne za sazaljenje i razumevanje)

sto se tice drugarice sestre, malo se zanela. ja razumem njenu muku ali ono sto govorimo i pisemo govori o nama samima mnogo vise nego o onima na koje se to odnosi
I don't care at all!
 
Svi koji kazu da je problem karton sitija pre svega socijalno, pa tek onda gradsko pitanje potpuno su u pravu. Medjutim, ja iskreno ne mogu a i necu da osecam saosecanje sa nekim ko je poprilicno svesno odabrao svoj stil zivota. Meni kad ne platim struju i telefon seku zicu, kada ne platim porez zaracunavaju zateznu kamatu. Zasto bih onda ja kao poreski obveznik finansirao socijalno zbrinjavanje nekoga ko nece da ide u skolu zato sto misli da mu ne treba, nece da placa nikakve dazbine, ne odgovara nikome osim sebi i zivi u djubretu zato sto mu je tako lakse. Izabrao si svoj stil zivota, to ti je, ali to ne znaci da svoju deponiju mozes dapravis gde hoces. Srbija je inace slabo naseljena zemlja, pa ko hoce da zivi u cergi neka ide na jednu od hiljadu praznih poljana i zaravni.

Neka svi filantropi koji se saosecaju sa stanovnicima romvila pogledaju kako se pitanja divljih naselja resavaju u ostatku Evrope, koju svi toliko prizeljkujemo. A kako stvari stoje, Evropa planira da od Srbije napravi veliki romvil, s obzirom da je pre nekoliko dana na B92 emitovan prilog gde je receno kako u Srbiji zivi "preko 900.000 Roma", sto je oko 700.000 vise nego sto je procenjivano do pre par meseci. Priprema se teren...
 
vrachar":b09j3tha je napisao(la):
Svi koji kazu da je problem karton sitija pre svega socijalno, pa tek onda gradsko pitanje potpuno su u pravu. Medjutim, ja iskreno ne mogu a i necu da osecam saosecanje sa nekim ko je poprilicno svesno odabrao svoj stil zivota. Meni kad ne platim struju i telefon seku zicu, kada ne platim porez zaracunavaju zateznu kamatu. Zasto bih onda ja kao poreski obveznik finansirao socijalno zbrinjavanje nekoga ko nece da ide u skolu zato sto misli da mu ne treba, nece da placa nikakve dazbine, ne odgovara nikome osim sebi i zivi u djubretu zato sto mu je tako lakse. Izabrao si svoj stil zivota, to ti je, ali to ne znaci da svoju deponiju mozes dapravis gde hoces. Srbija je inace slabo naseljena zemlja, pa ko hoce da zivi u cergi neka ide na jednu od hiljadu praznih poljana i zaravni.
+ (velik kao vrata!) :)
 
Spustite malo loptu, povucite ručnu.
Otkucajte poruku negde sa strane, ostavite da odstoji malo, pročitajte je ponovo i siguran sam da neće završiti na ovom forumu baš cela u prvobitnom obliku.
 
Акција комуналних полицајаца настављена и данас

Комунална полиција наставила је данас у раним јутарњим сатима акције сузбијања комуналног нереда и спречавања уличне продаје.

Сузбијање недозвољене уличне продаје спроведено је на простору око Бањичке пијаце. На терен је изашло 18 комуналних полицајаца и радници ЈКП „Градска чистоћа” са механизацијом за уклањање смећа и другог отпада.

Данас су настављене и акције испред ОТЦ „Нови Београд” и у Улици Јурија Гагарина, код насеља „Белвил” и на Зеленом венцу, које су показале добре резултате, јер је запажен мањи број уличних продаваца.

Комунална полиција ће и у наредном периоду успостављати комунални ред на територији града Београда.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1430887
 
loze jer se greju, kuvaju i pale kablove a ne da bi zaje*******avali stanovnike belog grada i elitnog naselja
zive tako jer im je takva kultura i tradicija i tesko je menjaju
bez obzira na povremene pokusaje da se socijalizuju
ima primera kada su im u srecnim 80tim dodeljivali stanove i pa te iste oni prodali i vratili se da zive drugacije
svaka vlast gura ovo pod tepih i nikada za naseg zivota nece biti reseno
premestace ih tamo amo, malo slikati podetliti im po koji obrok ili sveske za decu i to je to
uostalom i kroz istoriju evrope je bilo i tako ostalo
slicne pojave postoje i bogatoj irskoj, na duse drugaciji nacin tako da bogato i uredjeno drustvo ne resava sve pojave na socijalnoj margini
postoje pojedini slucajevi kada su pojedine cele porodice roma uspele da se iscupaju iz takvog nacina zivota i ukope u zivot

ali ce ih sa ove lokacije pomeriti uskoro
 
Cobretti":3o9kimpb je napisao(la):
Kod mene se dosta cuje, sta se desava iznad, naravno to je pojacano kad legnem, srece da uglavnom lezem posle njih.
Zvukovi koji su skoro identicni, kao da se kod mene desavaju, su njihovo kupanje, spustanje roletni, i razvlacenje kreveta.

Jedino sto mi stvarno smeta, je kad nocu gledaju TV, tad im kucam, za ostalo mogu da apsorbujem :)
:D:D:D:D:D:D posla mi drug malo pre
sa jedne zgrade iz belvilla

 
razgradjevinar":3myf9yz0 je napisao(la):
Sister":3myf9yz0 je napisao(la):
I don't care at all!
ovo smo shvatili iz predhodnih postova. a nisu mnogo brinuli ni oni koji su te vaspitavali
Prvo, da imas pameti ne bi njih spominjao. Spomenuo si mi mrtve roditelje.
Drugo, sada bih kao i nakon naci- konc- lager pricica, trebalo da ucutim i i da se povucem priznajucii da je problem tezak, da zadire u socijalnu i politicku sferu i zahteva dugorocno posmatranje i isto takvo resavanje.........nije mi stalo sto ce me neko nazvati naci, fasio, nevaspitanom ili bezosecajnom. Tim ljudima nije mesto u mom komssiluku, i to iskljucivo zbog nacina zivota, koji me UGROZAVA. Ne zato sto volim samo belo, nego zato sto od dima ne mogu da disem i ne vidim je li svet crn ili beo.
Ja?
 
ONAJ dim nije od lozenja bilo kakvih nazovi peci kojima se greju!! ONAJ dim je od paljenja guma i kojecega jos u njihovim nazovi DVORISTIMA, dakle NAPOLJU!!! Svaki dan pale smece, gume, kablove NAPOLJU! I sve to rade samo sa jednim ciljem: da ubrzaju dodelu tih para koje cekaju, u stilu da im dodijavamo, pre ce!!!

Ako ostanu jos gofinu dana.......jednostavno bice strasno letos.
 
Sister":2mgtkyf1 je napisao(la):
Pustolov":2mgtkyf1 je napisao(la):
loze jer se greju, kuvaju i pale kablove a ne da bi zaje*******avali stanovnike belog grada i elitnog naselja
zive tako jer im je takva kultura i tradicija i tesko je menjaju
bez obzira na povremene pokusaje da se socijalizuju
ima primera kada su im u srecnim 80tim dodeljivali stanove i pa te iste oni prodali i vratili se da zive drugacije
svaka vlast gura ovo pod tepih i nikada za naseg zivota nece biti reseno
premestace ih tamo amo, malo slikati podetliti im po koji obrok ili sveske za decu i to je to
uostalom i kroz istoriju evrope je bilo i tako ostalo
slicne pojave postoje i bogatoj irskoj, na duse drugaciji nacin tako da bogato i uredjeno drustvo ne resava sve pojave na socijalnoj margini
postoje pojedini slucajevi kada su pojedine cele porodice roma uspele da se iscupaju iz takvog nacina zivota i ukope u zivot

ali ce ih sa ove lokacije pomeriti uskoro
Ne, ONAJ dim nije od lozenja bilo kakvih nazovi peci kojima se greju!! ONAJ dim je od paljenja guma i kojecega jos u njihovim nazovi DVORISTIMA, dakle NAPOLJU!!! Svaki dan pale smece, gume, kablove NAPOLJU! I sve to rade samo sa jednim ciljem: da ubrzaju dodelu tih para koje cekaju, u stilu da im dodijavamo, pre ce!!!

Ako ostanu jos gofinu dana.......jednostavno bice strasno letos.
najlepse bi te zamilo da ne komentarises moje postove
jer cemo uci u nepreglednu polemiku i napusavanje
 
Editovala sam svoj post tako da ne komentarise tvoj Pustolove.
 
Pustolov":23yltdu1 je napisao(la):
Cobretti":23yltdu1 je napisao(la):
Kod mene se dosta cuje, sta se desava iznad, naravno to je pojacano kad legnem, srece da uglavnom lezem posle njih.
Zvukovi koji su skoro identicni, kao da se kod mene desavaju, su njihovo kupanje, spustanje roletni, i razvlacenje kreveta.

Jedino sto mi stvarno smeta, je kad nocu gledaju TV, tad im kucam, za ostalo mogu da apsorbujem :)
:D:D:D:D:D:D posla mi drug malo pre
sa jedne zgrade iz belvilla

[url]http://img199.imageshack.us/img199/8530/dsc00962va.th.jpg[/url]
:shok: :shok: :shok: :shok: :shok:
 
stanisa":11lnplhr je napisao(la):
Pustolov":11lnplhr je napisao(la):
Cobretti":11lnplhr je napisao(la):
Kod mene se dosta cuje, sta se desava iznad, naravno to je pojacano kad legnem, srece da uglavnom lezem posle njih.
Zvukovi koji su skoro identicni, kao da se kod mene desavaju, su njihovo kupanje, spustanje roletni, i razvlacenje kreveta.

Jedino sto mi stvarno smeta, je kad nocu gledaju TV, tad im kucam, za ostalo mogu da apsorbujem :)
:D:D:D:D:D:D posla mi drug malo pre
sa jedne zgrade iz belvilla

[url]http://img199.imageshack.us/img199/8530/dsc00962va.th.jpg[/url]
:shok: :shok: :shok: :shok: :shok:
Neverovatno pa to se ne desava ni u zgradam koje su radjene pre 40-50godina, da li je moguce da nisu stavili iole ozbiljniju izolaciju izmedju stanova? Ako je ovo tacno onda je prosto neverovatno da su smeli da reklamiraju takve stanove kao Lux.
 
Komšija (sa jedne strane stana) koji u stanu ima dva klinca koja imaju tendenciju da se deru - ja ih ne čujem... Komšija se unapred naizvinjavao i bio ubeđen da ne možemo da spavamo od buke koju proizvode klinci. :)
Imam naviku da ponekad odvrnem muziku/TV - komšija ne čuje...
Komšinica iznad mene se sprema za izlazak u grad i šparta po stanu u štiklama - čujem je...
Komšije ispod mene čuju moju devojku (u istoj fazi kao i ja komšinicu iznad) kada krene u štiklama po stanu... Nemamo još uvek ni jedan tepih u stanu, ako je to informacija od značaja.
Komšije sa druge strane stana - ja ih ne čujem...

Po meni, izolacija je potpuno normalna, nisam ni očekivao ništa bolje. :)
 
Ja kad sam u kupatilu čujem celu vertikalu. Čujem žubor dok komšinica iznad piški. Čujem nečije prdeže. Slušao sam pre neki dan komšinicu i njenu prijateljicu kako razgovaraju. Vrlo razgovetno.
 
Vrh