Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

bg-belvil.jpg


http://novosti.rs/vesti/beograd.74.html:315325-Barake-opkolile-Belvil
 
Užas, jbt. Ja prolazio pešice sa prijateljicom, sapletoh se na neku žicu razvučenu od bandere do neke barake. Očekivao sam da će osloboditi neke zveri koje će me pojesti ili tako nešto.
 
jlaki":4r52hz7d je napisao(la):
Užas, jbt. Ja prolazio pešice sa prijateljicom, sapletoh se na neku žicu razvučenu od bandere do neke barake. Očekivao sam da će osloboditi neke zveri koje će me pojesti ili tako nešto.
Dobro si prošao. Zver koja je moga da te pojede u jednom zalogaju je STRUJA!!! Oni kradu struju sprovođenjem sa bandera do baraka. To je najčešći uzrok požara u tim favelama.
 
jlaki":14m7a2x6 je napisao(la):
Užas, jbt. Ja prolazio pešice sa prijateljicom, sapletoh se na neku žicu razvučenu od bandere do neke barake. Očekivao sam da će osloboditi neke zveri koje će me pojesti ili tako nešto.
Zamisli tek koliko je opasno kada pada jaca kisa da prodjes tu npr. leti u papucama...
 
Sta reci osim UZAS. Zivim u zgradi koja je blizu tog pakla i mogu reci da nam je ukraceno pravo na cist vazduh, na provetravanje prostorija itd. Dim koji se svakodnevno siri iz ovog naselja se uvukao u stanove, ulaze... Najgore je sto niko, ALI NIKO, nije nadlezan za ove rome, sto je i dokazano. Najsmesnija izjava mi je bila kada je inspektorka Komunalne inspekcije rekla da oni imaju 24h na terenu ekipu koja nadgleda to naselje. Umro sam od smeha i otvoreno sam joj rekao da laze.

Posebna prica je cirkulacija roma po naselju. Sve sto je moglo lako da se pokrade iz ulaza je pokradeno. Komsija mi je rekao da su njegovim gostima obili auto i ukrali navigaciju. Nocu se deru po naselju, danju rovare po kantama, ulaze u ulaze i prose po stanovima... a za to vreme mi cemo placati astronomske poreze. A gospodin gradonacelnik rece pre neki dan da je ponosan na to sto su deca koja su zivela ispod Gazele pocela da idu u skolu, a nije svestan da je 50% tih roma vratilo. Gradska vlast je rekla da ce ih iseliti tokom juna 2010 ali od toga naravno nije bilo nista.
 
Da li neko ima informaciju koliko je ostalo neprodatih stanova u Belvill u od strane Bloka 67?

pozdrav,
 
patak daca":ggkhw5ee je napisao(la):
Da li neko ima informaciju koliko je ostalo neprodatih stanova u Belvill u od strane Bloka 67?

pozdrav,
S'obzirom da su imali jako veliku reklamnu kampanju pred kraj godine u koju su ulozili puno novca reklamirajuci se u najboljim temrinima na Tvu i novinama, ne bi me cudilo da je broj neprodatih stanova jako velik, jer da je u pitanju 100-ak stanova ne verujem da bi spucali tolike pare u reklame.
Cene nisu spustili vec 2god(jedino daju otvoreno parking mesto koje vredi 4000-5000eur) a prosecna cena stanova u bgu za 2god pala oko 20%, dolazi novi dosta skuplji porez na imovinu, problem sa nehigijenskim naseljem oko Belvila sve veci, i dalje vrlo malo upaljenih svetala kada se prodje uvece = ne bi me cudilo da imaju neprodatih 400-500 nekretnina.

Ako neko ima pozudanu informaciju,bash me zanima da li sam bio blizu sa gornjom analizom/procenom
 
Pegasus":1vkeb5d0 je napisao(la):
i dalje vrlo malo upaljenih svetala kada se prodje uvece = ne bi me cudilo da imaju neprodatih 400-500 nekretnina.
:lol: Castili bi te, da je tako.....Ja mislim da je broj neprodatih stanova veci od 800. :grand:
 
vucko":2al1a36r je napisao(la):
Uzasno to izgleda. Razumem sve koji stanuju tu, i koliko im je lose. Godinama nisam koristio Bulevar zbog kartonskih kutija, automobila,susilica... ovo je jos gore. Ne znam da li je gora nehigijena ljudi, prljavstina, nedostatak ljudskosti ? Neka buduca vlast bi morala da povede mnogo vise racuna da se takve stvari nigde vise ne desavaju. Moraju postojati neki minimumu, drzava mora da pomogne, jer ovo bas izgleda jadno, prvenstveno za te ljude koji tu zive, ali isto tako i za drzavu. Koliko njih tamo ima ?
100 ili vise porodica ? Koliko dugo su oni tamo i da li imaju ikakva dokumenta ?
Koliko li kosta da dobiju neke bolje uslove, sa vodom, strujom, i krovom nad glavom, u kome nije vlaga ?
Koliko su kostali oni kontejneri, u kojima su sada oni ljudi koji su ziveli kod gazele ?
Ne znam da li je postajala ili postoji neka finansijska pomoc razvijenijih drzava, eu ?
Da li neko zna o kojim sumama je rec ?
 
Kakva crna finansijska pomoc? Pa to je divlje kartonsko naselje. Vecina njih ima kuce na drugim lokacijama, verovatno i u drugim gradovima, a ovde zive zato sto im je jednostavno komotnije. Pitaj Francuze kako resavaju ovakve situacije.
 
vrachar":2myeok4p je napisao(la):
Kakva crna finansijska pomoc? Pa to je divlje kartonsko naselje. Vecina njih ima kuce na drugim lokacijama, verovatno i u drugim gradovima, a ovde zive zato sto im je jednostavno komotnije. Pitaj Francuze kako resavaju ovakve situacije.
Cim sam postavio tolika pitanja, znaci da nisam bas upucen u sastav i nacin nastanka divljeg naselja.
Mislis da svih 100% ima nesto bolje od ovog ovde negde tamo, Kosovo?
Ukoliko je to tako, i neki imaju imovinu negde u Srbiji, onda je ok da idu tamo, ako nemogu da priuste zivot u Bgd-u.
Ukoliko neki ljudi nemaju nista, negde moraju da zive , zar ne ? Ako im sruse ove, napravice ih opet negde drugde, i tako u krug.
Milim da smo odgovori kao drustvo za takve slucajeve.
Ako se nevaram iz EU se bunili za one kontejnere da su nehumani, bilo bi bolje da je nesto malo bolje od toga. Ukoliko bih se ja nasao u njihovoj situaciji, pre bih ziveo u kontejneru nego u tim kartonima.
Mada za njih mozda i nije bitan toliko nacin zivota, koliko lokacija gde su. Ta lokacija u blizini velikog grada im pruza vecu sansu da se prehrane. Tuzno, kao da pisem o nekim zivotinjama a ne ljudima.
 
Optimisticna procena je 60 posto prodatih, 30 posto useljenih stanova....

Pre neki dan zovu me iz BLV, da me pitaju jel rentiram stan.
 
@ bulevarac

Ranije diskutovasmo o tome,ako imas google earth pogledaj slike unazad nekoliko godina pa ces videti da je naselje poraslo neverovatno puno bas pre nego sto je poceo belvil da se gradi,a i tokom njegove gradnje.

A ti ljudi sigurno nisu se pojavili iz druge dimenzije vec su dosli od negde jer su dobili tu informaciju i da su vece sanse da se za dzabe ogrebu.Ovime ne mislim na sve u romvilu ali mislim na vecinu.

Vozio sam se pre neki mesec tramvajem blizu belvila i dvoje malih roma je pevalo u tramvaju za novac.Zanimalo me je odakle su jer su pricali savrseno srpski bez naglaska.Ispostavi se da su 2008. zbog "olimpijade" kako kazu dosli sa roditeljima iz zajecara ili bese negotina,a tamo su imali neku kucicu.
 
Stvari su ovde vrlo jasne. Romi ispod Gazele našli su se na pravom mestu u pravo vreme. Jednostavno, sve kockice su se složile. Da nije bilo uslovljavanja kreditora, gradske vlasti bi baš bolela ona stvar za te ljude koji su se zatekli ispod i oko mosta. Ali ovako oni su dobili svu moguću pažnju (cenim samo privremeno, možda će ih sve poizbacivati iz tih kontejnera kada se stiša medijski pritisak i kada se povuku svi krediti). Ovi vaši Romi jednostavno sanjaju ''Gazela dream'' i zato su se rasporedili tamo gde misle da najviše smetaju. I meni je odvratno kada vidim našta to liči, pa one strujne kablove položene po trotoaru, ali se na jedan način i divim njihovoj preduzimljivosti i veštinama snalaženja u prostoru i vremenu. Oni se ponašaju bezobrazno, anticivilizacijski, ali krajnje racionalno.
Vlast reaguje samo na pritiske i ucene, to je jedini način da se ostvare neka prava, nebitno jesu li opravdana ili ne.
Cene nekretnina se veštački održavaju na visokom nivou, stalno nas država bombarduje vestima kako cene više neće padati, pa blokada gradnje ulazi evo već u treću godinu, a sve sa ciljem da se zaštite banke koje su plasirale velika sredstva u hipotekarne kredite, da se ne dogodi da hipoteka ne može da pokrije dug jer bi se onda pokrenula lančana reakcija i banke bi izgubile velike količine para.
Koliko ima neprodatih, e to je verovatno poslovna tajna, ali sada više nije ni bitno, taj podatak nam ništa ne znači.
 
Bulevarac":6wgth4i4 je napisao(la):
Cim sam postavio tolika pitanja, znaci da nisam bas upucen u sastav i nacin nastanka divljeg naselja.
Mislis da svih 100% ima nesto bolje od ovog ovde negde tamo, Kosovo?
Ukoliko je to tako, i neki imaju imovinu negde u Srbiji, onda je ok da idu tamo, ako nemogu da priuste zivot u Bgd-u.
Ukoliko neki ljudi nemaju nista, negde moraju da zive , zar ne ? Ako im sruse ove, napravice ih opet negde drugde, i tako u krug.
Milim da smo odgovori kao drustvo za takve slucajeve.
Ako se nevaram iz EU se bunili za one kontejnere da su nehumani, bilo bi bolje da je nesto malo bolje od toga. Ukoliko bih se ja nasao u njihovoj situaciji, pre bih ziveo u kontejneru nego u tim kartonima.
Mada za njih mozda i nije bitan toliko nacin zivota, koliko lokacija gde su. Ta lokacija u blizini velikog grada im pruza vecu sansu da se prehrane. Tuzno, kao da pisem o nekim zivotinjama a ne ljudima.
Sto rece Vucko, pogledaj malo Google Earth i kako je to naselje nastajalo zajedno sa gradnjom Delta Sitija i Belvila. U pitanju je dakle klasicna favela koja je nikla na mestu gde se na komotniji nacin moze ziveti zbog blizine sadrzaja. Da je Srbija kojim slucajem pravna i organizovana drzava, ovaj romvil bio bi rasturen jos u svom zacetku. No, posto to nije sluucaj, niko ne obraca paznju na problem dok isti ne postane akutan. Medjutim, neporeciva cinjenica je da ovo konkretno naselje nije bilo tu pre 5 godina sto znaci da su njegovi stanovnici i pre toga negde stanovali. Tacno je da se zivot tih ljudi moze okarakterisati kao zivotinjski, no to je rezultat njihovog izbora. Mene niko ne moze ubediti da je odrzavanje najosnovnije higijene i zivot u minimalnim uslovima nekog reda (konkretno van deponije) nemoguce u 21. veku.
 
Mora da citaju forum nadlezni,nemoguce je tolike stvari da se desavaju bas kad mi diskutujemo na forumu?

AKCIJA BEOGRADSKE KOMUNALNE POLICIJE OKO PIJACA
Odneto najmanje 40 tona smeća sa "Buvljaka"

L. G. | 18. 01. 2011. - 13:38h
Komunalna policija sprovela je rano jutros dve akcije suzbijanja komunalnog nereda i sprečavanja ulične prodaje u Beogradu.

U akciji ispred OTC „Novi Beograd” (“Buvljak") i u Ulici Jurija Gagarina, kod naselja „Belvil”, učestvovalo je 18 komunalnih policajaca i 30 radnika „Zelenila Beograd” i „Gradske čistoće”, koji su na teren izašli sa obimnom mehanizacijom (utovarivači, cisterne, smećara i rol-kiperi).


U prvih sat vremena sa ovog prostora je uklonjeno 40 tona najrazličitijeg smeća.

U akciji suzbijanja nedozvoljene ulične prodaje na potezu Zelenog venca učestvovalo je 12 komunalnih policajaca, koji su tom prilikom od zatečenih prodavaca privremeno oduzimali robu.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/230013/Odneto--najmanje-40--tona-smeca-sa-Buvljaka
 
Znaci postojale su i neke donacije iz Nemacke ?
Kod nas je sve to jako neozbiljno cini mi se. Niti ima projekta na uvid, niti jasnog plana.
Da li postoji neka evidencija ko su ti ljudi, Niko od njih nema dokumenta, da li im se uzimaju otisci prstiju, ili oni tako ceo zivot tvrde da nemaju lk ?
Pre ikakave pomoci, mora ipak da se zna ko je ko, zar ne ?
Onim najugrozenijim drzava mora da pomogne, neki projekat koji bi im obezbedio bolje uslove za boravak. Shvatam da je tesko motivisati
ljude da ista daju u ovim tesdkim vremenima, pritom smo prisustvovali mnogim aferama u svim oblastima, pa i humanitarnim.
Nikakvih adekvatnih kazni nije bilo, pa sve dovodi do toga da je ovde svaka pomoc pod znakom pitanja.
Nisam pametan kako bi to moglo da se resi ukoliko vec imamo takvo stanje.
Verujem da ce primeniti najjeftiniji model, premestanje problema na neku drugu lokaciju.
 
Vrh