Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

@ bojan.s, panzer, bla bla i ostali - hvala na utiscima :)

ps. nije mi bila namera da limitiram ucesnike foruma u komentarisanju vec useljenih stanova.

pss. niste razumeli bojaznost vezano za spoljnu jedinicu a/c na terasi (ne znam koliko cist i vreo vazduh izlazi iz nje, ali moje je misljenje da joj tu nije bilo mesta - kod 1s stanova su izbacene napolju, bocni spoljni zid teras, a preko njih je maska) jer ionako ne mogu da je premestim.

psss. tacno, o ukusima ne treba raspravljati :kk:
 
Sto se tice mesta gde je montirana klima (za ove kojima je, kao i meni, na terasi) meni je to super . Ja sam i u starom stanu montirao tako. Prvo, tako je i normalno da bude, valjda su i spominjali da ce biti definisano i nekim zakonom da ne moze svako da stavi spoljnu jedinicu gde hoce i da kaplje po prolaznicima.

Druga stvar, kada je u hladovini (tokom leta) bolje hladi i trosi samim tim manje struje.

Treca stvar - nije lose npr. za susenje vesa... Nisam sirio ves napolju u novom stanu (nisam se uselio :) ), ali ranije u starom stanu postavimo ves ujutru, za 1-2h je vec suv: osusi se brzo jer klima baca topao vazduh po njemu :)

Ono sto je moja zamerka da nema predvidjenog mesta za montazu klime u spavacoj sobi, ali neko rece: kako ste svi vi do sada ziveli bez tih klima ili je odjednom postalo mnogo toplije.

Smesno je npr. od 75-85 stranice u ovom threadu svi hoce da menjaju sami parket, ljuti su, nista im ne odgovara, a onda odjednom sada niko ne zeli da sam menja parket sam jer je to ustvari zesce smaranje...

Nista drugacije stanje u odnosu na vecinu drugih stvari: 99% primedbi (ne racunajuci ovo sa ispalama oko datuma useljenja) je najobicnija glupost. Plocice, vrata, bucna klima - smesno: to ste sve videli pre nego sto ste kupili stan... Tesko se peru prozori lol Za vrata se slazem - trebalo je poruciti neka vrata koja pravi NASA za spejs satlove: ta se sigurno ne grebu :)

Ni meni plocice ne odgovaraju, pa sam odmah pitao koja je porcedura, ako hocu da zamenim plocice i kadu... End of story. Klima koja proizvodi zvuk tokom rada je valjda za ocekivati svakome ko je ikada u zivotu imao klima uredjaj u stanu. Samo pravite bez veze noise na forumu takvim komentarima i gubite vreme

Da mi se nesto drasticno ne dopada ili da mislim da bi trebalo da ulozim previse novca da nesto prilagodim svom ukusu - onda ne bih ni kupio tamo stan vec bih isao kod "onih sa dzipovima", a verujem da kod njih prolaze sve primedbe, anexi, isplacuju ljudi penale za kasnjenje ili vracaju novac za nedovrsene stanove...

Stvarno, smesno sta neki ovde pricaju - ako ste ocekivali da se useljavate u stambeni prostor ultra-lux kategorije (pa jos ispod 2000 eura) to je jos smesnije posto sam izgled naselja, organizacija (13 spratova itd...) jasno sugerise da je rec o srednjoj klasi stanova, bolje od proseka na dobroj lokaciji. Nista vise od toga. Ko je to ocekivao - to je i dobio (osim ovog vozanja sa datumom useljenja).
 
Tako je Cheiri! U vreme kad je na belville-u pocela "masovna" prodaja stanova oko arene je bila i preko 3000. Moj poznanik je dobijao oko 3100 a cekao je da jos poraste, pa kad je ovo krenulo, secam kad je kukao da mu je misko oborio cenu stana. toliko o kategoriji stanova.
 
bojan.s":1pw5cxsi je napisao(la):
Tako je Cheiri! U vreme kad je na belville-u pocela "masovna" prodaja stanova oko arene je bila i preko 3000. Moj poznanik je dobijao oko 3100 a cekao je da jos poraste, pa kad je ovo krenulo, secam kad je kukao da mu je misko oborio cenu stana. toliko o kategoriji stanova.
Sada ti je tamo 2500-2600... Cak ima i novogradnje (u izgradnji). Eto mozda su tamo titanijumska vrata, prozori se peru sami od sebe, a klima radi necujno? :)
 
Bla Bla Bla":11hx9g4w je napisao(la):
keramika - jeste Imola i Marazzi, kvalitetni proizvođači, verujem da su pločice kvalitetne ali izgledaju diskutabilno tj. loše, opet stvar ukusa
Keramika je istog kvaliteta, ali nije istog dizajna i boja u svim zgradama. U Nevenu je kombinacija bež- braon, u Ruži u kuhinji je tamno siva, za kupatila ne znam pošto je prijatelj koji se tamo uselio promenio iste pre nego što sam video stan. Pre godinu dana supruga je bila u Ciklami i tamo je, kako se izrazila, neka "bljak" narandžasta, a i dimenzije istih su bile manje nego kod nas.
 
hmmmm........reci cu vam iz iskustva: neznam ko je tacno spomenuo vrata ali problem u vezi preosetljivosti istih je zaista veliki. Naime, zaista su izradjena od medijapana ( pa su nekako krta) i premazana nekom cudnom nepostojanom farbom koja se sama od sebe skida po ivicama vec nakon mesec dana.Inace, meni se bas dopada visina :)
 
Mi smo prelomili i odlucili se da sami postavljamo parket i zavrsimo molerske radove. Sinoc smo obavestili Belvile.
Svasta moze do juna da se desi i ne bi da rizikujem.

Koliko vidim mnogi sami prepravljaju zavrsene stanove pa mislim da je bolje da mi to sami uradimo kako mi volimo.
Postavicemo laminat jer ko zna da li su zizci jos negde u podu. Odlicno se odrzava i posle 7-8 godina mozemo da ga skinemo i stavimo parket kad izumru svi zizci u belvilu. Samo da vidim te kljuceve konacno.
 
Snimila sam mobilnim fotku pre otprilike pola sata. Srebrnasti pik ap, ljudi u zutim uniformama.
Ono ZELENO su pumpe za prskanje.
Malo je mutno, ali ipak se vidi.
Sve ispred Seboja!!!
“Mene ako se sete za Dan Republike, sete….” (Danilo Bata Stojkovic, p.m.d.)
 
Molerske radove je neophodno ponoviti (u licnoj reziji) jer ce ti isti majstori koji su brljali po plafonu sada izaci na uvidjaj da vide "sta to nije dobro odradjeno" i konstatovati da bolje ne moze...pa vi vidite sta vam je ciniti :rolleyes:

Sto se tice plocica ( i u kuhinji i u kupatilu) i parketa ja zaista ne mogu reci ni jednu ruznu rec.Izgleda da je u svakoj zgradi drugacije :|
 
lily of the valley":1rarv96b je napisao(la):
Snimila sam mobilnim fotku pre otprilike pola sata. Srebrnasti pik ap, ljudi u zutim uniformama.
Ono ZELENO su pumpe za prskanje.
Malo je mutno, ali ipak se vidi.
Sve ispred Seboja!!!
“Mene ako se sete za Dan Republike, sete….” (Danilo Bata Stojkovic, p.m.d.)
Ne vidim nikakvu sliku o kojoj pricas, ali juce sam prosao izmedju Delte i Belvila i vidim da su postavili neke nove sadnice (eh, dok to ozeleni - uselice se valjda svi sa zizkom u parketu). Lepo ce izgledati kraj kada postave svo to zelenilo i kada se konacno maknu ovi kamioni. Vidim i da je dosta novih lokala izbrendirano - posebno na ovom potezu preko puta Delta Sitija.

Nije lose.
 
Izgleda nema nacina da je nekako tu postavim. Jedino da je posaljem na e- mail onome ko bi to zeleo.
Najvaznije je da se sve ovo privodi kraju. Ovog puta for real.
 
Danas sam dobila predlog aneksa i danas je trebalo da odgovorim :) sto naravno nisam jer sam sada procitala e-mail.
Da li je nekom od vas poslo za rukom da izmenite Anex, npr. u delu „...Prodavac garantuje Kupcu za kvalitet ugrađenih materijala u predmetnu nepokretnost u svemu u skladu sa garancijama koje je dobio od proizvođača i dobavljača materijala..." (videla sam da je bilo primedbi na to, ja nisam pravnik ali mi deluje neobicno malo). Javite ako jeste da znam da li da pokrecem ovu pricu i ja.
Sto se tice krajnjeg roka useljenja, neko je imao predlog da se izbaci iz Aneksa, ali meni se cini da to ne bi bila dobra ideja zbog ogranicenja u iznosu penala u slucaju kasnjenja.
 
Anex nije konacan i trebalo bi da probate da ga promenite. Mi se nadamo da ce nas advokat uspeti da izdejstvuje izmene jer ovakav anex je drzak i pokazuje sta oni misle o svojim kupcima.
 
:p niko ni da zucne 2 dana. ha ha, jure se parketari i ponude. Ako ako. Bilo bi mozda dobro da upregnemo neke zajedno i postignemo bolju cenu.
 
Kum Pera":lbe6von5 je napisao(la):
Puni? Ima ukupno 3 koliko sam uspeo da vidim.
Ispravka netačnog navoda: ima 46 oglasa. 2 su zavedena pod Blok 67, a ostala 44 pod opcijom Belvil.
Poređenja radi, u bloku 70 oglašeno je ukupno 14 stanova za izdavanje, taj blok ima više stanova od Belvila, a u Belvilu, navodno, nije prodata ni trećina.
Istini za volju, mnogi stanovi su oglašeni više puta, ali to je situacija i sa ostalim delovima grada.
I šta nam to govori? Pa da su se stanovi masovno kupovali sa ciljem da se na njima zaradi, naročito oni manji jer mi je teško za poverovati da će neko dati svojih jedinih 90.000 evra da bi živeo u 1s stanu.
I nemi je malo čudno zašto je odve ovoliko zatišje, neko reče da Belvilijanci užurbano postavljaju parket. Možda su ne naudisali onih isparenja od laka pa nisu u stanju da pišu :)
A možda i rekapituliraju šta se sve u međuvremenu desilo pa :bash:
Izvinte, stvarno nisam hteo, ali opet je bilo nešto jače od mene...
 
Samo da se javim iz Belvila. Ovde je avetinjski prazno. U mom ulazu mislim da ima ukupno 5 useljenih stanova. Na mom spratu mislim da sam sam eventualno još jedan stan ima stanare mada ne bih mogao da garantujem. Sve izgleda zastrašujuće pusto. Uveče u 23h kada se zatvori Delta City sve umre. Nestanu i ljudi i automobili i samo se eventualno stanovnici favela koje sa svih strana okružuju Belvil razmile po celom naselju sa svojim škripećim kolicima i medvedolikim psima.

U svakoj zgradi ima više majstora nego stanara. Jedine osobe koje srećem u naselju su majstori koje su vlasnici unajmili, majstori Belvila, radnici službe održavanja, baštovani i to je sve. Stanara ni od korova. Nadam se da će sad sa prolećem i lepšim vremenom krenuti masovna useljavanja, mada se bojim da to neće biti baš tako masovno.
 
Grado
tvoje komentare sam čitala na preskok, jer su uglavnom nezanimljivi i zlonamerni. Do sada sam se trudila da ti ne odgovaram, ali što bi ti rekao: ''nešto je bilo jače od mene...... CRKNI!''
 
belgrey":1e48kg19 je napisao(la):
Samo da se javim iz Belvila. Ovde je avetinjski prazno. U mom ulazu mislim da ima ukupno 5 useljenih stanova. Na mom spratu mislim da sam sam eventualno još jedan stan ima stanare mada ne bih mogao da garantujem. Sve izgleda zastrašujuće pusto. Uveče u 23h kada se zatvori Delta City sve umre. Nestanu i ljudi i automobili i samo se eventualno stanovnici favela koje sa svih strana okružuju Belvil razmile po celom naselju sa svojim škripećim kolicima i medvedolikim psima.

U svakoj zgradi ima više majstora nego stanara. Jedine osobe koje srećem u naselju su majstori koje su vlasnici unajmili, majstori Belvila, radnici službe održavanja, baštovani i to je sve. Stanara ni od korova. Nadam se da će sad sa prolećem i lepšim vremenom krenuti masovna useljavanja, mada se bojim da to neće biti baš tako masovno.
u kojoj si zgradi komsija :)
 
Vrh