Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ovaj Aneks govori o promenama dva clana Osnovnog Ugovora.

Clana 2. koji je govorio o opremi stanova i tu nabraja kakvi podovi, stolarija, zidovi, sanitarije… Sada tu umece stavku o garancijama u skladu sa onima koje i sami dobijaju za material, i dve opcije.

Clana 5 koji govori o roku 31. decembar 2009. Tu umece stavku o penalima za svaki dan prekoracenja tog roka do datuma useljenja. S tim, sto je dato kada se opredelis za stavku 2, taj datum je u aprilu, a ne u maju.
 
@Slamarica
"A sto onda nisu tako napisali. Po ovom aneksu cemo imati 2 datuma u tom clanu. Trabali su onda da kazu „U slučaju da Prodavac ne ispuni obavezu predaje stana Kupcu u roku iz ovog člana Stav 1, obavezuje se da za svaki dan zakašnjenja obračuna i isplati Kupcu ..

Ovako kako sada stoji to samo znaci da placaju penale od novog roka useljenja. Sve su oni jako lepo smislili...i nista nije slucajno..."


Clan 5, stav 1: Prodavac se obavezuje da nepokretnost koja je predmet ovog Ugovora preda u posed Kupcu najkasnije do 31.12.2009. godine.
 
Izvinjavam se sto sam navalentna, ali zabunu je stvorio dopis koji smo svi dobili o prvom prekoracenju sa datumom 28. februar. To je samo dopis, nije deo Osnovnog Ugovora o kupoprodaji. Sada se sve promene nastale u medjuvremenu od kupovine stana do danas pravno uoblicavaju u ovom Aneksu. Datum 28. II ne postoji.
Postoji samo datum 31. XII 2009. , i posto je prekoracen sada u ovom nacrtu Aneksa postoje dva datuma: jedan za opciju 1, drugi za opciju 2. U pojedinacnim Aneksima koje cemo dobiti, stajace samo jedan datum useljenja, u skladu sa odabranom opcijom.
Jasno je, ili ja gledam povrsno.
 
Nevenkovic":23wllmrn je napisao(la):
goxyz":23wllmrn je napisao(la):
Nadzor koji je trebao da kontrolise gradnju i ugradnju opreme nije radio svoj posao kako treba i verovatno u "dogovoru" pravio ogromne propuste tako da je ugradjivan parket sa zizkom, moleraj lose odradjen, ... da ne nabrajam.
Nadzor je kriv sto nam se ovo dogadja jer da su gospoda iz "MACE " radili svoj posao ne bi se sve ovo dogadilo ali posto ih placa miskovic mozete misliti sta je onda nadzor radio pustao je sve i lose i dobro odradjeno da bi se sto jeftinije izgradilo naravno i oni su bili dobro placeni.
Toliko o referencama "MACE" kada vidite da se hvale gde su ucestvovali znajte i kako su vrsli nadzor KATASTROFA.
Ne lupetaj kad nemaš pojma.
Parket je imao sertifikate, kao i sve ostalo što se ugrađivalo. Kada i gde je žižak ušao u parket neće se nikada saznati.
Mace je još u avgustu prošle godine dao predlog investitoru da se parket zameni, što klagenfurtski hitler jugend menadžment nije prihvatio.

Do sada sam te zaobilazio, ali si prekardašio, pa aj da ti nama objasniš koji si ti slučaj :
#1997
goxyz":23wllmrn je napisao(la):
Da vas upozorim da obratite paznju kada budete preuzimali kljuceve i potpisivali zapisnik da to nikako neucinite ako stan ne bude uradjem po standardima i ugovoru. Za to ce vam trebati gradjevinski vestak da proceni jer se svi mi malo razumemo. posle je kasno i procicete golgotu kao i ja ili morati da iz svog dzepa (a to nije malo ) sredite sve sto treba od moleraja, parketa, stolarije, ... nista nije dobro uradjeno.
Jako su stedeli na materijalu (verovatno ga krali) pa su mnogo lose izvedeni molerski radovi kao i ostali sto ce te videti tek kada se uselite jer na blic sve je nasminkano a kvalitet je uzasan, keramika bugarska kao i sanitarija dok u ugovoru pise italijanska.
Ne mogu vam opisati koliko se kajem sto sam kupio stan u Belvilu zgradi koja je uzasno nadogradjena i u kojoj se jos uvek izvode gradjevinski radovi za koje nemaju dozvole i niko im nista nemoze. Savetujte sve koji pomisle da kupe stan da se neuvaljuju jer izlaza iz ovoga gliba nema.
Prodati su nam stanovi po neverovatno visokoj ceni a loseg kvaliteta a pri tom i nadogradjene zgrade kao u vreme SPO kada su kuce nicale po zgradama i raskrsnicama.
Cena je previsoka a to treba da zahvalimo marketingu koji je usposno vodjen i preko agencija za prodaju stanova i novinara koji su uspeli da prevare 500stotinak kupaca da je to realnost pa umesto da smo placali 1000-12000 realnih oni su kada svuda u svetu padala cena ovde uspeli da nas zavaraju da je cena mala. Ovde se sve namesta d abi se narod prevario od licitacija, tendera, privatizacija, igre na srecu, sve pa tako i ova prevara sa ovim naseljem. Takva nam je vlast koja nikada nije stitila svoj narod vec ga je uvek zrtvovala i pljackala. Zato da upozorimo neke druge da se nepredju kao i mi.
ZAOBIDJITE BELVIL , BELVIL JE OGROMNA PREVARA!
#2210
goxyz":23wllmrn je napisao(la):
Molim da se jave svi koji su zainteresovani i imaju nekakva saznanja kako bi dosli do obestecenja jer nam je jedina ta mogucnost da se kolko tolko amortizuje kasnjenje.
Teoretski nema sanse ni do jula da se postavi sav parket ali nadam se da ce SAV parket izvaditi pa tek onda poceti da postavljaju i to prioritet nama kojima su prodali kako bi se uselili a to je onda izvodljivo do maja-juna-jula.
Dakle tvoj slučaj je sledeći:
1. Kupio si stan, preuzeo ga i ispravljaš nedostatke # 1997
2. Kupio si stan u jednoj od 3 zgrade u kojima se menja parket, pa bi da dobiješ pravičnu nadoknadu zbog kašnjenja. #2210
3. Forumski mrsomud koji bi da kupi garsonjeru po realnoj ceni od 1000 eura i budalaš koji zamišlja da će svojim pisanjem sa još
2-3 satrapa obustaviti prodaju i privoleti investitore da prepolove cenu. # 2242
4. Zbog stanja u kome je primljen stan iz #1997, imao posla sa izvesnim dr Lazom.
5. Zbog zakašnjenja primopredaje iz # 2210 , opet imao posla sa izvesnim dr Lazom.
6. Zbog tačke 3 iz # 2242 bi trebao da ima posla sa izvesnim dr Lazom.

Željno čekam tvoje pismo.
Pa kad već goxyz neće, evo ja ću.
Mada, možda je i bolje ćutati, uvek su nas roditelji učili kako sa b....... bolje nemati posla, ali kada sam već krenuo...
Prvo, uz dužno poštovanje svih ostalih članova foruma, osim jednog, ono što je goxyz napisao vredi više nego pola celog ostalog sadržaja. Istina, malo je preterao i to iz razloga što nastupa emotivno i oseća veliku nepravdu koja je naneta svim kupcima.
Ideja o kupovini male garsonjere za realnu cenu je bila moja ideja, kažem bila jer pored cene i sigurnosti posla bitan je i komšiluk.
Nemam svoje satrape, nisam mrsomud i nemam snagu da obustavim prodaju i privolim investitore na bilo šta, pa ni na smanjenje cene.
dr. Laza u nekim situacijama nije tako loše rešenje, naročito ako ovako uspešno diversifikujete svoj kapital sa ciljem da se dalje oplođuje kao što je to uradio ovaj nevenković. Pusti forum i Lazu, probaj malo teretanu, trčanje, plivanje, biće ti lakše.
Ovo što vam sada podvaljuju sa tim aneksom, da maltene ukinu sve garancije na izvedene radove, vrhunac je bezobrazluka i drskosti. Čim sam počeo da čitam, primetio sam da sada sve prebacuju na pojedine podizvođače i neke njihove interne garancije koje sa krajnjim kupcima nemaju nikakve veze. Pa niste kupili delove stana od svakog podizvođača posebno nego valjda kao jednu celinu.
Ovo je grozno, ja definitivno odustajem, bez obzira na cenu. Čuvajte živce, budite strpljivi i preskočite ovog nevenkovića.
 
Suvišno je da se aneksom definišu bilo kakvi novi datumi.
Dovoljno je što postoji već definisani datum iz Ugovora i naknadno aneksom definisani penali za prekoračenje tog roka.
Postoji i gornji limit (200 dana) za isplatu penala i to su sasvim dovoljne odrednice.

Možda nemaju skrivene namere, ali poučeni dosadašnjim iskustvom - svakako da je sumnjivo ubacivanje novih datuma.

Treba izbaciti nove rokove useljenja iz aneksa (njihovim ubacivanjem se ništa ne dobija) i nema zabune.
 
Kada je rok useljenja preciziran, onda je i obavezan. Posto ne vidim da je moguce da se s tim datumom manipulise, mislim da treba da ostane na papiru.
Ali, menjanje clana naseg Ugovora tako sto bi se dopisalo da garancije kvaliteta ugradjene opreme koja je pobrojana, vaze samo u skladu sa garancijama kakve su oni dobili od proizvodjaca i dobavljaca, to mi je neprihvatljivo. Tacnije, prihvatljivo je samo ako se odnosi na parket i moleraj u nasoj reziji. Mogu da naglase da ne garantuju nista u vezi s tim.
Sve ostalo ugradjeno je u sklopu onoga “zgrada pod garancijom”.
Mozemo li nesto da ucinimo u vezi s tim?

@Grado

Zasto je ono sto je Goxyz napisao vrednije za tebe od svega drugog napisanog na ovom forumu? Pa, i pre Nevenkovicevog posta u kome mu postavlja pitanja, meni isto nije bilo jasno da li je vec usao u stan i sve nedostatke koje je opisao video i namucio se da ih sanira, ili jos ceka na useljenje…Ne verujem da je ikom bilo jasno. Pa zasto onda sve sto je on napisao o kvalitetu stanova – ako jos nije uselio odakle zna – ima za tebe vecu vrednost od recimo mojih napisa, koja stanujem vec puna dva meseca ovde?
 
@lily
Pa vidim i ja sad da je njegov slučaj, najblaže rečeno, malo mutan. Ovde je totalna ludnica, možda tu ima i nekoliko agenata Delte koji se predstavljaju kao kupci. Ma cela država nam je lopovska i prevarantska. Kada poštuješ sva pravila, propise i procedure ispada da si smotan, glup i nesposoban, a kada ovako uspeš da na brzinu smotaš ponekog kupca da potpiše da se odriče garancije onda si ekstra sposoban menadžer sa odličnom perspektivom.
Vi ste bar dobili svoje stanove, a šta je sa onih 25.000 prevarenih kupaca i šta će biti sa onom državnom stanogradnjom ako kupci unapred plate, kao bila super povoljna cena, a stanovi se nikada ne izgrade i pare odu za plate u javnom sektoru.
 
makica":2jhh1vxi je napisao(la):
aleksandar 65":2jhh1vxi je napisao(la):
ja sam pitao za iznos nadoknade za parket, to sto su mi pomenuli nije ni blizu dovoljno da se uradi parket prve klase
Mozemo li da znamo koju cenu su pomenuli ?
Hvala !!!
Za jednosoban stan oko 1600 evra. Kolega je kupio garsonjeru, njemu je receno oko 900.

Ogradjujem se, ovo je nezvanicno receno.
 
Nevenkovica ne bi komentarisao vidi se ko je i sta predstavlja tako da ne bi gubio vreme.

Da postenim ucesnicima bude jasnije kupio sam dva stana u belvilu kada je to bila interesantna investicija. Jedan stan sam preuzeo u nadi da ce se brzo i kvalitetno odkloniti nedostaci u sta sam se prevario. Drugi stan je u zgradi gde se vadi parket.

Dosta sam se Informisao jureci po gradilistu i u razgovorima sa raznim gradjevinskim ing. i ostalim ljudima iz majstorske struke. Pipremam se da ih tuzim i ako budem mogao (sto ce biti tesko) da raskinem ugovor.

Naslucuje se debakl projekta Belvill tipa od prodaje(nema prodaje) preko raznih mahinacija (HIPO Klagenfurt), nestrucnih izvedenih radova(zizak u parketu-nadzor MACE odgovoran, ...) sve do kvaliteta koji je uzasan, prekoracenja projekta-nadzidjivane kao i prepravke-adaptacije vecih u manje kvadrature koje uticu na kvalitet koji je ionako diskutabilan,...

Nadao sam se da ce njihova zamisao pojekta Belvill biti kao sto su ga izreklamirali ali na zalost to je bila jos jedna srbijanska prevara naroda i lakovernih kao sto sam ja.
Ti prevaranti i dalje varaju. Vidimo da se i na ovom forumu pojavljuju. Neznam sta misle da ce da njihovi komentari na ovom forumu da postignu sem da pokazu koliko su jadni i da im je zanimanje da za platu varaju ali i u dupe sefovima da se uvlace. Blizi se kraj toj profesiji prevarantskoj jer nema vise ni para a ni neprevarenih.Njihova nervoza je ocigledna zbog izlaska istine i slabe prodaje tj. nikakve kao i shvatanja da je previse reklamacija tj da je mnogo lose lose izgradjeno. Potrudicu se i na razne druge nacine da informisem javnost kako ne bi zapali u problem kao i svi mi koji ga imamo.

Zato mislim da bi trebali da osnujemo nekakvo udruzenje kupaca stanova u naselju Belvil kako bi se efikasnije borili i izborili za nasa prava. Jedva cekam skupstinu stanara gde cemo se moci bolje organizovati i na taj nacin ostvariti nasa prava mada su se i tu dosetili p ahoec da njihovi advokati organizuju skupstini i izaberu njihove "nevenkovice " za predsednike skupstina kako bi prevare i falsifikate i pecate skupstine koristili za dalje pljacke i kradje i prevare.

Mene kao vlasnika stana niko nije informisao i trazio dozvolu za nadogradnju kao ni misljenje o sanaciji parketa vec sve su nam to i ko zna sta sve nametnuli ali ako budu imali svog coveka u skupstini stanara pokusa ce da zataskaju kao i sve do sada A za dosta toga kriv je nadzor MACE koji je pustao sve te lose i nekvalitetne izvedene radnje a to je normalno jer je u srbiji sve korumpirano mada je bitna jos i sitnica da su ih oni angazovali i da ih oni placaju.

Iz krugova graditeljstva- visokogradnja kruze razni komentari na rad MACE ( tasna masna preduzece,...) , danas 9 sutra 13 spratnost a prekosutra prepravka 100km u dva manja a moze i tri vidi na forumu sta se trazi, ..., moze sve i svasta samo poruci.

Nas je jedini problem sto smo mi sa Blok67 prihvatili los po nas tipski ugovor, ali mozemo se organizovati i bar nadnoknadu dobiti za sve sto je lose uradjeno kao i za kasnjenje ali ne po njihovim smesnim procenama vec po postenoj i kvalitetnoj odradi posla od sanacije kosuljice pa sve do zadnje ruke moleraja jer ce sve to biti potrebno odraditi.
 
Moram da dodam da sam se jako pokajao sto sam moj "krs stan na Vracaru" star preko 50g prodao i kupio dva "nova useljiva vrhunskog kvaliteta u naselju savremenog koncepta stanovanja", tako da svima koji imaju stare stanove porucujem da se dobro razmisle pre odluke o njihovoj zameni za Belvill
 
goxyz":ozd7e1ct je napisao(la):
Moram da dodam da sam se jako pokajao sto sam moj "krs stan na Vracaru" star preko 50g prodao i kupio dva "nova useljiva vrhunskog kvaliteta u naselju savremenog koncepta stanovanja", tako da svima koji imaju stare stanove porucujem da se dobro razmisle pre odluke o njihovoj zameni za Belvill
U potpisu: vaš dragi agent za prodaju nekretnina, besan u nemoći i nemaštini.
 
goxyz":3kmghzvy je napisao(la):
Moram da dodam da sam se jako pokajao sto sam moj "krs stan na Vracaru" star preko 50g prodao i kupio dva "nova useljiva vrhunskog kvaliteta u naselju savremenog koncepta stanovanja", tako da svima koji imaju stare stanove porucujem da se dobro razmisle pre odluke o njihovoj zameni za Belvill
Zdravo, Goxyz

Molim te, reci mi tvoje utiske (razumela sam da si jedan stan vec preuzeo) o stanu u kome si se uselio.
Mi jos uvek nismo otplatili total cenu, i vise puta smo bili na granici (razuma i strpljenja) da raskinemo ugovor.

Ako imas vremena (i strpljenja) molim te javi mi sta u stanu ne valja.

Ja sam takodje ocekivala za cenu od 2,000e mnogo vise (keramika mi se ne svidja, kazu da je Imola; stolarija takodje - ona unutrasnja vrata sa 2.4m izgledaju mi sablasno visoko - razumela sam da su od mediapana i da su veoma osetljiva na grebanje; fixirani deo prozora - meni, makar kao zeni, je misterija kako cu ovo brisati...terasa - nije mi jasan onaj oluk (nema sansi da se ne cuje kisa dok lije) ili ona spoljna jedinica A/C - kad se ukljuci klimatizer, kako li to izgleda?)

Svaka informacija mi je dragocena.

Hvala unapred.
 
keramika mi se ne svidja, kazu da je Imola - da li mislis da je moguce da se svima od 2000 ljudi svidja keramika, bilo sta da su stavili? ako hoces nesto sto 100% odgovara tvom ukusu onda ne kupujes stan u soliteru nego zidas svoju kucu, ili stan u nekoj manjoj zgradi kod nekog investitora sa dzipom pa onda u toku gradnje mozes da dajes instrukcije.

stolarija takodje - ona unutrasnja vrata sa 2.4m izgledaju mi sablasno visoko - zavisi koliko si ti visoka tj, niska, meni su ok

razumela sam da su od mediapana i da su veoma osetljiva na grebanje - a od cega treba da ih prave pa da ne budu osetljiva na grebanje? granita, titanijuma?

fixirani deo prozora - meni, makar kao zeni, je misterija kako cu ovo brisati - uz pomoc brisaca prozora

terasa - nije mi jasan onaj oluk (nema sansi da se ne cuje kisa dok lije) - koji oluk?

ili ona spoljna jedinica A/C - kad se ukljuci klimatizer, kako li to izgleda? - sta je klimatizer? i sta kako izgleda? generalno klima radi tako da ono napolju ("spoljna jedinica A/C") bruji, a ono unutra duva hladan vazduh
 
Pero,
no hard fillings - prvo, nisam tebe pitala za komentar, vec Goxyz ; drugo - sta tebe briga o utisku mog stana (btw, poslednji put sam ga videla pre par meseci) i trece, za sve svoje pare koje sam ulozila imam pravo da ovde komentarisem ili po slovu ugovora trazim.
 
1. Ako pricas sa Goxyz, zasto to radite na javnom forumu?
2. "o utisku mog stana" ili "o mom utisku stana"?
3. ko je uopste rekao da nemas pravo da komentarises? ili mozda ja nemam pravo da komentarisem?
 
fikcija":2dcg9jty je napisao(la):
goxyz":2dcg9jty je napisao(la):
Ja sam takodje ocekivala za cenu od 2,000e mnogo vise (keramika mi se ne svidja, kazu da je Imola; stolarija takodje - ona unutrasnja vrata sa 2.4m izgledaju mi sablasno visoko - razumela sam da su od mediapana i da su veoma osetljiva na grebanje; fixirani deo prozora - meni, makar kao zeni, je misterija kako cu ovo brisati...terasa - nije mi jasan onaj oluk (nema sansi da se ne cuje kisa dok lije) ili ona spoljna jedinica A/C - kad se ukljuci klimatizer, kako li to izgleda?)
Svaka informacija mi je dragocena.

Hvala unapred.
keramika - ne znam koja je nije mi ni bitno (kao muskarcu :)) ali kod mene je isfuserisana, cenim da je i u ostalim stanovima tako. Neke plocice napukle po ivicama, nisu lepo slozene itd ...
vrata - jesu visoka i lako se ogrebu ali imam malo dete tako da sam to i planirao, kao i grebanje i prljanje zidova :D
oluk - cuje se kad je kisa, ali nije strasno
spoljna jedinica - zato sto su je idiotski postavili, izduvava vruc vazduh na terasu tj. ka vratima terase
 
a bre ljudi, polako, koji vam je?!

donekle razumem Kuma Peru, ali Pera je to malo više nervozno prokomentarisao, bez potrebe.

@fikcija

ako se obraćaš isključivo jednom članu foruma, zašto to radiš javno, ovako izgleda kao da smo svi koji smo kupili stanove pozvani da komentarišemo, što i radimo, evo ja malo:

keramika - jeste Imola i Marazzi, kvalitetni proizvođači, verujem da su pločice kvalitetne ali izgledaju diskutabilno tj. loše, opet stvar ukusa

stolariju - ne diraj, veoma je dobra, odličan plot, odlične šarke i odlične kvake, a visina im je veliki plus, videćeš kako će ti posle useljenja standardna vrata od 200cm izgledati kao da ulaziš u bunker. Grebanje? sva vrata su osetljiva ako si bahat!

fixni deo prozora - kako ovo može biti minus, dobijaš više svetla, a nije ni problem brisati, i ne znam zašto se brisanje vezuje samo za žene, ispada da su muškarci nesposobni da nešto obrišu ili im je ispod časti?!

oluk - da nisi mislila na nadstrešnicu iznad lokala?

klima - zuji kao i svaka druga klima, naravno da dok radi klima ti je prozor zatvoren tako da spoljnu jedinicu nećeš ni čuti, pre ćeš čuti unutrašnju

pozdrav!
 
Eh zene, zene, :)
Keramika:
100 ljudi 100 cudi. Nekom se sviđa, nekom ne. Meni se licno ne dopada ali sta da radim? Kakvih sam se nagledao ovo jos i dobro izgleda. A kad i ako budem u mogucnosti, ja cu da menjam.
Oluk:
Ja imam oluk i ne secam se da sam cuo lupkanje prilikom kise. Doduse nisam ni obracao paznju a ne znam ni da li je bilo jacih kisa u posl.vreme. A nema ni logike da se cuje jer se oluci cuju samo na dnu, tamo gde voda menja smer kretanja. Ako i lupka neka lupka. Lepse cu da spavam. :)
Vrata:
Vrata su takva, pa su takva. Danas se svuda ugrađuju slicna vrata mislim na materijale. Ko ima novac neka stavlja od punog drveta. Nije materijal problem vec ono cim je presvucen tj.poliuretanska boja. Boze moj, pazite ih. A visina? Pa takva je i tu ne mozes nista. To si mogla videti i ranije. Mnogi se zezaju i kazu da je to zbog kosarkasa tako rađeno.
Klima:
Da li je verovatno, da ukljucis klimu kako bi rashladila stan i izađes napolje da pijes kafu na terasi, na kojoj duva spoljna jedinica? Nelogocno i vrlo malo verovatno. Imas li ti neku bolju ideju gde bi je stavila? Sta bi da nam jos kapaju za vrat oko zgrada kao sto je na vecini ostalih objekata u gradu? Dobro je da je okrenuta bas tako da ti se ves brze osusi. :)
Stakla:
Kod mene su sva stakla dostupna za ciscenje. Svako bi trebalo da moze da dohvati 40-ak cm. Ako ne, onda tresnes sakom o sto pa muzu das domaci zadatak i kraj. :) Jbg, jos bi samo trebalo i stakla da nam neko cisti.

Vidite koliko su muskarci manje komplikovani od zena???
 
Vrh