Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

ciklamica":3y3n47wq je napisao(la):
Najsvežija vest!

U toku dana bi trebalo da dobijemo zvanični mejl iz Belvila sa preliminarnim sadržajem dve opcije (aneksa): sa useljenjem po prethodno definisanom roku (druga polovina maja, odnosno sredina juna) i postavljenim parketom ili sa useljenjem bez postavljenog parketa, uz obeštećenje u eurima koje kada se preračuna na kvadraturu stana koji smo mi kupili iznosi oko 35 eura (ovo je orijntaciona vrednost do koje smo mi došli). U toj drugoj opciji , predaja ključeva bi bila definisana za 23. april (simbolično, moj rođendan) !

O opciji koju prihvatamo trebalo bi da se izjasnimo pismenim putem (email-om)
Da li ce oni do 24.4.10 platiti penali ili .................... ko se opredeli za opciju 2 tj,ko hoce sam da odradi svoj parket???
 
pogledala sam malo aneks,pod jedan zasto opet mi da placamo taksu,nek je plate oni -ovaj aneks je i onako proizasao zbog njihove manjkovosti.
onda nisu dobro definisali clan 1 ,jer ovako ispada da oni garantuju za sve ugradjeno pri tom ne navodeci o cemu se tacno radi.sto znaci da mogu da ugrade bilo sta,a mi posle da se jurimo sa dobavljacima.
ne znam da li sam bas najbolje razumela to.
sutra idem na razgovor,bas da vidim koliko se i sta umanjuje i na sta mogu da racunam od njihovih cuvenih garancija!
lilly jos jednom H.V.A.L.A. ! :)
 
@ makica

Njihov predlog po pitanju obe opcije (stan bez parketa do 23.4. sa obeštećenjem, odnosno stan sa parketom do 15.6, bez obeštećenja. - datumi se odnose na Ciklamu) , podrazumeva i plaćanje penala (najverovatnije u dinarskoj protivrednosti, na dan isplate) , dakle dodaju se i penali u obe opcije (samo što će u opciji 2 biti obračunati sa 23.4. a u opciji 1 sa 15.6.)
 
ja sam pitao za iznos nadoknade za parket, to sto su mi pomenuli nije ni blizu dovoljno da se uradi parket prve klase
 
aleksandar 65":2udgm5xv je napisao(la):
ja sam pitao za iznos nadoknade za parket, to sto su mi pomenuli nije ni blizu dovoljno da se uradi parket prve klase
Mozemo li da znamo koju cenu su pomenuli ?
Hvala !!!
 
Obratite paznju na sledeci clan:

Član 1.

„Prodavac garantuje Kupcu za kvalitet ugrađenih materijala u predmetnu nepokretnost u svemu u skladu sa garancijama koje je dobio od proizvođača i dobavljača materijala.

Ovo u prevodu znaci, da ako im je dobavljac materijala dao garanciju na novi parket 15 dana, oni nama prosledjuju ovu garanciju od 15 dana, bez obzira sto je njihova zakonska obaveza da na sve izvedene radove i ugradjene materijale daju garanciju 2 godine.

Ovo su jako lepo smislili, ali nece im proci. Cak i da potpisemo sve ovo, zakon o zastiti potrosaca kao i "posebne uzanse o gradjenju" kupcu garantuju da prodavac nikakvim ugovorom ne moze da ponisti garanciju u trajanju od 2 godine, samo moze da je produzi.
Budite oprezni sa ovim clanom i ako mozete za svaki slucaj proverite sa advokatom.

Ja cu svakako prihvatiti opciju 1. Za ponudjeni novac nije moguce popraviti kosuljicu, kupiti i ugraditi parket I klase i zavrsiti molersko farbarske radove.
Cena za ovo na trzistu je 45-50 Eura po m2. Samo parket bez materijala i ugradnje kosta 18-20 eura po m2.
 
I mi smo danas dobili ponudu za aneks ugovora. Taksu za ovaj aneks cu im platiti NIKAD. I mi imamo dosta nejasnoca i pitanja vezanih za ovaj aneks, ali bas su me dobro nasmejali sa ovim garancijama. Oni kao ne znaju sta su kupili.......... Mada, obzirom da je sve ugradjeno ''prvoklasno'' ne znam zasto uopste i potezu pitanje garancije. Nije valjda da nece da izdrzi ni dve godine???
A sto se tice placanja penala, ne vidim razlog da ljudima koji prihvate da stan sami dovrse ne plate penale za konacan rok koji je predvidjen za useljenje. Pa i onaj sto sam menja parket i gletuje zidove to ne moze uraditi za dan?!?!?!?
U svakom slucaju procitacu malo bolje, postavicu im neka pitanja jos ukoliko sutra i naravno odmah vam sve javljam. :dil:
 
zizak":2zi49qjb je napisao(la):
I mi smo danas dobili ponudu za aneks ugovora. Taksu za ovaj aneks cu im platiti NIKAD. I mi imamo dosta nejasnoca i pitanja vezanih za ovaj aneks, ali bas su me dobro nasmejali sa ovim garancijama. Oni kao ne znaju sta su kupili.......... Mada, obzirom da je sve ugradjeno ''prvoklasno'' ne znam zasto uopste i potezu pitanje garancije. Nije valjda da nece da izdrzi ni dve godine???
A sto se tice placanja penala, ne vidim razlog da ljudima koji prihvate da stan sami dovrse ne plate penale za konacan rok koji je predvidjen za useljenje. Pa i onaj sto sam menja parket i gletuje zidove to ne moze uraditi za dan?!?!?!?
U svakom slucaju procitacu malo bolje, postavicu im neka pitanja jos ukoliko sutra i naravno odmah vam sve javljam. :dil:
Cekamo :) !!!
 
dobro je, ima svetla na kraju tunela..
nego, neka me neko posavetuje, sad sam totalno zbunjen sa pominjanjem košuljica itd. Koliko sam ja dobio informacije, dobar parket oko 23 do 25 € plus ruke od 7 do 10€ pa i lak i lepak, aj da zakucam na nekih 35€ po kvadratu. To bi se kako tako uklopilo na ovu razliku koju nam daju. Ko pomenu tu košuljicu, posteljicu ili šta već? i tih 50 €? to menja stvari totalno..
Pomagajte :violina:
 
Nadzor koji je trebao da kontrolise gradnju i ugradnju opreme nije radio svoj posao kako treba i verovatno u "dogovoru" pravio ogromne propuste tako da je ugradjivan parket sa zizkom, moleraj lose odradjen, ... da ne nabrajam.
Nadzor je kriv sto nam se ovo dogadja jer da su gospoda iz "MACE " radili svoj posao ne bi se sve ovo dogadilo ali posto ih placa miskovic mozete misliti sta je onda nadzor radio pustao je sve i lose i dobro odradjeno da bi se sto jeftinije izgradilo naravno i oni su bili dobro placeni.
Toliko o referencama "MACE" kada vidite da se hvale gde su ucestvovali znajte i kako su vrsli nadzor KATASTROFA.
 
''Ugovorne strane saglasno konstatuju da se menja Član 5. Osnovnog ugovora tako što se dodaje Stav koji glasi:

„U slučaju da Prodavac ne ispuni obavezu predaje stana Kupcu u roku iz ovog člana, obavezuje se da za svaki dan zakašnjenja obračuna i isplati Kupcu iznos na ime penala od 0,01% ukupne neto cene nepokretnosti na dnevnom nivou, s tim da ukupno isplaćeni iznos penala usled neispunjenja obaveze predaje nepokretnosti u Ugovorenom roku ne može biti veći od 2% ukupne neto vrednosti predmetne nepokretnosti.

Obračun i isplata na ovaj način utvrđenog iznosa, biće izvršena u celosti u roku od sedam dana od primopredaje nepokretnosti. Obračun penala vrši se na neto vrednost nepokretnosti iz kupoprodajnog ugovora. Isplata obračunatih penala vrši se u dinarskog protivvrednosti obračuna po srednjem kursu NBS na dan isplate.
Opcija 1 – Novi rok useljenja je __.__.2010. godine.“
Opcija 2 – Novi rok useljenja je __.__.2010. godine.“ ''

Meni ovde nesto smrdi.......
Ukoliko menjaju clan 5. osnovnog ugovora i ukoliko je novi rok npr. cuveni 25.05.2010. da li to znaci da se penali placaju tek posle ovog roka, a meni sve ukazuje da su nasi drugari tako mislili?!?!?!?!!?
 
Ili ja mozda vec pocinjem da tripujem i da u svakoj njihovoj ponudi vidim samo prevaru?!?!?!?
Lako moze da se desi, od njih ne ocekujem nista u moju korist, tj nasu korist........ :/
 
Kroz Clan 1 skidaju odgovornost sa sebe za kvalitet uradjenih radova.

Kroz Clan 2 propisuju penale samo za period od novog roka useljenja, ukoliko i on bude probijen.
 
slamarica":1zj49baf je napisao(la):
Kroz Clan 1 skidaju odgovornost sa sebe za kvalitet uradjenih radova.
neko je napisao da čak i da ostane ovako definisana garancija ("Prodavac garantuje Kupcu za kvalitet ugrađenih materijala u predmetnu nepokretnost u svemu u skladu sa garancijama koje je dobio od proizvođača i dobavljača materijala.") to ne može biti jače od zakona koji propisuje 2 godine garancije. Da li je neko u međuvremenu proverio sa advokatom da li je to zaista tako?


slamarica":1zj49baf je napisao(la):
Kroz Clan 2 propisuju penale samo za period od novog roka useljenja, ukoliko i on bude probijen.
hmmm, jesi li siguran? Napisali su "Ugovorne strane saglasno konstatuju da se menja Član 5. Osnovnog ugovora tako što se dodaje Stav koji glasi:
U slučaju da Prodavac ne ispuni obavezu predaje stana Kupcu u roku iz ovog člana,..."

možda je zaista pokušaj prevare, a možda je nenamerno nedovoljno precizno napisano? Taj član počinje sa
"Prodavac se obavezuje da nepokretnost koja je predmet ovog Ugovora preda u posed Kupcu najkasnije do 31.12.2009."
na koji bi se dodao "U slučaju da Prodavac ne ispuni obavezu predaje stana Kupcu u roku iz ovog člana,..."

dobro uočeno u svakom slučaju.

Onda bi najčistije i najjasnije bilo da iz aneksa izbace "Novi rok useljenja je __.__.2010. godine."

Da li neko ima ideju na koji način bi se moglo izbeći plaćanje takse? Osim nepotpisivanjem nikakvog aneksa :)
Potreba za Aneksom je u potpunosti odgovornost bloka67 a ne kupaca. To je bespotrebno izbijanje 20ak eur svakome od nas, ako nije poskupela ova usluga.
 
goxyz":1m2mrb2n je napisao(la):
Nadzor koji je trebao da kontrolise gradnju i ugradnju opreme nije radio svoj posao kako treba i verovatno u "dogovoru" pravio ogromne propuste tako da je ugradjivan parket sa zizkom, moleraj lose odradjen, ... da ne nabrajam.
Nadzor je kriv sto nam se ovo dogadja jer da su gospoda iz "MACE " radili svoj posao ne bi se sve ovo dogadilo ali posto ih placa miskovic mozete misliti sta je onda nadzor radio pustao je sve i lose i dobro odradjeno da bi se sto jeftinije izgradilo naravno i oni su bili dobro placeni.
Toliko o referencama "MACE" kada vidite da se hvale gde su ucestvovali znajte i kako su vrsli nadzor KATASTROFA.
Ne lupetaj kad nemaš pojma.
Parket je imao sertifikate, kao i sve ostalo što se ugrađivalo. Kada i gde je žižak ušao u parket neće se nikada saznati.
Mace je još u avgustu prošle godine dao predlog investitoru da se parket zameni, što klagenfurtski hitler jugend menadžment nije prihvatio.

Do sada sam te zaobilazio, ali si prekardašio, pa aj da ti nama objasniš koji si ti slučaj :
#1997
goxyz":1m2mrb2n je napisao(la):
Da vas upozorim da obratite paznju kada budete preuzimali kljuceve i potpisivali zapisnik da to nikako neucinite ako stan ne bude uradjem po standardima i ugovoru. Za to ce vam trebati gradjevinski vestak da proceni jer se svi mi malo razumemo. posle je kasno i procicete golgotu kao i ja ili morati da iz svog dzepa (a to nije malo ) sredite sve sto treba od moleraja, parketa, stolarije, ... nista nije dobro uradjeno.
Jako su stedeli na materijalu (verovatno ga krali) pa su mnogo lose izvedeni molerski radovi kao i ostali sto ce te videti tek kada se uselite jer na blic sve je nasminkano a kvalitet je uzasan, keramika bugarska kao i sanitarija dok u ugovoru pise italijanska.
Ne mogu vam opisati koliko se kajem sto sam kupio stan u Belvilu zgradi koja je uzasno nadogradjena i u kojoj se jos uvek izvode gradjevinski radovi za koje nemaju dozvole i niko im nista nemoze. Savetujte sve koji pomisle da kupe stan da se neuvaljuju jer izlaza iz ovoga gliba nema.
Prodati su nam stanovi po neverovatno visokoj ceni a loseg kvaliteta a pri tom i nadogradjene zgrade kao u vreme SPO kada su kuce nicale po zgradama i raskrsnicama.
Cena je previsoka a to treba da zahvalimo marketingu koji je usposno vodjen i preko agencija za prodaju stanova i novinara koji su uspeli da prevare 500stotinak kupaca da je to realnost pa umesto da smo placali 1000-12000 realnih oni su kada svuda u svetu padala cena ovde uspeli da nas zavaraju da je cena mala. Ovde se sve namesta d abi se narod prevario od licitacija, tendera, privatizacija, igre na srecu, sve pa tako i ova prevara sa ovim naseljem. Takva nam je vlast koja nikada nije stitila svoj narod vec ga je uvek zrtvovala i pljackala. Zato da upozorimo neke druge da se nepredju kao i mi.
ZAOBIDJITE BELVIL , BELVIL JE OGROMNA PREVARA!
#2210
goxyz":1m2mrb2n je napisao(la):
Molim da se jave svi koji su zainteresovani i imaju nekakva saznanja kako bi dosli do obestecenja jer nam je jedina ta mogucnost da se kolko tolko amortizuje kasnjenje.
Teoretski nema sanse ni do jula da se postavi sav parket ali nadam se da ce SAV parket izvaditi pa tek onda poceti da postavljaju i to prioritet nama kojima su prodali kako bi se uselili a to je onda izvodljivo do maja-juna-jula.
Dakle tvoj slučaj je sledeći:
1. Kupio si stan, preuzeo ga i ispravljaš nedostatke # 1997
2. Kupio si stan u jednoj od 3 zgrade u kojima se menja parket, pa bi da dobiješ pravičnu nadoknadu zbog kašnjenja. #2210
3. Forumski mrsomud koji bi da kupi garsonjeru po realnoj ceni od 1000 eura i budalaš koji zamišlja da će svojim pisanjem sa još
2-3 satrapa obustaviti prodaju i privoleti investitore da prepolove cenu. # 2242
4. Zbog stanja u kome je primljen stan iz #1997, imao posla sa izvesnim dr Lazom.
5. Zbog zakašnjenja primopredaje iz # 2210 , opet imao posla sa izvesnim dr Lazom.
6. Zbog tačke 3 iz # 2242 bi trebao da ima posla sa izvesnim dr Lazom.

Željno čekam tvoje pismo.
 
makica":24690czn je napisao(la):
Molim vase misljenje o email-u koji smo upravo dobili od Belvill-a :

Suprug i ja smo inace za opciju 2 ... :dil:
Ako smem da dam savet:

prihvatiti opciju 1.

Na vremenu nećete dobiti ništa. Sa parama koje dobijete od njih će biti jako teško završiti stan.

Nakon što parketari završe posao, obavezno je ponovno krečenje što ne ulazi u nadoknadu.

Postoji realna mogućnost da će vaši parketari-moleri napraviti oštećenja na drugim pozicijama, a to će vam dodatno izbiti pare iz džepa.

Jureći parket, lepak, lak , boje izgubićete puno vremena i energije.

Jureći majstore...uh.

Majstori ne vise na grani da ih možete ubrati u prolazu. Dobri pogotovo.

Majstori nikada ne lažu, oni samo odlažu. ( ako im ne daj bože date neki avans, laganje lako postaje permanentno odlaganje )

Uz sve ovo, mogućnost da vam investitor ne prizna garanciju i ne izvrši ispravku po primedbama koje nemaju direktne veze sa
radovima u vašoj režiji. Vaše pravo i dužnost po prijemu je da u roku od 3 dana podnesete listu sa primedbama, a njihova komisija će izaći ko zna kad. ( u mom slučaju je prošlo skoro mesec dana ) Ukoliko u međuvremenu uvedete vaše majstore...

Dakle, opcija 2 samo za onoga ko ima volje, vremena, energije i živaca da se nosi sa svim ovim. I srećno mu bilo.
 
Sto se tice Clana 2, lepo pise *U slučaju da Prodavac ne ispuni obavezu predaje stana Kupcu u roku iz ovog člana* a to je novi rok, znaci placace penale samo ako probiju taj novi rok

goxyz je potpuno u pravu
Nevenkovicu nije vas sramota da vredjate prevarene ljude, vidi se gde radite.
 
JAOOO mukama nikad kraja.
ja definitivno necu da platim taksu,samo da vidim kako to da resim.
najverovatnije cu se odluciti za opciju 1,jer dok pronadjem majstore i ostalo,taman ce doci 25.maj,kada je predvidjeno da se uselim ( naravno ako opet nesto ne promene!)
danas idem do njih,pa bas da vidim sta ce sve da mi kazu.
javljam!
 
anex je potpuno konfuzan!i mislim da to nije slucajno!sigurno je da oni nemaju losu pravnu sluzbu,nego da bi posle mogli da se vade na rupe u ugovoru!ja cu se konsultovati sa advokatom za svaki slucaj! :grand:
 
Ugovorne strane saglasno konstatuju da se ovim Aneksom br.__ menjaju odredbe osnovnog Ugovora tako što se preciziraju međusobni odnosi po pitanju garancija na izvedene radove, roka primopredaje predmetne nepokretnosti, kao i penala u slučaju odlaganja datuma primopredaje predmetne nepokretnosti.
a ovo mi je fantasticno kaze kao i penala u slucaju odlaganja datuma!kako misle u slucaju,pa pomerali su datum deset puta! aman!
znaci da definitivno ne nameravaju da plate penale od 31.12.2009.ma vazi! :rant:
 
Clan 5 Osnovnog ugovora je odredio rok 31. dec 2009.
Ovim Aneksom se samo dodaje stavka o penalima koji se isplacuju po danu prekoracenja TOG DATUMA iz Osnovnog ugovora.

100 posto sigurno.
 
A sto onda nisu tako napisali. Po ovom aneksu cemo imati 2 datuma u tom clanu. Trabali su onda da kazu „U slučaju da Prodavac ne ispuni obavezu predaje stana Kupcu u roku iz ovog člana Stav 1, obavezuje se da za svaki dan zakašnjenja obračuna i isplati Kupcu ...

Ovako kako sada stoji to samo znaci da placaju penale od novog roka useljenja. Sve su oni jako lepo smislili...i nista nije slucajno...
 
Nevenkovic":1355189s je napisao(la):
makica":1355189s je napisao(la):
Molim vase misljenje o email-u koji smo upravo dobili od Belvill-a :

Suprug i ja smo inace za opciju 2 ... :dil:
Ako smem da dam savet:

prihvatiti opciju 1.

Na vremenu nećete dobiti ništa. Sa parama koje dobijete od njih će biti jako teško završiti stan.

Nakon što parketari završe posao, obavezno je ponovno krečenje što ne ulazi u nadoknadu.

Postoji realna mogućnost da će vaši parketari-moleri napraviti oštećenja na drugim pozicijama, a to će vam dodatno izbiti pare iz džepa.

Jureći parket, lepak, lak , boje izgubićete puno vremena i energije.

Jureći majstore...uh.

Majstori ne vise na grani da ih možete ubrati u prolazu. Dobri pogotovo.

Majstori nikada ne lažu, oni samo odlažu. ( ako im ne daj bože date neki avans, laganje lako postaje permanentno odlaganje )

Uz sve ovo, mogućnost da vam investitor ne prizna garanciju i ne izvrši ispravku po primedbama koje nemaju direktne veze sa
radovima u vašoj režiji. Vaše pravo i dužnost po prijemu je da u roku od 3 dana podnesete listu sa primedbama, a njihova komisija će izaći ko zna kad. ( u mom slučaju je prošlo skoro mesec dana ) Ukoliko u međuvremenu uvedete vaše majstore...

Dakle, opcija 2 samo za onoga ko ima volje, vremena, energije i živaca da se nosi sa svim ovim. I srećno mu bilo.
Razmisljam se za opciju 1 jer kapiram da i ako prihvatim zamenu parketa u svojoj reziji (tj dobijem kljuceve 24.4. i zamenim parket pre najavljenog roka) ne mogu se useliti u zgradu pre nego sto ona ne bude prosla tehnicki prijem i dozvoli se uselenje svim stanarima ... Plus, dodatno zezanje koje je gore Nevenkovic naveo.
Sam draft Anex-a mi smrdi, provericu ga takodje sa svojim pravnicima.
 
Vrh