Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Erysimum Cheiri":3p6zngeq je napisao(la):
bojan.s":3p6zngeq je napisao(la):
Da obradujem komsije koji cekaju uselenje,....sad sam pricao sa ljudima. Vađenje starog parketa iz seboja je skoro gotovo a napali su i ciklamu. Gledam ih celi dan. Kao mravi. Celi dan voze one upakovane gomile, valjda u neke visoke peci.
Super vesti! S obzirom koliki je Seboj brzo su i zavrsili. Ja svakog dana kada idem kuci sa posla napravim krug kroz naselje i bacim pogled - stalno se nesto desava u onom atrijumu iza Seboja kao sto sam i napisao u nekom prethodnom postu.
Nije izvadjen parket u celom Seboj-u, jer jos uvek se vadi; npr u 'mom' ulazu nije se ni zapocelo (makar ne do proslog cetvrtka); medjutim, onih par folijom oblozeneih paleta sa (starim?) parketom, sto sam videla mi ne lici mi na kolicinu parketa izvadjenog iz svih stanova (npr 1 ulaza) jer sam ocekivala mnogo vece gomile...

Nadam se da ne zamenjuju parket samo u prodatim stanovima..., ili samo u onim u kojima je konstatovana zaraza (sorry za pesimizam).

Takodje, iz nezvanicnog izvora, cula sam da Seboj nece biti useljen pre jula...i ne mogu da prestanem da se nerviram zbog svega...
 
Da li neko
zna sta se desava sa ANEKSIMA ugovora (kompezacija za kasnjenje) ?
 
JUL!!!!! :bash: :bash: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ma strasno,ja sam odlucila ako ne bude u maju kako su rekli,povlacim kes definitivno i idem u neki drugi projekat!ma ne mogu da verujem,pa sta ce da rade do jula aman vise,mogu celu zgradu da sruse i ponovo izgrade!
jer tako mogu da nas saltaju jos mesecima.mada se za sada zaista nadam da ce biti 25.maj za seboj. :kafa:
 
Odakle ta informacija za jul?

Ja mislim da ti mnogo lupetas i siris negativnu energiju ovde na forumu.

Sto se nisi prijavila da sama menjas parket , pa bi kljuc dobila mnogo ranije.

Nego samo neke negativne komentare i dezinformacije.

Ljudi rade , otidji pa vidi.

Dosta vise lupetanja ovde.

dajte malo optimizma.
 
Sa prozora gledam svaki dan a nisam ni rekao da je ceo seboj gotov. to mozete provaliti i po otvorenim prozorima i roletnama. vec su pri dnu onog najzapadnijeg ulaza. a gomile ne mogu biti velike kad ih redovno pakuju i odvoze. meni nikad nije dosadno.
 
Ima li zainteresovanih da se organizujemo i angazujemo advokata koji ce da nas zastupa kako bi zastitili nasa prava i dobili posteno obestecenje kao sto smo posteno preplatili.

Molim da se jave svi koji su zainteresovani i imaju nekakva saznanja kako bi dosli do obestecenja jer nam je jedina ta mogucnost da se kolko tolko amortizuje kasnjenje.

Teoretski nema sanse ni do jula da se postavi sav parket ali nadam se da ce SAV parket izvaditi pa tek onda poceti da postavljaju i to prioritet nama kojima su prodali kako bi se uselili a to je onda izvodljivo do maja-juna-jula.

Nek ulogu organizovanja preuzme neko ko je svakodnevno prisutan i upoznat sa ucesnicima foruma.
 
pored organizovanja za obestecenje imacemo i prave informacije a i mogucnosti da izvrsimo pritisak kako bi se sve ispostovalo ako bi se organizovali a ne da se nagadja kada i gde a oni da nas lazu kao i do sada.
 
Ja sam vec angazovala advokata ali ni to ne pomaze mnogo. Obestecenje ce nam platiti ali kada ce biti uselenje? Tu advokati nista ne mogu da pomognu... za sada.
:rant:
 
Sav parket iz Irisa skinut i odnesen. Zatekli smo ekipu sa sefom i on nam je rekao da nije ostala nijedna dascica, da sada sledi deratizacija 7-10 dana, i posle toga postavljanje novog parketa. Dat mu je rok 15. maj da zavrsi.
Lici na onaj datum. Sudeci po kolicini skinutog i vec odnesenog parketa iz Seboja, i po tome da nesto nisam videla novu gomilu tamo, slicno je i sa tom zgradom, i sa Ciklamom
Zatekli smo kombi pun radnika i kamion spreman za polazak u kome je upakovan parket, samo sto nisu krenuli. Razgovarali sa sefom pre nepunih pola sata. Firma iz Vojvodine.
 
lily of the valley":2j9kdm3s je napisao(la):
Sav parket iz Irisa skinut i odnesen. Zatekli smo ekipu sa sefom i on nam je rekao da nije ostala nijedna dascica, da sada sledi deratizacija 7-10 dana, i posle toga postavljanje novog parketa. Dat mu je rok 15. maj da zavrsi. ........
onda su u Irisu umesto žižaka verovatno u parketu pronašli miševe :p
 
Tako se covek izrazio. Rekao je deratizacija, onda je dodao “nekim sredstvom ce se posipati podovi pre nego se stavi novi parket”.
Znamo svi sta je covek hteo da kaze.
 
ako majstori pojma nemaju šta čime tretiraju onda nastupa propast!

šalim se naravno, moguće da se zbunio a moguće da on samo diže parket pa tek onda nastupaju znalci, a znalci će verovatno da prskaju nekim žižacidom, i to je vrlo bitan momenat, poenta je da skinu svih 100% parketa (da ne bude kako će da poskidaju prvo prodate stanove pa tek kasnije neprodate) pa hemija pa postavljanje da se ne desi da životinja negde preživi!

valjda će ovaj put problem shvatiti ozbiljno.
 
Jos jednom – a moze koliko god puta treba! – da ponovim: sav parket iz zgrade izvadjen i vec odnesen. Sledi ono, pa postavljanje novog parketa. Rok da preda zavrseni posao 15. maj, rekao covek.
Proslog vikenda je ogroman kamion (kao dva velika) sa ceradama na kojima je pisalo GORENJE (?) odneo parket ispred Seboja. Mozda ce u toj zgradi parket da ugradi ta firma. To bi moglo biti
:D
 
da li si ti bila u svim stanovima pa da znaš da je izvađen, ili ćemo verovati onom: "rekao čovek"?!

otkud mi znamo da nisu digli samo iz prodatih stanova? koliko ste spremni da verujete ovaj put?
 
lily srećo, alal ti vera na špijunaži. :kk:

javljaj da li se i šeboj prazni. :grand:
 
he he, evo jos kamiona,... izgleda da i samsung i grundig isporucuju parket!
 
Najsvežija vest!

U toku dana bi trebalo da dobijemo zvanični mejl iz Belvila sa preliminarnim sadržajem dve opcije (aneksa): sa useljenjem po prethodno definisanom roku (druga polovina maja, odnosno sredina juna) i postavljenim parketom ili sa useljenjem bez postavljenog parketa, uz obeštećenje u eurima koje kada se preračuna na kvadraturu stana koji smo mi kupili iznosi oko 35 eura (ovo je orijntaciona vrednost do koje smo mi došli). U toj drugoj opciji , predaja ključeva bi bila definisana za 23. april (simbolično, moj rođendan) !

O opciji koju prihvatamo trebalo bi da se izjasnimo pismenim putem (email-om)
 
@ciklamica

...iz pesimizma, predjoh u optimizam:)
hvala na ovoj informaciji!
 
ja bih odma' prihvatio opciju bez parketa, em dobiješ ranije em možeš sam da ugradiš Samsungov parket! :laugh:
 
Molim vase misljenje o email-u koji smo upravo dobili od Belvill-a :


ANEKS BR.___
UGOVORA O KUPOPRODAJI NEPOKRETNOSTI br. _____

Zaključen u Beogradu dana __.__.2010. između:


1. BLOK 67 ASSOCIATES d.o.o. iz Beograda, Bulevar Mihaila Pupina broj 6/12, matični broj 17484613, PIB 103050629, koje zastupa ______________, po Ovlašćenju Upravnog odbora Ov.br. 1962/08 od 26.08.2008., s jedne strane (u daljem tekstu: Prodavac)
i
2. ________________________________________(U daljem tekstu: Kupac)

PREAMBULA

Ugovorne strane saglasno konstatuju da su dana _________ zaključile Ugovor o kupoprodaji nepokretnosti br. _______ koji je overen pred Četvrtim opštinskim sudom u Beogradu pod brojem Ov.br. _______ od __________ godine (u daljem tekstu: Osnovni ugovor), a da su dana __________ zaključile Aneks br. __ Ugovora o kupoprodaji nepokretnosti koji je overen pred Četvrtim opštinskim sudom u Beogradu pod brojem Ov.br. _____ od ________ godine.

Ugovorne strane saglasno konstatuju da se ovim Aneksom br.__ menjaju odredbe osnovnog Ugovora tako što se preciziraju međusobni odnosi po pitanju garancija na izvedene radove, roka primopredaje predmetne nepokretnosti, kao i penala u slučaju odlaganja datuma primopredaje predmetne nepokretnosti.


Član 1.

Ugovorne strane saglasno konstatuju da se menja Član 2. Osnovnog Ugovora tako što se dodaje stav koji glasi:


„Prodavac garantuje Kupcu za kvalitet ugrađenih materijala u predmetnu nepokretnost u svemu u skladu sa garancijama koje je dobio od proizvođača i dobavljača materijala.
Opcija 1 - Prodavac će, na ime postizanja ovim Ugovorom garantovanog kvaliteta, izvršiti zamenu kompletno postavljenog parketa u predmetnoj nepokretnosti, o svom trošku.“ ILI
Opcija 2 – Kupac je Prodavcu uputio dana __.__.2010. godine pismeni zahtev u kojem je tražio primopredaju predmetne nepokretnosti bez postavljenog parketa.
Ugovorne strane su saglasne da će na osnovu Priloga 1 ovog Aneksa Prodavac, na ime neizvršenih radova postavljanja parketa i molersko/farbarskih radova, Kupcu izvršiti umanjenje kupoprodajne cene stana opisanog u Stavu 1. Člana 2. osnovnog Ugovora, u iznosu od ______ EUR. Precizan obim radova kao i tačan iznos umanjenja kupoprodajne cene biće utvrđen u Prilogu 1 ovog Aneksa.“

U preostalom delu Član 2. Osnovnog Ugovora ostaje nepromenjen.


Član 2.

Ugovorne strane saglasno konstatuju da se menja Član 5. Osnovnog ugovora tako što se dodaje Stav koji glasi:

„U slučaju da Prodavac ne ispuni obavezu predaje stana Kupcu u roku iz ovog člana, obavezuje se da za svaki dan zakašnjenja obračuna i isplati Kupcu iznos na ime penala od 0,01% ukupne neto cene nepokretnosti na dnevnom nivou, s tim da ukupno isplaćeni iznos penala usled neispunjenja obaveze predaje nepokretnosti u Ugovorenom roku ne može biti veći od 2% ukupne neto vrednosti predmetne nepokretnosti.

Obračun i isplata na ovaj način utvrđenog iznosa, biće izvršena u celosti u roku od sedam dana od primopredaje nepokretnosti. Obračun penala vrši se na neto vrednost nepokretnosti iz kupoprodajnog ugovora. Isplata obračunatih penala vrši se u dinarskog protivvrednosti obračuna po srednjem kursu NBS na dan isplate.
Opcija 1 – Novi rok useljenja je __.__.2010. godine.“
Opcija 2 – Novi rok useljenja je __.__.2010. godine.“

U preostalom delu Član 5. Osnovnog Ugovora ostaje nepromenjen.


Član 3.

Ovaj Aneks br.__ stupa na snagu danom njegovog potpisivanja.

Član 4.

Ovaj Aneks br.__ je zaključen u 5 (pet) istovetnih primeraka, od kojih svaka ugovorna strana zadržava po dva primerka, dok je 1 (jedan) primerak za potrebe overe.


Prodavac Kupac






Ov.br. ______________

Da su prednji Aneks br.2 Ugovora svojeručno potpisali:

Za Prodavca, po Specijalnom punomoćju, iz Beograda
kupac __________________

tvrdi i overava ovlašćeni službenik suda.

Identitet imenovanih utvrđen je na osnovu ličnih isprava.

Taksa u iznosu od ___________ dinara je naplaćena.

Prvi osnovni sud u Beogradu.

Beograd, __________ godine.
OVLAŠĆENI SLUŽBENIK

_______________________

Suprug i ja smo inace za opciju 2 ... :dil:
 
Evo jos kamiona….jako duhovito. Videla sam ogroman kamion sa ceradom na kojoj je pisalo Gorenje, pokupio je silu parketa iz Seboja.
Sto se tice Irisa, iznela sam ono sto sam cula na licu mesta, direktno od coveka koji radi na tome (“dobio sam rok do…”). Dignuto je sve. Ne znam kako bi se moglo to da proveri. Licno, meni je bilo ubedljivo.
:D
 
Vrh