Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

A Stanisa sebe nazvao "kupac na cekanju". To znaci da je na nekoj listi cekanja za stan odredjene strukture ako neko odustane od kupovine. Posto svih stanova ima sem garsonjera, onda je to to. Sacekaj da prevareni jadnici dustanu od stana i ponude ti ako budes velikodusan da das sta das za to smece od gradnje. Blizu autobuska, zeleznicka stanica, aerodrom, heliodrom...mozda uzmes koju kintu za izdavanje ili pravljenje pljeskavica.
 
Dok se mi ovde svađamo da li smo se prešli ili ne i dok drugi likuju zbog toga, čika Miško se pravi lud i ne spominje, niti šalje nove anekse kojima će regulisati obeštećenje za kašnjenje.
Mene su poslednji (i jedini) put zvali 28.02.2010. da kažu da se useljenje odlaže do maja, juna, jula....... :grand: i da će nadoknaditi štetu za kašnjenje. Od tada nigde nikog. Svi junaci nikom ponikoše.

Da li je u međuvremenu neko nešto dobio, ili ste se svi uključili u raspravu sa ovim ''pametnima'' što znaju šta će se na svetskom tržištu desiti u naredne tri godine, pa ste i zaboravili na svoje muke???? Ko velite dajte nešto da naučimo a ovi ako plate, plate......
 
stanisa":38gn42yn je napisao(la):
@Bla Bla Bla
Licno mislim da nije "previse" stanova kupljeno, vec naprotiv, "premalo je prodato". Tvrdnja da je citavo naselje na izdavanje i sto je jos smesnije na "preprodaju", u najmanju ruku je neozbiljno. :kafa:
neozbiljno ili ne, ali obratite pažnju na orijentacije zgrada ka spolja, Neven ka Irisu, Đurđevak ka Delta city-u, Jorgovan isto ka DC-u, to je sigurno sve rasprodato a ne svetli mnogo sijalica, znači čeka na izdavanje, i potvrđuje tezu da je hiperponuda stanova na izdavanje što prati pad cena istih. I dalje ima u ponudi stanova od 60kvm za 350 evra.
 
@zizak,

Rekli su da bi o tekstu Aneksa trebalo da budemo obavesteni u toku ove nedelje... sta god to znacilo...nista im ne verujem, ali se nadam :)
 
Niko nije prevaren i niko nije jadan. Naprotiv, svi koji ste kupili pretpostavljam da ste uspešni u svom poslu i da imate dobra primanja i dobre perspektive u životu. Iz tog ugla gledano, da li ste platili malo više nego što je realno i nije toliko bitno.
Stanice - autobuske, avionske, železničke, gradske i sve druge urbane đakonije jesu okolo, ali to je mnogima plus. Ja znam slučaj gde stanari u ul. 29. novembra sat vremena čekaju da se negde parkiraju pa onda odu u stan gde se ne sme otvoriti prozor zbog čađi i dima u vazduhu. I sve im je ok i cena kvadrata tamo je kao u Belvilleu.
Da li iko ovde stvarno misli da će nam se standard u sledećih nekoliko godina popraviti? Sve smo prodali, to pojeli i popili, privredu isključili, 300.000 ljudi radi, a ne prima platu, 850.000 je u JP, JKP, ustanovama, agencijama, PDovima , dakle na budžetu, penzionera sve više, spoljni dug raste brže nego ona stvar u uzbuđenju i šta očekivati i čemu se nadati? Učite jezike, usavršavajte se i bežite, a Belville neće pobeći, biće on tu kada se vratite u penziju, moguće i tada poluprazan kao i sada.
 
Stanisa,

ako se nekim cudom ipak odlučiš da kupiš stan u Belvillu, nemoj molim te u Šeboju.
Preskoči me, može se desiti da budemo na istom spratu, a nisam spreman da konstantno slušam tvoje baljezgarije.
Ja bi radije ove moje ˝neznalice˝ koje su već prepratile stanove u Belvillu.
 
Bla Bla Bla":m4kokm3o je napisao(la):
i potvrđuje tezu da je hiperponuda stanova na izdavanje što prati pad cena istih. I dalje ima u ponudi stanova od 60kvm za 350 evra.
Pa da, zapravo je ponuda za kompenzaciju po m2 koju b67 namerava da plati sasvim fer, zar ne?
moj kum bi platio 350 eur za taj dvosoban stan u belvillu, molim Vas za kontakt osobe koja to izdaje, na privatnu poruku, razume se.

Evo linkova na kojima ljudi izdaju stanove, cene su dosta jače od te koju ste Vi naveli:

http://www.inter.rs/mali-oglasi/20100206144740/ 69m2 500 eur
http://www.enekretnine.com/nekretni...k-67-olimpijsko-naselje-n156279-o1677374.html 53m2 400 eur
http://www.mojkvadrat.rs/nekretnina-29023-beograd-stan-izdavanje.html 70m2 600 eur
 
U redu servudska veverice, sada me zaobidjite u svojim prozivkama i uputite se za svoje probleme na pravu adresu.
 
servudska_veverica":3jelae87 je napisao(la):
Stanisa,

ako se nekim cudom ipak odlučiš da kupiš stan u Belvillu, nemoj molim te u Šeboju.
Preskoči me, može se desiti da budemo na istom spratu, a nisam spreman da konstantno slušam tvoje baljezgarije.
Ja bi radije ove moje ˝neznalice˝ koje su već prepratile stanove u Belvillu.
:kk:
 
servudska_veverica":12alvf5i je napisao(la):
Stanisa,

ako se nekim cudom ipak odlučiš da kupiš stan u Belvillu, nemoj molim te u Šeboju.
Preskoči me, može se desiti da budemo na istom spratu, a nisam spreman da konstantno slušam tvoje baljezgarije.
Pa to znači da je ta zvučna izolacija stvarno nikakva... :lool:
Izvini, ovo je bilo ničim izazvano, ali nisam mogao izdržati... :laugh:
Zamišljam vas dvojicu za nekih 15 godina kao prve komšije na spratu, stanisa dobro situiran, sa lepom deviznom penzijom nešto kao objašnjava u vezi cene za koju je kupio :grand: a veverica u g...... i dugovima do guše onako sluša, sve se suzdržava, a najrađe bi :bash:
Eto, malo da se i našalimo, ne može da škodi :kk:
 
Ljudi, jedna mala i nevazna vestica. Saznala sam iz izvora koji je pouzdan u smislu da je do sada sve sto je rekao ispostavilo se da je stvarno tako, da ocekuju upotrebnu dozvolu, i to za ceo blok, mozda vec za mesec dana. :pob:
 
lily of the valley":2hqkffqc je napisao(la):
Ljudi, jedna mala i nevazna vestica. Saznala sam iz izvora koji je pouzdan u smislu da je do sada sve sto je rekao ispostavilo se da je stvarno tako, da ocekuju upotrebnu dozvolu, i to za ceo blok, mozda vec za mesec dana. :pob:
odlicna vest, svakako
 
Cekas da cene padnu pa da onda kupis? Pa, cekaj i kupi. Zasto se to ovde nekoga tice? Sta ces uraditi ako bude tako kako si rekao, sta? Smejaces nam se? Kao u-ta-ta …Radi sta zelis, ovo je slobodna zemlja.
 
Cene ce sigurno da padnu svugde a razlog je legalizacija, ako se zaista sprovede do kraja. Bice mnogo vise stanova koji su uknjizeni i ciju ce kupovinu banke hteti da kreditiraju. Naravno pitanje je kada ce trziste reagovati na sve to, mozda tek za 2-3 godine.

Naravno tu ima i drugih faktora - npr. predvidjeni treci talas krize koji ce pogoditi banke ove godine koje ce onda jos vise smanjiti plasman stambenih kredita sto ce dovesti automatski do pada broja kupaca i samim tim i cene...itd. A imacemo i one neprofitne stanove koje gradi drzava, njih ce biti dovoljno (5000 samo na Vozdovcu gde je ona kasarna) da uticu na cene kvadrate generalno.
 
lily of the valley":30kxjxxd je napisao(la):
Cekas da cene padnu pa da onda kupis? Pa, cekaj i kupi. Zasto se to ovde nekoga tice? Sta ces uraditi ako bude tako kako si rekao, sta? Smejaces nam se? Kao u-ta-ta …Radi sta zelis, ovo je slobodna zemlja.
Sto se tice toga ko se zaje*******ao itd.

Jeste da ce cene u bliskoj buducnosti padati. Takodje je tacno da ce u bliskoj buducnosti biti mnooogo tesko dobiti stambeni kredit - vec je mnogo, mnogo teze nego ranije. Neke banke uopste stambene kredite ne plasiraju vec godinu dana i vise.

Znaci neko ko je uzeo kredit na recimo 1500 evra kvadrat (kolika je bila cena u bvillu, valjda oko 2k?) ne znaci da bi recimo sad dobio kredit na 1000 evra kvadrat ili za 6 meseci-godinu dana 800 evra kvadrat, ili kako se vec budu kretale cene. Dakle profitirace od pada cena oni koji imaju dovoljno kesa pri ruci da isplate ceo stan ili veci deo cene.
 
privremeni":1cvyvctf je napisao(la):
Bla Bla Bla":1cvyvctf je napisao(la):
i potvrđuje tezu da je hiperponuda stanova na izdavanje što prati pad cena istih. I dalje ima u ponudi stanova od 60kvm za 350 evra.
Pa da, zapravo je ponuda za kompenzaciju po m2 koju b67 namerava da plati sasvim fer, zar ne?
moj kum bi platio 350 eur za taj dvosoban stan u belvillu, molim Vas za kontakt osobe koja to izdaje, na privatnu poruku, razume se.

Evo linkova na kojima ljudi izdaju stanove, cene su dosta jače od te koju ste Vi naveli:

http://www.inter.rs/mali-oglasi/20100206144740/ 69m2 500 eur
http://www.enekretnine.com/nekretni...k-67-olimpijsko-naselje-n156279-o1677374.html 53m2 400 eur
http://www.mojkvadrat.rs/nekretnina-29023-beograd-stan-izdavanje.html 70m2 600 eur
vidi, neko može da traži i 1000 za 60kvm pa jel to dokaz da su cene više, neki su uspeli da uvale po većoj ceni ali je sad situacija mrtva, spustiće i ovi koje si linkovao cene, evo za 350:

http://www.mojkvadrat.rs/nekretnina-26445-beograd-stan-izdavanje.html

ništa nisam pričao za kompenzacije, ali recimo da bi bilo realno 8 evra po kvadratu, ne kapiram kako su došli do one računice?!
 
stanisa":19dqeexh je napisao(la):
@lily of the valley,
stvarno sam imao nameru da "nestanem" sa foruma, ali ove tvoje insuinacije su me ponukale da se ponovo javim. Ne cekam da mi bilo ko od vas proda stan ispod cene, bice ih dovoljno (svih struktura) i bez vas. Zelim da kupim veci stan, kako bi mi u blizoj buducnosti mogli sinovi , a u doglednoj buducnosti i unuci mogli dolaziti u posetu. Placam u gotovini (tako da novac nije problem), a nemam nikakvu nameru baviti se iznajmljivanjem. Srednjih sam godina pa mislim da je vreme "skuciti se za starost".
Bio sam spreman da platim 1800 €m2, ali ni to vise nisam. Sada cu prvo da sacekam na koju cenu ce spustiti kvadrat, pa cemo videti kako je trziste odgovorilo.
Tako......da ne nagadjate imam li novaca ili nemam..........
Ako ne budem zadovoljan ponudom, bice na drugom mestu..............
Sve su opcije otvorene.
Belville nije lose naselje, ali je cena prenaduvana. Preplatiti, nije uvek najbolja opcija.
Nemojte da se ljutite, niko ne zeli vase stanove, ima ih dovoljno i bez toga. :vops:
Crni Stanisa, ne sekiraj se stanova u Beogradu ima kol'ko hoces i kakvih hoces, samo lova, pusti Bellville, za iste pare, na pet puta lepsem mestu na Novom Beogradu, za manje pare. Samo da vidis!
 
LUCAS":r0yar81c je napisao(la):
[Crni Stanisa, ne sekiraj se stanova u Beogradu ima kol'ko hoces i kakvih hoces, samo lova, pusti Bellville, za iste pare, na pet puta lepsem mestu na Novom Beogradu, za manje pare. Samo da vidis!
Samo taj mali problemčić. :lol:
 
Vrh