Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Kod djerma u ulici Peskoj kvadrat novogradnje 1950E sa PDV pogled na pijacu useljivo cini mi se od aprila pa ko uzme pare od belvila nazad moze tu da investira :kk:
 
she-boy":2m1k7fb2 je napisao(la):
Pitanje ,
da li je predvidjena "topla voda" u kuhinji (koristi bojler iz kupatila) ili je neophodno posebno ugradjivati bojler u kuhinju ?
Hvala
nema tople vode iz kupatila, bar u dvosobnim stanovima, a koliko sam video ni u cetvorosobnim...
 
Samo pazite ako imate malu decu jer je trotoar sirine pola metra.Mada je dobra lokacija.
 
Staniša, ako ti po ceo dan sediš i pišeš postove ovde to je tvoj problem. Mi ostali se krećemo, hodamo po ULICI, srećemo druge ljude i pričamo. Evo bas sam jutros sreo prijatelja koji mi je rekao da je proslo 4 godine od kada je Sloba umro u Den Haagu.
Naravno da nije to i tako rekao ali pokušavam da maksimalno pojednostavim da bi i ti mogao da shvatiš.

Nisam nešto ulazio u tvoj lik i delo pošto nemam vremena da čitam sve (imaš 105 postova!), ali na osnovu ovo malo preko čega sam preleteo rekao bih da si bilde (što bi rekli mi uličari).

Sada te stvarno ne bih više zadržavao. Na ovaj moj post možeš, a i ne moraš da odgovaraš, nemam nameru da se
raspravljam sa raznim likovima.
 
Kum Pera":37pven8d je napisao(la):
Fikcijo, ajde prvo udahni duboko i razmisli, pa onda napiši post.
Kum Pera je iz Srbije, i mi ovde (na ulici i na .rs forumima) koristimo Roterdam, Solun i
Kopenhagen. Izvorno se možda piše Rotterdam, Θεσσαλονίκη i København, ali to već
možeš da nađeš i koristiš npr. na rottbuild.nl , ako postoji. Kao što si sam lepo primetio ni
Englezi ne koriste Θεσσαλονίκη, nego imaju svoje ime za grad i svoj način pisanja (Thessaloniki).
pero, sorry...posle par godina zivota i rada u inostranstvu (sto u evropi, i van nje), naucila sam da se imena gradova ne 'speluju' po lokalnom...i zato ciklamici :kk: a tebe mlm da zaboravimo na ovo prepucavanje i nastavimo sa prepiskom na zadatu temu.
 
Auuu….ovo sve na dole. Kao neko kome je upotreba srpskog (maternjeg) jezika zanimanje, i jos mnogo, mnogo toga vise, ja zaista moram da negodujem. Neko ko poziva na srpski pravopis je –ulicar? Srpski jezik je jezik ulicara???!!!! Mi se ravnamo prema Vuku, pisi kao sto govoris. To je jos uvek zvanicno pravilo za jos uvek zvanicni srpski jezik u ovoj zemlji!! SRAM VAS BILO!!!! I da mi se neki pametnjakovic ne bi sada javio da objasni da se Roterdam pise sa dva t, jer je ime grada, isl.! U nasem knjizevnom jeziku Vukovo pravilo - jedan glas jedno slovo - vazi i za licna imena, imena gradova itd.
 
Svaka vam cast, uspeli ste da jedino mesto u Srbiji koje je moglo da posluzi za informisanje, prikupljanja podataka i zapazanja buducih i sadasnjih stanara naselja Belville pretvorite u pravu srbijansku varosicu tj. da pokazete pravo lice Srbije. Ovo je jedan od dokaza da je sve precenjeno u Srbiji. Da neko plati 2000 i da zivi sa takvim kao sto na forumima prave svadje, vredjaju i ...
Vi koji ste imali nameru da diskreditujete pisanja na forumu uradili ste goru stvar pokazali ste kakva je buducnost Srbije i naselja Belville.
 
lily of the valley":2nx7j7qt je napisao(la):
Kao neko kome je upotreba srpskog (maternjeg) jezika zanimanje, i jos mnogo, mnogo toga vise, ja zaista moram da negodujem. Neko ko poziva na srpski pravopis je –ulicar? Srpski jezik je jezik ulicara???!!!! Mi se ravnamo prema Vuku, pisi kao sto govoris. To je jos uvek zvanicno pravilo za jos uvek zvanicni srpski jezik u ovoj zemlji!! SRAM VAS BILO!!!! I da mi se neki pametnjakovic ne bi sada javio da objasni da se Roterdam pise sa dva t, jer je ime grada, isl.! U nasem knjizevnom jeziku Vukovo pravilo - jedan glas jedno slovo - vazi i za licna imena, imena gradova itd.
pa jel "pisi kao sto govoris" ili "piši kao što govoriš"? serbski karakteri su vozdignuti još davno na svaki kompujter.
 
Ok, kad smo se lepo dogovorili, evo kako izgledaju stanovi koje pregrađuju, bio sam u jednom od njih.

Pregrađuju se trosobni stanovi kao ovaj na slici:

http://www.belville.rs/stanovi/3.jsp

Jedan stan čine prostorije 2,3,8,9 i 11, a drugi 4,5,6,7 i 10. Hodnik (1) je probijen do kraja i stanovi se
uopšte ne dodiruju, tako da ne znam otkud priča da se preziđuje gipsanim pločama i da će da se čuje
(a i prezdano je ciglom).

U prvom stanu su od 9 napravili kuhinju sa trpezarijom i stan izgleda ok. U drugom se u kupatilo (4)
ulazi iz dnevne sobe (7), i meni se čini katastrofa.
 
ciklamica":3i2r2wux je napisao(la):
p.s. najbolje bi bilo da se ti i tvoj drugar, expert stanisa (iz Rotterdama , sa dva t) konačno prelomite u smarajućoj reminiscenciji: oće kaki - neće kaki...
grado":3i2r2wux je napisao(la):
Što se tiče eventualne kupovine, mislim da bi došla u obzir samo mala garsonjera od 22-24 m2 i to tek kada cene padnu za nekih 30-40%.
stanisa":3i2r2wux je napisao(la):
Da li neko ima informaciju kako ce izgledati ovi stanovi sto se trenutno pregradjuju?
Ma kakili bi oni, Ciklamice, nego nema se sočim, prazan je, ne stomak, nego džep. :lol:

lily of the valley":3i2r2wux je napisao(la):
Ma, imas pravo Nevenkovicu, briga me da li je za mesec ili nekoliko meseci. Ocigledno da cemo uknjiziti bez problema i hipoteke.
To pokušavam sve vreme da ti saopštim :grand: , a primaš se na baljezgarije i budalasanje par " 'oću da crknem od muke" zaludnih mrsomuda i klošara. ( sa njima ne vredi Ciklamicinim jezikom, oni samo ovaj moj razumeju )
 
Kum Pera":1tq3bcv5 je napisao(la):
Ok, kad smo se lepo dogovorili, evo kako izgledaju stanovi koje pregrađuju, bio sam u jednom od njih.

Pregrađuju se trosobni stanovi kao ovaj na slici:

http://www.belville.rs/stanovi/3.jsp

Jedan stan čine prostorije 2,3,8,9 i 11, a drugi 4,5,6,7 i 10. Hodnik (1) je probijen do kraja i stanovi se
uopšte ne dodiruju, tako da ne znam otkud priča da se preziđuje gipsanim pločama i da će da se čuje
(a i prezdano je ciglom).

U prvom stanu su od 9 napravili kuhinju sa trpezarijom i stan izgleda ok. U drugom se u kupatilo (4)
ulazi iz dnevne sobe (7), i meni se čini katastrofa.
Ma ne može to tako! Znači ništa od moje nesuđene slatke male garsonjere od 20.49 m2!!!
:rant:
Kakav glup raspored, za ovaj gornji je logično, bio sam 100% siguran da će ga tako uraditi, ali ovo dole, očekivao sam dva mala!
Ovaj donji uopšte nema dnevnu sobu - sastoji se od veeelikog predsoblja iz koga se ide u WC sa tuš kadom, terasu i trpezariju, a iz trpezarije u kuhinju, a iz kuhinje u još nešto nedefinisano. :bash:
Da li si ti siguran da će biti samo dva stana? Ako je tako, nema ama baš nikakvog razloga da se hodnik produži do kraja. U tom slučaju, zašto ulaz u ovaj donji 1s ne bi bio gde je ulaz u sobu 7, a onaj zid između 8 i 7 da se pojača, to nije nikakv problem. Ovako se ionako glup donji 1s stan potpuno nepotrebno skraćuje za 1.7 metara u delu sobe 7. Možda si ti video zid u sobi 7 , ali to će možda biti zid koji će prostoriju 7 podeliti na hodnik i ostatak sobe. Ovako, ne vidim razlog zašto se tako radi i bilo ko ko kupi taj donji 1s pripojiće taj ulazni deo hodnika jer ga samo on koristi. Po meni, bolje je da ulaz ostane gde se sada ulazi u 5, da to bude malo predsoblje.
Grozno, kada sam ovo pročitao svi moji snovi su se raspršili i Belville izgleda pada u vodu. :(
Doduše, prema novim propisima, garsonjera ne sme imati manje od nekih valjda 25 kvadrata, ali ovo je Delta pa sam mislio da sve može...
Eto, radujte se sad nad mojom tužnom sudbinom, a ja odoh na drugu stranu. Dulville, evo me, stižem! :cool:
 
Ljudi, pa nemojte se raspravljati oko gluposti i nadmudrivati kao mala deca, ko je sta kome rekao i slicno. Umesto da covek moze da cuje tudje misljenje ili dobije korisnu informaciju, ispade da 80% ovog foruma otpada na besmislena prepucavanja. Situacija izgleda krajnje neizvesno za sve one koji su kupili ili razmisljaju o kupovini, pa vas molim da se fokusiramo na osnovni problem u celoj prici, a to je pitanje vlasnistva i hipoteke. Ne znam da li ovde ima advokata da daju svoje misljenje, da ukazu na moguce konsekvence i epiloge, jer u clanu 7 i clanu 8 ugovora lepo pise da je predmet kupovine stan pod hipotekom. Dati 100k ili 200k eur za stan pod hipotekom je strasan rizik, cak iako imate neograniceno poverenje u sva tri entiteta sa kojima stupate u odnos (prodavac, poverioc hipoteke i njihova zajednicka tvorevina). Ko zna sta moze da se desi, a kao sto smo videli, hipoteka je u korist poverioca iz Klagenfurta koji je pod istragom i koga za naplatu potrazivanja pritiskaju osiguravajuca drustva, pa mi se sve cini da to moze da iskomplikuje stvari. Zato bih voleo da vidim da li je neko vec uspeo da uknjizi stan na svoje ime? Da li je neko uspeo bar da preda papire na knjizenje, a da ga nisu vratili zbog nepotpune dokumantacije ili neceg slicnog? Za skidanje hipoteke postoji jos jedan potencijalni problem, jer mozda nece sve ici bas glatko u katastru i zbog cinjenice da objekti odstupaju od projekta/dozvola (spratnost, povrsina, struktura i sl).

Ono sto najvise brine je cinjenica da je prodaja stanova stala, mislim ne samo u Belville-u nego uopste u BG-u i to je samo nastavak situacije koja traje vec vise od godinu dana, od kad cene stalno idu na dole. Ni jeftini stanovi se ne prodaju bas ko alva, a pogotovu ne skupi (ovde ne racunam Dedinje oko BD, gde je m2 i po 5k EUR, a sve prodato, to nije za smrtnike). Proda se tu i tamo po neki stan, valjda ko bas mora ili mu zbog necega zuri, ali i to ide po nesto nizim cenama nego onim sto stoje u oglasima. Ako imate prijatelje agente, pitajte ih kako ide posao. Najsmesniji su mi oni stanovi oko Arene koji se prodaju za 2.5k-3k EUR/m2 i tako vec godinama jedni te isti stanovi i telefoni. Elem, sem prodaje, ne ide ni izdavanje. Nikad nije bilo jeftinije iznajmiti stan nego sada, a ponuda nikad nije bila veca. Za 250-300 eur ima da se bira 2.5s i 3s po celom NBG-u. Evo na sajtu halooglasi nudi se cak 5516 stanova za izdavanje, a secam nekad ih je bilo svega stotinak. Izgleda da je puno ljudi pokupovalo stanove, i "gazde" i "podstanari", svako za svoje potrebe, a sad je stalo. Inace u prodaji stanova im stoji 7151 oglas. E sad, da se vratim na nas problem: kad se sve ovo uzme u obzir, jasno je da pare ulozene u izgradnju Belville-a nece skoro biti povracene, a opet takvo stanje nece moci da traje godinama. Ako se jos poveca i broj raskinutih ugovora, bojim se da nece da izadje na dobro. A uopste mi ne deluje da je prodato 1400 stanova, jer kad prodjem uvece, i dalje vidim samo 2 -3 svetla po zgradi, isto kao pre 2 meseca. Bilo bi dobro da neko ko je strucan i ima iskustva da svoje misljenje o svemu ovome, pa bar da otrpilike naslutimo sta nas ceka ako prodaja ne bude isla. Malo pratim sta se desavalo i sta se sad desava u Americi, jer je ova kriza odatle potekla. Tamo strucnjaci predvidjaju i dalji pad vrednosti nekretnina u sledecih nekoliko godina, samo po nesto nizoj stopi nego do sada, 3-5% godisnje, iako je kriza tamo zvanicno prosla jos u leto 2009. Mi smo do sada iskusili slicne simptome kao i oni, samo u manjoj meri i sa dobrim zakasnjenjem, mozda godinu ili dve grubo receno. Ako se tako gleda, onda dno jos nismo ni dotakli i necemo u skorijoj buducnosti.

A parket i neravni zidovi... pa jeste, bolje bi bilo da je sve kako treba, jer su stanovi novi i poprilicno iznad trzisne cene, ali sta je tu je, svaka skola se placa. Nije to problem srediti sa malo kesa. Recimo nov parket prve klase, plus lak, plus ruke, kostao bi negde oko 20EUR/m2 i to kod profi majstora, znaci relativno mala suma za nekog ko kupuje stan. Mislim, jeste i to neki problem, treba ga resavati ovako ili onako, medjutim, sve mi se nesto cini da ovde niko nije svestan stvarne opasnosti, a to je da su stanovi pod hipotekom. Povrh svega kupac potpisom potvrdjuje da je o tome upoznat i da hipoteku prihvata, sto znaci da ne moze da se vadi da nije znao ili je prevaren, ako se kojim slucajem stvari zakomplikuju, pa dodje do suda.

Unapred se zahvaljujem na svim konstruktivnim odgovorima na moja pitanja, a takodje i misljenjima i iskustvima. Posebno se zahvaljujem revnosnim nastavnicama srpskog jezika, ako preskoce moj post i svoja znanja iz gramatike primene na nekom drugom mestu.
 
lol, u pravu si stanisa, sala ne skodi i dobro je da ovde ima duhovitih ljudi

samo tesko da ja mogu nekome da pomognem, jedino sto sam mogao je da se kao "uzdignem" iznad off topic gramatike i ukazem na zaista pravi problem, koji cini mi se malo ko uvidja.

a kad bi svi stanovaili u nekom idealno srecnom Belville-u bez hipoteka i slicnih problema, siguran sam da bi se lepo slagali

recimo ako sarmantna komsinica daje lekcije iz gramatike, rado bih dosao da je slusam, makar popio tonu kritika :)
 
grado":o7nnwre0 je napisao(la):
Kum Pera":o7nnwre0 je napisao(la):
Ok, kad smo se lepo dogovorili, evo kako izgledaju stanovi koje pregrađuju, bio sam u jednom od njih.

Pregrađuju se trosobni stanovi kao ovaj na slici:

http://www.belville.rs/stanovi/3.jsp

Jedan stan čine prostorije 2,3,8,9 i 11, a drugi 4,5,6,7 i 10. Hodnik (1) je probijen do kraja i stanovi se
uopšte ne dodiruju, tako da ne znam otkud priča da se preziđuje gipsanim pločama i da će da se čuje
(a i prezdano je ciglom).

U prvom stanu su od 9 napravili kuhinju sa trpezarijom i stan izgleda ok. U drugom se u kupatilo (4)
ulazi iz dnevne sobe (7), i meni se čini katastrofa.
Ma ne može to tako! Znači ništa od moje nesuđene slatke male garsonjere od 20.49 m2!!!
:rant:
Kakav glup raspored, za ovaj gornji je logično, bio sam 100% siguran da će ga tako uraditi, ali ovo dole, očekivao sam dva mala!
Ovaj donji uopšte nema dnevnu sobu - sastoji se od veeelikog predsoblja iz koga se ide u WC sa tuš kadom, terasu i trpezariju, a iz trpezarije u kuhinju, a iz kuhinje u još nešto nedefinisano. :bash:
Da li si ti siguran da će biti samo dva stana? Ako je tako, nema ama baš nikakvog razloga da se hodnik produži do kraja. U tom slučaju, zašto ulaz u ovaj donji 1s ne bi bio gde je ulaz u sobu 7, a onaj zid između 8 i 7 da se pojača, to nije nikakv problem. Ovako se ionako glup donji 1s stan potpuno nepotrebno skraćuje za 1.7 metara u delu sobe 7. Možda si ti video zid u sobi 7 , ali to će možda biti zid koji će prostoriju 7 podeliti na hodnik i ostatak sobe. Ovako, ne vidim razlog zašto se tako radi i bilo ko ko kupi taj donji 1s pripojiće taj ulazni deo hodnika jer ga samo on koristi. Po meni, bolje je da ulaz ostane gde se sada ulazi u 5, da to bude malo predsoblje.
Grozno, kada sam ovo pročitao svi moji snovi su se raspršili i Belville izgleda pada u vodu. :(
Doduše, prema novim propisima, garsonjera ne sme imati manje od nekih valjda 25 kvadrata, ali ovo je Delta pa sam mislio da sve može...
Eto, radujte se sad nad mojom tužnom sudbinom, a ja odoh na drugu stranu. Dulville, evo me, stižem! :cool:
Ti bas ocajnicki zelis taj stan u Belvilu cim si to toliko prostudirao sve to oko famoznog pregradjivanja i premerio u milimetar imaginarni stan... :)))) Na sve to za stan koji postoji samo u tvojoj glavi ocekujes i da mu padne cena po kvadratu. U pravu si, sa toliko kalkulacija Dulville i socijalna gradnja i jesu za tebe... Tu ces imati dve godine da zamisljas svoj novi stan, meris u glavi i ubijas vreme.

PS: Tek ce ti se snovi rasprsiti kada budes dosao do toga da uzmes kredit i budes video koliko ima dodatnih troskova oko toga :)

Batali.
 
Dragi @boze, na pogresnoj si adresi, uskoro ces se i sam uveriti. Jos se odmaraju od vecere, a kad
UGLEDAJU TVOJ KOMENTAR :shok:
 
Ignoisite ovog Stanisu iz Roterdama (sa jednim T) Govorim i radim na dva jezika paralelno ali kad pisem srpski ja pisem srpski znaci Beograd ne Belgrade itd.

Posto zivim na zapadu kao i on pretpostavljam da je nezaposlen jer je u svako doba dana na kompjuteru!!!

Meni je zao nasih ljudi koji se nisu snasli van Srbije ali bih ga zamolila da nam ne kvari forum.

Vratimo se korisnim razmenama informacija.
 
Ja stvarno ne kapiram kakav je ovo cudan forum o nektretninama, gde se uglavnom javljaju osobe zenskog pola koje raspravljaju o gramatici? Ima li ovde neki moderator da intervenise? Ja u privatnom zivotu neizmerno volim i postujem sve devojke/zene, pa i one koje vode racuna o pravopisu i naturaju to drugima, ali ovo je zaista previse i nije mu mesto ovde. Lepo sam zamolio u svom prvom postu da se vratimo na temu, ali izgleda da je to nemoguce i da je stanisa apsolutno bio u pravu. Covek je bar duhovit, za razliku od ovih "nastavnica". Sacekacu jos neko vreme da se javi neko od koga moze da se cuje nesto pametno, ali ako je ovo zaista cas gramatike, a ja pogresno ocekivao pricu o stanovima, onda se izvinjavam i odoh. Zaista je neverovatno koliko se ljudi bave tricarijama, a ne sustinski bitnim stvarima, zato nece biti cudo ako se neko bude opekao.
 
Nema uknjizbe dok se neizda upotrebna dozvola a ona ne moze da se dobije dok se ne zavrsi prepravljanje stanova i dok postupak zbog izlaska iz projekta nerese kao i dok se nezavrse situacije sa odklanjanjem nedostataka.
Morali bi da se malo organizujemo i da ih stisnemo jer je nama bitna stvar da se uknjizimo i da svi dobijemo brisovne dozvole sto pre, a misko to moze ako hoce on je vlasnik srbije i administracije.
Ako bi dobili brisovnu dozvolu , a rade na tome i izdaju se u Belvillu nekakvim njihovim redom, onda ne bi trebalo da imamo bilo kakav problem zbog dogadjanja u austriji sa Hipo bankom.
 
Jos nesto... malo sam razmisljao, pa ako je jedan Sony bio spreman da angazuje i plati stotine klinaca za viral marketing na netu i tako promovise svoj PS3, ne bi li zgrnuo jos vise triliona $, zasto onda ne bi neko od domacih igraca iskesirao 2-3 sluzbenice za nekoliko sati prekovremenog rada na kompu i skrenuo paznju gnevnih klijenata sa bitnih stvari na (usudjujem se da kazem) budalastine iz osnovne skole? Mozda i gresim, sorry ako zvucim paranoicno, ali stvarno je cudno sta se desava u ovom thread-u, jer sam na svim drugim thread-ovima koje sam citao, video da se javljaju iskljucivo pametni ljudi, koji su uz to i kulturni i ne trabunjaju o gramatici, dok im se ne zna tacna sudbina imovine. Mislite o tome...
 
Prestao sam da pratim ovu temu od kada je postala mesto dopisivanja između kupaca stanova jer je običnom posetiocu foruma postalo više dosadno da čita vašu internu komunikaciju. Nit neko od stanovnika da napravi pristojnu foto reportažu po naselju i da malo opiše situaciju nevezano za status useljenja u stanove i slično.

Uspeli ste da tako ispamujete temu da iako se pojavi neki zanimljiv post izgubiće se u moru spama.
 
Da li ste culi koliko se zainteresovanih kupaca javilo za opciju da sami postavljaju parket? Koliko je izvesno da nam uvaze tu opciju i da se u tom slucaju ranije uselimo?
 
Vrh