Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Zdravo svima!

Jos jedna stanarka Belville-a!
Imam pitanje: da li je po zakonu prodavanje nadzemnog parking prostora, zar to nisu javne povrsine?

pozdrav :gobb:
 
Maraki":3405mrq2 je napisao(la):
Zdravo svima!

Jos jedna stanarka Belville-a!
Imam pitanje: da li je po zakonu prodavanje nadzemnog parking prostora, zar to nisu javne povrsine?

pozdrav :gobb:
Po zakonu je, jer je Belvil privatno vlasnistvo. Nije drzavna stanogradnja, jer ja kompleks podignut na privatnom placu.
 
Sto se parkinga tice, testirao sam podzemni i nadzemni, i dosta je knap, pogotovo podzemni gde nema mnogo prostora za manevrisanja.
Auto je Punto, dakle nije neka grdosija.

Merio sam, sirina je kraca oko 20 cm u odnosu na parkinge u Delta sitiju.

Kako se ostalima cini?
 
Nova sam na forumu, mada ga već dugo pratim. Naime, ja se još uvek premišljam o kupovini stana u Belvillu. Plaši me sve što čitam, a opet ne vidim drugu alternativu pošto bih želela nov stan na Novom Beogradu. Gledala sam stan u Ruži i nije mi delovao tako loš. Ima li neko neki savet za mene.
 
cvećka":3sy469r7 je napisao(la):
Nova sam na forumu, mada ga već dugo pratim. Naime, ja se još uvek premišljam o kupovini stana u Belvillu. Plaši me sve što čitam, a opet ne vidim drugu alternativu pošto bih želela nov stan na Novom Beogradu. Gledala sam stan u Ruži i nije mi delovao tako loš. Ima li neko neki savet za mene.
znam da je tu zgradu gradila deneza.mozda jedna od najbolje uradjenih (i nemaju problema sa parketom).izdvojena je od ostalih.
moj poznanik je dobio kljuceve u decembru i kaze da je zadovoljan.
 
cvećka":33mjy6xg je napisao(la):
Nova sam na forumu, mada ga već dugo pratim. Naime, ja se još uvek premišljam o kupovini stana u Belvillu. Plaši me sve što čitam, a opet ne vidim drugu alternativu pošto bih želela nov stan na Novom Beogradu. Gledala sam stan u Ruži i nije mi delovao tako loš. Ima li neko neki savet za mene.
Ruža je prva useljena i tu je dosta ljudi iz Hipo Banke i Delte, to možda znači da vredi?

Što se tiče duple prodaje stanova i S. Mihajlovića, to je ipak smešno.
 
Kamo srece da su uradili i jednostruku prodaju stanova, kad je i dalje sve poluprazno, ima 30ak kola, na parkingu za 4-5 zgradurina sa bar 600-700 stanova...
 
Jel moze neko ko se vec uselio, da objasni proceduru uknjizbe stana i povracaja PDV.Hvala.
 
Nema jos nista od knjizenja, kad su stanovi i dalje pod teretom Hypo Austrija.
Sto se tice povracaja, mislim da mogu devojke iz pavoljna da vas upute u proceduru...

Ima na papiru napisano sta treba, uglavnom savetujem svima da odmah urade par overenih kopija ugovora i anksa, u opstini, da ne bi davali orginale...
 
Hej bre, da li je moguce da ljudi toliko ne citaju ni dokumenta koja su potpisali!? Cobreti jesi li ti uopste kupio stan u Belvilu? U aneksu br.1 Ugovora koji regulise precizno cenu u odnosu na konacno izmerenu kvadraturu, jasno pise da je dignuta hipoteka. Nema hipoteke Hypo banke! Dakle, moze se uknjiziti. Sto se tice vracanja PDV prvi korak je prodajni paviljon u Milentija Popovica, u Genex apartmanima. Oni ce ti dati dokumenta sa kojima ides potom u Opstinu, pa dalje sve po instrukcijama.
 
Pogledala sam, nije u pitanju Ugovor vec potvrda od strane Hypo da ce po isplari celokupne kupoprodajne cene na racun prodavca a najkasnije do dana uvodjenja kupca u posed dati brisovnu dozvolu. Nisam jos isla, ali cu ovih dana. Ima li tu problema za koje ne znam?
 
Ja sam danas dobio brisovnu dozvolu. Pozvao sam Genex, pitao da li je spremna i dobio odgovor da jeste. Kljuceve sam inace dobio 19.12. Moj savet je da pozovete ljude i pitate za brisovnu dozvolu, moguce da je i vasa spremna ali oni nisu javili.



Da li su nekome slucajno majstori ponovo radila parket nakon reklamacije? Zanima me kako je na kraju odradjeno. Hvala
 
Zeleci da zavrsim ceo posao oko kupovine ovog stana, ja sam nesto pre nego sto je po dinamici placanja bilo predvidjeno uplatila ceo iznos. Sluzbenica mi je misleci da to cinim zato sto hocu da izvrsim povracaj PDV, dala nekoliko dokumenata i potvrda, i izmedju ostalog i ovu potvrdu. Zvanicna potvrda Hypo banke da ce izdati brisovnu dozvolu po uplati celokupne svote, a najkasnije do uvodjenja kupca u posed.
 
Meni danas vratiše pdv za 40 kvadrata - 511000 din. Trebalo je 12 dokumenata i svaki mora biti overen itd tako da je bio potreban ceo dan cimanja za dokumenta a pare sam dobio 20 dana kasnije. Još nisam prijavio imovinu ne bih li plaćao porez na imovinu oni iz genexa mi rekoše prvo da ništa ne radim a sad čujem da bi trebao sam da prijavim...
 
ftj":2rve48n5 je napisao(la):
Meni danas vratiše pdv za 40 kvadrata - 511000 din. Trebalo je 12 dokumenata i svaki mora biti overen itd tako da je bio potreban ceo dan cimanja za dokumenta a pare sam dobio 20 dana kasnije. Još nisam prijavio imovinu ne bih li plaćao porez na imovinu oni iz genexa mi rekoše prvo da ništa ne radim a sad čujem da bi trebao sam da prijavim...
Jesi se ti uselio u stan?
 
Ako su poceli da dele Brisovne dozvole OK, posto ih nisu davali po primopredaji kao sto je obecano.

Ako imate jos kog clana porodice da prijavite, suma koja se vraca kroz PDV raste.
 
Pozdrav buduce komsije...
Da li iko ima bilo kakvu novost o useljenju 3 preostale zgrade? Koliko ja vidim kad prolazim pored zgrade, u Seboju se nista jos ne radi...
 
macaktosa":nofa02ct je napisao(la):
Јучер сам чуо да се у Шебој неће усељавати пре 1 априла (није шала). Мора се хитно нешто учинити. Ја сам успео да видим стан, ништа више и ништа мање од очекиваног....кухиња ЕКСТРА МАЛА. Милоша сам звао небројено пута, имам осећај да нешто опасно муљају. Начуо сам да има неколико станова који су грешком продати по 2 пута, зато је и Михајловић нестао без трага...
Дође ми да одем, отмем кључеве и побијем банду. Неко ће то и урадити, присуствовао сам разговору неколико младића у кафићу Делта с. и мислим да ће свашта бити.
Ако неко има свежије вести нека јави
Treba biti realan i ne siriti paniku.Paranoja o prodaji vise stanova nema osnova. U Belvillu je to nemoguce jer imaju jos neprodatih koliko hoces.To sto su neki prodavali svoj stan pre nego sto su se u njega uselili njima ce se olupati o glavu.Teorije zavere i momci iz kafica samo kvare utisak o ozbiljnoj temi
 
Za sve koji nisu na mail listi a prisustvovali su sastancima:
Kontaktirao nas je nas advokat i rekao da danas u 15:30 imaju sastanak sa gospodom iz blvl-a u genex apartmanima :) :vops: :violina: :violina:
 
Obavezno nas izvestte kako je proslo...
Svi nestrplivo cekamo kako se zavrso razgovor
 
Vrh