Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ne govorim o tome da li su se stanari saglasili sa tim izmenama već da li su oni od grada tražili odobrenje za tako nešto, a verovatno bi morali da plate još neke dodatne takse za priključke jer nije baš isto da li ćeš da priključiš 100 stanova ili 200 na gradsku infrastrukturu.
 
24 sata su preneli nas mail u potpunosti, takodje receno mi je da je ovo tek prvi u seriji clanaka koje planiraju. Tako da ako imate bilo kakve vesti pisite i vi redakciji 24 sata. Sto se vise ljudi javi bice veci i bolji efekat.

Treba nastaviti sa borbom jer nikome ne odgovara negativan publicitet pogotovu ako zele da prodaju i ostale neprodate stanove.

Smatram da i stanari koji imaju problema treba da pisu i da se sve javno prezentuje... slike plafona brave od garaza koje ne rade i sve ostalo...


pozdrav!
 
Ja se slazem da bi trebalo da se nadjemo svi zajedno da se dogovorimo o odlasku u upravu! Inace direktori nisu u paviljonu vec u zgradi genexa!!!! Predlazem vikend zbog radnih obaveza svih nas a mogli bi i brojeve da razmenimo i da se bacimo na dela! Ovde pisemo u nedogled i sebi kidamo zivce bez pomaka!
 
Što se tiče kompenzacije, ja sam se konsultovao sa pravnikom, a voleo bih kada bi se još neko odavde raspitao na svojoj strani, ne budu to uvek identična mišljenja.

Ono što sam ja saznao je da potraživanje bez nekog dokaza neće ići tek tako. Dakle napravite ugovor o zakupu stana, ne preterujte sa iznosom kirije i postarajte se da napravite priznanice svakog meseca. Takodje i svaki drugi trošak dokumentujte.
 
E ovako, zvala sam Beogradsku hroniku i razgovarala sa voditeljkom te emisije! Zainteresovani su da naprave reportazu u Sredu o tom problemu ! E sad problem je u tome sto mi kao radnici delte ne bi bas voleli da se pojavimo u emisiji zbog eventualnog otkaza koji bi mogao da usledi! Bilo bi dobro da razmenimo brojeve telefona pa da se u emisiji pojavi neko ko nije radnik delte a do tada stanari koji su useljeni a imaju brojne poteskoce sa izgledom stana trebalo bi da naprave fotografije svih tih rupa i krivina u stanovima kako bi sto bolje predstavili taj problem! Nadam se da cemo ovog puta uspeti da se izborimo sa "gospodom" iz Bellvilla.
 
Za početak da vas sve pozdravimo, i da vam se pridružimo jer smo koliko vidim svi u istoj situaciji!
Mi smo kupili stan u zgradi "šeboj", i u celosti ga isplatili u julu prošle godine! informacije oko useljenja imamo otprilike koliko i vi, s'tim što samo neke detalje saznali upravo sa ovog foruma! I da vam sve ne pišem kakvo je naše raspoloženje povodom cele ove stvari, jer ste stvarno svi vi to već napisali! Što se tiče medija upotpunosti se slažem da to treba raširiti, kako štampanim tako i televiziji.
Ne znam ni sam šta da kažem u svakom slučaju čoveku je malo lakše kada u problemu nije sam, te smatram da tako treba i da nastupimo, zajedno!

Bićemo u kontaktu! pozdrav svima!
 
Postavila sam nekoliko slika mog stana :grand: generalno nije lose, ja sam zadovoljna...sve se da korigovati...imam nekoliko fotografija stanova koje renoviraju, ali ne bih postavljala na internet... dok mi "Delta " ne ponudi adekvatnu zamenu ( nadoknadu) za te fotografije.... menadzerska pozicija u Delta coo bi bila sasvim dovoljna :laugh:
 
Maja_F":2qnj1jx6 je napisao(la):
E ovako, zvala sam Beogradsku hroniku i razgovarala sa voditeljkom te emisije! Zainteresovani su da naprave reportazu u Sredu o tom problemu ! E sad problem je u tome sto mi kao radnici delte ne bi bas voleli da se pojavimo u emisiji zbog eventualnog otkaza koji bi mogao da usledi! Bilo bi dobro da razmenimo brojeve telefona pa da se u emisiji pojavi neko ko nije radnik delte a do tada stanari koji su useljeni a imaju brojne poteskoce sa izgledom stana trebalo bi da naprave fotografije svih tih rupa i krivina u stanovima kako bi sto bolje predstavili taj problem! Nadam se da cemo ovog puta uspeti da se izborimo sa "gospodom" iz Bellvilla.
Ja nisam radnik Delte i spreman sam da idem u emisiju. Jel možeš da mi daš neki kontakt?
 
Ovako, Šebojci, Ciklamaši i Irisovci:

utorak, 12.01.2010, kafana Vojvodina (stari Merkator, na spratu), 18h. Bilo bi dobro što više da se pojavi da se dogovorimo oko emisije (u sredu, Beogradska hronika) i oko daljih akcija. Javite svima koje znate da su u istoj poziciji

Vidimo se!
 
Хвала на фоткама :) Купатило је, чини ми се, најбољи део стана и делује пристојно одрађено, а и кухиња се такође чини коректна. Цео утисак, овако гледајући фотке, није лош, мада би за паре које су узели требало очекивати да буде много боље (нпр. без изубијаних и обележаваних штокова и шоље пуне крша). Једино што ми се не свиђа је спољна јединица климе на тераси. Тамо ће лети бити плус бесконачно.
 
manda":3iukn5bo je napisao(la):
Ovako, Šebojci, Ciklamaši i Irisovci:

utorak, 12.01.2010, kafana Vojvodina (stari Merkator, na spratu), 18h. Bilo bi dobro što više da se pojavi da se dogovorimo oko emisije (u sredu, Beogradska hronika) i oko daljih akcija. Javite svima koje znate da su u istoj poziciji

Vidimo se!
Potvrdjujem svoj dolazak u 18:00h :) Vidimo se tamo! Ponecu ugovor sa sobom za svaki slucaj:)
 
Dragi forumasi,

Ja vam se pridruzujem zbog istog problema. Kupili sam stan u Seboju, i isplatili ga u celosti u septembru (napominjem da stan jos uvek nismo ni videli) . Moja porodica zivi u podstanarskom stanu, a placamo kredit koji dodatno opterecuje nas budzet.

Spremna sam da se mi buduci stanari dogovorimo oko buducih koraka, pa zato pozdravljam akciju i potvrdjujem svoj dolazak za sutra.

Pozdrav svima.
 
Pajo, molim te odgovori, zasto je tvoj rodjak imao problem sa povracajem uplate, pri raskidu ugovora? (ne razumem onaj stav da Belville ima pravo da zadrzi 10% od vrednosti ugovora?).
I ja sam jedna od onih koji cekaju useljenje (sad vec vidim iz kojih razloga) i dodje mi da raskinem ugovor ali se bojim da ce mi vratiti novac kao sto je u ugovoru receno, max 90 dana.
 
fikcija":2ofx0yvz je napisao(la):
I ja sam jedna od onih koji cekaju useljenje (sad vec vidim iz kojih razloga) i dodje mi da raskinem ugovor ali se bojim da ce mi vratiti novac kao sto je u ugovoru receno, max 90 dana.
Kod mene u ugovoru se nigde ne pominje rok u kome bi Blok67 vratio novac. Takođe ne pominje se ni zadržavanje 10% koje Paja pominje. Piše da se ukoliko se dinamika isplate ne ispoštuje (ja sam keš kupac) ugovor se smatra raskinutim i prodavac vraća sve što je do tada na njegov račun isplaćeno.

U kom članu se pominje rok od 90 dana za povraćaj novca?
 
Moram da kazem da mi je u neku ruku drago sto suprug i ja nismo jednini koji se nalaze u "ovoj" situaciji...kupili smo stan u zgradi "CIKLAMA" i vidim da se i ona nalazi na crnoj listi,strasno !!! Vidim da su tu i dogovori da se kupci sastanu ,i mi bi rado dosli,medjutim mi smo iz Nisa,tako da je to sada nemoguce.U svakom slucaju htela bih da se unapred zahvalim svima onima koji ce se pojaviti na tom sastanku,i sto preduzimaju nesto,jer vi se borite i za nas koji nismo u mogucnosti da dodjemo... VELIKO HVALA !!! :)
 
jednostavno su oduglovacili sa povracajem novca koliko su hteli

Mi smo kupili stan u Suncokretu i u julu zamenili za Seboj (!!!) jer smo hteli veci stan i na nizem spratu. Kada smo kupovali u Suncokretu rekli su da nema stanova samo na 13om itd.
Odjednom su se pojavili stanovi i na nizim spratovima i bolje strukture pa su nas kontaktirali i mi smo zamenili stan uz potpisivanje novog ugovora.
U starom ugovoru nije pominjano da prodavac u slucaju raskida moze da zadrzi 10%. U novom ima ta odrednica. Verovatno su mnogi raskinuli ugovore. Sada ko ima stari ugovor (nije ga menjao) i nije isplatio celu cenu (zadnju ratu) moze raskinuti ugovor i dobiti sav novac. Ko je potpisao novi ugovor a nije isplatio celu cenu moze raskinuti ugovor ali prodavac zadrzava 10% od cene.
 
Hvala na fotografijama anabela,znaci terase su zastakljene ako dobro vidim?
 
Sta se desava sa onim Brisovim dozvolama, koje su obecane, a ne dele ih tokom primopredaje, a ticu se hipoteke kod Hypo Alpe banke.
Ima li neko informacija o tome ?
 
Zanima me da li je neko razmisljao da sutra na sastanku prisustvuje neki advokat? Verujem da bi bilo lakse i jasnije koji su nam alternative uz strucnu pomoc.
 
Natasa_R":1lewq03r je napisao(la):
Zanima me da li je neko razmisljao da sutra na sastanku prisustvuje neki advokat? Verujem da bi bilo lakse i jasnije koji su nam alternative uz strucnu pomoc.
Ja sam razmišljao o tome i došao sam do sledećeg:

- sastanak smo požurili zbog odlaska na TV (u sredu)
- ne znam nijednog koji se baš bavi time, pa nisam imao nikog ni da predložim. Imam prijatelja advokata, ali mislim da nije dovoljno u toj tematici - dakle morao bi da se pripremi za sastanak, pa mi je malo bezveze da cimam nekog da troši svoje vreme za više od dolaska u kafanu
- sumnjivo mi je angažovanje advokata u ovako "poluobaveznom" izdanju; umesto toga predlažem da se sutra dogovorimo i o izboru advokata, pa da održimo još jedan sastanak, može to da bude sa radnim odlaskom kod istog, i to nakon što se odlučimo ko će nam pružiti savetodavne usluge i usluge zastupanja - i u skladu sa tim da dobije određenu nadoknadu koja bi bila podeljena među nama ...
 
Vrh