Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Evo i ja da se javim .... Mi smo trebali da se uselimo u zgradu Ciklama!!!! Kada smo zvali oko 25.12 da pitamo o useljenju sve je kao bilo u redu ali dva dana posle, posto nas niko nije zvao, ponovo smo ih pozvali i dobili informaciju da useljenje nece biti i da nemaju informaciju kada ce biti :(
Razocarana sam prvo time sto nas niko nije obavestio a drugo kada god ih pitamo nesto oni nemaju nikakvu informaciju! Postali smo jako sumnjicavi! Otkazali smo stan u kome smo ziveli privatno posto nam je nasa koordinatorka rekla da sve tece po planu a dva dana pred Novu Godinu saznali smo da nista nije po planu! Na nase pitanje gde cemo mi sada obzirom da smo ziveli privatno neljubazna gospodjica nam je rekla da ih tuzimo i kulturno nas odje... :notok::notok:
 
Maja_F":1igzxr32 je napisao(la):
Na nase pitanje gde cemo mi sada obzirom da smo ziveli privatno neljubazna gospodjica nam je rekla da ih tuzimo i kulturno nas odje... :notok::notok:
Da je meni u takvoj toj situaciji to rekla, opalio bi joj samarcinu i rekao bi tuzite me.

Kakva drska k**** jbt, umesto da radi svoj posao, vi ste jos zavrsili na ulici pa vam preko svega ona jos pisa po glavi?

je********** neodgovorna drzava ciju raspalost koriste ljudi poput te zene,a cije su jedine zrtve nemocni obicni smrtnici...
 
Maja_F":2ojuzes9 je napisao(la):
Evo i ja da se javim .... Mi smo trebali da se uselimo u zgradu Ciklama!!!! Kada smo zvali oko 25.12 da pitamo o useljenju sve je kao bilo u redu ali dva dana posle, posto nas niko nije zvao, ponovo smo ih pozvali i dobili informaciju da useljenje nece biti i da nemaju informaciju kada ce biti :(
Razocarana sam prvo time sto nas niko nije obavestio a drugo kada god ih pitamo nesto oni nemaju nikakvu informaciju! Postali smo jako sumnjicavi! Otkazali smo stan u kome smo ziveli privatno posto nam je nasa koordinatorka rekla da sve tece po planu a dva dana pred Novu Godinu saznali smo da nista nije po planu! Na nase pitanje gde cemo mi sada obzirom da smo ziveli privatno neljubazna gospodjica nam je rekla da ih tuzimo i kulturno nas odje... :notok::notok:
Ciklama i Seboj su na toj crnoj listi zbog parketa, cuvaj zivce.
Bice na kraju verovatno sve OK.
Bolje da to resavaju, nego da vam uleti taj truo parket.
 
Srecna Nova godina svima!
Obisla sam juce stan u Ljubicici.Prvi utisci su da nije bas toliko lose ;-) Zbog radova u trosobnim stanovima, hodnici su vrlo prasnjavi...Svaki ulazak u stan, unosi mnogo prljavstine u prethodno ociscen stan... Dok se ne zavrse renoviranja , ne bih se useljavala u stan.
p.s. meni licno se liftovi ne svidjaju.. dugacki jesu, ali su toliko uski da ne mogu da stoje dve krupnije osobe jedna nasuprot druge...Osoba koja je na kraju lifta, da bi izasla iz lifta, mora da zamoli osobu u prednjem delu lifta da izadje iz njega da bi ovaj drugi izasao :notok: Ne gine nam unosenje krupnijeg namestaja stepenicama...
 
Чудо да уопште лифтови и раде. Некад (додуше, не знам да ли је то и сада обичај) лифтови нису били пуштани у погон док цела зграда не буде усељена.
 
Cobretti":bs9ivew3 je napisao(la):
I panzer75 kakvi su utisci, ja sam malo gledao naslje juce, i dalje ne gore svetla, jel dosta ljudi useljeno?
Ima samo nekoliko stanova useljenih, sve ostalo je sablasno prazno, samo vetar i psi lutalice...:violina:

Generalno je ok stan, ali se vidi da su fuserisali. Najvece neprijatno iznenadjenje me je zateklo sinoc kada sam stavio u spavacoj sobi umesto sijalice od 60w stavio 150w i imao sam stada vidim - plafon uopste nije zavrsen, gletovan ?!?!? Kao da su majstori rekli "e idemo na pivo pa kad se vratimo zavrsicemo" - a nikada se nisu vratili ! :bash: Ostali plafoni su odradjeni. ali svaku zid i plafon ima neku izbocinu, ali bas svaki.
Od ostalih bitnijih stvari na bojleru, kada je ukljucen, kaplje voda iz ventila cevi za hladnu vodu, tako da se pomazem posudom ispod bojlera, i svaki plasticni poklopac ventila na svim radijatorima mi je ostao u ruci kada sam proveravao da li rade. Tako da sada ne mogu da regulisem temperaturu radijatora, a veci u dnevnoj sobi sada i ne greje :notok:

Od sitnijih stvari su sitna ostecenja na stokovima, vratima i pragu ulaznih vrata. Ponegde pukotine na parketu izmedju ploca, na nekim mestima u kupatilu nije ociscen lepak sa plocica posle lepljenja istih i jedna roletna se ne spusta skroz do kraja (ostaje nekoliko redova rupica pri vrhu :) - ali i to sam prijavio.
Garaza izgleda ok, pokretna vrata rade ali daljince koje su mi dali izgledaju kao da su radili 30 godina ! Izlizani i prljavi, da covek ne poveruje.
Ima i protivpozarna prskalica u garazi, kao sto ima i u celoj podzemnoj. U garazu ne moze jos kolima da se udje zbog ograde oko naselja, kao prave kartice do kraja januara pa ce posle moci.
Jedino nisam ocekivao neka mala plava vratanca (1x1 m) u garazi na suprotnom zidu, od debelog su gvozdja i imaju ogromnu rucku za otvaranje. Nisam uspeo da ih otvorim, ali posle provere plana garaza video sam da na drugoj strani tog zida postoje ucrtana iso neka vratanca ?!?!? Ionako mi oduzimaju relativno dosta prostora tako da je plan sledeci: ne zelim da mi iko upada u garazu nenajavljen,pa cu lepo da ih isecem i zazidam otvor :cool:

U sustini u mnogo boljem stanju je od cetvorosobnog stana u Ruzi koji je koleginica dobila prvi dan kada su poceli da dele kljuceve.
 
Wile E. Coyote":peujmel4 je napisao(la):
Чудо да уопште лифтови и раде. Некад (додуше, не знам да ли је то и сада обичај) лифтови нису били пуштани у погон док цела зграда не буде усељена.
U Jorgovanu rade oba lifta.
 
Bilo bi lepo kada bi se javio neko kod koga je prosla ona komisija za zalbe pa da nam kaze neke detalje. Da li su vec nesto poceli da popravljaju, koje se stvari priznaju kao njihovi propusti, koji su rokovi.... Meni su rekli da ce komisija doci nakon 5-6 radnih dana ali je od tada proslo preko dve nedelje. Kapiram da ljudi nece da se useljavaju dok majstori ne zavrse sve sto ima.

Kod mene u stanu je ista prica, plafoni su lose gletovani, imam jedan kriv zid, parket je unisten hoblovanjem... ali videcemo kako ce se sve to zavrsiti na kraju.
 
Da znas da bi joj i lupila samar samo kad bi znala sa kojom sam tacno pricala!!! Toliko sam nervozna oko tog us....g blvl-a da mi pritisak skace ko lud! Sad niti da ih tuzis niti da im dopustis da se tako ponasaju! Za tuzbu opet treba dosta para a moze da ne bude nista od toga! Novine nista ne pisu o tome.... Mora da je Miskovic toliko mocan da svi kenjaju u gace od njega!!!!!!
 
panzer75":1mu08w48 je napisao(la):
Slike plafona (kliknite na full size, tada se vide detalji ) :D
Da li se meni to cini ili su zidovi zelene boje? Ako je ovo plafon u tvom stanu... ja sam SOKIRAN. Ja sam mislio da je kod mene lose odradjen ali sad vidim da je kod mene perfektan.


Daj neku sliku parketa? :)
 
Ne cini ti se, neka maslinasta boja je - zena birala :lol:

Mozes misliti kako sam se ja sokirao kad sam stavio jacu sijalicu....

Slikacu parket danas pa cu postaviti.
'oces jos nesto pa da se menjamo sa slikama nedostataka :lool:
 
panzer75":2ydym6rj je napisao(la):
Ne cini ti se, neka maslinasta boja je - zena birala :lol:

Mozes misliti kako sam se ja sokirao kad sam stavio jacu sijalicu....

Slikacu parket danas pa cu postaviti.
'oces jos nesto pa da se menjamo sa slikama nedostataka :lool:
Druze kada vidim ove slike shvatam da nemam nedostataka :) Nemam najnovije slike iz stana, imam samo one posle univerzijade ali cu slikati. Poslao sam ti PM.
 
Kada sam videla ove slike shvatila sam da ja nemam nedostataka u stanu. Kod mene zidovi nisu uopste losi, neke delove cemo pregletovati a neke ne. Ja imam jedino primedbu na ulazna vrata koja nisu dobro postavljena ne dihtuju dobro. Ostalo je ok uz neke sitnice. Najvise me nervira sto u hodniku na spratu nema svetla prijavila sam treci put pa cemo videti hoce li to resiti.
 
Koja raspala ekipa, sta bi bilo da su prodali sve stanove, kad ni ovo malo, nisu stigli da pripreme za useljenje.
Ocigledno niko nije ni prekontrolisao tvoj stan pre primopredaje...

Mislim ja stvarno znam, da su svuda ti zidovi obicno malo talasasti, ali ovo se vidi da su grubi radovi ostali...
 
stanisa":2exj4zyu je napisao(la):
panzer75":2exj4zyu je napisao(la):
Mozes misliti kako sam se ja sokirao kad sam stavio jacu sijalicu....
Izvini @panzer75, zar ti je trebala "bilo kakva" sijalica???
veruj mi kada sam preko dana usao nisam ni primetio...verovatno sam previse obratio paznju na ostale nedostatke... :rant:
 
Jaffa":2httqh04 je napisao(la):
Kada sam videla ove slike shvatila sam da ja nemam nedostataka u stanu. Kod mene zidovi nisu uopste losi, neke delove cemo pregletovati a neke ne. Ja imam jedino primedbu na ulazna vrata koja nisu dobro postavljena ne dihtuju dobro. Ostalo je ok uz neke sitnice. Najvise me nervira sto u hodniku na spratu nema svetla prijavila sam treci put pa cemo videti hoce li to resiti.
Vrata se lako steluju. Postoje 3 srafa tamo gde jezicak od brave ulazi u stok, odvrnu se i taj mali sjajni metalni deo koji se oslobodi samo se pomeri malo dublje i to je to, 2 minuta posla.
 
Nemam reci vise o neprofesionalnosti zvanicnikau Belvillu. Nama su javili da je uselenje sigurno krajem Decembra pa smo se zaputili iz inostranstva da preuzmemo stan u Seboju.Nista od toga, samo smo se istrosili bez veze.
Evo nas cekamo sada kako ce biti sa sledecim rokom (kraj Januara) a naculi smo da ce to biti April. Nasi se prijatelji ovde cude kako je to moguce. A mi (Srbija) hocemo u Evropu!

A sada nesto prakticno. Ja predlazem da se mi udruzimo i tuzimo za raskid ugovora zbog neispunjenja obaveza i naknadu stete. Ugovor nije ispunjen a pitanje je kada ce to uselenje Seboja biti. Pretpostavljam da pravo na tuzbu imaju svi koji kao mi nisu platili poslednju ratu. Samo... ko zna kada i da li ce nam vratiti novac pa cak i da dobijemo...

:bash:
 
Paja":2vw6yahu je napisao(la):
A sada nesto prakticno. Ja predlazem da se mi udruzimo i tuzimo za raskid ugovora zbog neispunjenja obaveza i naknadu stete. Ugovor nije ispunjen a pitanje je kada ce to uselenje Seboja biti. Pretpostavljam da pravo na tuzbu imaju svi koji kao mi nisu platili poslednju ratu. Samo... ko zna kada i da li ce nam vratiti novac pa cak i da dobijemo...

:bash:
I ja sam u prvi mah iznervirana slicno razmisljala. Medjutim, ipak bih taj stan, kojem se nadam jos od predugovora - proleca 2008. Svaka alternativa tome mi se sad cini mnogo skupljom (Npr. novogradnja na Zvezdari je 2,400 EUR ukljucujuci PDV plus eventualno iznajmljivanje stana do nalazenja predmeta kupovine). Ja bih volela da se udruzimo oko obestecenja za kasnjenje. Nije mi jasno kako nismo potpisali da ce snositi penale za probijanje roka. U ugovoru samo stoji da se obavezuju da ce kljuceve predati najkasnije do 31.12.09. Tako da bi za krsenje te odredbe trebalo da slede neke konsekvence.
Takodje, u ugovoru stoji da je u stanovima hrastov parket prve klase, tako da bi na tome takodje svi trebalo da insistiramo, tj. da nezavisna strana potvrdi da je u pitanju parket koji smo svi potpisali da kupujemo. Ukoliko nije, udruzeno treba pristupiti i tom krsenju ugovora.

Pozdrav!
 
Paja":d2ziwtq4 je napisao(la):
A sada nesto prakticno. Ja predlazem da se mi udruzimo i tuzimo za raskid ugovora zbog neispunjenja obaveza i naknadu stete. Ugovor nije ispunjen a pitanje je kada ce to uselenje Seboja biti. Pretpostavljam da pravo na tuzbu imaju svi koji kao mi nisu platili poslednju ratu. Samo... ko zna kada i da li ce nam vratiti novac pa cak i da dobijemo...

:bash:
Pajo, ako želiš da raskineš ugovor i tražiš novac nazad, rekao bih da to možeš (i po ugovoru imaš pravo), bez podizanja tužbe, predlažem ti da pročitaš pažljivo ugovor. Ako se odlučiš na taj korak, zamolio bih da javiš kako su reagovali - živo me zanima koliko im je bitno da zadrže kupca. U svakom slučaju osim povraćaja novca (definisano u Ugovoru, premda ne i rok povraćaja) potpisano je i da se svi sporovi najpre probaju rešiti u ličnom kontaktu.

ako ne odustaneš od kupovine, da li si raspoložen da se od Bloka67 traži kompenzacija za probijanje roka i troškovi koji nastaju kao posledica toga (kirija, kod tebe i prevoz)? Pretpostavljam da ukoliko više ljudi bude insistiralo na tome, od toga nešto bude; ne verujem da će se sami ponuditi. Ja ću tražiti kompenzaciju, taman bio jedini.

A da će kasniti - kasniće i to dosta. Ostalo je još posla oko sređivanja parketa (pomenuto grejanje), pa nekoliko lakiranja i moleraj. I tako za celu zgradu (zgrade). Pa izvođači iz Gradine su na 2nedeljnim ferijama, da tu ima prostora da se završi do kraja januara, ne bi se dozvolilo toliko odsustvo. Optimističan rok je mart mesec. A to su 3 meseca probijena.
 
Pajo, Zarima, Privremeni,


Ja sam takodje za udruživanje, pa organizovano traženje odštete, bez tužbe. Ako ne pristanu, onda grupna tužba - sastanemo se, dogovorimo, odaberemo advokata i idemo na sud.

Tužbu, pretpostavljam ne vredi pokretati dok ne budemo definitivno znali datum useljenja.

Znam još ljudi koji su u našoj poziciji, mislim da nas se može skupiti 20-tak.

Možemo da damo nekakvo javno saopštenje da nam se javi još ljudi, a možemo da idemo na B92 da malo ispračamo šta smo sve doživeli.
 
Da li je nekom ko je u neuseljive tri zgrade vracen visak uplacenog novca?

U aneksu je pisalo da ce biti uplacen do datuma predaje kljuceva ili najkasnije do 31.12.2009
 
Sto se tice vracanja novca malo se bojim jer je nas rodjak raskinuo ugovor (do juna je to moglo bez 10% da Belville zadrzi) i cekao novac 3 meseca jedva ga izvukao.
Mi imamo pravo na naknadu stete bez obzira sto u ugovoru nema penala jer ugovor nije ispunjen - predaja kljuceva do 31.12. Pitanje je kako funkcionise pravni sistem tamo.

U svakom slucaju ja sam za organizovano potrazivanje stete prvo kroz pregovore a onda i na sudu. Nama su cak i rekli kao i prethodnom ucesniku foruma "tuzite nas". Sada to moze znaciti i da su sigurni da nista ne mozemo dobiti.
Ali njima nije potreban negativni publicitet sada kada nisu prodali sve stanove i to je mozda nasa prednost.
Nije iskljuceno i da bi njima bilo lakse da raskinemo ugovore ako su se zaglibili u neke zesce probleme sa izvodjacima pa mozda brze dobijemo novac nazad.

Moj email imate - podrzavam da se dogovorimo i vidimo kako cemo dalje. Do kraja Januara treba cekati a do tada mozda vi koji ste tamo da se raspitate koji advokat bi smeo i hteo da nam da pravni savet.
 
Vrh