Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Pinokio da li si siguran da je sve tako kako si napisao u vezi sa motorom?
Da li je neko od forumaša pozvao FF da proveri sve navedeno pošto se oni uopšte ne oglašavaju?
 
Bla, Bla :) ovo je stvarno smešno šta se piše (pardon, laže).
Pozdrav iz komiteta :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408941#p408941:40i2agpc je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 04, 2016 11:11 am[/url]":40i2agpc]Pinokio da li si siguran da je sve tako kako si napisao u vezi sa motorom?
Da li je neko od forumaša pozvao FF da proveri sve navedeno pošto se oni uopšte ne oglašavaju?

Sve je tako kako stoji.

Ono sto ne pise tamo a reci cu ovde, je da sam PSS iz mimoze B molio u ubedjivao dva dana da ne menja motor bez odluke skusptine, preko noci i za te pare i da se obrati fabrici, kao sto je to uradila Sunc A pre. Ali avaj, samo mi je rekao da mora da zemni motor odmah i da za to ima zakonski osnov - hitno delovanje u uslucaju kvara liftova.

Nije hteo da razume da hitno delovanje prema Pravilniku je opravdano kda ti je to jedini lift, ali ne ako imas dva ili 22 lifta na raspolaganju. :(

I tako je to bilo.
Kao sto vidis ispod se nalaze ponude od TH lifta, kao i uplatnice iz Mimoza B (5.4 evra x 13 meseci x 74 stana)

U zgradi Seboj A se ovih dana odigrava slicna drama oko poravke lifta ali o tome ne smem da pisem. Ludilo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408943#p408943:1zxpgivn je napisao(la):
skj » Tue Oct 04, 2016 11:13 am[/url]":1zxpgivn]Bla, Bla :) ovo je stvarno smešno šta se piše (pardon, laže).
Pozdrav iz komiteta :)

Nama nije uopste smesno.
 
Pa zar vas (potpisnike pamfleta na www.suncokret.org) nije baš briga šta se dešava u drugim SS i vodite računa samo o svojoj?
Otkud ova briga za tudje dobro?
 
Hoću da čujem informacije i od druge strane pa javljam sve što saznam. Kopka me strašno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408947#p408947:3ifp4z16 je napisao(la):
skj » Tue Oct 04, 2016 11:23 am[/url]":3ifp4z16]Pa zar vas (potpisnike pamfleta na http://www.suncokret.org) nije baš briga šta se dešava u drugim SS i vodite računa samo o svojoj?
Otkud ova briga za tudje dobro?


Ne ti si potpuno u krivu.

Na parceli 3 postoji 12 liftova. Crklo je 6 masina, 7 upravljackih ploca. Kada tome dodamo da je svaka skusptina za godisnje tekuce odrazavanje izdvajala oko 2.500 evra tih istih liftova dodjemo do cifre od oko 150.000 evra za sedam godina sto za investiciono a sto za tekuce odrzavnje.

Ne treba biti nobelovac da bi covek shvatio da se oko nas desavaju neke potpuno pogresne stvari. Da li neko zeli da krade ili je nekompetentan ili je nesto drugo u pitanju ja ne zelim da tvrdim, ali ovo je, slozices se sigurno, besmislen obim troskova.

I meni je stalo da znas.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408949#p408949:2q8owh14 je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 04, 2016 11:25 am[/url]":2q8owh14]Hoću da čujem informacije i od druge strane pa javljam sve što saznam. Kopka me strašno.

Molim te podeli to sa nama ili ako zelis napisi komentar na sajtu. ili oboje.

unapred hvala.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408941#p408941:7quklfai je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 04, 2016 11:11 am[/url]":7quklfai]Pinokio da li si siguran da je sve tako kako si napisao u vezi sa motorom?
Da li je neko od forumaša pozvao FF da proveri sve navedeno pošto se oni uopšte ne oglašavaju?

Bio sam na sastanku sa predstavnicima TH Lifta.
Dakle i jedna i druga zgrada su od njih dobili istu pondu 4.200 evra plus PDV.

FF je odmah ponudio da "garantuje i kreditira" mimozu B, a mimoza A je rekla hajde da ne zurimo i da vidimo sta ce proizvodjac da kaze.

O svemu ovome postoje sluzbene beleske, prepiska mailovima, zvanicne ponude Th lifta, TK i tako dalje.
Ako neko zeli da cita nekoliko desetina dokumenata na tu temu slobodno neka se javi. Sve je zapisano.

Onio sto je benefit za moju zgradu je da se TK obavezao da ce i narednu masinu ako crkne da preuzme i zameni za drugu pod istim uslovima.
 
Sve što sam uspeo da saznam je da su oni organizovali popust pre par godina a ne predsednica kako se navodi u tekstu. Pinokio da li si siguran u taj deo, da je predsednica iz Suncokreta ugovorila popust? Da li poseduješ ili možeš da obezbediš neki dokaz za tu tvrdnju?
Ako neko ima još neku informaciju neka je postavi jer je tema vrlo zanimljiva.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408970#p408970:3sguvh45 je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 04, 2016 12:50 pm[/url]":3sguvh45]Sve što sam uspeo da saznam je da su oni organizovali popust pre par godina a ne predsednica kako se navodi u tekstu. Pinokio da li si siguran u taj deo, da je predsednica iz Suncokreta ugovorila popust? Da li poseduješ ili možeš da obezbediš neki dokaz za tu tvrdnju?
Ako neko ima još neku informaciju neka je postavi jer je tema vrlo zanimljiva.

Ja nisam bio tu kada se to desavalo. Ali evo sta mi je receno.

Detektovan je kvar u liftu i trazeno je od skusptine da plati trosaka od 5200 evra. Posto su se stanari pobunili, njih nekolicina, je trazila da imse dostavi detaljan defektaza motora i tada se muz od predsednice obratio proizvodjacu. i onda je sve krenulo svojim redom.

Sad, ko je prvi podigao slusalicu a ko se uhvatio interneta a ko napisao pismo to nikada necemo saznati. Ruku na srce to nije poenta. Poenat je da svi "stari" predsednici na parcelama 3 i 4 su znali za tu pricu vec godinama i naravno to je znao FF.
Zasto su oni coveka koji je potpuno neiskusan (tada je bio na funkcji PSS svega nekoliko nedelja) instruirali da ovo uradi preko noci, ja zaista ne znam.

Inace zanimljivo je da od 12 presednika skusptina 8 su protiv ponasanja FF i svi su "stari predsednici" dok od 4 koja su za FF sti su na tim polozajima jedva mesec i po dana a samo jedan je tu 4 godine.
 
To što ti je zanimljivo šta su potpisali stari ili novi predsednici meni nešto baš i nije jer su kod nas ugovore sa FF potpisali i stari i novi predsednici. Ali ovo mi je vrlo interesantno sa motorom. FF tvrdi da ima prepisku i sa firmom za održavanje liftova i sa licima iz Suncokreta A u kojoj se navode svi detalji. Bilo bi idealno kada bismo videli dokaz ne ko je prvi, nego da li je uopšte neko nešto radio po pitanju sniženja cene jer sad definitivno ne verujem nikom ništa.

Šeboj A (valjda Sushi bar) nabavlja deo nekoliko puta jeftinije nego što im to nudi ovlašćeni servis. Ovo mi žestoko smrdi na Aliexpress. Postala je praksa da ljudi preko Aliexpressa pored futrole za telefone sa ugradjenim đinđuvama nabavljaju i komplikovane uredjaje i evo sad izgleda i delove za lift. Ovo je stvarno vrhunac neozbiljnosti. Nadam se iskreno da je to usamljen slučaj. Bože sačuvaj!
 
ff se nudi da menja motor o svom trošku ako se potpiše krovni sporazum....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408988#p408988:38xwyptd je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 04, 2016 2:16 pm[/url]":38xwyptd]To što ti je zanimljivo šta su potpisali stari ili novi predsednici meni nešto baš i nije jer su kod nas ugovore sa FF potpisali i stari i novi predsednici. Ali ovo mi je vrlo interesantno sa motorom. FF tvrdi da ima prepisku i sa firmom za održavanje liftova i sa licima iz Suncokreta A u kojoj se navode svi detalji. Bilo bi idealno kada bismo videli dokaz ne ko je prvi, nego da li je uopšte neko nešto radio po pitanju sniženja cene jer sad definitivno ne verujem nikom ništa.

Zasto je vazno ko je sta tu radio?

First Facility je znao da zamena motora lifta moze da kosta 2000.
To sam znao ja, kao i svi stari predsednici skupstina koji imaju takav isti lift u zgradi. I ne samo oni nego i mnogi stanari u zgradi Sunc A.

Ta informacija je bila opstepoznata.

Pravo pitanje je bilo cemu zurba da se u 48h detektuje, odluci i realizuje zamena masine i to naplati 5.200 evra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408988#p408988:2it3ku0w je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 04, 2016 2:16 pm[/url]":2it3ku0w]
Šeboj A (valjda Sushi bar) nabavlja deo nekoliko puta jeftinije nego što im to nudi ovlašćeni servis. Ovo mi žestoko smrdi na Aliexpress. Postala je praksa da ljudi preko Aliexpressa pored futrole za telefone sa ugradjenim đinđuvama nabavljaju i komplikovane uredjaje i evo sad izgleda i delove za lift. Ovo je stvarno vrhunac neozbiljnosti. Nadam se iskreno da je to usamljen slučaj. Bože sačuvaj!

Seboj A je na drugom kraj zgrade.

Zamena lezajeva u liftu ne moze da kosta 2.900 evra.
I drugo, ljudi iz te zgrade su zvali 5-6 sertifikovnih servisa i svi su im nudili 5-6 puta nizu cenu.

LALA, to su lezajevi, relativno prosti masinski element, koji kostaju par desetina evra. Njihova zamena kosta mnogo ali ni priblizno toliko koliko su im trazili.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408989#p408989:31rggm9m je napisao(la):
MilisaV » Tue Oct 04, 2016 2:18 pm[/url]":31rggm9m]ff se nudi da menja motor o svom trošku ako se potpiše krovni sporazum....

gde?
 
[url=/forum/viewtopic.php?p=408992#p408992 je napisao(la):
pinokio » Uto Okt 04, 2016 10:28 pm[/url]":fhcqlr5x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408988#p408988:fhcqlr5x je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 04, 2016 2:16 pm[/url]":fhcqlr5x]To što ti je zanimljivo šta su potpisali stari ili novi predsednici meni nešto baš i nije jer su kod nas ugovore sa FF potpisali i stari i novi predsednici. Ali ovo mi je vrlo interesantno sa motorom. FF tvrdi da ima prepisku i sa firmom za održavanje liftova i sa licima iz Suncokreta A u kojoj se navode svi detalji. Bilo bi idealno kada bismo videli dokaz ne ko je prvi, nego da li je uopšte neko nešto radio po pitanju sniženja cene jer sad definitivno ne verujem nikom ništa.

Zasto je vazno ko je sta tu radio?

Možda i nije ali meni lično jeste jer ne volim da me neko pravi budalom, što potencijalno mislim da se dešava ali nisam 100% siguran. Dakle, za dosta stvari koje se ne odnose na tvoju zgradu si postavio materijalni dokaz, što pozdravljam i odobravam, kao i još mnogo stvari koje radiš. Sada, kada me je zaintrigirala jedna najobičnija prepiska FF, Suncokreta i TKrupa, ti me pitaš a zašto je to bitno. To je za mene crvena zastavica i to visoko podignuta. Prorade mi senzori kada namirišem da neko hoće da mi zamaže oči. Ne želim da te uvredim napisanim, samo sam osetio potrebu da ovo napišem.
Ovde je u pitanju sitna laž, samo hoću da znam ko me laže.
 
[url=/forum/viewtopic.php?p=408997#p408997 je napisao(la):
pinokio » Uto Okt 04, 2016 10:33 pm[/url]":27fvy7lv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408988#p408988:27fvy7lv je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 04, 2016 2:16 pm[/url]":27fvy7lv]
Šeboj A (valjda Sushi bar) nabavlja deo nekoliko puta jeftinije nego što im to nudi ovlašćeni servis. Ovo mi žestoko smrdi na Aliexpress. Postala je praksa da ljudi preko Aliexpressa pored futrole za telefone sa ugradjenim đinđuvama nabavljaju i komplikovane uredjaje i evo sad izgleda i delove za lift. Ovo je stvarno vrhunac neozbiljnosti. Nadam se iskreno da je to usamljen slučaj. Bože sačuvaj!



Zamena lezajeva u liftu ne moze da kosta 2.900 evra.
I drugo, ljudi iz te zgrade su zvali 5-6 sertifikovnih servisa i svi su im nudili 5-6 puta nizu cenu.

LALA, to su lezajevi, relativno prosti masinski element, koji kostaju par desetina evra. Njihova zamena kosta mnogo ali ni priblizno toliko koliko su im trazili.

Postoje sertifikovani servisi i vrlo dobro mi je poznat način na koji se dodeljuju sertifikati. Ne sumnjam da je Šeboj našao jeftiniju ponudu, ali sumnjam u valjanost tih ležajeva koji su 6, 8 , 10x jeftiniji. Zbog tih nekoliko desetina eura ne bih želeo da ugrožavam rad lifta koji je plaćen 30+ hiljada eura. Ali njihov izbor.
 
Meni užasno smeta cela konstrukcija - pismo saveta mudraca na www.suncokret.org koje je ništa drugo nego tendenciozni pamflet. A tek naslov.... :p
Ono što se polako kristališe na osnovu svega iznetog na forumu je da je FF bolja opcija, i to je porazno za pinokiovu stvar :)
Ja lepo napisah još letos da sam nanosi najveću štetu konceptu za koji se zalaže....
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409003#p409003:28j1zx4g je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 04, 2016 3:08 pm[/url]":28j1zx4g]
[url=/forum/viewtopic.php?p=408992#p408992 je napisao(la):
pinokio » Uto Okt 04, 2016 10:28 pm[/url]":28j1zx4g]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408988#p408988:28j1zx4g je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 04, 2016 2:16 pm[/url]":28j1zx4g]To što ti je zanimljivo šta su potpisali stari ili novi predsednici meni nešto baš i nije jer su kod nas ugovore sa FF potpisali i stari i novi predsednici. Ali ovo mi je vrlo interesantno sa motorom. FF tvrdi da ima prepisku i sa firmom za održavanje liftova i sa licima iz Suncokreta A u kojoj se navode svi detalji. Bilo bi idealno kada bismo videli dokaz ne ko je prvi, nego da li je uopšte neko nešto radio po pitanju sniženja cene jer sad definitivno ne verujem nikom ništa.

Zasto je vazno ko je sta tu radio?

Možda i nije ali meni lično jeste jer ne volim da me neko pravi budalom, što potencijalno mislim da se dešava ali nisam 100% siguran. Dakle, za dosta stvari koje se ne odnose na tvoju zgradu si postavio materijalni dokaz, što pozdravljam i odobravam, kao i još mnogo stvari koje radiš. Sada, kada me je zaintrigirala jedna najobičnija prepiska FF, Suncokreta i TKrupa, ti me pitaš a zašto je to bitno. To je za mene crvena zastavica i to visoko podignuta. Prorade mi senzori kada namirišem da neko hoće da mi zamaže oči. Ne želim da te uvredim napisanim, samo sam osetio potrebu da ovo napišem.
Ovde je u pitanju sitna laž, samo hoću da znam ko me laže.

Ne znam detelje na tom nivou ali je prica isla ovim tokom. Crkao motor, Th lift detektovao kvar, FF je poredlozio u skladu sa preporukom THlifta da se zameni masina po punoj ceni. I tako je bilo. Napravljen je plan da se mesecno uplacujue 8+ evra, osam meseci. To je nesto oko 5k evra.
Tokom placanja troska, stanari su se pobunili i trazeno je da se dostavi kompletna defektaza kvara i da se sa tim upozna fabrika.
FF je u saradnji sa Thliftom izkomunicirao citavu stvar i rezultat je da im je fabrika izasla u susret i preuzela motor.
Stanari su platili 3 ili 4 rate i prestali sa placanjem.
Iz FF to je vodio Mihajlovic

Ne znam vise od ovoga a ako ti se uklapa sa pricom koju si cuo onda je ok.

Ali i dalje ostaje isto pitanje. Zasto su uradili isto u Mimozi B? Dodatno, ponudili su da oni plate deo troska zamene masine u Mimozi A ako skusptina pristane da potpise krovni ugovor sa njima?!

Srecom po stanare stvari su krenule u drugom smeru.

Ja se nadam da ce i nase komsije izvuci pouke iz ovoga i da ce traziti da im fabrika pomogne i da im zameni motor. Ali ja niti imam vise volje niti zelim da molim njihovog PSS da im "pomognem". A potom me ljudi mrze "jer im se mesam u zivot".
 
"Ne znam detalje, ali bih da opljunem...."

PS ne znam kako mi je promakao ovaj biser:
"Predsednik skupštine je presavio tabak i zatražio od servisa sve podatke o kvarovima svih liftova na parcelama 3 i 4. Naoružan podacima i uz pomoć CSI Property kao menadžera, obratio se direktno proizvodjaču"
 
Iz firme First Facility stize i ponuda za zgradu Mimoza A,
g.Mihajlov je prezentovao ponudu kompanije First Facility koja predviđa da:

Skupština stanara ulaza Mimoza A NEĆE SNOSITI TROŠAK ZAMENE MOTORA LEVOG LIFTA, već bi kompanija First Facility snosila celokupan trošak zamene, u saradnji i po uslovima ovlašćenog servisera liftova brenda ThyssenKrupp, kompanije TH lift (ponuda br. SAR26_2016), nakon potpisivanja Krovnog ugovora sa kompanijom First Facility, sa rokom važnosti 2 + 1 godina.

(iz zapisnika sa sednice skupstine stanara ulaza Mimoza A odr\ane 3.10.2016 , zapislala Ivana Zlatić)

Dakle, razlika u ceni zamene motora između dva ulaza nije 3.000 evra nego 5.200.
 
Meni samo nije jasno vi ste placali odrzavanje liftova 7 i vise godina
Kad je ff u odlasku odjednom pocrkali motori na liftovima
Sta je radio servis predhodnih godina gdje je servisna knjiga
A u razlici u cijeni motora
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409052#p409052:1kofksfx je napisao(la):
direktor » Tue Oct 04, 2016 6:08 pm[/url]":1kofksfx]Meni samo nije jasno vi ste placali odrzavanje liftova 7 i vise godina
Kad je ff u odlasku odjednom pocrkali motori na liftovima
Sta je radio servis predhodnih godina gdje je servisna knjiga
A u razlici u cijeni motora

Ne, nije tako.
Motori crkavaju stalno. Svakih godinu dana crke po neki. Ovo je slucajnost da su dva crkla u dve nedelje.

A stanje dokumentacije liftova u naselju je prilicno lose. Od sest skusptina za koje sam gledao dokeumentaciju svaki lift ima manjak Servisne knjizice za bar dve godine, i po nekokoliko primedi, uglavno su to baterije za panik rasvetu, dojavu u slucaju kvara i nestanka struje ili nerade sistemi za izvlacnje ljudi ako nema struje.

Naravno, kao i sve ostalo niko od predsednik skupstina nema pojama o ovome sto ja sad pisem jer niko ne proverava sertifikate liftova pa ne gleda ni primedbe koje se tada prave. First Facility nikada, ali bas nikada o tome nije izvestio nekoga koga ja pzonajem od PSS.
 
Nepopunjavanje i nedostatak servisne knjizice veliki prekrsaj
Da li vam je jugoinspekt ili neka druga sertifikovana firma kontrolisala bezbjednost liftova
Ukoliko vam naidje inspekicja mogla bi da vam pogasi liftove koji neispunjavaju uslove bezbednog saobracaja
 
Vrh