Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409057#p409057:1c2pc0fl je napisao(la):
direktor » Tue Oct 04, 2016 6:34 pm[/url]":1c2pc0fl]Nepopunjavanje i nedostatak servisne knjizice veliki prekrsaj
Da li vam je jugoinspekt ili neka druga sertifikovana firma kontrolisala bezbjednost liftova
Ukoliko vam naidje inspekicja mogla bi da vam pogasi liftove koji neispunjavaju uslove bezbednog saobracaja

Sad si me uhvatio, ne mogu da se setim ko je radio poslednju sertifikaciju, neko iz novog sada.
Liftovi su u uredu, recimo moja dva su najbolja na parceli, jedini koji do sada nisu crkli, ali imaju nedostatak sto u desnom liftu sistem za izvlacenje u slucaju nestanka struje ne radi.
To cemo da otklonimo oivh dana cim zavrsimo primopredaju liftova od First Facilitya (Jos to nije uradjeno!!!!) jer oni to nece da urade.

Sa se radi po naselju je neverovatno za slusati a pogovoto ucestvovati :(
 
Pinokio hvala na svim ovim informacijama. Ja ću pokušati od ff ili direktno od tog Mihajlovića da nešto saznam ali ne očekujem mnogo. Pre sam mislio da ti možeš svojim autoritetom u Suncokretu da prineseš neki dokaz o obezbeđivanju popusta ali bar ću pokušati.
A lift je pušten u rad odmah jer je to logičan potez, istu situaciju smo i mi imali u zgradi. Zamisli zgradu od 13 spratova koja ima jedan lift a i taj jedan može neko da ošteti i onda oba u kvaru. Šta onda? Vrlo je rizično i nezahvalno donositi odluke o popravci lifta kada stanuješ na nekom od prva 3 sprata.

Jedno pitanje za tebe:
Ako bi tvojoj zgradi neko ponudio 1000 eura za polovni set originalnih ležajeva, a da ti u zamenu ugradi one koji koštaju desetak eura, da li bi ti lično dao pristanak?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409180#p409180:btchvmha je napisao(la):
L.A.L.A. » Wed Oct 05, 2016 1:41 pm[/url]":btchvmha]Pinokio hvala na svim ovim informacijama. Ja ću pokušati od ff ili direktno od tog Mihajlovića da nešto saznam ali ne očekujem mnogo. Pre sam mislio da ti možeš svojim autoritetom u Suncokretu da prineseš neki dokaz o obezbeđivanju popusta ali bar ću pokušati.
A lift je pušten u rad odmah jer je to logičan potez, istu situaciju smo i mi imali u zgradi. Zamisli zgradu od 13 spratova koja ima jedan lift a i taj jedan može neko da ošteti i onda oba u kvaru. Šta onda? Vrlo je rizično i nezahvalno donositi odluke o popravci lifta kada stanuješ na nekom od prva 3 sprata.

Jedno pitanje za tebe:
Ako bi tvojoj zgradi neko ponudio 1000 eura za polovni set originalnih ležajeva, a da ti u zamenu ugradi one koji koštaju desetak eura, da li bi ti lično dao pristanak?

ja ne razmisljam uopste na taj nacin. Ako imas ovlasenje proizvodjaca da radis opravku tog tipa lifta meni je svejedno ko si. Ponudis cenu, ako je ona niza od konkurencije - prolazis. Ako si i pre radio sa nama, onda imas bonus i mozes da budes nesto skuplji.
Garancija na usluga je obavezna, kredibilitet (nisi u blokadi i sl) obavezan. i to je sve. Ja zaista nemam kompetencije da ulazim u pitanja koji je lezaj bolji

Sto se ostalog tice. Nemam sta da zamisljam, imam u zgradi 74 stanar. Vecinu ne zanima nista od ovoga o cemu pricamo. Hoce sve da radi i to odmah.
Ali postoje limiti preko kojih ja ne idem, naprimer, ja po uredbi o odrzavanju stamebnih zgrada, mogu da odlukom o hitnoj opravci neodlozno izvrsim placanje za opravku lifta. Ali to vazi samo kada je u pitanju jedan lift.

Kada su dva u pitanju onda vaze pravila kao i za sve ostalo.
Sto se mene tice, ne pada mi na pamet ta donosim takve odluke bez odluke skusptine za bilo sta bez obzira da li je u pitanju trosak od 100 ili 5.200 evra. Ja sam stanar i ne zalim da sutra kada prestanem da se bavim ovim poslom da me neko vuce za rukav.
Pri tome, iz nekih razloga ja ne mogu da se vadim da nisam citao zakone :)
Cist racun duga ljubav.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409011#p409011:gwkxbb1y je napisao(la):
skj » Tue Oct 04, 2016 3:29 pm[/url]":gwkxbb1y]"Ne znam detalje, ali bih da opljunem...."

PS ne znam kako mi je promakao ovaj biser:
"Predsednik skupštine je presavio tabak i zatražio od servisa sve podatke o kvarovima svih liftova na parcelama 3 i 4. Naoružan podacima i uz pomoć CSI Property kao menadžera, obratio se direktno proizvodjaču"

Kai i ovek ti zavrtis pricu.

Stanari Mimoze B su postali zrtve svoje lakovernosti. Potpisali su krnovi ugovor i oprakvu lifta platili 5.200 evra skoro isti dan. Meni su se smejali kada sam im na skusptini stanara gde sam bio gost zajeddno sa FF, govorio da treba da kontaktiraju fabriku i da ne zure sa opravkom.
First Facility im je nadmeno obecao hitnu zamenu masine i oni su bili prezadovoljni.

Sad, mesec dana kasnije Mimozi A, isti taj First Facility nudi da potpisu krovni ugovor i da ne moraju da placaju opravku masine ako potpisu krovni ugovor sa njima.

Iz perspektive ovih prvih FF ih je zavrnuo za 5k.

Tako da kada krenes ponovo na posao u FF nastavi da se smejes celim putem.
 
Meni se samo čini da ti ne možeš da prežališ to što su se stanari Mimoze opredelili za FF a ne za tvoj kilavi koncept.
Setite se kad je bila priča o parketu sa žižkom, forum je bio pun postova nezadovoljnih stanara. Ja ne vidim ovde da se iko iz Mimoze b žali.
Da završim - ne verujem u istinitost tvoje verzije priče. Loš si Gebels.

Edit: a onda se pojavio CSI i rešio stvar... ma daj, nismo deca (mi, ostali).
 
nadam se i da se nece zaliti posto je ovo jalovo mesto za to. otici ce do svog pss i putati ga zasto daju 5200 evra kada ne moraju?

ili jos gore. prestace da placaju.
 
Jalovo ili ne vidim da ti ne propuštaš priliku da se oglasiš na njemu. Srećom, ima nas koji volimo istinu pa na tebe i slične budno motrimo :)
 
Ovo što sam uspeo da saznam ne znam da li je istina ali prenosim info onako kako sam dobio od ff. Mimoza b je dobila motor na rate i platiće cenu koju je ff ispregovarao sa Tisenom, istu onu koju je ispregovarao za zgradu Suncokret (mislim A). Kad smo kod tog Suncokreta dobio sam info da je nakon pregovora i ugradnje motora na sastanku stambene zgrade predsednik iste pred stanarima zahvalio ff-u na angažovanju bez kojeg oni ne bi dobili cenu od 1800e. Ako je to tačno onda nije tačna informacija na sajtu suncokret, odnosno onaj psssst pasus gde se spominje predsednica. Ovi iz ff mi nisu jasni što neće makar da mi pokažu screen te prepiske sa tisenom u vezi zamene motora u suncokretu ali njihova stvar. Pokušaću ponovo.
 
molim te pogledaj uplatnicu koja se nalazi ispod teksta.
tamo pise 5.4 evra mesecno u 13 rata
posto u zgradi ima 74 stana a cena je jedinicna mozes i sam da sracunas koliko kosta motor

5.4 x 13 x 74 je 5.195 evra

sta ce da se desi sutra i da li ce da im ff spusti cenu zbog ovog mog posta ja ne znam.
cenim da hoce inace ce ih stanari najuriti vrlo brzo
 
[url=/forum/viewtopic.php?p=409262#p409262 je napisao(la):
skj » Čet Okt 06, 2016 5:20 pm[/url]":3069g5hw]Meni se samo čini da ti ne možeš da prežališ to što su se stanari Mimoze opredelili za FF a ne za tvoj kilavi koncept.
Setite se kad je bila priča o parketu sa žižkom, forum je bio pun postova nezadovoljnih stanara. Ja ne vidim ovde da se iko iz Mimoze b žali.
Da završim - ne verujem u istinitost tvoje verzije priče. Loš si Gebels.

Edit: a onda se pojavio CSI i rešio stvar... ma daj, nismo deca (mi, ostali).

Ne bih se složio da je koncept kilav. Ima dosta svojih prednosti. Ne zaslužuje takav epitet sigurno.
 
[url=/forum/viewtopic.php?p=409184#p409184 je napisao(la):
pinokio » Sre Okt 05, 2016 9:58 pm[/url]":z8z1qobn]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409180#p409180:z8z1qobn je napisao(la):
L.A.L.A. » Wed Oct 05, 2016 1:41 pm[/url]":z8z1qobn]Pinokio hvala na svim ovim informacijama. Ja ću pokušati od ff ili direktno od tog Mihajlovića da nešto saznam ali ne očekujem mnogo. Pre sam mislio da ti možeš svojim autoritetom u Suncokretu da prineseš neki dokaz o obezbeđivanju popusta ali bar ću pokušati.
A lift je pušten u rad odmah jer je to logičan potez, istu situaciju smo i mi imali u zgradi. Zamisli zgradu od 13 spratova koja ima jedan lift a i taj jedan može neko da ošteti i onda oba u kvaru. Šta onda? Vrlo je rizično i nezahvalno donositi odluke o popravci lifta kada stanuješ na nekom od prva 3 sprata.

Jedno pitanje za tebe:
Ako bi tvojoj zgradi neko ponudio 1000 eura za polovni set originalnih ležajeva, a da ti u zamenu ugradi one koji koštaju desetak eura, da li bi ti lično dao pristanak?

ja ne razmisljam uopste na taj nacin. Ako imas ovlasenje proizvodjaca da radis opravku tog tipa lifta meni je svejedno ko si. Ponudis cenu, ako je ona niza od konkurencije - prolazis.

Čak 90% sam siguran da u Srbiji ne postoje 2 kompanije koje imaju sertifikat proizvođača. Proveri, ali mislim da ne postoje. Isti slučaj je i za moje liftove.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409289#p409289:phthzjz9 je napisao(la):
L.A.L.A. » Thu Oct 06, 2016 11:26 am[/url]":phthzjz9]
[url=/forum/viewtopic.php?p=409262#p409262 je napisao(la):
skj » Čet Okt 06, 2016 5:20 pm[/url]":phthzjz9]Meni se samo čini da ti ne možeš da prežališ to što su se stanari Mimoze opredelili za FF a ne za tvoj kilavi koncept.
Setite se kad je bila priča o parketu sa žižkom, forum je bio pun postova nezadovoljnih stanara. Ja ne vidim ovde da se iko iz Mimoze b žali.
Da završim - ne verujem u istinitost tvoje verzije priče. Loš si Gebels.

Edit: a onda se pojavio CSI i rešio stvar... ma daj, nismo deca (mi, ostali).

Ne bih se složio da je koncept kilav. Ima dosta svojih prednosti. Ne zaslužuje takav epitet sigurno.

U pravu si. Problem je što ga zagovaraju pojedinci na način koji mu nanosi štetu. Iznošenje polu-četvrt-i-ostalih delimičnih istina tome ne pomaže.
 
Čak 90% sam siguran da u Srbiji ne postoje 2 kompanije koje imaju sertifikat proizvođača. Proveri, ali mislim da ne postoje. Isti slučaj je i za moje liftove.

Ma u naselju operse svega tri firme. TH Lift, Kone i Shindler. Posto imamo 24 TK, 26 Kone i dva Shindler lifta. Ali nevolja je sto se sa njima ne radi direktno nego preko posrednika.
Otud mi sad imamo situaciju da isti kvar moze da kosta 5.200, 2.100 ili 0 evra u sitoj zgradi i sa istim objasnjenjem, naravno serviser lifta je u sva tri slucaja isti.

Dakle posrednik je taj koji muti vodu. Zasto to rade ja imam stav ali nemam dokaze pa bolje da cutim.
 
Pa ne ćutiš. Daleko od toga. Da sam ja ne(t)ko, tužio bih te za klevetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409315#p409315:29mds77x je napisao(la):
skj » Thu Oct 06, 2016 1:10 pm[/url]":29mds77x]Pa ne ćutiš. Daleko od toga. Da sam ja ne(t)ko, tužio bih te za klevetu.

Pa nisi imao srece u zivotu da postanes neTko.
:sesir:
 
Ne čikaj me, ne znaš ništa o meni a obrnuto nije takav slučaj ;)
Meni je relativno svejedno šta smišljate jedni drugima tu po naselju a na laž reagujem instiktivno. Na tvoju žalost to znači na tebe :D
Ako ti je krivo, idi žali se CSI properties-u:)))
 
Skj vrijeme tvoje voljene partije proslo i svacijeg i nicijeg
Ponasaj se malo ipk je ovo bb a ne neki tamo skb forum
Bez prijetnji i uvreda da nebudim Igora u kasne sate
Ps sjednica skupstine stanara nije javni dogadjaj u smislu zakona
 
njegove poruke samo govore o njemui.


Ne živi ovde, ali sebi daje za pravo da komentariše odnose koje mi imamo povodom održavanja.
Još se hvali kako o njemu ne znamo ništa, umesto da se stidi toga. Ne sme da stane svojim imenom i prezimenom iza onoga što govori.
Ali zato se hvali da zna sve o čoveku koji se zalaže za sistem koji iz nekog razloga njemu ne odgovara.


Stvarno bi trebalo da ga bude sramota.
 
Još ja ispadam grbav na kraju :D
Sve što treba da znate, piše ovde na forumu. Meni ni iz džepa ni u džep, potpuno mi je svejedno koji sistem ko odabere. Svaki komentar ovde je dat u cilju najbolje namere i zaštite interesa stanara, kako ovog naselja, tako i ostalih gradjana. Imam odredjene profesionalne veze sa temama koje se ovde provlače pa mi je zato interesantno da posmatram.
Tačno je da ne živim u naselju a objasnio sam zašto sam zainteresovan - skoro svaki dan sam tu. Reagujem na laži i poluistine koje se tendenciozno iznose i ne podnosim da neko "mulja" i protura deus ex machina rešenja (tipa, pojavio se CSI i rešio stvar...).
Može pinokio da se zalaže koliko hoće za svoj isključivi koncept ali ne može da laže i piše pamflete. to može na svom presmešnom sajtu aliovde nek očekuje reakciju.
Direktore, Milisave, zovite i budite koga hoćete (ne razumem, jel treba da mi se tresu gaće?) a trebalo bi da znate da je avatar na forumu samo avatar, ne znači da je to "za stvarno", nismo deca :) Ispade da je ovaj moj malo "provokativniji" ali baš to je cilj.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409300#p409300:1bhiyet8 je napisao(la):
pinokio » Thu Oct 06, 2016 12:12 pm[/url]":1bhiyet8]
.... imam stav ali nemam dokaze pa bolje da cutim.

Bolje da reagujete na ovakve stvari na forumu (jer, ne ćuti).
 
Od Predsednik skupštine "Neven B"

Želim da obavestim stanare naselja Belville da je 06.10.2016. u 20:15h podmetnut požar u ulazu zgrade Neven B iz pravca garaže. Nakon što su stanar zgrade i obezbeđenje ugasili vatru, na lice mesta su došli vatrogasci i policija koja je preuzela snimke snimljenje sigurnosnim kamerama, gde se vidi nepoznata osoba kako ulazi u zgradu i upaljačem pali senzor za dojavu požara koji se nalazio na plafonu hodnika.

Više možete da pročitate ovde:
http://www.suncokret.org/2016/10/vazno- ... a-neven-b/
 
Obračunavanje je počelo pre ovoga u Nevenu što je čist idiotizam. Po informacijama koje već neko vreme prikupljam (prosto jer nikome ne verujem) dešavalo se dosta toga što je upereno protiv zle kompanije kako se uglavnom označava ff, a etiketiranja se generalno užasavam. Naime, došao sam do informacije da je ff sve vreme plaćao pp zaštitu cele parcele 4. Pošto ima ugovor sa jednim ulazom ostalim ulazima je ponudio tu istu uslugu. Ostali ulazi to odbijaju i koriste zakonsku regulativu po kojoj ff ako ima čoveka u pp centrali MORA da vrši tu uslugu i za ostale ulaze. Tih 5 ulaza tapšu ff po ramenu, u stilu "bravo kreteni samo nas čuvajte za 0 dinara" i istovremeno vrše pritisak na njih da napuste pp centralu. Izmedju ostalog dešava se sledeće:

5 zgrada su za sporazum na parceli a 1 neće i otm ona koja ima ugovor sa ff
tih 5 vrši pritisak na ff da izadju iz pp centrale da bi privoleli 1 zgradu da potpiše sporazum i raskine ugovor sa ff
ff svima na parceli pruža uslugu pp zaštite od kojih 5 zgrada ne plaća ništa
1 od tih 5 predsednika preti zaposlenima iz ff, g4s i sekuritas "da će ih pobiti" (pred 4-5 svedoka ne znam da li je neko obavestio mup o tome)
5 zgrada šalje zahtev sa sve pečatom i potpisom predsednika zgrade da ff hitno napusti pp centralu
pravi se dogovor da sve zgrade na toj parceli angažuju g4s za uslugu pp zaštite
svi pristaju na dogovor osim zgrade neven b koja hoće da se potpiše isključivo sporazum na parceli
ff izlazi iz pp centrale i sebi drastično smanjuje troškove pritom i dalje nastavlja sa pružanjem pp usluga jednoj zgradi
sporazum na parceli se definitivno neće potpisati što je poražavajuće za 5 zgrada kojima je to bio jedan od ciljeva
MOLIM DA SVE NAPISANO UZMETE SA REZERVOM JER NE GARANTUJEM U ISTINITOST ISTOG.

Požar je neko podmetnuo. Ko? Odgovor treba tražiti u čistom interesu, odnosno kome odgovara taj dogadjaj.

Ff je rekao bih molio Boga da se ukaže prilika da izadju iz te centrale jer sami to ne smeju zbog ugovora koji imaju. Molitve su im uslišili predsednici 5 zgrada koji su poslali pečatom overen zahtev da tu prostoriju hitno napuste. PP centralu trčećim korakom napuštaju zahvalni svima do neba što im na računu ostaje nekoliko hiljada eura na mesečnom nivou. Što bi rekao pinokio KONAČNO SLOBODNI. Pa njima je taj predsednik iz Nevena učinio uslugu, upravo njegova uloga je ključna. Da čovek nije toliko zapeo za taj sporazum ff bi još uvek bio u vrućoj stolici, trpeći pretnje batinama i ostale uvrede i još džabe pružao usluge pp zaštite svima. Ovako imaju tu jednu zgradu, tehničko rešenje su verovatno našli (što treba hitno proveriti da li je u skladu sa zakonom), dok je ostatak te parcele otišao korak nazad. Više nemaju tu pregovaračku moć što i sami uvidjaju. I sad se neki kr**** dosetio, ko god to bio, da će se nešto promeniti nabolje ako se izazove požar i naprave koraci tipa držte lopova. Vrlo providno ali moram reći i perfidno.

Drugo, moram priznati da me jako iritira dovodjenje onog obaveštenja u crvenoj boji u vezu sa ovim paljenjem. Nije mi jasno još uvek u kakvoj su korelaciji te dve stvari. Dajte molim vas malo više odgovornosti u iskazivanju slobodnog mišljenja ili bar objasnite značenje. U redu, više nemate džabe pp zaštitu, štaviše nemate je uopšte, uvredjeni ste i očajni zbog toga, pa sad tražite sve moguće i nemoguće načine da ff prikažete kao neko iskonsko zlo. Ali dobro, to možda kod nekoga i prodje. Fer i korektno bi bilo da ste bar ponudili da platite deo troškova svako za svoju zgradu za usluge obezbedjenja, bio ff dobar ili loš.

Treće, naselje je već imalo sličnu situaciju po pitanju izdvajanja iz sistema sa zgradom Neven a. Čak se i u mojoj zgradi diskutovalo o tome. Ne sećam se da je u toj zgradi bilo šta zapaljeno, oštećeno, uništeno i slično, da je bilo tužakanja, vredjanja, pretnji batinama ff-u i slično. Lepo se svi razišli i svako na svoju stranu.

Da ne bude zabune bliže su mi komšije od bilo koje kompanije ali sa ovom kompanijom imamo ugovor i oni su tu dugi niz godina i kod mnogih pa i kod mene uživaju neku vrstu poverenja. Zato su mi sve ove insinuacije da su oni krivci za paljevinu neshvatljive i teško svarljive.
Sve ovo pišem jer sam zabrinut kao stanar jer je lakše da se svi uključimo u rešavanje ovog problema dok je aktuelan na drugoj parceli. Ako problem dodje na našu parcelu prvi prodajem stan i odoh u A blok.
 
lala, mogao bih te pitati a zasto first facility nece da napusti prostorije obezbednja i na parceli 3 kada je u istom tom dopisu zamoljen da to uradi?
ili mogao bih da te pitam, zasto sede u garazi parcele 5 gde imaju ugovorena samo dva od pet ulaza?
ili mogao bih da te pitam a zasto sede u garazi na parceli dva kada i tamo imaju jedan od dva ulaza?

Zanimljivo je da na GP3 3 skupstine ne placaju FF obezbedjnje kao ni ostale zajednicke isteme, na GP5 to ne cine 3, a od proslog meseca na parceli 2 jedna skupstina.

Ukratko od 19 skusptina na parcelama 2,3,4 i 5, ff ima potpisan krovni ugovor sa 7. Tako stoje stvari. Logicno je pitanje zasto je to tako?
Da te podsetim, ugovori iz 2012 su istekli 31.3.2016.

ovo ostalo si malo zakomplikovao pricu i to bez potrebe.
poenta je jednostavana.
svako u svom ulazu radi sta hoce.
zajednicke sistemi se odrzavaju zajedno, zato je potreban neki ugovor (sporazum ili bilo sta drugo).
prema tome, nema pritiska da se raskida bilo kakav ugovor sa FF. O tome nikada nije bilo ni govora. FF ostaje u skusptini i radi posao.

Sto se tice ovih pretnji i ostalih traceva, vezano za PSS iz nevena b, da upoznas coveka na par minuta shvatio bih odmah koliko je to besmileno. to je jedan miran i pristojan covek, vrlo povucen.

A ko je lepio upozorenja, ko je zapalio javljac pozara ja se zaista ne bih usudio da licitiram. Pustimo da to uradi drzava, imaju snimke i otiske pa neka se time bave.
 
Da ne bude zabune bliže su mi komšije od bilo koje kompanije ali sa ovom kompanijom imamo ugovor i oni su tu dugi niz godina i kod mnogih pa i kod mene uživaju neku vrstu poverenja. Zato su mi sve ove insinuacije da su oni krivci za paljevinu neshvatljive i teško svarljive.
Sve ovo pišem jer sam zabrinut kao stanar jer je lakše da se svi uključimo u rešavanje ovog problema dok je aktuelan na drugoj parceli. Ako problem dodje na našu parcelu prvi prodajem stan i odoh u A blok.

I da, nisi nam rekao u kojoj si zgradi, ali bilo bi zgodno da proveris da li IMATE potpisan ugovor sa FF ili ne.
Dakle, trazi od PSS da ti dostavi na uvid, Odluku skupstine o prihvatanju Krovnog ugovra (ovlascenje PSS za potpis), potpise stanara na papiru na kom to explicitno stoji, tako da ukupni zbir povrsine stanova koji su potpisali bude veci od 50% ukupne uknjizene povrsine zgrade.

Posto ima bar 3-4 zgrade u kojima stanri misle da su potpisali ugovor sa FF a to nije tacno, jer nema dovoljno potpisa, i jos nekooliko gde je ugovor potpisan bez ovlascenja (nema dovoljan borj m2, ili su se potpisivali na nekakve komade papira pa je nejasno za sta su glasali i sl.)

Eto, ucini sebi uslugu i proveri.
 
Vrh