Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

A evo i prvog clana Krovnog ugovora

Ugovorne strane su saglasne da Primalac usluga angažuje Pružaoca usluga za
pružanje sledećih usluga:
· menadžment i administracija stambene zgrade
· tehničko održavanje stambene zgrade
· čišćenje zajedničkih prostorija stambene zgrade i pripadajućih garažnih mesta i
delova podzemne garaže, pripadajućih spoljnih prostora, trotoara, platoa,
otvorenog parkinga, igrališta i zelenih površina, kao i usluga zimske službe
· obezbeđenje Stambenog kompleksa Belville u okviru kog se nalazi Stambena
zgrada sa pripadajućim garažnim mestima i delovima podzemne garaže, kao i
pripadajućim spoljnim prostorima, otvorenim parkingom, igralištem i zelenim
površinama

· održavanje zelenih površina oko stambene zgrade i zelenih površina stambenog
kompleksa Belville u celini, koje su pokrivene sistemom za navodnjavanje i koje
su precizno definisane skicom u Prilogu 1. koji predstavlja sastavni deo ugovora
· vođenje poslovnih knjiga i računovodstvenih iskaza stambene zgrade
Usluge koje su predmet ovog Ugovora su definisane po vrsti i dinamici u Prilozima br. 1
- 5 koji čine sastavni deo ovog Ugovora.


Dakle, svi vi placte ne samo svoje nego i moje i obezbedjenje na parceli 2,4 i 5.
A to niti je neko trazio od vas niti postoji i jedan zakonski osnov da vi ugovarate takvu uslugu za MOJU imovinu, i ne samo moju nego i imovinu preko 2000 vlasnika nekretnina na tim parcelama.
 
5 zgrada su za sporazum na parceli a 1 neće i otm ona koja ima ugovor sa ff
tih 5 vrši pritisak na ff da izadju iz pp centrale da bi privoleli 1 zgradu da potpiše sporazum i raskine ugovor sa ff
ff svima na parceli pruža uslugu pp zaštite od kojih 5 zgrada ne plaća ništa
1 od tih 5 predsednika preti zaposlenima iz ff, g4s i sekuritas "da će ih pobiti" (pred 4-5 svedoka ne znam da li je neko obavestio mup o tome)
5 zgrada šalje zahtev sa sve pečatom i potpisom predsednika zgrade da ff hitno napusti pp centralu
pravi se dogovor da sve zgrade na toj parceli angažuju g4s za uslugu pp zaštite
svi pristaju na dogovor osim zgrade neven b koja hoće da se potpiše isključivo sporazum na parceli
ff izlazi iz pp centrale i sebi drastično smanjuje troškove pritom i dalje nastavlja sa pružanjem pp usluga jednoj zgradi
sporazum na parceli se definitivno neće potpisati što je poražavajuće za 5 zgrada kojima je to bio jedan od ciljeva
MOLIM DA SVE NAPISANO UZMETE SA REZERVOM JER NE GARANTUJEM U ISTINITOST ISTOG.

Oavko stoje stvari.
Na parceli 4, pet skupstina stanara je svojom odlukom (50+ glasova stanara) odlucilo da se sa G4S sklopi ugovor za jedno mesto u garazi i za jos jedno radno mestu u patroli zajedno sa skuptinama na parceli 3.

Jedna skupstina, Ljubicia B je odlucila da taj posao zakljuci sa FF.
FF nudi dogovor ostalim pet da ONI budu u tom dogovru i tako se zajednicki angazuje G4s. Ostali to odbijaju, posto Sporazum ili bilo sta drugo moze da bude dogovor izmedju komsija (skupstina) a ne skusptina i nekog DOO.
Nastranu sto FF nije ni dobio ovlastenje da sklapa takve ugovore mesto skusptine Ljubicica B, nego takva i slicna ovlastenja daje PSS u tajnosti i neovlasteno na svoju ruku.

Dakle, ne radi se ovde o necijoj dobroj volji, nego sto niko nece da sklapa ugovore za koje zna da druga strana nema zakonski osnov da ih sklopi.

Hajde da vidimo sta pise u Krovnom ugovoru u prilog 4 a ticu se obaveza First Facility

Specifikacija aktivnosti obezbedjenje

Podzemno i nadzemno obezbeđenje: Redovno prisustvo
u predviđenom prostoru za video nadzor sa redovnim
obilascima parcele i zgrada na parceli tokom dana,
praćenje video nazora i PP centrale. Tokom perioda od
19-07h, prisustvo u predviđenom prostoru za praćenje
video nazora i PP centrale;

0-24h / 1 izvrsilac po parceli/

Nadzemno obezbeđenje/patrola: Obilazak parcela,
zgrada i javnih površina

0-24/ 2 izvršioca za celo naselje (19-07h) 1 izvršilac za celo naselje (07-19h)


Ukupno 7 +1

Danas u naselju imamo sledecu situaciju:
G4s - 5 izvrsioca (izvor informacije G4S)
Sekuritas -1 izvrsioc. (vdiim ih u garazi)

A vi ste sa njima zakljucili 7 + 1.

Dakle, da li oni postuju ugovor? Odgovor je NE.

I jos jednu stvar da ti naglasim, FF je bio u garzi mesec dana i niko ga nije terao da izadje. Poslat im je jedan dopis za Gp3 i 4 da napuste prostorije i vrate ih ili skusptinama ili G4s i to je sve. Oni su otisli jer nemaju vise novca da finansiraju svoje operacije a u prokos ugovoru koji su potpisali sa Ljubicicom B kao i sa vama.

Vodi racuna da ste vi svojim ugovorom pristali da finansirate tog coveka u garazi na parceli 4, a njega tamo vise nema.
Postavljenje dojave na daljinu i patrole sa drugih parcela nije dovoljno, sto nam je i rekao i nacelnik odseka za PP preventivu igradjenih obejekata (PP policija) koji ce poslati Inspektora u utorak da napravi uvidjaj.
Neko MORA da bude u toj garazi ili ce da prste kazne.

* molim admina da obrise prethodni isti ovaj post jer sam brljao nesto sa navodima pa se sav tekst pomesao i poslato je nejasno na sta odgovram.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409734#p409734:13xa0r23 je napisao(la):
L.A.L.A. » Sat Oct 08, 2016 11:02 pm[/url]":13xa0r23]Obračunavanje je počelo pre ovoga u Nevenu što je čist idiotizam. Po informacijama koje već neko vreme prikupljam (prosto jer nikome ne verujem) dešavalo se dosta toga što je upereno protiv zle kompanije kako se uglavnom označava ff, a etiketiranja se generalno užasavam. Naime, došao sam do informacije da je ff sve vreme plaćao pp zaštitu cele parcele 4. Pošto ima ugovor sa jednim ulazom ostalim ulazima je ponudio tu istu uslugu. Ostali ulazi to odbijaju i koriste zakonsku regulativu po kojoj ff ako ima čoveka u pp centrali MORA da vrši tu uslugu i za ostale ulaze. Tih 5 ulaza tapšu ff po ramenu, u stilu "bravo kreteni samo nas čuvajte za 0 dinara" i istovremeno vrše pritisak na njih da napuste pp centralu. ....

Bravo L.A.L.A., ovo je po onome što ja znam istina.
Poenta je da se neposlušnima "utera" demokratija, pardon Sporazum, a oni su tvrdoglavi pa ih treba pogurati, zapaliti....
Svima koji prate ovaj forum je nadam se jasno i ko napada momke koji menjaju sijalice, ko preti batinama i ko se ubija ovde prodajući jeftinu propgandu da ubedi ceo svet da je u pravu (mislim na pinokija, da ne bude zabune :) )
 
Bravo L.A.L.A., ovo je po onome što ja znam istina.
Poenta je da se neposlušnima "utera" demokratija, pardon Sporazum, a oni su tvrdoglavi pa ih treba pogurati, zapaliti....
Svima koji prate ovaj forum je nadam se jasno i ko napada momke koji menjaju sijalice, ko preti batinama i ko se ubija ovde prodajući jeftinu propgandu da ubedi ceo svet da je u pravu (mislim na pinokija, da ne bude zabune :) )

Molim te da ako imas bilo kakvu informaciju o podmatanju pozara u zgradi Neven B da se smesta obratis najblizoj stanici policije.
Moram da te podsetim da prikrivanje informacija o ovom teskom krivicnom delu je takodje krivicno delo.

Sto se mene tice nas dvojca smo zavrsili diskusiju.
 
Odavno. Zapamti samo da ovde zamena teza i napad (kao na nesrećnog zamenjivača sijalica u garaži) ne prolazi.
 
Skj mislim da sve što znamo treba da napišemo. Da li i kome to ide u prilog ili ne to nije bitno. Najbitniji je interes nas stanara. Recimo to za napad na nekoga ko menja sijalice nisam znao. Zato molim i tebe i sve ostale koji ovu temu prate da napišu sve što znaju ili misle da znaju. Iako smo i ti ja došli očigledno do identičnih informacija, odbijam da poverujem u sve to dok se svojim očima ne uverim.

Pinokio, čak i da si u pravu po pitanju volumena potpisanih ugovora, lično mislim da je pogubno biti u realnoj opasnosti zbog nedostatka jednog službenika koji će da pritisne taster na pp centrali, samo zato što njegovo prisustvo nije u skladu sa zakonom. Po pitanju volumena, pitanje je da li zgrade koje još nisu potpisale ugovor PLAĆAJU uslugu pp zaštite. Ako ne plaćaju, ja ih prvi osudjujem zbog takvog u najmanju ruku nepromišljenog i neozbiljnog poteza. U tome je osnovna razlika izmedju njih i onih predsednika sa parcele 4. Osvešćenost a ne ostrašćenost. Ako plaćaju tu uslugu koja je pružena, a nemaju potpisan ugovor, da li treba da ih u bilo kom smislu osudjujemo i da ih javno razapnemo što nemaju ugovor??? Ne radi se o orezivanju hrizantema i lepog jove nego o bezbednosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409847#p409847:35mj0nko je napisao(la):
pinokio » Pon Okt 10, 2016 11:09 am[/url]":35mj0nko]
Bravo L.A.L.A., ovo je po onome što ja znam istina.
Poenta je da se neposlušnima "utera" demokratija, pardon Sporazum, a oni su tvrdoglavi pa ih treba pogurati, zapaliti....
Svima koji prate ovaj forum je nadam se jasno i ko napada momke koji menjaju sijalice, ko preti batinama i ko se ubija ovde prodajući jeftinu propgandu da ubedi ceo svet da je u pravu (mislim na pinokija, da ne bude zabune :) )

Molim te da ako imas bilo kakvu informaciju o podmatanju pozara u zgradi Neven B da se smesta obratis najblizoj stanici policije.
Moram da te podsetim da prikrivanje informacija o ovom teskom krivicnom delu je takodje krivicno delo.

Sto se mene tice nas dvojca smo zavrsili diskusiju.
Klasno za Pinokia čim se uplete on prekida diskusiju. :D
Sad ce da sledi i vređanje :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408970#p408970:1isvael6 je napisao(la):
L.A.L.A. » Uto Okt 04, 2016 12:50 pm[/url]":1isvael6]Sve što sam uspeo da saznam je da su oni organizovali popust pre par godina a ne predsednica kako se navodi u tekstu. Pinokio da li si siguran u taj deo, da je predsednica iz Suncokreta ugovorila popust? Da li poseduješ ili možeš da obezbediš neki dokaz za tu tvrdnju?
Ako neko ima još neku informaciju neka je postavi jer je tema vrlo zanimljiva.

Kao stanar Suncokreta A, vrlo dobro znam da to što se navodi vezano za popravku lifta nije tačno. Popravka lifta je urađena uz pomoć FF, i uz pomoć FF je dogovorena cena.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409851#p409851:q6xas160 je napisao(la):
L.A.L.A. » Mon Oct 10, 2016 11:47 am[/url]":q6xas160]Skj mislim da sve što znamo treba da napišemo. Da li i kome to ide u prilog ili ne to nije bitno. Najbitniji je interes nas stanara. Recimo to za napad na nekoga ko menja sijalice nisam znao. Zato molim i tebe i sve ostale koji ovu temu prate da napišu sve što znaju ili misle da znaju. Iako smo i ti ja došli očigledno do identičnih informacija, odbijam da poverujem u sve to dok se svojim očima ne uverim.

Pinokio, čak i da si u pravu po pitanju volumena potpisanih ugovora, lično mislim da je pogubno biti u realnoj opasnosti zbog nedostatka jednog službenika koji će da pritisne taster na pp centrali, samo zato što njegovo prisustvo nije u skladu sa zakonom. Po pitanju volumena, pitanje je da li zgrade koje još nisu potpisale ugovor PLAĆAJU uslugu pp zaštite. Ako ne plaćaju, ja ih prvi osudjujem zbog takvog u najmanju ruku nepromišljenog i neozbiljnog poteza. U tome je osnovna razlika izmedju njih i onih predsednika sa parcele 4. Osvešćenost a ne ostrašćenost. Ako plaćaju tu uslugu koja je pružena, a nemaju potpisan ugovor, da li treba da ih u bilo kom smislu osudjujemo i da ih javno razapnemo što nemaju ugovor??? Ne radi se o orezivanju hrizantema i lepog jove nego o bezbednosti.

Ja zaista ne razumem gde si se zabunio.

Boravak u sobi gde je PP centrala moze da bude samo uz saglasnost vlansika tog prostora. Tacka.

Nadzor PP centrale je zakonska obaveza SVAKE SKUPSTINE ponaosob. Dakle, ko hoce da postavi tamo coveka neka to i uradi, ali ne moze to da naplacuje drugima. Ako nema dogovora, za centralom bi trebalo da sedi 6 ljudi.

Da li cemo se mi dogvoriti da tamo drzimo jednog coveka i da placamo 2.200 evra mesecno za to ili cemo da placamo 13.200 evra za 6 ljudi to je pitanje koje moramo sami da raspravimo.

Nevolja je u tome sto ko sedi za centralom taj mora da deluje bez obzira ko ga placa. Takodje je nevolja sto stanari nemaju volje da placaju duplo skuplje odrzavanje da bi se finansirao trosak od 13.200 mesecno samo u jednoj garazi. Dakle, to su limiti o kojima terba voditi racuna.

Da se ne pravimo naivni. Na parceli 3 Sekuritas sedi u istim okolnostima na za centralom kao sto je sedeo i na parceli 4 i ne pada im na pamet da odu. I tamo su dobili isti taj dopis i tamo skusptina gde sede nija dala saglasnost za ulazak.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409853#p409853:mj2uj2hi je napisao(la):
Mijatj » Mon Oct 10, 2016 11:57 am[/url]":mj2uj2hi]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408970#p408970:mj2uj2hi je napisao(la):
L.A.L.A. » Uto Okt 04, 2016 12:50 pm[/url]":mj2uj2hi]Sve što sam uspeo da saznam je da su oni organizovali popust pre par godina a ne predsednica kako se navodi u tekstu. Pinokio da li si siguran u taj deo, da je predsednica iz Suncokreta ugovorila popust? Da li poseduješ ili možeš da obezbediš neki dokaz za tu tvrdnju?
Ako neko ima još neku informaciju neka je postavi jer je tema vrlo zanimljiva.

Kao stanar Suncokreta A, vrlo dobro znam da to što se navodi vezano za popravku lifta nije tačno. Popravka lifta je urađena uz pomoć FF, i uz pomoć FF je dogovorena cena.

Ja sam ti mnogo puta rekao da te toplo podrzavam da organizujes skusptinu, smenis predsednika skupstine, izglasas krovni ugovor i nastavis dalje sa njima. Kevtanje po forumima tu ne pomaze, veruj mi.
Nas je ovde samo petorica.
 
Pinokio, da li postoji saglasnost bilo koje od 5 zgrada po pitanju smeštanja centrale u njihove prostorije i saglasnost za prisustvo službe pp zaštite? Da li sam te razumeo da ti ili tvoja zgrada ne želite uslugu obezbedjenja jer zgrada u kojoj je centrala nije za to dala saglasnost???
Pitam se kako je moguće da je sistem u tom smislu do sada funcionisao a sada nas zakoni u tome na neki način sprečavaju? Mislim da je nemoguće da zgrada plati 220 eura mesečno za pp zaštitu. Vidiš da neki ne žele da plate ni ono što već dobijaju.
Možda sekuritas jeste na parceli 3, ali odakle ti znaš da li njima pada ili ne pada na pamet izadju? Imaš neke insajderske informacije ili nagadjaš? Uostalom i ako izadju to se ne tiče previše onih zgrada koje tu uslugu ne plaćaju. Meni je u svakom slučaju krivo zbog svih tih dešavanja koja nikako ne vode smirivanju situacije. Apsurdno je da imate čoveka dole a ne želite da platite tu uslugu. To mi je potpuno neshvatljivo.

@Mijatj Ja sam istu stvar čuo po pitanju tog lifta i u Suncokretu ali se ne usudjujem da verujem. Jer ako poverujem neko će kod mene potpuno izgubiti poverenje koje je stekao. Ako imaš neki dokaz piši.

Nažalost ovo što je pinokio napisao je tačno. Jako mali broj ljudi je uključen u ovu prepisku, što ne znači da ljudi ne prate šta se piše.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409862#p409862:10667wik je napisao(la):
L.A.L.A. » Mon Oct 10, 2016 12:37 pm[/url]":10667wik]Pinokio, da li postoji saglasnost bilo koje od 5 zgrada po pitanju smeštanja centrale u njihove prostorije i saglasnost za prisustvo službe pp zaštite? Da li sam te razumeo da ti ili tvoja zgrada ne želite uslugu obezbedjenja jer zgrada u kojoj je centrala nije za to dala saglasnost???

Pitam se kako je moguće da je sistem u tom smislu do sada funcionisao a sada nas zakoni u tome na neki način sprečavaju? Mislim da je nemoguće da zgrada plati 220 eura mesečno za pp zaštitu. Vidiš da neki ne žele da plate ni ono što već dobijaju.
Možda sekuritas jeste na parceli 3, ali odakle ti znaš da li njima pada ili ne pada na pamet izadju? Imaš neke insajderske informacije ili nagadjaš? Uostalom i ako izadju to se ne tiče previše onih zgrada koje tu uslugu ne plaćaju. Meni je u svakom slučaju krivo zbog svih tih dešavanja koja nikako ne vode smirivanju situacije. Apsurdno je da imate čoveka dole a ne želite da platite tu uslugu. To mi je potpuno neshvatljivo.

@Mijatj Ja sam istu stvar čuo po pitanju tog lifta i u Suncokretu ali se ne usudjujem da verujem. Jer ako poverujem neko će kod mene potpuno izgubiti poverenje koje je stekao. Ako imaš neki dokaz piši.

Nažalost ovo što je pinokio napisao je tačno. Jako mali broj ljudi je uključen u ovu prepisku, što ne znači da ljudi ne prate šta se piše.

Izvni ali te vise ne pratim sta me pitas. Ovo sto je boldovano mi nije jasno.

Covek sedi dole i nas niko nije pitao da li mi to zelimo da bas oni tu budu, koliko i kako cemo da ih placamo i kako cemo da ih zamenimo a sve kako je naznaceno u clanu 27. stav 3 zakona o odrzavanju stambenih zgrada.

Vec sam o tome pisao. Moras da razumes da postoji razlika izmedju vlasnistava nad prostorijom i vlasnistva nad uredjajima koji se nalaze u toj prostorji. Investitor nam je osavio situaciju kako je sad. Ako mene pitas ta prostorija je trebala da bude negde u garazi a ne u zgradi u prostoriji kucnog saveta.

Da li ce oni da izadju iz kucice ja znam da nece sigurno do 1. novembra. sta ce biti posle zaista ne znam.
 
.

@Mijatj Ja sam istu stvar čuo po pitanju tog lifta i u Suncokretu ali se ne usudjujem da verujem. Jer ako poverujem neko će kod mene potpuno izgubiti poverenje koje je stekao. Ako imaš neki dokaz piši.


U nekim predhodnim postovima, si pitao Pinokia za dokaz, a on ti odgovara da je čuo, da nije bio tu. To je za početak dovoljno da se posumnja, u celu priču, jer kako je moguće da neko nešto čuje pa to javno napiše, a nije siguran (čitaj zna) da je napisao netačnu informaciju. Još gori je moj predsednik koji je dao saglasnost da se to objavi, a zna ta tako nešto nije tačno. A pritom i jedan i drugi se jako zalažu za Sporazum.

Što se tiče dokaza, možeš da ga dobiješ ali ne na forumu. Ne želim da me Pinokio vređa :D
 
[url=/forum/viewtopic.php?p=409864#p409864 je napisao(la):
Mijatj » Pon Okt 10, 2016 9:07 pm[/url]":2w3xms7q].

@Mijatj Ja sam istu stvar čuo po pitanju tog lifta i u Suncokretu ali se ne usudjujem da verujem. Jer ako poverujem neko će kod mene potpuno izgubiti poverenje koje je stekao. Ako imaš neki dokaz piši.


U nekim predhodnim postovima, si pitao Pinokia za dokaz, a on ti odgovara da je čuo, da nije bio tu. To je za početak dovoljno da se posumnja, u celu priču, jer kako je moguće da neko nešto čuje pa to javno napiše, a nije siguran (čitaj zna) da je napisao netačnu informaciju. Još gori je moj predsednik koji je dao saglasnost da se to objavi, a zna ta tako nešto nije tačno. A pritom i jedan i drugi se jako zalažu za Sporazum.

Što se tiče dokaza, možeš da ga dobiješ ali ne na forumu. Ne želim da me Pinokio vređa :D

Ja znam samo ono što sam video svojim očima. I meni je ff preneo info da su oni sve organizovali ali im ne verujem dok mi ne pokažu dokaz. Ne znam da li i ti raspolažeš istim materijalom kao i ja, pretpostavljam da je odgovor pozitivan.

Pinokio izvinjavam se ne znam ni sam kako je to izašlo boldovano.
Pitanje za tebe:

- u kom trenutku ili koje godine (u periodu od 2008. do 2016.) si saznao da obezbedjenje nema saglasnost za boravak u prostoriji u kojoj se nalazi centrala?
Pod terminom "saglasnost" podrazumevam dokument u pisanoj formi overen potpisom i pečatom predsednika stambene zgrade.

Podržavam pinokiov stav da nam je investitor ostavio u nasledje ovakvu situaciju i treba ih na sve moguće načine "uvući" u rešavanje. Ako je to uopšte moguće u ovom trenutku.
 
Pinokio izvinjavam se ne znam ni sam kako je to izašlo boldovano.
Pitanje za tebe:

- u kom trenutku ili koje godine (u periodu od 2008. do 2016.) si saznao da obezbedjenje nema saglasnost za boravak u prostoriji u kojoj se nalazi centrala?
Pod terminom "saglasnost" podrazumevam dokument u pisanoj formi overen potpisom i pečatom predsednika stambene zgrade.

Podržavam pinokiov stav da nam je investitor ostavio u nasledje ovakvu situaciju i treba ih na sve moguće načine "uvući" u rešavanje. Ako je to uopšte moguće u ovom trenutku.

Ma sve su to stare teme, skupstina garaze, pitanje osnova naplacivanja odrzavanja garaze preko skusptine stanara, podela troskova odrzavanja na nivo naselja, otvoreni parking - potpuni haos, itd.

Bila je incijativa od pre 3-4 godine da se svim skuspstinama koje su izgubile svoje prostorije po ovom osnovu, ucini nadoknada od strane ostalih ali je to kao i sve ostale inicajtive brzo iscezlo.To bi znacilo da neko sedne i napise ugvore izmedju skusptina na parceli (tada vrlo nepopularna stvar) pa dobije saglasnost stanara,zatim tu si pitanja ko da izdaje fakture jer skusptine ne mogu da fakturisu usluge i tako dalje.
Ali je cinjenica da su te prostorije oduzete i da recimo, mi je koristimo za smestaj bicikala, komsije pored nekome iznajmljuju a ovi u suncokretu a - nista.

Nadam se da neces pogresno da me shvatis sli pitanje FF u naselju je u ovom trenutku bitno jer nam drze zvrnutu ruku iza ledja ali u siroj slici, pitanja koja nas more daleko prevazilaze i njih ili bilo kog pruzaoca usluga koji je naselju i koji ce tek da dodje.

Nazalost, posto je vecini vrlo tesko procitati i jedan Zakon, jednu uredbu i dva ugovora, ondas je vrlo lako baviti se ko je kome sta napisao i ko kome vise veruje. Ja mislim da sve to nije bitno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409851#p409851:pz0rxm6e je napisao(la):
L.A.L.A. » Mon Oct 10, 2016 11:47 am[/url]":pz0rxm6e]
Pinokio, čak i da si u pravu po pitanju volumena potpisanih ugovora, lično mislim da je pogubno biti u realnoj opasnosti zbog nedostatka jednog službenika koji će da pritisne taster na pp centrali, samo zato što njegovo prisustvo nije u skladu sa zakonom. Po pitanju volumena, pitanje je da li zgrade koje još nisu potpisale ugovor PLAĆAJU uslugu pp zaštite. Ako ne plaćaju, ja ih prvi osudjujem zbog takvog u najmanju ruku nepromišljenog i neozbiljnog poteza. U tome je osnovna razlika izmedju njih i onih predsednika sa parcele 4. Osvešćenost a ne ostrašćenost. Ako plaćaju tu uslugu koja je pružena, a nemaju potpisan ugovor, da li treba da ih u bilo kom smislu osudjujemo i da ih javno razapnemo što nemaju ugovor??? Ne radi se o orezivanju hrizantema i lepog jove nego o bezbednosti.

Evo da ti odgovorim i na ova pitanja.

Dakle, sklapanje ugovor izmedju SS i pruzalaca usluga nije u domenu PSS nego skusptine stanara koja potpom daje ovlastanje PSS-u da to ucini. U prevodu, ja ne mogu da platim FF koji sediu u garazi samo zato sto su oni tu i ja mislim da je to fer. Ja imam odluke skupstine koje su vrlo precizne i ja mogu da se drzim samo toga.
Dodatno, nas komsije iz tri ulaza NIKADA NI JEDNOM JEDINOM RECIJU NISU OBAVESTILE STA RADE.
I ne samo to, nego nas trojca sa parcele smo njih zvali na na sastanke da se dogovorimo sta dalje bar 5 puta u pismenoj formi, nebrojen broj puta telefonom, mailovima i sl.

O svemu ovome sto pricam imam izdasnu dokumentaciju, koja ce kada to bude bilo neophodno biti stavljena na uvid.

Sta hocu da ti kazem? Postoji ogromna disproporcija u zelji da se radi zajedno izmedju nas i njih i ona datira ne od pre mesec dana ili dva ili 6, nego je to tako vec vise od godinu dana.

I pitanje za tebe, sta ja sad da radim? Da jurim okolo sa nalozma za prenos i pacam svakoga ko mi se pojavi na parceli? Ili nas 12 da sacakamo da se ova manjina, njih 7 ipak privede razumu.
 
Uopšte ti ne zavidim na situaciji u kojoj se nalaziš. Koliko ja razumem sve što se do sada pisalo zgrade koje nemaju obezbedjenje imaju jednu simpatičnu prednost. To je višak novca koji im ostaje na računu za usluge obezbedjenja. Da li su zgrade koje su za sporazum pokušale bar medju sobom da se dogovore i da angažuju službu za pp zaštitu?

Ako nisu to je već ozbiljno i za svaku osudu.

Razumem ako im problem pravi ff (ali mi i dalje nije jasno kako) ali kako sad opravdati taj stepen nemarnosti? Nemoguće je da ih zakon ograničava do te mere da ne smeju da angažuju firmu za pp zaštitu. Počinjem zaista ozbiljno da sumnjam u njihove namere i verujem da ff koriste samo kao izgovor da ne plate obezbedjenje. Sad ispada da je problem da se od zgrade pribavi saglasnost da se angažuje obezbedjenje pod nekim drugim uslovima??
Vrlo domišljat izgovor zaista. Nemam reči.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409976#p409976:21s6h3yk je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 11, 2016 9:05 am[/url]":21s6h3yk]Uopšte ti ne zavidim na situaciji u kojoj se nalaziš. Koliko ja razumem sve što se do sada pisalo zgrade koje nemaju obezbedjenje imaju jednu simpatičnu prednost. To je višak novca koji im ostaje na računu za usluge obezbedjenja. Da li su zgrade koje su za sporazum pokušale bar medju sobom da se dogovore i da angažuju službu za pp zaštitu?

Ako nisu to je već ozbiljno i za svaku osudu.

Razumem ako im problem pravi ff (ali mi i dalje nije jasno kako) ali kako sad opravdati taj stepen nemarnosti? Nemoguće je da ih zakon ograničava do te mere da ne smeju da angažuju firmu za pp zaštitu. Počinjem zaista ozbiljno da sumnjam u njihove namere i verujem da ff koriste samo kao izgovor da ne plate obezbedjenje. Sad ispada da je problem da se od zgrade pribavi saglasnost da se angažuje obezbedjenje pod nekim drugim uslovima??
Vrlo domišljat izgovor zaista. Nemam reči.

ja na raspolaganju imam 550 evra mesecno za te poslove. covek u garazi kosta 2200 evra.

Kako da prevazdjem taj problem?
Cak iako se nas 3 skupi mi imamo 1650 evra i nedostaje nam jos 600.

Sta predlazes da se uradi?
 
Angazujete knn security ili nekog ko bi vam to radio za manje para
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409976#p409976:rb4es63l je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 11, 2016 9:05 am[/url]":rb4es63l]Uopšte ti ne zavidim na situaciji u kojoj se nalaziš. Koliko ja razumem sve što se do sada pisalo zgrade koje nemaju obezbedjenje imaju jednu simpatičnu prednost. To je višak novca koji im ostaje na računu za usluge obezbedjenja. Da li su zgrade koje su za sporazum pokušale bar medju sobom da se dogovore i da angažuju službu za pp zaštitu?

Ako nisu to je već ozbiljno i za svaku osudu.

I da ti kazem jos nesto.
Kao sto vidis, ja ti odgovaram odmah. Jer mi je stalo, Jer se nadam da ce neko, ne samo ti, ovo da procita i da se zamisli sta se u naselju desava.
Rezultat je bedan. Vas nekoliko koji imate STAV o svemu i pitanja za svakoga ali kada dodjemo na teren sta ste VI poduzeli da se nesto promeni odgovor je jasan - NISTA.

Tebe sam molio da procitas Krovni ugovor, slao ti hintove da te zainteresujem, molio te da procitas Sporazum ni to nisi procitao, komsiju iz ulaza pored molio da izadje na skusptinu i iznese svoje predloge, smeni predsenika susptine, uradi nesto, bilo sta, da bi se stvari pomerile sa mrtve tacke i zalud niste se ne desava.

Zamorio sam se odgovarajuci na pitanja koja se efemerna, korigujuci ifnformacije koje su zapravo banalne i prvadajuci tudje postupke.

Zelim vam sve najbolje. Vidimo se u relanom svetu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409979#p409979:2pn4wxhx je napisao(la):
direktor » Tue Oct 11, 2016 9:28 am[/url]":2pn4wxhx]Angazujete knn security ili nekog ko bi vam to radio za manje para

Ni to nije moguce. Najniza cena rada za cetvoricu ljudi * broj sati + plus dopirnosi + prevoz + PDV je negde oko 1900 evra
to je bez zarade kompanije, osiguranja prema trecim licima (sto je najvaznija stvar), osigranja zaposlenih i administracije.
 
Pa vidite da mora ipak malo vise da se plati! Platite vise pa cete imati sta vam treba.
A sve to nakon izvrgavanja ruglu onih koji placaju previse potpisujuci krovni sporazum nije bas lako priznati.
 
[url=/forum/viewtopic.php?p=409977#p409977 je napisao(la):
pinokio » Uto Okt 11, 2016 5:09 pm[/url]":21tsjb65]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=409976#p409976:21tsjb65 je napisao(la):
L.A.L.A. » Tue Oct 11, 2016 9:05 am[/url]":21tsjb65]Uopšte ti ne zavidim na situaciji u kojoj se nalaziš. Koliko ja razumem sve što se do sada pisalo zgrade koje nemaju obezbedjenje imaju jednu simpatičnu prednost. To je višak novca koji im ostaje na računu za usluge obezbedjenja. Da li su zgrade koje su za sporazum pokušale bar medju sobom da se dogovore i da angažuju službu za pp zaštitu?

Ako nisu to je već ozbiljno i za svaku osudu.

Razumem ako im problem pravi ff (ali mi i dalje nije jasno kako) ali kako sad opravdati taj stepen nemarnosti? Nemoguće je da ih zakon ograničava do te mere da ne smeju da angažuju firmu za pp zaštitu. Počinjem zaista ozbiljno da sumnjam u njihove namere i verujem da ff koriste samo kao izgovor da ne plate obezbedjenje. Sad ispada da je problem da se od zgrade pribavi saglasnost da se angažuje obezbedjenje pod nekim drugim uslovima??
Vrlo domišljat izgovor zaista. Nemam reči.

ja na raspolaganju imam 550 evra mesecno za te poslove. covek u garazi kosta 2200 evra.

Kako da prevazdjem taj problem?
Cak iako se nas 3 skupi mi imamo 1650 evra i nedostaje nam jos 600.

Sta predlazes da se uradi?

Predlažem svako rešenje koje je izvodljivo i koje podrazumeva rešavanje pitanja bezbednosti u zgradi.
Da li je moguće da mi rastežemo ovu priču zbog cca 3 eura mesecno po stanu? I to samo dok se ne iznađe trajno rešenje. Znam da je to sad dodatni trošak, ali je ipak prioritet.
Što se tiče ugovora u mojoj zgradi, čak i da nije potpisan biće potpisan jer za to ne vidim nikakvu prepreku. Do tada, nemam ništa protiv da mi sve funkcioniše u skladu sa tim ugovorom jer za to postoji volja nas stanara. Ako vi nemate volju da imate obezbeđenje, tu onda nije problem ni g4s ni ff. Verovatno mnogo ljudi razmišlja na taj način i na drugim parcelama da ff neometano radi. U volju stanara se ne treba mešati. Ti npr imaš sve odluke, sve zapisnike, ponude sa tendera, silnu dokumentaciju, ali imaš problem da sistem koji si osmislio pustiš u rad zbog drugog sistema koji je je pušten u funkciju pre tendera.
To naravno ne treba da spreči ni tebe ni ostale zagovornike sporazuma da organizujete bar pp zaštitu za početak.
Ukoliko je ff na bilo koji način prekršio zakon, treba o tome obavestiti nadležne organe i vrlo je simptomatično da to do današnjeg dana niko nije uradio. Ako imate materijala, pravac nadležni organ. Ovako sve se svodi na jadanje par entuzijasta.
 
Vrh