Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Bio druskane. Ali moram da cekam da predsednik skupstine da odobrenje, pa cu onda dobiti ugovore.
Cak ste i ovu zenu koja radi kod vas u CSI naucili da laze kako na sajtu imaju ugovori.

nije mi jasno zasto stalno pokusavas da uspostavis vezu sa mnom kada je relano nema?
Imas problem sa svojim predsednikom skupstine? Pa smeni coveka, i preuzmi stvari u svoje ruke!
Ja to zaista mislim. Sta ti mislis da smo mi svi zagrejani da se bavimo ovim poslom? Ako si zaista rad da delas, skupi potpise i vozi.

Da si kod mene u skupstini ja bih ti pokazao svaki papir koji imam, racunajuci i materijal sa tendera koji je kod mene na balkanu. Cak bi te zamolio da ga skeniras da bih ga ja objavio na webu. Ja za to nemam vremena, da potrosim 5 radnih dana za skeniranje materijala kog niko nikada nece da zeleti da gleda. Racunajuci tu i na tebe.

Svi papiri koje poseduje moja skusptina su slobodni da se objave.

SVI sem jednog.

Pogadjas, to je stari ugovor sa FF iz 2012. godine. Samo on ne sme da se stavi na web niti da se pokazuje drugima. Ni danas kao nji pre 4 godine. Ja sam to uradio pa sam dobio upozorenje jos pre godinu i po dana.

Uzgred, ti da zelis da bude konstruktivan da ti fokus nije lican nego altruistican i da zelis da pomognes svojim komsijama ne bi se natezao oko banalnosti sa mnom. Nego bi seo, pa procitao sve relevante dokumente, otisao u podrume zgrade, prebrojao, pogledao, slikao, prosetao do opstine nekoiko puta, do ministarstava, bio u stamparijama, smarao svo svoje prijatelje da ti pomognu oko stvari za koje ih boli cose, svojim novce kupovao sitan materijal, trosio resurse svoje firme, i onda, tek onda, mozemo da razgovaramo na ravnoj nozi.

Do tada, ti si jedan dektruktivni crv, predstavnik svoje vrste koji je kao takav zanimljiv za diskusiju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405730#p405730:hznyeitc je napisao(la):
L.A.L.A. » Wed Sep 14, 2016 1:54 pm[/url]":hznyeitc]Poražavajuće je što se komšije prepucavaju na forumu. Sutra ćete zatrebati jedni drugima... No dobro.
Podržavam napore pinokija da sprovede ono što je zamislio. Ako je utrošak slobodnog vremena na bavljenje ovom tematikom pokazatelj ko je u pravu, pinokio to svakako jeste. Sa druge strane, voleo bih kada bi se neki pravnik ili bezbednjak iz oblasti PP zaštite uključio u raspravu, kako bismo dobili preciznu sliku i dijagnozu "šta nam je". Definitivno mi kao vlasniku stana smeta status quo situacija, koja preti da preraste u možda nešto ozbiljnije, i da se prelije i na zgradu u kojoj živim. Zato bih voleo da se što pre nadje neko realno rešenje.

Potpuno se slazemo oko statusa quo. Nikome ne odgovara ali je tako kako je. Radimo na tome da se sitacija promeni.
Sto se tice pravnika, sto se mene tice pravni tim koji je radio na Sporazumu i koji i danas asistira je definitivno najbolje sto postoji na trsizstu te vrste usluga u Srbiji.

PP strucnjaci su mi manje poznati ali licence koje poseduju mi govore da su kvalifikovani da nam daju savete sta i kako da postupamo.
Nista sto mi radimo nije porizvod moje ili bilo cije volje nego dogovora uz konsultacije sa timom ljudi.
 
Pinokio, a kako to radis na tome da se situacija promeni kada se ne moze promeniti sve dok se sve ne ponisti i ne raspise konkurs na nivou celog naselja!! To je jedino valjano i normalno resenje! Ja sam bio protiv FF jer sam smatrao d amozemo dobiti isti ako ne i bolji kvalitet za nizu cenu a sada vidim da sam se debelo prevario. Inace, danas sam u sanducicu dobio letak da se potpisem da podrzavam da skupstina stanara potpise ugovor sa nekakvim advokatom koji ce nas zastupati!? Po kom to osnovu je izabran ovaj advokat?? Gde je konkurs?? :notok:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405804#p405804:31ctwlbd je napisao(la):
bokili84 » Wed Sep 14, 2016 10:11 pm[/url]":31ctwlbd]Pinokio, a kako to radis na tome da se situacija promeni kada se ne moze promeniti sve dok se sve ne ponisti i ne raspise konkurs na nivou celog naselja!! To je jedino valjano i normalno resenje! Ja sam bio protiv FF jer sam smatrao d amozemo dobiti isti ako ne i bolji kvalitet za nizu cenu a sada vidim da sam se debelo prevario. Inace, danas sam u sanducicu dobio letak da se potpisem da podrzavam da skupstina stanara potpise ugovor sa nekakvim advokatom koji ce nas zastupati!? Po kom to osnovu je izabran ovaj advokat?? Gde je konkurs?? :notok:

koja si ti zgrada?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405806#p405806:21whi84i je napisao(la):
pinokio » Wed Sep 14, 2016 10:17 pm[/url]":21whi84i]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405804#p405804:21whi84i je napisao(la):
bokili84 » Wed Sep 14, 2016 10:11 pm[/url]":21whi84i]Pinokio, a kako to radis na tome da se situacija promeni kada se ne moze promeniti sve dok se sve ne ponisti i ne raspise konkurs na nivou celog naselja!! To je jedino valjano i normalno resenje! Ja sam bio protiv FF jer sam smatrao d amozemo dobiti isti ako ne i bolji kvalitet za nizu cenu a sada vidim da sam se debelo prevario. Inace, danas sam u sanducicu dobio letak da se potpisem da podrzavam da skupstina stanara potpise ugovor sa nekakvim advokatom koji ce nas zastupati!? Po kom to osnovu je izabran ovaj advokat?? Gde je konkurs?? :notok:

koja si ti zgrada?

Ne znam koji si neven a ili b.
Na tvom mestu bi se odmah javio predseedniku ili predsednici skupstine i zatrazio odgovor na to pitanje. Iskreno, pronaci advokata koji je iole pismen a da zeli ili ume da se bavi pitanjima koja zanimaju skupstione stanara i pride da nije papreno skup, je skoro premija na lotou.
Ako imas nekog za preporuku neka se javi i meni da popricamo.

Ovo ostalo sto pricas lepo zvuci ali je utopija. Nakon godinu dana bavljenja ovim pitanjima, mogu ti reci da je to nemoguce iz bar dva tuceta ozbiljnih razloga i sto pre to zaboravis bolje ces se osecati. Ja bih to sebi savetovao :)

Uzgred, kao sto vidis u ovoj temi se nalazi nas 5-6 koji nesto pisemo i jos dva puta toliko koji to citaju sa pola mozga. Drugi forum koji se tice naseg naselja ne postoji. To ti govori kolika je zainteresovanost nasih komsija za ove probleme naselja.
Cak i akteri ove diskusije, pa ni ti niste procitali recimo taj cuveni krovni ugovor ili sporazum na parceli ili pratece ugovore prema pruzaocima usluga, a sta onda ocekivati od ostalih?
A zamisli tek da unajmis advokata i zatrazis da ti napise misljenje o bilo kom pobrojanom dokumentu?

I tako prolaze dani...
 
Da li na ovom forumu postoji stanar naselja Belville koji nije za sporazum i ono za sta se pinokio zalaze? I da pritom zivi u zgradi cija skupstina podrzava sporazum a ne krovni ugovor?
 
Firme CSI i FF zamoljene (ja lično zamolio...) da zamene izbledelo "cveće" na zgradama, obe firme su vrlo rade da to sprovedu i (pazte sad) da saradjuju ako bude potrebno.
 
[url=/forum/viewtopic.php?p=405811#p405811 je napisao(la):
pinokio » Čet Sep 15, 2016 6:43 am[/url]":1zxbm6sp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405806#p405806:1zxbm6sp je napisao(la):
pinokio » Wed Sep 14, 2016 10:17 pm[/url]":1zxbm6sp]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=405804#p405804:1zxbm6sp je napisao(la):
bokili84 » Wed Sep 14, 2016 10:11 pm[/url]":1zxbm6sp]Pinokio, a kako to radis na tome da se situacija promeni kada se ne moze promeniti sve dok se sve ne ponisti i ne raspise konkurs na nivou celog naselja!! To je jedino valjano i normalno resenje! Ja sam bio protiv FF jer sam smatrao d amozemo dobiti isti ako ne i bolji kvalitet za nizu cenu a sada vidim da sam se debelo prevario. Inace, danas sam u sanducicu dobio letak da se potpisem da podrzavam da skupstina stanara potpise ugovor sa nekakvim advokatom koji ce nas zastupati!? Po kom to osnovu je izabran ovaj advokat?? Gde je konkurs?? :notok:

koja si ti zgrada?

Ne znam koji si neven a ili b.
Na tvom mestu bi se odmah javio predseedniku ili predsednici skupstine i zatrazio odgovor na to pitanje. Iskreno, pronaci advokata koji je iole pismen a da zeli ili ume da se bavi pitanjima koja zanimaju skupstione stanara i pride da nije papreno skup, je skoro premija na lotou.
Ako imas nekog za preporuku neka se javi i meni da popricamo.

Ovo ostalo sto pricas lepo zvuci ali je utopija. Nakon godinu dana bavljenja ovim pitanjima, mogu ti reci da je to nemoguce iz bar dva tuceta ozbiljnih razloga i sto pre to zaboravis bolje ces se osecati. Ja bih to sebi savetovao :)

Uzgred, kao sto vidis u ovoj temi se nalazi nas 5-6 koji nesto pisemo i jos dva puta toliko koji to citaju sa pola mozga. Drugi forum koji se tice naseg naselja ne postoji. To ti govori kolika je zainteresovanost nasih komsija za ove probleme naselja.
Cak i akteri ove diskusije, pa ni ti niste procitali recimo taj cuveni krovni ugovor ili sporazum na parceli ili pratece ugovore prema pruzaocima usluga, a sta onda ocekivati od ostalih?
A zamisli tek da unajmis advokata i zatrazis da ti napise misljenje o bilo kom pobrojanom dokumentu?

I tako prolaze dani...

Pinokio ja sam čitao tzv krovni ugovor ali ne baš svaki detalj ali npr sporazum nisam. Ako mi se npr sporazum i svidi kada ga budem pročitao, to ne znači da ću da pravim revoluciju u zgradi jer mi već imamo rešenje koje funkcioniše, a ljudima treba funkcionalno rešenje. Ovo do sada je koliko toliko funkcionisalo, pa hajde da probamo još koju godinu. Iako podržavam tvoje napore da se sporazum usvoji u tvom okruženju, ne pristajem nikako na 8 ili 10 ugovora sa raznim firmama, izvodjačima podizvodjačima i sl. Zašto? Zato što je jako bilo teško ispratiti i onih 4 ili 5 koliko smo ih već imali. Onaj ko bude pratio tih 10ak ili tuce ugovora imaće jako težak i ozbiljan posao. Ok, raskine se ugovor sa onim ko ne radi dobro, ali to je opet previše firmi za zamenu i previše vakuuma dok se ne pronadje adekvatna zamena. Background kompanije csi odnosno vlasnice iste jako dobro poznajem i ne dopada mi se uopšte, pre bih rekao da bih je u širokom luku izbegao. Da u upravljanje sa 10 ugovora bude upleten neko ko ima direktne veze sa raznim malverzacijama u bivšoj firmi??? Ne, hvala, ja ipak nisam za to. Iako gajim simpatije prema konceptu koji zastupaš, ogroman broj ugovora, kao i izbor csi za menadžera je, po mom mišljenju, osnovna mana cele ideje. FF, confluence ili atrium su na tržištu top 3 firme u tom segmentu a u istom cenovnom rangu. Koja je najbolja? Pa ne znam, to je kao da me pitaš da li bih pre kupio mercedes s klase, audi a8 ili bmw serije 7. Nema sad tu neke prevelike razlike. Možda je tvoj koncept bolji od onoga što je moja zgrada potpisala, ali ti si pinokio, nisi čak ni csi, dok sa druge strane imamo nekoga ko je spreman na saradnju. Ponavljam, simpatišem tvoj projekat ali ima jako lošu osnovu.
 
[url=/forum/viewtopic.php?p=405813#p405813 je napisao(la):
Mijatj » Čet Sep 15, 2016 7:02 am[/url]":22ruzg6l]Da li na ovom forumu postoji stanar naselja Belville koji nije za sporazum i ono za sta se pinokio zalaze? I da pritom zivi u zgradi cija skupstina podrzava sporazum a ne krovni ugovor?

Ja sam za svako rešenje koje će unaprediti život u naselju. U ovoj situaciji pre bih dao šansu dosadašnjoj firmi a u medjuvremenu razradjivao sporazum do najsitnijih detalja, uz pametan izbor izvodjača svih radova.
 
Pinokio ja sam čitao tzv krovni ugovor ali ne baš svaki detalj ali npr sporazum nisam. Ako mi se npr sporazum i svidi kada ga budem pročitao, to ne znači da ću da pravim revoluciju u zgradi jer mi već imamo rešenje koje funkcioniše, a ljudima treba funkcionalno rešenje. Ovo do sada je koliko toliko funkcionisalo, pa hajde da probamo još koju godinu. Iako podržavam tvoje napore da se sporazum usvoji u tvom okruženju, ne pristajem nikako na 8 ili 10 ugovora sa raznim firmama, izvodjačima podizvodjačima i sl. Zašto? Zato što je jako bilo teško ispratiti i onih 4 ili 5 koliko smo ih već imali. Onaj ko bude pratio tih 10ak ili tuce ugovora imaće jako težak i ozbiljan posao. Ok, raskine se ugovor sa onim ko ne radi dobro, ali to je opet previše firmi za zamenu i previše vakuuma dok se ne pronadje adekvatna zamena. Background kompanije csi odnosno vlasnice iste jako dobro poznajem i ne dopada mi se uopšte, pre bih rekao da bih je u širokom luku izbegao. Da u upravljanje sa 10 ugovora bude upleten neko ko ima direktne veze sa raznim malverzacijama u bivšoj firmi??? Ne, hvala, ja ipak nisam za to. Iako gajim simpatije prema konceptu koji zastupaš, ogroman broj ugovora, kao i izbor csi za menadžera je, po mom mišljenju, osnovna mana cele ideje. FF, confluence ili atrium su na tržištu top 3 firme u tom segmentu a u istom cenovnom rangu. Koja je najbolja? Pa ne znam, to je kao da me pitaš da li bih pre kupio mercedes s klase, audi a8 ili bmw serije 7. Nema sad tu neke prevelike razlike. Možda je tvoj koncept bolji od onoga što je moja zgrada potpisala, ali ti si pinokio, nisi čak ni csi, dok sa druge strane imamo nekoga ko je spreman na saradnju. Ponavljam, simpatišem tvoj projekat ali ima jako lošu osnovu.

hvala ti na recima pohvale ali moram da te ispravim u nekoliko vaznih detalja.
mi nemamo deset firmi, nego 6 sto je samo za dve vise nego sto je bilo protekle 4 godine.

drugo, mene price o csi ne zanimaju. ili rade ili ne rade kako treba. ako ne rade, zamenimio ih. iskreno ja nisam ni odlcuiovao oko njihovog angazmana. nisam bio na tom intervju. prosto sam se slozio sa vecinom.
mene personalna resenje ne zanimaju preterano. a jos manje izbor firmi. mene zanima sistem koji sve to drzi na gomili. na kraju krajeva ja sam nebrojeno puta nudio FF da sprovede projekat Sporazum kao svoj.

trece, ono cega ti a i ostali ljudi nisu svesni nije pitanje da li je Sporazum dobar, nego da li on ima alternativu?
Ja tvrdim da nema.
Ako si citao krovni ugovor on je radikalni zaokret u odnosu na situaciju koju smo imali pprotekle 4 i vise godina. Ali ni to nije jedini problem..

Problem je sto u krovnom ugovor nema PREDMETA UGOVORA.
Otvori ga i citaj clan 1 ili prilog 2 ili prilog 5 i videces da nema ni JEDNE JEDINE ODREDNICE koja definise sta je to sto se odrzava.
Da budem precizniji.
Naprimer
Broj muljnih pumpi = 0 (pise pripadajuci broj, sto ne znaci ama bas nista posto spisak kome sta pripada ne postoji, niti je ikada postojao)

Ukratko, prvi stanar koji bude rekao ja necu da platim, ako ga skupstine bude dala na prinudnu naplatu, i stanar to gurne u parnicu - skupstina gubi. 1/1. nema greske.

Ako mislis da preterujem ja kurazim svakoga da odnese krovni ugovor, i mesecnu fakturu koja ga prati i da ga da bilo kom advokatu parnicaru i pita sta ce da se desi.
E sad, vi se sad nalazite u cekanju kada ce prva skupstina da proba ovo sto sam napisao. Kada se donese prva presuda, krovni ugovor ce da se raspadne u jednom danu i vi cete ostati na livadi. E onda smo svi u problemu.

Nevolja je u tome sto se krovni ugovor ne moze zakrpiti aneksima, nekim drugim ugovorom ili sl. Odnosno moze, da se napravi neki varijetet sporazuma i onda sve uradi ispocetka.

I da, ja se neslazem sa tobom da je FF najbolji na trzistu. Ako jeste onda smo svi u teskom belaju.
 
Inače, večeras mi javiše, jedan od predsednika ss koji je potpisao taj sporazum nema podršku od 50% stanara (neki luksuzaner...:) ) i protivpravno se predstavlja...
 
Kako i kada će da se reše ovi problemi?

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=404045#p404045:38kzxswv je napisao(la):
direktor » Mon Sep 05, 2016 11:41 pm[/url]":38kzxswv]
20160903_125915.jpg


20160903_125934.jpg


20160903_130034.jpg


20160903_130052.jpg


20160903_130229.jpg


20160903_130236.jpg


20160903_130315.jpg


rasturen trotar zapusteno igraliste rupetina ogromna vasadu svako ukrasava kako oce malo roze basta odvratna
 
Blic, 23.09.2016.
http://www.blic.rs/vesti/beograd/muke-s ... ze/dpll910

Muke stanara Belvila: Fekalije im poplavile garaže

Mukama stanara u Belvilu, na uglu Đorđa Stanojevića i Bulevara Crvene armije, nema kraja.

Otkako je "Blic" pre nešto više od mesec dana pisao o problemu žitelja tog dela prestonice, ništa se nije promenilo. Ispred zgrade stoji ogroman krater, iz otvora kroz koji prolaze kanalizacione cevi širi se nesnosan smrad, sanacija nije ni započela, a iskrsao je i novi problem – popucale su cevi za snabdevanje pijaćom vodom.

Podsetimo, proletos je „Beograd put“ iskopao rov, trebalo je da cevi budu izmeštene da bi, kako kažu stanari, posle nedelju dana radovi stali. U avgustu kamion je izvlačio fekalije, a pošto kolektor nije dobro izgrađen, došlo je do curenja, što je postepeno plavilo teren.

- Radnika i dalje nema. Dovezli su bagere koji stoje, a niko ništa ne radi - tvrdi Jovan, jedan od stanara.

Provetravanje stanova nemoguća je misija.

- Kada otvorimo prozore, izgleda kao da su mi fekalije u stanu. Sad je pukla i cev koja nas snabdeva vodom, imamo problem i sa poplavljenim garažama - nastavlja Jovan.

"RIMSKI BUNAR" U BELVILU

Stanarima je rečeno da je problem u naponskom kablu.

- Rekli su nam da zbog naponskog kabla moraju da iskopavaju cevi ručno, ali ne vidim da to rade. Pumpaju malo vode do 10 ujutru i raziđu se. Još su iskopali i „Rimski bunar“, dubok i neobezbeđen - kaže Jovan.Bageri stoje, a radnika čas ima, čas nema.

IBpktkqTURBXy82ZmRiYjZlNmM1ZTFhMzYzMzY1M2QzOWUxODVjOGM0OS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


s7OktkqTURBXy9jYmRiYmQ2MWFkNzhjOTY5MzJhMTVlOTAwNzViZWUxMy5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
 
First Facility je napustio parcelu GP4.
Jucer ujutro su prosto izašli iz prostroije PP centrale i nestali u nepoznatom pravcu.

Kako sam razumeo iz dopisa koji je poslat svim predsednicima u naselju, sutra stize PP policija.
 
Pa da nisu zbog toga pobegli

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
[url=/forum/viewtopic.php?p=408671#p408671 je napisao(la):
pinokio » Ned Okt 02, 2016 11:41 pm[/url]":1wtpczng]First Facility je napustio parcelu GP4.
Jucer ujutro su prosto izašli iz prostroije PP centrale i nestali u nepoznatom pravcu.

Kako sam razumeo iz dopisa koji je poslat svim predsednicima u naselju, sutra stize PP policija.

A ko kome uopšte zove pp policiju? FF zgradama ili zgrade FF-u? Kako misliš u nepoznatom pravcu? Nema više požarca u pp centrali?
Da li to stanari znaju? Verovatno ne.
Da sam stanar u zgradi koja nema tu uslugu pored funkcionalne pp centrale, lično bih prijavio celu stvar policiji. Pa neka odgovara onaj ko je kriv. Otišao im G4S, otišao FF, meni tu nešto debelo smrdi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408806#p408806:29apxpqx je napisao(la):
L.A.L.A. » Mon Oct 03, 2016 12:46 pm[/url]":29apxpqx]
[url=/forum/viewtopic.php?p=408671#p408671 je napisao(la):
pinokio » Ned Okt 02, 2016 11:41 pm[/url]":29apxpqx]First Facility je napustio parcelu GP4.
Jucer ujutro su prosto izašli iz prostroije PP centrale i nestali u nepoznatom pravcu.

Kako sam razumeo iz dopisa koji je poslat svim predsednicima u naselju, sutra stize PP policija.

A ko kome uopšte zove pp policiju? FF zgradama ili zgrade FF-u? Kako misliš u nepoznatom pravcu? Nema više požarca u pp centrali?
Da li to stanari znaju? Verovatno ne.
Da sam stanar u zgradi koja nema tu uslugu pored funkcionalne pp centrale, lično bih prijavio celu stvar policiji. Pa neka odgovara onaj ko je kriv. Otišao im G4S, otišao FF, meni tu nešto debelo smrdi.

Stanari treba da zovu policiju i da se vidi gde su ljudi koji su primili na sebe nadzor PP centrale i kome su tu opremu i porstorije predali.

Evo sta u dopisu First Facility pise:

Poštovani,

Obaveštavamo vas da od 01.10.2016. od 06h, ne možete više računati da će First Facility pružati uslugu nadzora PP centrale za vaše zgrade.
Ključ prostorije u kojoj se nalazi PP centrala možete preuzeti kod domaćina parcele (G4S) na parceli GP6.
 
Ne znam ali nisam siguran da su po zakonu dužni da centralu nekome predaju. Predaja ključeva kod nas na parcelu je ok.
Nadzor centrale u smislu dojave može da ide na mobilni telefon, to nije problem. Ja sam to predlagao kod nas na parceli ali bezuspešno. Tu je sve čisto.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408817#p408817:3ho7h0es je napisao(la):
L.A.L.A. » Mon Oct 03, 2016 1:16 pm[/url]":3ho7h0es]Ne znam ali nisam siguran da su po zakonu dužni da centralu nekome predaju. Predaja ključeva kod nas na parcelu je ok.
Nadzor centrale u smislu dojave može da ide na mobilni telefon, to nije problem. Ja sam to predlagao kod nas na parceli ali bezuspešno. Tu je sve čisto.

ja sam siguran da su duzni da sve sto su zaduzili - predaju nekome. Ostavljanje kljuceva trecim licima nije zakonom dozovoljena opcija. Ili ih vratis vlasniku ili ne. Pri tome oni su do tih kljuceva dosli protivpravno.

Dojava na udaljenje uredjaje nije opcija zato sto imas 180 sekundi da odreagujes kada se javi alarm. Sto znaci da moras da imas vrlo blizu nekoga ko ce to da proveri i naravno da imas sigurnu vezu izmedju patrole i centrale. GSM to ne pruza.

Da si u pravu. ja sam siguran da bi se svi davno otarasili godisnjeg troska od cca 100.000 evra koliko kostaju ti ljudi u garazama.

Kako bilo, kada se pojave inspektori oni ce da razmrse tu stvar.
 
Pa to je pinokio i hteo samo se pravi lud :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=408832#p408832:2x4hc5x7 je napisao(la):
skj » Mon Oct 03, 2016 2:41 pm[/url]":2x4hc5x7]Pa to je pinokio i hteo samo se pravi lud :)

sta sam ja tacno hteo?
 
Ako mi se niko nije pojavio ni javio za ključeve, što je verovatno slučaj, to ne znači da će da me drži kod pp centrale kao taoca, pozivajući se na zakon da drugačije ne smem ni da pomislim da izadjem. Igrati na tu kartu je jadno i čemerno. To treće lice nije prodavačica cveća u Delta sitiju nego firma, služba obezbedjenja koja je prisutna u naselju pre nego što je naselje to i postalo. Dakle i to je ok pošto niko nije preuzeo ključeve. Kako znam? Pozvao FF i dobio info. To bar nije teško.
GSM dojava je u skladu sa zakonom pa je samim tim ok. 180 ili 80 sekundi, zakon je ispoštovan. Ta veza je svakako sigurnija od nedostatka odnosno nepostojanja dojave požara. Ali policija će svakako reći svoje.
 
Evo, konacno, i zgrade su odlucile da kazu sta imaju.



Letak koji je izlepljen po citavoj garazi na parceli 4. u ponedeljak 3.10.

Bravo za SKOJ-evce iz Maslacka!
 
Vrh