Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Pre neki dan izlazim iz zgrade i vidim na ulaznim vratima koverta edb sa računom za struju, na ime Krišto, i pomislim da je poštaru ispalo, vratim se da ubacim u sanduče tog gospodina. I zgranem se, jer tri sandučeta su njegova, sva tri prepuna, i nigde ne može da stane više ni igla. Taj čovek nije plaćao ništa od računa, realno, više godina. Nikako da shvatim. Gde su tužbe, izvršitelji, iseljenje.....zašto u tim stanovima nije isečena struja, zašto infostan ne vrši plenidbu, zašto ništa, ali ništa, tolike godine? Jednom je neko rekao da ni održavanje ne plaća, i kada mu se jave, svaki put je jako ljubazan, vrlo fin, ali ništa. Jesmo li mi zaista ovce za šišanje, budale, da vredno plaćamo račune, ako zakasnimo po neki mesec, uvek se sekiramo, da neće ovo, ili da neće ono da urade....Neverovatno. Dođite ljudi u ulaz 14 nj i vidite sami.
 
To je članak iz 2010. godine. Novinar nije znao da pored ta tri stana na 1. spratu (2.sobna), Krišto ima i kompletno sve lokale na prizemlju, sa jedne i druge strane, prema Suncokretu i prema Delta citiju. U međuvremenu nije napravljena nikakva privatna ordinacija. Stajalo je tako, ispregrađivano i prazno, a onda je prošle godine prostor u tim spojenim lokalima izdat Pro nails-u, a sada nešto radi i na ta tri stana na 1. spratu koji se pominju u tekstu. Verovatno će rentirati kao poslovni prostor. A Labus je profesor Labus sa Pravnog, svi ga znaju, to je isto 2. stan na 1. spratu, odmah do Krišta, i sedište je Beogradske Berze, ali na sandučiću stoji kao vlasnik Labus. Sve mi je to ok, ne ulazim previše ko šta i zašto, ali da Krišto uopšte godinama, a možda i od samog početka ne plaća nijedan račun, e to mi nije jasno. Kako da ima još uvek struju? Kako ništa a čovek, vidi se opet prepravlja stanove, znači tu je, a ne deranžira se ni toliko da uopšte izvadi te račune stare nekoliko godina iz poštankih sandučića, kamoli da mu padne na pamet da nešto plati??!! Hej, pa pokušaj ti da ne latiš samo nekoliko meseci račun za struju ili infostan!!
 
Mozda skida račune sa online portala i plaća :)

Ja ne uzimam račune za struju i Infostan, već ih čistačica pokupi kada se seti i posle idu u šreder. Nikada i ne otvaram te koverte. Isto je i sa Telenor-om i VIP-om. Mislim da su u papiru jedino Vektor i First Facility - tj. ne postoji online alternativa.
 
Možda. Znam da je svojevremeno osoba iz Bloka 67, koja je prisustvovala sastanku kućnog saveta, rekla da ne plaća održavanje. Eto, zaista, to jedino sigurno znam. Račun za struju koji sam našla na ulazu u zgradu bio je na delu gde mu piše ime, prezime i adresa, crvene boje. Mi ne dobijamo takav, nego je na tom delu providan. I tolike lokale i stanove ....ako je platio, pa to je skoro milionče. Krišto sada nema ni 40 godina.....
 
Treba da mislim da je pošteno stečeno??? Iskreno, pogledaj Krišta u facu i reci da li ti liči na poštenu osobu.
 
Kada je lupao sve te lokale i stanove, smislio je da bar prvih dana kao bude tu i fino priča sa nama stanarima, šta to radi, šta će biti u tom prostoru. Tako je meni napričao da će tu biti klinika za laganije intervencije, u lokalima u prizemlju ordinacije, na spratu (a sve će biti povezano) kreveti da pacijente odleže malo. Ah, da, ima i u podzemnim garažama, i to je spojeno sa ordinacijama. I tako, priča on i obećava besplatne preglede i šara očima od dole na gore i čekira garderobu, obuću, ne bi li mi nekako odredio imovno stanje i na šta može da računa. Dakle, gmaz. Ali, gmaz. A ono crveno na računu za struju mu je obaveštenje da će mu biti isečena struja, najverovatnije. Šta drugo??? Stvarno ne volim tog čoveka.
 
S druge strane, onaj komšija koji je nesrećno polomio rampu,hteo da dobije infarkt zbog 700 evra štete. Da se to meni dogodilo, kako se izrazio predsednik ks u mom ulazu, platio bih pa sutra da nemam ni za hleb. Iz čitave frke, najbitnije je da on ništa nije dao. Mislim da još ništa nije dao. Sve ludo. Šta ono beše zakon.
 
inace moji roditelji zive u stanu od 100m2 na bezanijskoj kosi i placaju 500 dinara za lift i 300 dinara za cistacicu mesecno, lift im nikada nije bio neispravan duze od par sati, hodnici su veoma cisti
 
Ovo naselje propada brzinom svetlosti, uglavnom zahvaljujuci stanarima... Gledam bas kako covek na poslednjem spratu Suncokreta lepo sredjuje stan koji do sada jos nije bio useljen. Skida PVC... Skida i zidove ka terasi!!! :shock:

Ljudska odvratnost nema granica. :bash:
 
Potpuno je jasno da je cifra za održavanje suluda. Sa druge strane, naselje i dalje izgleda kao novo pa se to za sada može "progutati".
Takodje, ugovaranje obaveze održavanja u kupoprodajnom ugovoru mislim da nije po zakonu, kao ni ugovaranje iznosa u evrima.
 
marcomarin34":ffxdtud9 je napisao(la):
inace moji roditelji zive u stanu od 100m2 na bezanijskoj kosi i placaju 500 dinara za lift i 300 dinara za cistacicu mesecno, lift im nikada nije bio neispravan duze od par sati, hodnici su veoma cisti

i to je vec 800 din, a gde je zelenilo, obezbedjenje? protivpozarna centrala?
 
kome nije jasno na šta ide održavanje nek poseti naselje stepa stepanović ili naselje neprofitnih stanova u dr ivana ribara.
 
Danas u garazi zaticem taxi parkiran u prolazu - blokira 2-3 parking mesta?!. Ustekao se pored ulaza u zgradu i ostavio kola. Sta radi obezbedjenje - ocito, ne mnogo. Motori iz lokala (npr. GoSushi) se redovno parkiraju u garazi uz zid pored ulaza...
 
MilisaV":qq5ddd4s je napisao(la):
kome nije jasno na šta ide održavanje nek poseti naselje stepa stepanović ili naselje neprofitnih stanova u dr ivana ribara.
Ne znam zasto se gadite na Stepu, placamo 430 din odrzavanje lifta i ciscenje zgrade. Zgrada je cista, oko zgrade nam ciste sneg za te pare i kose travu. Ako voli da placa za petonije i ciscenje zgrade 3000 din mesecno super. Pratim temu pa vidim da vam nije ni lift ukljucen u tu cenu...
 
Belvil je milina pogledati, travnjaci i cveće zaista lepi (pohvale Beovrtu za sada), čisto je, nema otpadaka i papirića, stepeništa se peru i uglavnom je čisto (čistačice po našem dobrom običaju nastoje da čiste ali sa što manje napora)....to s liftom je tako ugovoreno, tako je kako je. Mislim da svi normalni stanovnici ovog naselja mogu da uživaju u nekim stvarima vezanim za ovo naselje, zaista. Ali, nikako mi nije jasno koja sila sprečava da se postave granični stubići po trotoarima, jer parkiranje.....nemoguće je da parking servis odradi sve. Pitanje je vremena kada će početi da se odronjavaju kocke i graničnici sa trotoara. Hajde ljudi, najzad preduzmite nešto!
A nikako se niko ne gadi na Stepu, ali ipak su to različite stvari. Vidiš kako prezirno govoriš o "petunijama" za 3000 mesečno. Tebi kose travu, nama je šišaju. Ja sam uvek za ovo naše održavanje, bez obzira da li je ta cena čak opravdana ili ne. Pa, neko je ovde već spomenuo, koliko samo dajemo na raznorazne gluposti, telefonske račune i slično.
 
ma stepa i belvil se ne mogu porediti.

ako se ono smatra pod čisto onda imamo različite standarde za čistoću.....
 
Joj ljudi ova vasa tema mi je cudo :)
Svaki put se lepo ismejem i oraspolozim kad nju citam.
Ne znam da su mi smesniji oni koji vas napadaju, ili vi koji se 'pravdate' :smile:
Trava se "kosi" - "sisa" :D hahahaha
Dobro, bude ponekad i neki zluradi komentar sa ove ili one strane, al to je valjda slika nas kakav smo narod...

Zivite i uzivajte u svom stanu i svom naselju, pustite zlurade komentare.
Neko ce da plati neku sumu za 'petunije' , neko drugi ce sam da ih sadi. Bitno je da cveta i da je prostor lep i uredjen, zar ne? :)

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
nije gadjenje na Stepu nego observacija: naselje je novije od Belvila a prostor izmedju zgrada (trava, staze, kante za smece) su u ocajnom stanju. Naselje bi mnogo lepse izgledalo da se ne cisti samo stepeniste u zgradi. verovatno biste dobili i manju cenu nego mi s obzirom na povrsinu koju treba kontrolisati.
 
Kada se kosi, to znači da se trava u suštini uređuje jednom godišnje (tako radi Gradsko zelenilo), pokosi se nabujala prilećna trava i dođe leto, ostatak sprži sunce i doviđenja do sledeće godine. Trava u belvilu izgleda kao zeleni tepih zato što se više puta godišnje uređuje šišalicom, zaliva redovno (nadam se da je popravio prskalice uoči letnjih vrućina). Ja se bunim kada vidim da ne rade i da rezultat nije kako treba, onda za mene to ne vredi plaćanja. Nikako ne bih volela da spadnemo na košenje trave, to je potpuno druga stvar, to zagovaraju oni koji bi da se privežemo za gradsko zelenilo. Usput rečeno, onaj moj nesrećni komšija sa zavidnim voznim parkom je u jednom trenutku ispalio "I šta mene briga za ovo uređivanje, neka nam uređuje gradsko zelenilo kao svuda". Prvo, on je iz unutrašnjosti, i drugo, on tu ima u stvari poslovni prostor, tako da ga baš briga, a ima zmiju u džepu. Mi koji samo vlasnici i stanari znamo već razliku.
 
Sister oprosti, ali ne mudruj :grin:

Ne postoji "sisalica za travu", vec razne vrste kosilica.
To dal ces to raditi jednom godisnje ili redovno, to je vec neka druga prica u kojoj se slazemo, ali ona govori o nemaru i neodgovornosti.
Drago mi je da se trava redovno odrzava i zaliva u vasem naselju.
Jos bi mi draze bilo kada bi vi koji ste u tom novom i modernom naselju pokrenuli inicijativu da se to ne radi vodom iz vodovoda vec iz namenskih arterijskih bunara, kao sto se to recimo cini u Becu.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
laki72":32sopar3 je napisao(la):
Jos bi mi draze bilo kada bi vi koji ste u tom novom i modernom naselju pokrenuli inicijativu da se to ne radi vodom iz vodovoda vec iz namenskih arterijskih bunara, kao sto se to recimo cini u Becu.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2

Moze, ako cete svi beogradjani to da platite da pokrenemo pilot projekat u Belvilu... Daleko je Beč.
 
Vrh