Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Imao sam i projekat po kome bi se žrtvovala tuš kabina i napravio open space :) od trpezarije, kuhinje, špajza/degažmana i malog kupatila. U tom slučaju kuhinja bi bila ogromna i sve bi uz šank bilo lepo integrisano sa trpezarijom, ali mi nije bila potrebna tolika kuhinja, kao što rekoh, niti mi treba šank sa barskim stolicama u stanu.
 
mozda je nemam isti stan.
zid gde ti je sudopera je 1.3m drugi zid je od od ulaza iz hodnika do kliznih vrata cca 3.6m. (kog niekih stanova se su nalazi i dimnjak)
kod tebe je skoro sve to radna povrsina?
 
mozda je nemam isti stan.
zid gde ti je sudopera je 1.3m drugi zid je od od ulaza iz hodnika do kliznih vrata cca 3.6m. (kog niekih stanova se su nalazi i dimnjak)
kod tebe je skoro sve to radna povrsina?
 
Čitam iz projekta koji se odnosi na moj stan. Po originalnom projektu: zid gde je sudopera (tzv. hladni deo) je 144.5 cm; onda dolazi otvor za prolaz u taj degažman - 89 cm (to je kod mene zazidano) i na kraju zid gde je po projektu topli deo - 163.5 cm.

Otvor iznad frižidera je 99,8 cm.

Sada kada precizno preračuna donji elementi su 397 cm (-2-3 cm zbog pločica), a gornji 397+100 cm (element iznad frižidera). Taj otvor za frižider je proširen za koliko se sećam nešto malo tipa 3 cm (tako da ploča ide do ivice zida) i skinuta lajsna od okvira vrata da bi stao frižider i da ne bude baš u milimetar do zida zbog otvaranja vrata. Tu nisam stavljao pločice, pošto je svaki mm bio bitan.

Originalni projekat je horor, pošto bi po tome kuhinja bila iz četiri dela (frižider, hladni deo, topli deo i taj nekakv špajz) - uz ukupnu dužinu oko 4.3m bez frižidera. 4.3m nije malo, ali je po originalnom projektu sve nekako iscepkano.
 
da to su dimenzije kao i kod mene. da li ti imas stub (zapravo to je dimnjak) izmedju tog 'spajza" i kuhinje.? da li sam te dobro razumeo tebi je zazidan ulaz u kuhinju iz hodnika?
 
Posto niko da uslika svi samo pisu
dsc07192.jpg

dsc07194.jpg

dsc07193.jpg

dsc07191.jpg
 
pinokio":2h5h3mvp je napisao(la):
da to su dimenzije kao i kod mene. da li ti imas stub (zapravo to je dimnjak) izmedju tog 'spajza" i kuhinje.? da li sam te dobro razumeo tebi je zazidan ulaz u kuhinju iz hodnika?

Imam taj stub sa one dve izbočine od siporeksa koje idu od poda do plafona.
http://www.belville.rs/stanovi/stan/15

Zazidan je ulaz u degažman (5) iz kuhinje na kome nisu bila vrata (znači nema ovog prekida između toplog i hladnog dela u kuhinji), a u taj degažman može da se uđe iz hodnika (1). Između vrata od hodnika i tog stuba/dimnaka je udubljenje za špajz širine 1.2m i tu je montiran unutrašnji deo plakara (bez kliznih vrata, razume se), a na novom zidu koji sada deli kuhinju i taj degažman je još jedan plakar sličnih dimenzija, ali nešto manje dubine. Iz hodnika ulaziš u tej degažman u kome su plakari.
 
konacno sam razumeo o cemu je rec. dakle, u kuhinju se ulazi iskljucivo kroz sobu.
ok jos jedno pitanje, kako ste ubacili side-by-side frizider u taj predvidjeni prostor? on je sirok tacno koliko treba, ali tada se ne mogu otvoriti vrata frizider u potpunosti. zar ne?
 
To mi je uradio arhitekta, ali sam uglavnom ispratio šta su radili. Oni su mi odabrali frižider zbog dimenzija (uslov je bio da ima ledomat i water filter). Neki Samsung je u pitanju, sa onim malim ručkama koje ulaze u sama vrata frižidera (da ne bi udarale u radnu ploču.

- Skinute su pločice u tom otvoru za frižider čime se dobije oko 2-3 cm u širinu.
- Skinuta je jedna lajsna sa okvira vrata (jos 3 cm otprilike) - ona je najviše smetala da se vrata otvaraju. To je poravnato posle toga, tako da u tom delu okvir vrata ne izlazi uopšte iz zida
- Stanjen je zid vertikale na kojoj je mokri čvor za još par cm tako da je ostalo 60 cm da može da stane radna ploča
- Otvor na kraju nije dodatno obrađivan da bi frižider mogao da odaje toplotu (siporeks je dosta porozan),ali to ionako nije vidljivo
- Kroz viseći element koji je montiran iznad frižidera izbušene su rupe i dodate su cevi na kojima su mali aspiratori da eventualno izvlači toplotu kroz te cevi, mada to nisam nikada uključivao. Cevi idu vertikalno kroz viseći element da bi toplota išla kroz njih. Na kraju frižider je skroz hladan spolja, videćemo leti.

Od dodatnih intervencija je odrađen još i dovod vode za frižider, mada to ne utiče na povećanje prostora.

Vrata se otvaraju do 90 i par stepeni, što je OK - funkcionalno je.

Sama širina frižidera nije toliko kritična, već pre treba obratiti pažnju na dubinu, jer su ovi side-by-side dublji od klasičnih kombinovanih frižidera.
 
direktor":32fy81aj je napisao(la):
Posto niko da uslika svi samo pisu
dsc07191.jpg

navodno, ovi stubici su tu samo privremeno. zasto? pa zato sto g4s ne moze da odvoji svoje radnike da pomeraju tu zardinjeru (koja je imala funkciju lanca) dva puta dnevno, desetak dana.
sad cekamo da stigne sklapajuca piramida...
 
Odlepicu od postavljanja sipova kod buduceg nam komsiluka. :(
Alarm me vise i ne budi za posao, za to je sada zaduzena masina za postavljanje sipova koja me takodje svojim umilnim lupetanjem budi i vikendom vec u 7h. Divota... vec proklinjem buduce komsije.
 
ja bih postavio sfingu po celoj širini prolaza.


pro:
novi landmark, ne samo naselja već i čitavog Srema, Beograda i Srbije.
deca bi se pela i spuštala što sada po ovoj ravnici nije slučaj
revenue od snimanja novih spotova i reklama (ovo mora da se već jednom krene naplaćivati)

con:
verovatno je skupo pogotovo sa mehanizmom koji bi propuštao vozila


šalu na stranu, super je da se ovo konačno rešava, a valjda će uskoro i parkiranje na pešačkoj stazi od Krina do Šeboja.
 
privremeni":1qtsptvp je napisao(la):
šalu na stranu, super je da se ovo konačno rešava, a valjda će uskoro i parkiranje na pešačkoj stazi od Krina do Šeboja.

Trenutno je stanje još i dobro, ali će biti jako loše na pešačkoj stazi ispred Šeboja i svim trotoarima oko i u blizini novog restorana. Kada se otvorila Lavina nastao je totalni kolaps na trotoarima, a ovaj restoran je još veći...
 
:lol: Komšija ispod mene igra upravo fudbal u stanu. Golovi su u dve sobe a teren kroz hodnike.... :lol:

Aj kant bilivit.

ps. ne smeta mi nimalo, ali onom ispod njega....
 
zatvorice se sva pesacka poluostrva gde se penju nasi sugradjani sa svojim kolima. u sklopu te akcije zatvorice se i pristup onom delu pesacke staze kod promenade. to je plan.
 
Popravljena rampa na ulazu u podzemnu garažu. Mislio sam da nikad neće...
 
popravljena rampa. ff sredio sa svojim ljudima. trude se nema sta.
 
Jojica":fkv1e7gn je napisao(la):
što se tiče pukotina, najvažnije da ih nema u stanu, pregledaj da li ih ima, ako su mikronske, to je posledica sleganja koje je normalna stvar, kod mene nema ni jedne pukotine, ni najmanje

Ljudi iz First Facility su bili jako ljubazni i opsirni u objasnjavanju problema sa pukotinom na parkingu. Problem je po njima, i nemam razloga da im ne verujem, sto je asfalt navucen iz jednog velikog komada, umesto da je radjen iz vise ploca. Ispod pukotine se nalazi diletacioni otvor gde se spajaju valjda dve betonske ploce koje cine krov garaze. Inace suprotno onome sto moze da se procita po forumima, za Iris kaze da je zgrada apsolutno istog kvaliteta gradnje kao i sve ostale zgrade u Belvilu.

I dalje nas brine tramvajska buka koja zaista nije velika u delu stana koji gleda na obdaniste, ali je znacajna u dnevnoj sobi. Cak imamo osecaj da pod podrhtava kad prolazi dupli tramvaj :)
 
mislim da nije Lavina kriva (uzgred jako loša hrana ), od kad je most napravljen, mnogo više ljudi dolaze u DC, (verovatno čukarica) i to stvara gužve...
Kad se naprave novi tržni centri, biće mnogo manje gužve i zagadjenja ....
 
Srusiti most i zabraniti dolazak stanovnicima Rakovice i Cukarice
:grin: ;-)

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Vrh