Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Sister":k8vis12b je napisao(la):
Ne zaboravljam da je za vreme mandata žutog iseljeno nehigijensko naselje, ko nije bio tu, ne zna. A volela sam i što je nekoliko puta stavio neke strance koji su tu nešto popovali i pretili, na svoje mesto. Samo od prevelike buke niko se više i ne seća.

Nisam za to da se briše bilo šta. Ljudi imaju pravo da komuniciraju na svoj način.

...i vrtić.
 
Ma da, to je nažalost Srbija danas - ljudi otprilike žive teško i crkavaju od muke i zavisti čim je nešto iznad proseka. Pogledajte npr. komentare na hapšenje npr. Darka Šarića tipa: "Hoće li nam od toga biti bolje?" i sl. Pa mislim, ako je neko toliko slepac da čeka u novinama vesti da će mu biti bolje - neće mu naravno biti bolje (i ne treba da mu bude bolje). Neverovatno je da ima možda par pozitivnih komentara, sve ostalo - pljuvačina.

Verujem da bi većina tih luzera volela da se Belvil zapali, sruši u zemljtoresu, ali će oni i dalje živeti u memljivim sobicama sa roditeljima.
 
Bivis":1kmg3d9i je napisao(la):
laki72":1kmg3d9i je napisao(la):
Zar je bitno kako je ko glasao?
Svako je glasao po svojoj savesti i svom nahodjenju!!!! Kakva su sad ovo prebrojavanja ?

Igore, ja bi ovo brisao...

Srećom, ali stvarno srećom nismo u Severnoj Koreji, izbori su bili i prošli, tajnost glasanja je svima ustavom bila zagarantovana i kao takva u potpunosti ispoštovana. Niko ovde nije imenom i prezimenom nabrajao bilo koga niti prozivao nekoga. Argumentacija ti uopšte nije na mestu.

Podaci koje sam postavio, isključivo na molbu jednog forumaša, a sticajem okolnosti sam bio u posedu istih objavio sam
bez ikakve namere da bilo koga uvredim ili pokrenem neku vrstu političke rasprave.

Sami podaci su javni, i kao što rekoh kao takvi svima dostupni.

I za kraj da pohvalim stanare Belvila na stvarno krajnje ljubaznom i pristojnom ponašanju na samom izbornom mestu.

Stvarno nikakvih problema nije bilo, a svi su bez problema uslišili naše zahteve da ljudi sa malom decom imaju prednost i ne čekaju u redu. :)

A kakve veze ima moj post sa Severnom korejom?
I sta konkretno nije OK sa mojom argumentacijom?
Dal je ovo forum koji se bavi politikom ili necim drugim?
Ako je politika tema ovog foruma onda mi recite, da znam.
U protivnom mislim da je sasvim nebitno kako su pojedine mikrolokacije glasale, bile one Belvil, Dedinje, Senjak, ili Grocka, Kaludjerica, Altina, Borca...

Kao sto rekoh, izbori su prosli, rezultate znamo, svi smo bili vise ili manje, voljno ili nevoljno uvuceni u tu pricu i sad bi bilo lepo da se vratimo 'regularnim' temama.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Amerikanci čuvaju svoje Šariće ko oči u glavi, zato je Šarić morao biti uhapšen, dvojac mišković-šarić je napravio čudo od Srbije, dok su oni poslovali, Srbija je imala rast ekonomije od 5 do skoro 10% godišnje, svake godine po 2 Beograda na Savi su ulagali, to su bile "doznake od naših radnika na privremenom radu".
 
Jojica":3hinpzdq je napisao(la):
Amerikanci čuvaju svoje Šariće ko oči u glavi, zato je Šarić morao biti uhapšen, dvojac mišković-šarić je napravio čudo od Srbije, dok su oni poslovali, Srbija je imala rast ekonomije od 5 do skoro 10% godišnje, svake godine po 2 Beograda na Savi su ulagali, to su bile "doznake od naših radnika na privremenom radu".

To je ono što pričam. Ne znam šta ljudi pokušavaju da postignu sa ovakvim komentarima, valjda da ispadnu pametni (puni su portali ovakvih komentara)...

Zaista je veliko čudo napravljeno od Srbije, jer zbog takvih ti deca kupuju drogu umesto užine u školskom dvorištu - kao da smo u ruralnom Meksiku, a ne u Evropi.
 
pa ceo svet ukljucujuci i Tadica zna sta je Saric radio, objasnio je na tv pre neki dan, u Srbiju je ulagao, a trgovao je na drugim kontinentima. Postavlja se pitanje ko sada prodaje po Srbiji kad nema Sarica ? Kako ne smeta veliki Trnovac koji obrne kao Saric svakih par meseci, a dobar deo ide u Beograd ? Kako to da policajci tvrde da je droga mnogo jeftinija nego pre nekoliko godina, znaci droge ima nikad vise, i protiv toga se treba boriti, a to sto je Saric konkurisao pa ubacivao na trzista gde su druge mafije, na druge kontinente, to me bas briga, koliko je njih za nasu zemlju briga, toliko je i mene za njihovu.
 
Pozdrav svima,
razmatramo kupovinu stana u Irisu (dvostrani trosoboni na sredini zgrade), ali nas brinu 2 stvari:

1. Buka od tramvaja - da li se preglasno cuju nocu u spavacoj sobi sa otvorenim odnosno zatvorenim prozorima?
2. Rascep na asfaltu parkinga iznad garaze iza zgrade. Ide preko celog parkinga pravo do zgrade, pravo ispod vertikale u kojoj se nalazi stan.

Kakva su iskustva i misljenja stanara Irisa u vezi ova dva problema?

Hvala.

 
Je li to pocelo da tone nesto ili sta vam kaze odrzavanje za to
 
Belvil je gradilo 7 ili 8 firmi, nisu sve zgrade radjene istim kvalitetom, ali su prbližne, ako već hoćeš kupiti najbolji stan, tj. u najboljoj zgradi, provali gde su stanove pokupovali svi iz uprave belvila, prodaje, oni što je dobro za njih, verovatno neće preporučiti i tebi.
Videćeš da je reč o jednom ili najviše 2 ulaza.
 
što se tiče pukotina, najvažnije da ih nema u stanu, pregledaj da li ih ima, ako su mikronske, to je posledica sleganja koje je normalna stvar, kod mene nema ni jedne pukotine, ni najmanje
 
Jojica":1ox9cm7p je napisao(la):
Belvil je gradilo 7 ili 8 firmi, nisu sve zgrade radjene istim kvalitetom, ali su prbližne, ako već hoćeš kupiti najbolji stan, tj. u najboljoj zgradi, provali gde su stanove pokupovali svi iz uprave belvila, prodaje, oni što je dobro za njih, verovatno neće preporučiti i tebi.
Videćeš da je reč o jednom ili najviše 2 ulaza.

zanimljiv predlog. kako saznati gde su oni kupili stanove, odnosno bilo ko?
 
Imaš 3,5 sobne iste otprilike kvadrature u soliterima, Ruži, Lali i Krinu. Te zgrade važe kao najbolje u celom bloku.
 
Iris je na lepom mestu, nije gužva, tiho i mirno, nema zgrade u koju gledaš. Okrenut je i na jug-sever, znači čista klasika za 3 sobni stan. Ali, ima takvih stanova u sredini zgrade, a imaš i na samim krajevima, taj je ceo uokviren u terasama, koliko sam uspela da vidim. Sve su to meni se čini dobri stanovi, iako jeste istina da je firma koja je gradila Iris bila u zavadi sa Miškovićem, i pokušavali su da maksimalno isfušere, čak i da namerno nanesu štetu ljudima koji će tu živeti. Tako su, verovali ili ne, u wc školjku bacili džak od cementa koji je od takvog materijala koji se ne raspada i to je tako funkcionisalo neko vreme, onda se zapušilo skroz i napravilo silnu poplavu kod stanara na nižem spratu. Sve je izašlo na videlo kada su majstori došli i našli duboko u cevima taj džak. Belvil platio sređivanje stana jadnog stanara. Ipak, moje je mišljenje da sve to skupa u Irisu nije loše. Moj stan nije okrenut prema J. Gagarina i ne znam da li se išta čuju tramvaji, u mom stanu se apsolutno ne čuju. Dakle, ni malo. Mislim da su spavaće sobe u tom 3 sobnom na toj mirnoj, strani, severnoj.
 
Sister":2cbxepqo je napisao(la):
Imaš 3,5 sobne iste otprilike kvadrature u soliterima, Ruži, Lali i Krinu. Te zgrade važe kao najbolje u celom bloku.

ti su stanovi davno prodati.
 
Totalna glupost što su uopšte radili na prekrajanju velikih stanova u dva manja..mnogo lepi stanovi (bili) i sigurno bi se prodali.
 
Trosobni jeste prelep, funkcionalan i veoma moderan (iz iskustva), ali većina ljudi neće da čuje da trosobni stan ima 100 m2. Uvek negde ima trosobni u 65 m2 i slične gluposti… Ja sam se odmah odlučio za 3.0 umesto za 3.5, pošto imaš mogućnost da otvaranjem dvokrilnih vrata spojiš po potrebi dnevnu i spavaću (koje su prilično velike) i time dobiješ veliki "open space" koji izlazi na dve terase i gleda na dve različite strane zgrade. Ako se stan uredi imajući to u vidu izgleda fenomenalno - dobiješ, po potrebi, sobu dimenzija 11m x 3.6m

3.5 je projektovan više po ugledu na 2.0 sa malom centralnom kuhinjom i gomilom nepovezanih manjih soba, a ta 0.5 soba je baš mala za toliki stan. Mada je pogodna da se u njoj napravi garderoba i izbegnu se plakari po stanu.
 
Erysimum Cheiri":1omb0e54 je napisao(la):
Trosobni jeste prelep, funkcionalan i veoma moderan (iz iskustva), ali većina ljudi neće da čuje da trosobni stan ima 100 m2. Uvek negde ima trosobni u 65 m2 i slične gluposti… Ja sam se odmah odlučio za 3.0 umesto za 3.5, pošto imaš mogućnost da otvaranjem dvokrilnih vrata spojiš po potrebi dnevnu i spavaću (koje su prilično velike) i time dobiješ veliki "open space" koji izlazi na dve terase i gleda na dve različite strane zgrade. Ako se stan uredi imajući to u vidu izgleda fenomenalno - dobiješ, po potrebi, sobu dimenzija 11m x 3.6m

3.5 je projektovan više po ugledu na 2.0 sa malom centralnom kuhinjom i gomilom nepovezanih manjih soba, a ta 0.5 soba je baš mala za toliki stan. Mada je pogodna da se u njoj napravi garderoba i izbegnu se plakari po stanu.

zanimljivo je da meni bas taj open space narusava lepotu tog stana :) i naravno tu bi dodao i mikro kuhinju koja je vrlo mala za stan tih kapaciteta.
srecom, za zanemrljive pare oba (za mene) problema se lako resavaju. :)
 
Kuhinja može da se proširi na trpezariju, mada mi to nismo radili - ne kuvamo previše :) Malo je bilo problematično da se zbudži side-by-side frižider sa dovodom za vodu u onaj otvor u kuhinji i da se unese i montira mermerna radna ploča, ali uspeli smo nekako na kraju.

Mislim, o čemu mi pričamo ovde - od tog stana je B67 pravio po dva 1.5 tako da je u pitanju pravi "transformers" stan... Pitanje je samo $$$.
 
Liči pomalo na salonske stanove koji uvek iz dnevnog boravka imaju vrata-često celom širinom zida i veoma lepa- prema drugoj sobi u nastavku! A trpezarija je toliko velika.....da bi bila velika čak i za moju trpezariju koja je glomazna, dakle, staje sve, i komoda i veliki sto i šest stolica i još ima prostora da se stavi ko zna šta. Jednostavno, ne nedostaje nigde ni centimetar, što je prvi put da vidim tako nešto u Bgd. Živela sam do sada u 4s od 90-tak kvm i sve je bilo tu, ali hodnici preuski, jedno normalno kupatilo u koju moraš da staviš i mašinu za veš tako da ne staje ništa od kupatilskog nameštaja, drugo kupatilo je u stvari zaista samo wc sa najmanjim lavaboom koji sam imala prilike da vidim uopšte, znači na svakom mestu je nedostajalo bar 50 cm da bi to bilo kako treba. Ovde je to zaista lep stan, najlepši koji sam ikada imala prilike da vidim, izuzimajući neke privatne kuće ljudi koje sam sticajem okolnosti znala, školski dani.
 
Erysimum Cheiri":3090i4wx je napisao(la):
Kuhinja može da se proširi na trpezariju, mada mi to nismo radili - ne kuvamo previše :) Malo je bilo problematično da se zbudži side-by-side frižider sa dovodom za vodu u onaj otvor u kuhinji i da se unese i montira mermerna radna ploča, ali uspeli smo nekako na kraju.

Mislim, o čemu mi pričamo ovde - od tog stana je B67 pravio po dva 1.5 tako da je u pitanju pravi "transformers" stan... Pitanje je samo $$$.

zadrzali ste ona klizna vrata u kuhinji?
 
Da, nekako su uspeli da sve unesu, pa nakon toga da montiraju celu kuhinju. Onaj degažman što bi trebalo da bude špajz smo zazidali i ostavili samo ulaz sa strane hodnika, a unutra ugradili plakar i police za garderobu. To je dodatno otežalo celu priču oko kuhinje.

Posle toga su vrata izbrušena i airbrush-om ofarbana u drugu boju, jer zbog frižidera su morale da se skidaju neke lajsne sa okvira vrata, pa da se umesto lajsne popunjava gipsom i farba. Friz nije mogao da prođe, ako mu se ne skinu vrata.

Klizna vrata od kuhinje sam otpočetka hteo da ostavim, pošto sam hteo da imam odvojenu trpezariju od kuhinje. Može tu da se uradi i šank umesto tih vrata i da se kuhinja malo izvuče u trpezariju.

Uglavnom, što kaže Sister, trpezarija je prostrana i nisam hteo da je skraćujem šireći kuhinju, već smo stavili veliku komodu i sto sa šest stolica.
 
moram priznati da sam impresioniran da ste uspeli da skratite kuhinju iz pravca hodnika i jos da unutra ugurate side-by side frizider. ako dobro racunam ukupna radna povrsina obe povrsine vam je cca 2,5 metra? dubina verovatno 60cm? (ako vam je frizider tamo gde je predvidjen projektom, izmedju mokrog cvora i kliznih vrata)
 
Iz pravca hodnika kuhinja zapravo nije skraćena, jer bi tu inače bio prolaz u špajz (0.8m) koji je zazidan - tu se dobije dosta mesta i kuhinja nije više razbijena na dva dela.

Ima ukupno oko 4.5 metara donjih kuhinjskih elemenata i 5.5m gornjih (uključujući element iznad frižidera koji je dublji, frižider je tamo gde je predviđeno projektom) - sasvim dovoljno mesta za veliku radnu ploču, tzv. granitnu sudoperu od 50 cm, mašinu za sudove, rernu/ploču, fijoke i ugradnu mikrotalasnu ispod radne ploče.

Realno - ne bi se preterano mnogo dobilo i da se kuhinja širila na trpezariju, a onda bi trpezarija bila zbijena i manje praktična.
 
Vrh