Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

S obzirom da je trebalo 4 godine da se zatvori ovaj prolaz (hvala), nek spreme bolje odmah betonske kante za novi divlji parking ispod restorana na promenadi.
koja je verovatnoća da se to neće pojaviti kao potreba kada se taj restoran otvori - nikakva.
 
micoboj":hw7y0wig je napisao(la):
Понукан писањем Блица о рачунима за инфостан направио сам анализу износа за заједничку електричну енергију и потрошњу воде за период септембар 2013-фебруар 2014. Заиста су изражене нелогичности. Може ли неко да ми објасни у чему је проблем.
Како то да је потрошња и воде и струје за три задња мјесеца 2013. године у пару иста?
Како то да је потрошња заједничке електричне енергије за паркинг повећана 140 пута за фебруар у односу на јануар?
Како то да је потрошња воде у децембру и јануара драстично пала, а у фебруару ДРАСТИЧНО порасла?


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/448931/Ponovo-haos-sa-racunima-ovaj-put-za-komunalijei

Kvartalno ocitavanje je u pitanju, to jest neko ne radi svoj posao. Dok je ovako ekstreman racun verovatno jer nije racunata struja kada je trebalo pa je prebaceno u drugi mesec pa nakucase u zutu i crvenu zonu ili tarifu.
 
vucko":1rrqbrbg je napisao(la):
Kvartalno ocitavanje je u pitanju, to jest neko ne radi svoj posao. Dok je ovako ekstreman racun verovatno jer nije racunata struja kada je trebalo pa je prebaceno u drugi mesec pa nakucase u zutu i crvenu zonu ili tarifu.

bilo je slučajeva kada nije očitavana ta zaj.el.en. ali je onda dolazila u narednom mesecu i to je na računu bilo jasno naznačeno.
 
privremeni":1v47l7c6 je napisao(la):
S obzirom da je trebalo 4 godine da se zatvori ovaj prolaz (hvala), nek spreme bolje odmah betonske kante za novi divlji parking ispod restorana na promenadi.
koja je verovatnoća da se to neće pojaviti kao potreba kada se taj restoran otvori - nikakva.

radi se na tome. bice sve spremno na vreme. :)
 
privremeni":144uaoqh je napisao(la):
pinokio":144uaoqh je napisao(la):
sto se mene tice ja ga nikada vise ne bih otvorio ali ja se ne pitam.

ako se desi da krene da gori nešto morala bi vatrogasna kola da priđu.
(to formalno i jeste protivpožarni put)

zardinjere su postavljenje u skladu sa preporukom koja je dosla od sektora za vandredne situacije mupa srbije. dakle, nema razloga za brigu.
 
Erysimum Cheiri":23k8g7r3 je napisao(la):
Da u pravu si, pošto sam video u međuvremenu i ulaz iz pravca DC-a koji je korektno zatvoren, na koji si verovatno mislio. Najbolje bi bilo da su oba ulaza zapečatili na taj način, ali verovatno to nije izvodljivo (snabdevanje, održavanje, PP zaštita itd...). Sada ostaje da se zaštiti onaj prostrani trotoar ispred novog restorana, ali to će verovatno ići po prijavama kada tu nikne neformalni parking, kao u slučaju Lavine. T

U svakom slučaju, drago mi je da sam pogrešio, a da je posao korektno odrađen - zaista ima mnogo dece u tom delu i posebno deci nije baš uočljivo da promenadu na kojoj se igraju preseca saobraćajnica.

plan je da se reorganizuje raspored zardinjera u okviru naselja. cilj je da se u svakoj tacki u naselju obezbedi opticka vidljivost do zardinjere (zbog djubreta) i udaljenost do nje ne veca od 25 metara.
ostakak zardinjera treba mudro postaviti na prosirenje ispred promenade i na jos neki mestima da bi se fizicki sprecilo pariranje vozila.
 
privremeni":hx0poh0e je napisao(la):
pinokio":hx0poh0e je napisao(la):
sto se mene tice ja ga nikada vise ne bih otvorio ali ja se ne pitam.

ako se desi da krene da gori nešto morala bi vatrogasna kola da priđu.
(to formalno i jeste protivpožarni put)

Ovakvo kontrolisano zatvaranje je bezbednije, pošto se dešavalo da razni automobili prolaze tuda i blokiraju prolaz ("samo na 5min"), a otvaranjem npr. restorana stanje bi bilo još gore.
 
ne stvarno, postoji li izvestaj kako su glasali ljudi iz Belvila?
 
Erysimum Cheiri":20ik49x1 je napisao(la):
privremeni":20ik49x1 je napisao(la):
pinokio":20ik49x1 je napisao(la):
sto se mene tice ja ga nikada vise ne bih otvorio ali ja se ne pitam.

ako se desi da krene da gori nešto morala bi vatrogasna kola da priđu.
(to formalno i jeste protivpožarni put)

Ovakvo kontrolisano zatvaranje je bezbednije, pošto se dešavalo da razni automobili prolaze tuda i blokiraju prolaz ("samo na 5min"), a otvaranjem npr. restorana stanje bi bilo još gore.

Sasvim se slažem, ali moja poenta je bila da nije baš zgodno ako su na obe strane betonske žardinjere/kante (što bi bilo = "zauvek zatvaranju").

shvatam da će na strani prema DC biti nepomične barijere a na strani preme Irisu piramide sa ključem, zvuči dobro.
 
Jojica

To bi nešto reklo o socijalnoj strukturi stanovnika belvila, obrazovnoj, ekonomskoj, verovatno zbog toga potenciraš izbore u belvilu? Koga još briga...

Ono malo parče zelenila koji je bio dom fazanima, na putu prema Idei, sve posečeno, potpuno uništeno. Stabla poobaljivana, strašno....Jednog fazana sam videla u dvorištu kuće prekoputa. Ali, S.T.R.A.Š.N.O. Ko zna koliko je tih i drugih ptica tu bilo godinama i sada su im uništili dom. Više nema pesme ptica odatle. Niti će ikada više biti. I to sve normalno, ko dobar dan. I sve te ptice će jednostavno poumirati, šta drugo. :violina:
 
sister, uvek mi je bilo neobično čuti kako neko zna šta ja mislim, potpuno si promašila temu, i nemoj se truditi da zamišljaš šta drugi misle, to je van pameti
 
Jojica
To što ti je u glavi, to su misli koje si izrazio rečima, koje imaju neko značenja, koje ja dešifrujem. Ti si onaj ko je poslao poruku, tu je poruka koja nosi sa sobom značenje, i tu sam ja kao druga strana sa kojom komuniciraš, i koja nastoji da razume to značenje poruke. Zašto je važno za koga je većinski glasalo jedno beogradsko naselje? Ako ja sada izjavim da je skoro 100 posto sigurno da naselje recimo Kaluđerica nije glasalo za recimo stranku onog što se penje na Akonkagvu, šta sam u stvari rekla?
Mislim da je veoma jasno šta sam u stvari rekla. Poz.

ps. koja glupost da A.V. stanuje ovde!!! Neviđena izmišljotina. Nemam pojma gde stanuje ali kladim se da nije u Belvilu.
 
Ne vidim da se oko polomljenje rampe na ulazu u garažu išta radi?
Koliko ML-ova imamo u garaži, jedan? :)
 
Sister":2t1exa53 je napisao(la):
Ono malo parče zelenila koji je bio dom fazanima, na putu prema Idei, sve posečeno, potpuno uništeno. Stabla poobaljivana, strašno....Jednog fazana sam videla u dvorištu kuće prekoputa. Ali, S.T.R.A.Š.N.O. Ko zna koliko je tih i drugih ptica tu bilo godinama i sada su im uništili dom. Više nema pesme ptica odatle. Niti će ikada više biti. I to sve normalno, ko dobar dan. I sve te ptice će jednostavno poumirati, šta drugo. :violina:

Da samo znas koliko je tih fazana bilo na potezu gde se sada nalazi Belvile dok ga nisu naselili prethodni stanari (znaci do negde par godina pre izgradnje belvila)...

Plac kao i vas, bio zelenilo sada ce biti zgrada, jedno za cim tu moze da se zali je sto ce biti blok poput Belvila, dakle bez zelenih povrsina, igralista, samo parking. Ranije sam zalio sto na mestu Bloka 67 nece biti park posto osim obala ne postoje drugi parkovi na NBG. Imajuci u vidu da ni blok sa zelenilom vise nije dozvoljeno da se pravi, zalim za urbanizmom starih blokova.
 
skj":1ulmn3fx je napisao(la):
Ne vidim da se oko polomljenje rampe na ulazu u garažu išta radi?
Koliko ML-ova imamo u garaži, jedan? :)

ovaj koji lomi rampe praznog novcanika je samo jedan :D
 
Jojica":3gxawras je napisao(la):
ne stvarno, postoji li izvestaj kako su glasali ljudi iz Belvila?

Hajde da ti ispunim želju, mada nisam ni zlatna ribica niti deda mraz.

Biracko mesto 140

Republika

DS 277, SNS 225, Radulovic 97, NDS 84, DSS 69, SPS 69, LDP 54, Dveri 38, URS 21, nevazeci 36.

Grad

DS 383, SNS 209, DSS 59, Radulovic 55, SPS 55, NDS 53, Dveri 37, URS 18.Vazeci 965, nevazeci 29.

Uzgred, zapisnik sa rezultatima smo zalepili i na samim vratima biračkog mesta po završetku glasanja. Tako da ukoliko neko nije skinuo u međuvremenu baci pogled.
I imaj u vidu da niste samo vi iz Belvila tu upisani, mada činite većinu, ali ima ljudi i iz okolnih zgrada Jurija Gagarina i mali broj njih iz ulice Savski nasip.
 
S obzirom da je SNS razbio DS u NBG interesantno je videti kako stanari Belvilla glasaju za zute... ;)
 
Zato što im je blizu novi most a, hteli mi ili ne, taj most asocira na Đilasa.

Mene je iskreno iznenadilo što skoro niko u Belvilu nije glasao za Brakus :)
 
Zar je bitno kako je ko glasao?
Svako je glasao po svojoj savesti i svom nahodjenju!!!! Kakva su sad ovo prebrojavanja ?

Igore, ja bi ovo brisao...
 
Ne zaboravljam da je za vreme mandata žutog iseljeno nehigijensko naselje, ko nije bio tu, ne zna. A volela sam i što je nekoliko puta stavio neke strance koji su tu nešto popovali i pretili, na svoje mesto. Samo od prevelike buke niko se više i ne seća.

Nisam za to da se briše bilo šta. Ljudi imaju pravo da komuniciraju na svoj način.
 
laki72":2ms6175v je napisao(la):
Zar je bitno kako je ko glasao?
Svako je glasao po svojoj savesti i svom nahodjenju!!!! Kakva su sad ovo prebrojavanja ?

Igore, ja bi ovo brisao...

Srećom, ali stvarno srećom nismo u Severnoj Koreji, izbori su bili i prošli, tajnost glasanja je svima ustavom bila zagarantovana i kao takva u potpunosti ispoštovana. Niko ovde nije imenom i prezimenom nabrajao bilo koga niti prozivao nekoga. Argumentacija ti uopšte nije na mestu.

Podaci koje sam postavio, isključivo na molbu jednog forumaša, a sticajem okolnosti sam bio u posedu istih objavio sam
bez ikakve namere da bilo koga uvredim ili pokrenem neku vrstu političke rasprave.

Sami podaci su javni, i kao što rekoh kao takvi svima dostupni.

I za kraj da pohvalim stanare Belvila na stvarno krajnje ljubaznom i pristojnom ponašanju na samom izbornom mestu.

Stvarno nikakvih problema nije bilo, a svi su bez problema uslišili naše zahteve da ljudi sa malom decom imaju prednost i ne čekaju u redu. :)
 
Vrh