Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

I predstavu nisam imala kakav auto čovek vozi. Vidim da si ti jako dobro upućen, i to precizno po visini u centimetrima....Hajde, molim te.
 
Sister":3b9z2yos je napisao(la):
Namerno polomio rampu??? I istina je da je firma koju je doveo da popravi rampu nije dala garanciju za to obavljeno, ali to više uopšte nije važno!!! Ovlašćena firma koju je angažovao ff će popraviti rampu i naplatiti preko osiguranja, takav je završetak te priče. Neće ti rampa pasti na automobil ni na glavu, jer će rampa biti popravljena i puštena u rad. Ko je tu propustio nešto da učini, sada uopšte više nije važno. Kraj.

nazalost cinjenice govore drugacije.

komso odlicno zna sta je ucnio. na ulazu u garazu stoji znak o zabrani kretanja vozilima visim od 195cm.
kao jedno od bizarnih obrazlozenja zasto nece da plati (boze sta sve ljudima pada na pamet) potegao je argument da je nasa garaza tehnicki neispravna jer je niza od standarda propisanog podzakonskim aktom koji regulise upravo i tu temu. u tom propisu se kaze da minimalna visina garaze moze da bude 220cm.
zaboravio je samo na dva detalja, garaza ima upotrebnu dozvolu i propis na koji se poziva je iz juna 2012.
zasto je to interesantno? pa zato sto se komso bavi upravo izgradnjom garaza u okviru nekih drugih objekata.
bilo je tu jos i drugih objasnjenja, rampa je stajala ukoso, bila je nesipravna i pre, radila je i kad je on otisao itd.

sto se tice naplate stete od osiguranja, ja znam da od toga nema nista. zasto? pa nema policiskog zapisnika.

da li moze sve to da se smuva? pa moze, da li mu je jednostavnije da petlja sa policijom, sa osiguranjem ili da jednostavno plati iskreno ne znam.

ono sto je ocigledno, komsija ima novca samo za prezentaciju ali ne i za servis svog nacina zivota.

kako bilo, to nije moj problem. neka se sud bavi njegovim slucajem.

ja znam da se ja tako ne bih ponasao jer bi me bilo sramota da prodjem naseljem gde zivim a napravio sam komsijama stetu.

temu besnilo zaista nema smisla unositi u diskusiju, prava tema je kako da zivimo bolje.
 
Sister":660e1z5r je napisao(la):
I predstavu nisam imala kakav auto čovek vozi. Vidim da si ti jako dobro upućen, i to precizno po visini u centimetrima....Hajde, molim te.

slucajnost. imao sam dodira sa tim modelom automobila pa sam morao da znam koja mu je visina kad mu se stave neki dodaci na krov. mozda sam promasio za koji cm ali ne pravi razliku.

sve je u redu.
 
privremeni":39u92c3z je napisao(la):
Ovo su baš dobre vesti. Valjda se neće čekati još godinu dana da se to postavi.
Predlog procedure za selidbe je kako shvatam da se prethodno uradi najava i da obezbeđenje pusti vozilo u dogovoreno vreme. Valjda se uvede red tu pre nego nekoga zveknu kola...

i ja sam se nadao. taman sam pomislio da ce put da se zatvori sutra, kad vidim da su kucni saveti jos ranije odlucili da se montira elektricna rampa i da treba da se skupi neka lova... bla bla.

hm, volim ja sve te fensi stvari, kartice i elektroniku ali kome to treba? imamo obezbedjenje, neka se prosetaju do zapreke otkljucaju je i posle zakljucaju. i sve to za nista para jer je sve vec tu.

videcemo sutra sta ce da bude.
 
Ala ju je opravio svaka mu čast.
Ne radi opet.
 
Rampa kod mene imam tendenciju da ponekad krene da se spusta na auto, nikad nije pala na moj, ali vidjao sam da joj se to nekad desi, kad krenes ispod nje...
 
Гага":3eperd7r je napisao(la):
Јел може нека сличица од тог чуда од рампе ?

nece biti rampe.
sa jedne strane ce biti zatvoreno zardinjerama a sa druge ce biti postavljen trougao sa katancem.

vreme za realizaciju, nekoliko dana.
 
pinokio":1k8tamyy je napisao(la):
Гага":1k8tamyy je napisao(la):
Јел може нека сличица од тог чуда од рампе ?

nece biti rampe.
sa jedne strane ce biti zatvoreno zardinjerama a sa druge ce biti postavljen trougao sa katancem.

vreme za realizaciju, nekoliko dana.
Пинокио плусићћћ
Е после тога направи коју сличицу, да видимо како то изгледа.

nece biti rampe.
А тамана сам хтео да дам предлог да за рампу набавите "афричку шљиву" :D :p
 
Evo još jedna novina, opet vezano za moj ulaz. Vraćajući se kući, primetila sam da ulazna vrata u zgradu jesu zaključana, ali mi nekako čudna, cela se pomeraju. Pogledam pažljivije i vidim da oni klipovi nisu uglavljeni, i pokušam to sama da uradim, ali ne ide. Sagnem se i vidim da je donji metalni klip polomljen, odvaljen visi! Da li to uopšte može da se zameni ili popravi? Sada, iako je zaključano, od toga nema neke vajde. Jedna komšinica kaže da su danas čistili, neki muškarac sa onom mašinom i žene čistačice. Oni uvek otvaraju ta vrata širom da očiste taj ulazni deo. E sada, ima kamera koja snima baš ulazna vrata, pa neka pogledaju i vide ko je otvarao ta vrata širom i ko ih je polomio. Neka plati ko je napravio štetu. Iskreno, i taj lift.....platili smo oko 50 evra, u dve rate, za pokvareni lift, i ljudi se pitaju kako je moguće da se relativno nov lift tako kvari. A svi znamo da je ovo drugi put da se liftovi kvare, prvi put posle prepravljanja velikih stanova u manje, kada su radnici kolicima iznosili velike količine šuta, i drugi put, sada, kada su opet radnici radili isto, jer su nove komšije prepravljali opet svoje stanove pre useljenja! To nisu teretni liftovi. I sada, ok, šta da radimo. Ali, dosta je bilo, stvarno.
 
Понукан писањем Блица о рачунима за инфостан направио сам анализу износа за заједничку електричну енергију и потрошњу воде за период септембар 2013-фебруар 2014. Заиста су изражене нелогичности. Може ли неко да ми објасни у чему је проблем.
Како то да је потрошња и воде и струје за три задња мјесеца 2013. године у пару иста?
Како то да је потрошња заједничке електричне енергије за паркинг повећана 140 пута за фебруар у односу на јануар?
Како то да је потрошња воде у децембру и јануара драстично пала, а у фебруару ДРАСТИЧНО порасла?


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/448931/Ponovo-haos-sa-racunima-ovaj-put-za-komunalijei
 
Svima je u naselju došla drastično povećana "заједничкa електричнa енергијa" u ovom i prošlom mesecu.
Meni je i do sada stalno, lagano rasla ("rastuckala") ta stavka (nisu se ponavljale vrednosti kao u prikazanoj tabeli), ali od početka godine se pojavljuje te drastične razlike.

Koliko ja znam žalio se First Facility zvanično jer se dosta ljudi žalilo njima.

Ja sam se i direktno žalio Infostanu (može emailom) i rečeno mi je da će eventualne korekcije biti vidljive na narednim računima.
 
Гага":3jq5yma7 je napisao(la):
pinokio":3jq5yma7 je napisao(la):
Гага":3jq5yma7 je napisao(la):
Јел може нека сличица од тог чуда од рампе ?

nece biti rampe.
sa jedne strane ce biti zatvoreno zardinjerama a sa druge ce biti postavljen trougao sa katancem.

vreme za realizaciju, nekoliko dana.
Пинокио плусићћћ
Е после тога направи коју сличицу, да видимо како то изгледа.

nece biti rampe.
А тамана сам хтео да дам предлог да за рампу набавите "афричку шљиву" :D :p

put se zatvara sutra u 11h sa jedne, odnosno za koji dan i sa druge strane. masala
 
I da li je zatvoren na kraju? Pošto vidim danas da su neke prepreke kao naređane, ali ih je neko razmakao taman toliko da može da prođe automobil.
 
Evo još jednog primera koliko je neprofesionalna usluga održavanja i FF uopšte...

Postavili su obaveštenje da neće biti vode u zgradi od 10-14h. (Šeboj je u pitanju). Nakon toga su nalepili novo obaveštenje da vode neće biti do 18h (!?)

Doveli su, očito, priučene majstore koji su ceo dan bušili i pravili buku po garaži i na kraju napravili još veću štetu. Vode nema celog dana, a neće je biti ni narednog dana u najboljem slučaju - to su obaveštenje dali stanarima ko je zvao telefonom.

Što se mene tiče - neće dobiti ni dinara za održavanje, jer je ovo zaista vrhunac neprofesionalizma. Ova njihova usluga ne vredi ni dinara po kvadratnom metru, a ne tamo nekakvih 30 centi koliko su zamislili da naplaćuju za šetkanje po naselju i ukucavanje izmišljenih radova kroz radne naloge...
 
Erysimum Cheiri":t9eb2tu0 je napisao(la):
I da li je zatvoren na kraju? Pošto vidim danas da su neke prepreke kao naređane, ali ih je neko razmakao taman toliko da može da prođe automobil.

budi fer pa reci i koji automobil?
ljudi su zaista uradili lep posao i treba im reci hvala.
 
pinokio":w4rt3v7o je napisao(la):
Erysimum Cheiri":w4rt3v7o je napisao(la):
I da li je zatvoren na kraju? Pošto vidim danas da su neke prepreke kao naređane, ali ih je neko razmakao taman toliko da može da prođe automobil.

budi fer pa reci i koji automobil?
ljudi su zaista uradili lep posao i treba im reci hvala.

Šta koji automobil? Pa idi pogledaj sada, otvoreno je širom i slobodan je prolaz od juče (celo poslepodne i veče), pa evo do malopre kada sam prošao pored kolima (oko 7.15h).
Super je posao koji su odradili - sada izgleda kao granični prelaz sa sve naređanim kantama (15-tak) sa svake strane, samo što ovde posle kanti ne nailaziš na kontrolni punkt, već je slobodan prolaz.
 
Erysimum Cheiri":y94eeikp je napisao(la):
pinokio":y94eeikp je napisao(la):
Erysimum Cheiri":y94eeikp je napisao(la):
I da li je zatvoren na kraju? Pošto vidim danas da su neke prepreke kao naređane, ali ih je neko razmakao taman toliko da može da prođe automobil.

budi fer pa reci i koji automobil?
ljudi su zaista uradili lep posao i treba im reci hvala.

Šta koji automobil? Pa idi pogledaj sada, otvoreno je širom i slobodan je prolaz od juče (celo poslepodne i veče), pa evo do malopre kada sam prošao pored kolima (oko 7.15h).
Super je posao koji su odradili - sada izgleda kao granični prelaz sa sve naređanim kantama (15-tak) sa svake strane, samo što ovde posle kanti ne nailaziš na kontrolni punkt, već je slobodan prolaz.

sve je u redu samo nisi informisan. ulaz iz pravca irisa se zatvara u ponedeljak.
u prvi mah ce se zatvarati sa jednom zardinjrerom a posle sklapajucom piramidom.
dogovoreno je da se taj ulaz otvara svaki dan od 6-9h ujutro, odnosno na poseban zahtev, dan ranije, ff-u.
sto se mene tice ja ga nikada vise ne bih otvorio ali ja se ne pitam.
 
Da u pravu si, pošto sam video u međuvremenu i ulaz iz pravca DC-a koji je korektno zatvoren, na koji si verovatno mislio. Najbolje bi bilo da su oba ulaza zapečatili na taj način, ali verovatno to nije izvodljivo (snabdevanje, održavanje, PP zaštita itd...). Sada ostaje da se zaštiti onaj prostrani trotoar ispred novog restorana, ali to će verovatno ići po prijavama kada tu nikne neformalni parking, kao u slučaju Lavine. T

U svakom slučaju, drago mi je da sam pogrešio, a da je posao korektno odrađen - zaista ima mnogo dece u tom delu i posebno deci nije baš uočljivo da promenadu na kojoj se igraju preseca saobraćajnica.
 
zna li neko za koga je Belvil glasao, koliko je ljudi izašlo i za koga su glasali ?
 
nije loša ideja, Belvil za pripajanje Krimu, kad je mogao Monako, može i Belvil
 
pinokio":30whzwq4 je napisao(la):
sto se mene tice ja ga nikada vise ne bih otvorio ali ja se ne pitam.

ako se desi da krene da gori nešto morala bi vatrogasna kola da priđu.
(to formalno i jeste protivpožarni put)
 
Vrh