Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ventilator je oko 3.000 din. Bolji. Bugarski.
 
Dobar dan svima,
Ukratko zainteresovana sam za kupovinu stana na NBG i jedna od opcija je Belvil. Zanima me iz prve ruke (od stanara) odnos cena-kvalitet i genaralno utisak o zivotu u Belvilu?
Da li se zna koja je realna trenutna trzisna vrednost stanova u Belvilu?

Hvala svima.
 
Tržisna vrednost je ona koju je neko spreman da plati. Cena kvalitet smatram da je odgovarajući. Najbolji deo života u belvilu jw odrzavanje naselja. Zato nam naselje izgleda novo i posle toliko godina.


Takođe raspitaj se o bloku 67a koji se trenutno gradi pored delta citija. Priča je da će tu cena biti 1500kvm sa pdv-0m

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Hvala na odgovoru. Trenutno imam informaciju da se trosobni stanovi mogu kupiti po ceni od 1300e dok manji jedoiposobni navodno po 1500e zanima me da li su ovo realne cene ili rekla-kazala...?
Hvala na preporuci za 67a, ipak za sada mi je u fokusu Belvil, dok je west otpao zbog nerealno visoke cene, bar je to moje subjektivno misljenje.
 
Lara":q5pnof1e je napisao(la):
Hvala na odgovoru. Trenutno imam informaciju da se trosobni stanovi mogu kupiti po ceni od 1300e dok manji jedoiposobni navodno po 1500e zanima me da li su ovo realne cene ili rekla-kazala...?
Hvala na preporuci za 67a, ipak za sada mi je u fokusu Belvil, dok je west otpao zbog nerealno visoke cene, bar je to moje subjektivno misljenje.

To je možda realna cena, ali ne verujem da će se prodavati po toj ceni (možda ako je to cena sa PDV-om)
 
Hvala Astrodule. Upravu je MilisaV najbolje je proveriti iz prve ruke... Pozdrav!
 
Ne znam da li je novo, ali na ovom obelezenom delu sada stoji znak za zabranjeno parkiranje, i upravo 3 pauka idu redom i nose:

blitzkrig.jpg
 
Pravilno bi tu trebalo da bude parkiranje od znaka za početak parkinga do znaka za zabranu parkiranja i to paralelno, ne ovako koso u 1.5 traci. Mada, tu divljinu teško sada da će moći da raspetljaju. Skoro celog dana je tu išao pauk i nosio automobile.
 
mislim da mogu da raspetljaju ako nastave da nose svaki dan bez prestajanja.
prošle, pretpošle sedmice su revnosno nosili svakog dana, pa su onda napravili pauzu.
odmah su se nanovo zapatila vozila sve do semafora.

danas sam video da pauk nosi dva komada od jednom, prejako.
ovde se ne radi samo o nepropisnom parkiranju nego o istinskom remećenju saobraćaja i dodatnom zagađivanju: blokirana je ta traka koja vodi u desno (u naselje) i pravo, tako da svi koji skreću desno moraju da smrde i čekaju u srednjoj traci iako imaju gotovo sve vreme zeleno (ili full zeleno ili uslovno).

interesantno je da je preko puta ulice, u smeru ka Airport City obeležena posebna štrafta za parkiranje i tu se zaista svi parkiraju paralelno, a na ovoj strani ukoso.
 
da li neko ovde živi u lepezi?

navodno postoji predlog koji stanari/predsednici KS ne žele da prihvate, a to je da se rampama ograniči ulaz na protivpožarni put, kako ne bi svaka bu**** uletala u tu zonu gde zapravo najčešće ima male dece koja tu i ne očekuju da im se kola zalete.

valjda je rešenje predloženo u formi betonske žardinjere + rampe, sa mogućnošću da dostavna vozila lokala u jutarnjim satima imaju prolaz. jel zna neko o tome i zašto to nije prihvaćeno?
 
Svašta se događa i mislim da treba ljudi da budu aktivniji u radu kućnih saveta. Stvar sa žardinjerama ili stubićima u vezi sa nepropisnim parkiranjem i ulaženjem u blok i svim tim stvarima.....ff kaže oni bi, ali ljudi ne pristaju jer je sve vezano sa nekim plaćanjem. Pa zaista, koliki problem je pozvati neku firmu i ugovoriti neki posao postavljanja nekih prepreka? Nije to nikakav problem. Ali, dešavaju se i druge stvari. Komšija iz našeg ulaza koji je skijama na automobilu dokačio rampu na izlazu iz podzemne garaže, silno se isekirao. Ispostavilo se da je čovek bio krajnje korektan, zaustavio automobil i pozvao obezbeđenje....Voljan da plati što je pokvario. FF mu isporučio račun na 70.000 dinara. On pozvao firmu koja održava rampe u Delta Sitiju, oni došli i popravili i naplatili 3.200 dinara (pismeno dali o čemu se radi, da su u pitanju bili valjda samo neki šrafovi ili tako nešto). I sada ide ludilo: ff otpušta radnika obezbeđenje što je dozvolio toj firmi da popravi rampu iz razloga što po ugovoru niko sem jedne firme koju je unajmio ff ne sme da popravlja rampe. Tako je postavljen sistem održavanja. Procenu štete dala ta firma koja je ovlaščena za rampe u belvilu. Nakon nekoliko dana, opet se rampa pokvarila (preciznije nekontrolisano pada rampa, tako kažu, i nije bezbedno) i sada stoji na ulazu u garažu traka koja zaprečava ulaz i na kojoj stoji obaveštenje u kome se kaže da je konkretno IME I PREZIME pokvario i neće da plati i zato nema ulaza. I sad, istresiran čovek ponovo se obrati onoj firmi koja je popravila kvar a oni mu odgovore da, ako rampa nekontrolisano pada, u pitanju je mikroprocesor i to nema veze sa ranijim kvarom. I sada, ff ubedio predsednike kk obe zgrade da potpišu saglasnost da se tuži ovaj čovek i predali tužbu sudu! I sve dok traje taj sudski postupak mi ćemo ulaziti u sopstvenu garažu iz treće zgrade, znači realno, nekoliko godina. I naj.....ali se majke čoveku i tek će izgleda. Istovremeno, on se raspitivao šta sve pokriva to naše tehničko održavanje, rečeno mu neka pogleda na sajtu, on pogledao i našao i ištampao i pokazao nam da jasno piše da održavaju liftove i otklanjaju kvarove kada je potrebno. Onda naš predsednik ks koji je jedan jako fin komšija, pokaže primerak potpuno istovetnog papira na kome piše Tehničko održavanje, potpuno iste stavke samo izostavljeni liftovi! I to je pravi papir koji smo mi potpisali! Dakle, kvar lifta sami plaćamo, ne pokriva ga održavanje. Ostaje pitanje kako se dogodila ta izmena i onaj ko je brinuo o našim intersima, zašto je pristao na to.
E sad, što se tiče rampe, ovaj jadni čovek ima osiguranje i naš ks će pokušati da ubedi ff da uputi zahtev osiguravajućoj kuči i da sve to uđe u proceduru, samo njemu nije jasno šta ako procenitelji osiguranja ne procene štetu na 70.000......Sve ovo je saošteno na sastanku ks, dakle, nisu prepričavanja. Ja sam naravno da plaćamo uredno održavanje, ali stav i odnos ff prema komšiji kome se dogodilo to što je svakom moglo da se dogodi, mi se nimalo ne dopada....Još manje da sude čoveka!!! Pa nije on neko sa strane, ili da negira ili beži od obaveza. Stvarno sramota. Nikako ljudski, samo sve gore i gore, kotrlja se ko grudva snega...Za svaku osudu.
 
Kod mene u ulazu u hodniku na mom spratu već nedeljama dve sijalice ne rade, a u jednom liftu treperi neonka ko zna od kada... Do sada su to menjali, ali očigledno da više ni to ne ulazi u održavanje ili su jednostavno aljkavi.

Lift je mesecima musav, a hodnici prljavi, obezbeđenje se šetka po naselju i nema previše koristi od njih - ja ne znam šta dobijam za tih 6500 dinara koliko im plaćam, ako već nedeljama se vozim liftom u kome ne mogu da promene jednu običnu neonku ili starter... Jel treba stanari da razmontiraju lift i da sami zamene?

Da stvar bude još gora, sada ni travu ne sređuju, jer nije sezona - šta uošte rade? Po naselju je haos što se tiče parkiranja itd...

Zaista najgora usluga od svih koje plaćam mesečno (infostan, struja, Internet itd...).

Što se mene tiče - to održavanje je najobičnija prevara. Novac očito nije problem, jer se hvale da je naplata preko 90%, što znači da jednostavno ne rade svoj posao u skladu sa odredbama ugovora.
 
Ova priča sa rampom je jeziva.

btw, ako je ta šteta pokrivena kasko osiguranjem, procenitelje štete na rampi mora da uzme u obzir mišljenje servisera i fakturu. ne može sam odokativno da kaže kolika je šteta, već na osnovu stručnog mišljenja (računa, defektaže,...)
Pogotovo ako je šteta na elektronici, dakle adekvatan servis daje fakturu za popravku toga i to osiguranje uzima u obzir. Svakako sumnjam da će priznati 100% ali nije nemoguće. Jer ako je stradala neka elektronika koja je njena upotrebna vrednost nakon tog kvara - nikakva. Ako je tom čoveku već ispostavljen taj račun od 70.000 ne razumem što već nije radio potraživanje štete.

u vezi sa sijalicama: ja sam jednom zvao bukvalno istog dana kada sam video da je neonka crkla i u roku od 24h su zamenili.
sledeći put je jedna treperela a potom crkla i tako par sedmica. nisam zvao jer sam pomislio da će neko drugi zvati. onda sam skontao da tako verovatno svi razmišljaju i zvao ponovo i zamenili su.
 
sister, ti dakle živiš u lepezi i očito poznaješ predsednika ks: da li je vama ikada ponuđena ta mogućnost da se ograniči prolazak požarnim putem? kakav je tu problem u pitanju, zašto se to ne prihvati (žardinjere i rampe)? Koliko je to novca traženo po stanu da ljudi ne žele da prihvate?
 
privremeni":3n03kaed je napisao(la):
sister, ti dakle živiš u lepezi i očito poznaješ predsednika ks: da li je vama ikada ponuđena ta mogućnost da se ograniči prolazak požarnim putem? kakav je tu problem u pitanju, zašto se to ne prihvati (žardinjere i rampe)? Koliko je to novca traženo po stanu da ljudi ne žele da prihvate?

Moram da priznam da tek odskoro redovno prisustvujem sastancima. Nikada nam niko nije nudio to sa žardinjerama već smo imali pre izvesnog vremena sastanak i trebalo je da svaki stan potpiše pristanak za popravku lifta i još neke odluke, pa smo to radili naknadno u prostorijama ff. I tu sam ja pitala šta je sa nepropisnim parkiranjem i jedna ženska osoba iz ff mi je rekla da su pokretali inicijative ali je gotovo svaka bila stopirana jer novac je uvek problem i ako treba da plate, ljudi ne pristaju ni na šta. Da, rekla mi je za ovaj prolaz kroz našu lepezu i da je rešavanje toga u toku. Sad, šta će to biti i kako....niko ni na jednom sastanku ks nije izneo predlog, to bismo napravili, platićete toliko i toliko. Ne. Valjda će tek biti.
 
Evo i epiloga priče o rampi: FF kontaktirao osiguravajuću kuću i dobio pozitivan odgovor. Čovek ima premija osiguranje i osiguravajuća kuća pristala da to uđe u proceduru kod nje. Ipak srećan kraj.

Za sijalice se mora obavestiti ff da treba da se zamene, kao i za sve drugo. Nikao grafit pre nekog vremena, ja poslala mejl jer je baš na mom ulazu, oni odmah sutradan očistili i obavestili me da je to učinjeno. Ja moram da kažem da nisam nezadovoljna sa ff, samo sam bila šokirana tim odnosom prema stanaru. Beovrt zaista lepo održava zelenilo i cveće, jesu hodnici zimi malo prljaviji, zbog vremena i blatnjavih cipela, nekoliko puta mi je bila potrebna intervencija u vezi sa strujom, sve su učinili u roku od pola sata. O tome zašto u cenu koju plaćamo nije uračunata popravka lifta i druge stvari.....o tome kada dođe vreme za reizbor. Treba biti više uključen i više se informisati i interesovati. Činjenica jeste da ja zaista podržavam koncept jedinstvenog održavanja i d ami se to dopada i odreći ću se nečega da belvil ostane lepo održavan.
 
Evo jedan od dnevnih izveštaja o radu ff koji se šalju svim zainteresovanima. Ovo je za datum 3. mart 2014.

"U nastavku maila šaljem dnevni izveštaj menadžmenta naselja Belville.


Realizovane aktivnosti tehničkog održavanja

- Intervencije u stanovima
- Detektovan uzrok kvara desnog lifta zgrade Djurdjevak B
- Otklonjen kvar desnog lifta zgrade Suncokret B
- Osposobljeni prozori za odimljavanje zgrade Krin
- Osposobljena muljna pumpa u zgradi Iris B
- Podignut limitator za stan 31/1 u zgradi Ljubičica A
- Izvršena zamena sijalica u suterenu zgrade Suncokret A i Jorgovan B
- Toalet lokala broj 7 u zgradi Lala doveden u stanje u kojem se može vršiti neometano korišćenje
- Izvršeno fiksiranje plastične zaštite neonske sijalice u levom liftu
- Obavestili smo Telekom da su neispravni svičevi za zgradu Maslačak B i Ciklama B



2. Planirane aktivnosti tehničkog održavanja za 04.03.2014.

- Redovan pregled panik rasvete
- Farbanje ivičnjaka na GP 6
- Zamena sijalica u ulazima



3. Realizovane dnevne aktivnosti menadžera naselja

- Ispratili smo redovne aktivnosti kompanije Zeromax i Beovrt
- Pozvali smo patrolu policije zbog fizičkog nasrtaja stanara koji je kidao zaštitnu traku sa neispravne rampe na GP 3, sa predsednikom Saveta naselja Zoranom Stojanovićem
- Prosledili smo podatke više nepropisno parkiranih vozila Parking servisu i Komunalnoj policiji, i to:

u raskrsnici izmedju zgrada Mimoza i Ljubičica
ispred kafića Fifty – Fifty u zgradi Šeboj
na trotoaru ispred zgrade Šeboj, ulaz B i C
na trotoaru ispred zgrade Zumbul A

- Prijem i obrada poziva pristiglih na brojeve Call centra
- Obilazak naselja



4. Prilog

- Radni nalozi iz aplikacije tBM za 03.03.2014.



Pozdrav,
Miodrag Mihajlović
Project Manager
 
Sister":3r8jscgl je napisao(la):
Voljan da plati što je pokvario. FF mu isporučio račun na 70.000 dinara. On pozvao firmu koja održava rampe u Delta Sitiju, oni došli i popravili i naplatili 3.200 dinara (pismeno dali o čemu se radi, da su u pitanju bili valjda samo neki šrafovi ili tako nešto). I sada ide ludilo: ff otpušta radnika obezbeđenje što je dozvolio toj firmi da popravi rampu iz razloga što po ugovoru niko sem jedne firme koju je unajmio ff ne sme da popravlja rampe. Tako je postavljen sistem održavanja.

mislim da ostali treba da cuju i detalje koje si preskocila.

1. vozac je pokusao da vozilo od 208cm uvuce u garazu visine 195cm
2. da je svesno ostetio rampu
3. da nije hteo da zove saobracajnu policiju da sacini zapisnik
4. hteo je da plati samo onoliko koliko on proceni da steta iznosi

i tako je pozvao servis i bez icije saglasnosti izvrsio opravku rampe i za posledicu mi imamo:

1. rampu koja nije u stanju u kakvom je bila pre ostecenja (sto se moze utvrditi i vizulenom inspekcijom - molim te baci pogled na celjusti rampe pa uporedi sa susednom)
2. mi nemamo nikakvu garanciju za izvedenu opravku kao ni bilo kakvu dokumentaciju o izvrsnem zahvatu prilikom opravke.

da ti postavim jedno pitanje. da je kojim slucajem taj isti komsija mesto u rampu udario u tvoja kola, da je viknuo preko ramena kako ce sve da plati, potom poslao svog limara da preko noci, dok spavas, tu u garazi zamala kola, sta bi mu ti rekla?

vidis, ne znam koji je tvoj odgovor ali znam koji je moj.
ne moze to tako.

ostetis imovinu, odgovoran si, plati.
on je mogao da bira, da to prepusti osiguranju ili izvadi pare iz novcanika i plati sam.

formalno gledano, mogao je to da sredi i sam, svojim rukama ili uz pomoc majstora iz delta citya, ali se to ne znaci da moze da se izvuce iz obaveze da "vrati sve u prvobitno stanje" i da za obavljeni posao da zakonski validnu garanciju.

dakle, niti je rampa u prvobitnom stanju niti imamo garanciju.

da ti pojasnim sta ta garancija znaci.
to znaci sledece, kada ja sledeci put udjem na tu rampu i oderem krov automobila, moje osigranje ce to da plati a potom ce da nas tuze za nacinjenu stetu.
mi necemo moci da se vadimo na to da je rampa bila ispravna i da ih usmerimo na ovlastene servisere jer njih nema. dakle, placamo svi mi i jos paradoksalnije placacu i ja.

i sad imamo sledecu situciju.
komso koji vozi kola od 85k evra svesno ulazi u garazu koja je preniska za njegov mercedes ML sa krovnim nosacima, napravi stetu i izvuce se sa 30 evra a mi cemo svi zajendo da snosimo posledice.

i btw. opravka koju su izvrsili "serviseri iz delte" je zaista komicna, ta rampa nece raditi duze od par meseci. idi i pogledaj sama.

sto se radnika obezbedjenja tice oni su prica za sebe.
nedopustivo je sto su dopustili da ode sa lica mesta bez sacinjenog zapisnika od strane policije.
kao sto je nedopustivo da su dozvolili da lica bez icije saglasnosti opravljaju rampu!

cemu to obezbedjenje sluzi?
kada sam ih pitao upravo ovo, oni su samo slegali ramenima.
istina je da g4s ne obrazuje svoje radnike dovoljno da oni mogu da razluce kad i sta treba da rade.

i posledenje pitanje za tebe, kako nemas osecaj da treba da zastitis svoju imovinu? ta rampa je moja i tvoja.
 
privremeni":2rp7rivt je napisao(la):
Ova priča sa rampom je jeziva.

btw, ako je ta šteta pokrivena kasko osiguranjem, procenitelje štete na rampi mora da uzme u obzir mišljenje servisera i fakturu. ne može sam odokativno da kaže kolika je šteta, već na osnovu stručnog mišljenja (računa, defektaže,...)
Pogotovo ako je šteta na elektronici, dakle adekvatan servis daje fakturu za popravku toga i to osiguranje uzima u obzir. Svakako sumnjam da će priznati 100% ali nije nemoguće. Jer ako je stradala neka elektronika koja je njena upotrebna vrednost nakon tog kvara - nikakva. Ako je tom čoveku već ispostavljen taj račun od 70.000 ne razumem što već nije radio potraživanje štete.

postoje dve vrste osiguranja.

1. obavezno osiguranje prema trecim licima
2. kasko

u slucaju "rampa", igra samo ovo pod jedan.
da bi mogla da se aktivira ta polisa trebalo je pozvati policiju i saciniti zapisnik.

slazem se tobom, sta taj vozac ima da raspravlja o ceni opravke? ff je uzeo jednu ponudu, on neka ode kod nekog drugog, uzme drugu, posalje nam je mi prihvatimo, rampa se popravi i sve je roze i na tufne.

ove burazerske seme, moze da ostavi za neko drugo mesto.
 
privremeni":36lexpuj je napisao(la):
sister, ti dakle živiš u lepezi i očito poznaješ predsednika ks: da li je vama ikada ponuđena ta mogućnost da se ograniči prolazak požarnim putem? kakav je tu problem u pitanju, zašto se to ne prihvati (žardinjere i rampe)? Koliko je to novca traženo po stanu da ljudi ne žele da prihvate?

situcija sa pp putem je sledeca.

pre godinu dana je pokrenuta incijativa da se taj put zatvori.
ff je mislio da to moraju da budu rame kakve su na ulazu u garaze.
to bi kostalo oko 10evra po stanu u 6 ovih 6 zgrada u lepezi.

nakon nekoliko meseci (dok se saciniio zahtev, izasli inspektori, napisali misljenje, potom podnet zahtev za zatvaranje) i uz moju asistenciju od uprave za vandredne situacje smo dobili saglasnost da se taj pp put zatvori. u prilogu saglasnosti se nalazila i pouka kakve zapreke su moguce.

nas zanimaju dve vrste zapreka.
1. zardinjere od 60-100kg
2. sklopiva piramida

vrlo sam zadovoljan kada sam procitao da je to moguce izvesti na taj nacin posto zardinjera ima dovoljno da se zatvori jedan ulaz (recimo ovaj sa strane delte) i postavi piramida iz suprotnog pravca.

ostalo je otvoreno u kojim delovima dana bi taj put bio otvoren za dostavu (reimo od 7 do 9 ujutro) i kakva bi bila procedura za otvaranje puta tokom dana ako bi to neko trzio (recimo neko se useljava)

ne znam posto je ta sklopiva piramida i koliko ce komada biti potrebno ali verujem da ce trosak biti marginalan a dobitak veliki.
 
Treba imati u vidu još jednu stvar. Kada se otvori restoran na promenadi (sudeci po trenutnoj dinamici radova to će biti ovog leta) taj PP će se masovno zloupotrebljavati za parkiranje i dolazak automobila pred baštu. To je dodatni razlog zašto bi PP trebalo pod hitno zatvoriti. Nabitniji razlog je svakako bezbednost, pošto se centralnom promenadom igra dosta dece i uvek ima puno ljudi. Preveliki je bezbednosni rizik uz potencijal da se dodatno poveća.
 
pinokio":1leknez2 je napisao(la):
nas zanimaju dve vrste zapreka.
1. zardinjere od 60-100kg
2. sklopiva piramida

vrlo sam zadovoljan kada sam procitao da je to moguce izvesti na taj nacin posto zardinjera ima dovoljno da se zatvori jedan ulaz (recimo ovaj sa strane delte) i postavi piramida iz suprotnog pravca.

ostalo je otvoreno u kojim delovima dana bi taj put bio otvoren za dostavu (reimo od 7 do 9 ujutro) i kakva bi bila procedura za otvaranje puta tokom dana ako bi to neko trzio (recimo neko se useljava)

ne znam posto je ta sklopiva piramida i koliko ce komada biti potrebno ali verujem da ce trosak biti marginalan a dobitak veliki.

Ovo su baš dobre vesti. Valjda se neće čekati još godinu dana da se to postavi.
Predlog procedure za selidbe je kako shvatam da se prethodno uradi najava i da obezbeđenje pusti vozilo u dogovoreno vreme. Valjda se uvede red tu pre nego nekoga zveknu kola...
 
Erysimum Cheiri":29xjt727 je napisao(la):
Treba imati u vidu još jednu stvar. Kada se otvori restoran na promenadi (sudeci po trenutnoj dinamici radova to će biti ovog leta) taj PP će se masovno zloupotrebljavati za parkiranje i dolazak automobila pred baštu. To je dodatni razlog zašto bi PP trebalo pod hitno zatvoriti. Nabitniji razlog je svakako bezbednost, pošto se centralnom promenadom igra dosta dece i uvek ima puno ljudi. Preveliki je bezbednosni rizik uz potencijal da se dodatno poveća.

Sasvim tačno.
Osim toga, čitav onaj potez ispod promenade, čim se uđe u naselje iz Đ Stanojevića će se pretvoriti u divlji parking ako se i tamo ne postave prepreke.
 
pinokio":2ldx9hes je napisao(la):
Sister":2ldx9hes je napisao(la):
Voljan da plati što je pokvario. FF mu isporučio račun na 70.000 dinara. On pozvao firmu koja održava rampe u Delta Sitiju, oni došli i popravili i naplatili 3.200 dinara (pismeno dali o čemu se radi, da su u pitanju bili valjda samo neki šrafovi ili tako nešto). I sada ide ludilo: ff otpušta radnika obezbeđenje što je dozvolio toj firmi da popravi rampu iz razloga što po ugovoru niko sem jedne firme koju je unajmio ff ne sme da popravlja rampe. Tako je postavljen sistem održavanja.

mislim da ostali treba da cuju i detalje koje si preskocila.

1. vozac je pokusao da vozilo od 208cm uvuce u garazu visine 195cm
2. da je svesno ostetio rampu
3. da nije hteo da zove saobracajnu policiju da sacini zapisnik
4. hteo je da plati samo onoliko koliko on proceni da steta iznosi

i tako je pozvao servis i bez icije saglasnosti izvrsio opravku rampe i za posledicu mi imamo:

1. rampu koja nije u stanju u kakvom je bila pre ostecenja (sto se moze utvrditi i vizulenom inspekcijom - molim te baci pogled na celjusti rampe pa uporedi sa susednom)
2. mi nemamo nikakvu garanciju za izvedenu opravku kao ni bilo kakvu dokumentaciju o izvrsnem zahvatu prilikom opravke.

da ti postavim jedno pitanje. da je kojim slucajem taj isti komsija mesto u rampu udario u tvoja kola, da je viknuo preko ramena kako ce sve da plati, potom poslao svog limara da preko noci, dok spavas, tu u garazi zamala kola, sta bi mu ti rekla?

vidis, ne znam koji je tvoj odgovor ali znam koji je moj.
ne moze to tako.

ostetis imovinu, odgovoran si, plati.
on je mogao da bira, da to prepusti osiguranju ili izvadi pare iz novcanika i plati sam.

formalno gledano, mogao je to da sredi i sam, svojim rukama ili uz pomoc majstora iz delta citya, ali se to ne znaci da moze da se izvuce iz obaveze da "vrati sve u prvobitno stanje" i da za obavljeni posao da zakonski validnu garanciju.

dakle, niti je rampa u prvobitnom stanju niti imamo garanciju.

da ti pojasnim sta ta garancija znaci.
to znaci sledece, kada ja sledeci put udjem na tu rampu i oderem krov automobila, moje osigranje ce to da plati a potom ce da nas tuze za nacinjenu stetu.
mi necemo moci da se vadimo na to da je rampa bila ispravna i da ih usmerimo na ovlastene servisere jer njih nema. dakle, placamo svi mi i jos paradoksalnije placacu i ja.

i sad imamo sledecu situciju.
komso koji vozi kola od 85k evra svesno ulazi u garazu koja je preniska za njegov mercedes ML sa krovnim nosacima, napravi stetu i izvuce se sa 30 evra a mi cemo svi zajendo da snosimo posledice.

i btw. opravka koju su izvrsili "serviseri iz delte" je zaista komicna, ta rampa nece raditi duze od par meseci. idi i pogledaj sama.

sto se radnika obezbedjenja tice oni su prica za sebe.
nedopustivo je sto su dopustili da ode sa lica mesta bez sacinjenog zapisnika od strane policije.
kao sto je nedopustivo da su dozvolili da lica bez icije saglasnosti opravljaju rampu!

cemu to obezbedjenje sluzi?
kada sam ih pitao upravo ovo, oni su samo slegali ramenima.
istina je da g4s ne obrazuje svoje radnike dovoljno da oni mogu da razluce kad i sta treba da rade.

i posledenje pitanje za tebe, kako nemas osecaj da treba da zastitis svoju imovinu? ta rampa je moja i tvoja.


O čoveče, šta je tebi???? Nemam, nemam osećaj da treba da zaštitim svoju imovinu!!!! Nemam. Da budem tako besna kao ti???Nikad. Stičem utisak da bi prebio i čoveka koji je polomio rampu, i radnika obezbeđenja koji je usput rečeno dobio otkaz zbog toga što je dozvolio da rampu popravi firma koja to nije smela, i sve po redu uključujući mene zbog toga što nisam besna kao ti. Komšija kome se to dogodilo nije pokušavao da se ugura nigde, on tu ima garažno mesto već više od 4 godine. Namerno polomio rampu??? I istina je da je firma koju je doveo da popravi rampu nije dala garanciju za to obavljeno, ali to više uopšte nije važno!!! Ovlašćena firma koju je angažovao ff će popraviti rampu i naplatiti preko osiguranja, takav je završetak te priče. Neće ti rampa pasti na automobil ni na glavu, jer će rampa biti popravljena i puštena u rad. Ko je tu propustio nešto da učini, sada uopšte više nije važno. Kraj.
 
Vrh