Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

pinokio":y309jjsx je napisao(la):
Cobretti":y309jjsx je napisao(la):
Planirani mesecni prihod od odrzavanja je 65.000 evra.
Ako je prosecna plata u Srbiji jedno 500 evra. Otprilike ima plate za 130 prosecno zaposlenih, a cistacice u Srbiji dobijaju 12-15.000 din...
U Blv, cistacice vidjam jednom nedeljno (mozda 2 puta), dakle bar pola radnog vremena, rade na drugom mestu...

Jel dovoljno?

pa zaprvo i nije.
to je isto kao kad bi se pitao zasto fiat 500l kosta 15k ,dok svega par desetina majstora koji ga pipnu dok je na traci potrose na ta kola ukupno 15 minuta.

jedini nacin da se ozbiljno razgovara o troskovima odrzavanja je da se napise tacna lista RASHODA koje ovo naselje generise. prihod je samo jedna cifra od dugackog niza brojeva treba znati.
btw. cistacice su zaista irelevantan trosak


kod nas u narodu odomaceno je pitanje koliko zaradjujes a ne koliko trosis.

Pa neka objave detalje o svom poslovanju, kao što to postoji u normalnom svetu. Najveći problem i jeste totalno netransparentni proces koji prati to održavanje. Nisam protiv održavanja, ali da ljudi npr. dve godine nemaju lift u zgradi, iako plaćaju skupo održavanje je van svake pameti. Jasno je da održavanje treba da postoji, ali u ovom slučaju je visoka cena kočnica da se bilo šta uradi u naselju, jer niko pored tako visoke cene održavanja neće da da ništa dodatno i ne zanima ga šta piše u raznim listama usluga kada je sve iza toga totalno netransparentno.

Pa čak i te stvari koje su im na listi usluga koje pružaju ne rade. Hm, ne sećam se da su prali fasadu zgrade iako to stoji u njihovim obavezama, ne rešavaju problem haotičnog parkiranja - tolike pare dajemo znači na čišćenje, letnje zalivanje trave i neko kao pranje garaže. Znači, slažem se da treba uzeti u obzir i troškove, ali to oni treba da objave. Neću da komentarišem sumanute incijative samoproklamovane grupice koja kao predstavlja naselje da se od tih para koje dajemo za održavanje (dakle viškovi itekako postoje tj. profit nije loš) se "uloži" u kante za reciklažu, a da se posle od toga prihoduje dodatno i ide njima u džep.

Ovo što oni rade, može da se organizuje i sa min. 2x manje novca.
 
Erysimum Cheiri":1lyy5msf je napisao(la):
Ovo što oni rade, može da se organizuje i sa min. 2x manje novca.

iskreno, mislio sam da otvorim ovde diskusiju sa tobom oko cena odrzavanja ali sam vrlo brzo shvatio da tebe zapravo ne zanima sta pokriva cena od 4000 dinara (imas 100m2 stan?)nego ti je jednostavno mnogo da platis.

ja se trudim da budem realan, mene zanima kako da iz budzeta koji imamo iscedim jos po nesto, boljom organizacjijom ili svojim angazovanjem ili na neki drugi nacin.

zanimljivo je da si ti uspeo za nekoliko sekundi da sracunas kako savet naselja, kao i svi ostali koji su ucestvovali i ucestvuju u procesu organizacije odrzavanja naselja, svakodnevno prave veliku gresku i sve placaju bar duplo skuplje od trzisne cene?

ako si tako vest, zasto se ne bi outovao i stao na celo saveta naselja kao profesionalni savetnik. za 5k evra? ja sam siguran da bi stanari lako uvideli korist tvog angazovanja vec pri prvom sledecem racunu!
 
cypher":mytht11l je napisao(la):
A predpostavljam da nikom ne smeta onaj ilegalni parking koji ide duz Zumbula? Taj haos niko ne spominje jer pola stanara se parkira na tom "parkingu". Kad se setim samo normalnog i lepog vremena kada sam ulazio u tu ulicu kao covek direktno u tu traku gde su sada parkirani automobili. I vrhunac bezobrazluka su oni skotovi koji parkiraju u tom redu skroz do kraja do semafora. Pa onda moras da cekas da se upali zeleno svetlo i ako uslovno desno stoji upaljeno neko vreme. Naravno za to vreme se pravi guzva u ove dve slobodne trake. More motika i nista vise!

ja pizdim kao zver na taj haos. ne znam zasto je policija to dozvolila? da su bar zauzeli jednu traku pa da razumem zasto nase komsije cute ali traku i po, e to mi zaista nije jasno. svako popodne se pitam kada ce neko tu da se slupa, bilo na nekom od ulaza u naselje bilo u sudaru sa pesakom kod autobuske stanice....
 
pinokio":1m9srp5l je napisao(la):
Erysimum Cheiri":1m9srp5l je napisao(la):
Ovo što oni rade, može da se organizuje i sa min. 2x manje novca.

iskreno, mislio sam da otvorim ovde diskusiju sa tobom oko cena odrzavanja ali sam vrlo brzo shvatio da tebe zapravo ne zanima sta pokriva cena od 4000 dinara (imas 100m2 stan?)nego ti je jednostavno mnogo da platis.

ja se trudim da budem realan, mene zanima kako da iz budzeta koji imamo iscedim jos po nesto, boljom organizacjijom ili svojim angazovanjem ili na neki drugi nacin.

zanimljivo je da si ti uspeo za nekoliko sekundi da sracunas kako savet naselja, kao i svi ostali koji su ucestvovali i ucestvuju u procesu organizacije odrzavanja naselja, svakodnevno prave veliku gresku i sve placaju bar duplo skuplje od trzisne cene?

ako si tako vest, zasto se ne bi outovao i stao na celo saveta naselja kao profesionalni savetnik. za 5k evra? ja sam siguran da bi stanari lako uvideli korist tvog angazovanja vec pri prvom sledecem racunu!

Ma zaobiđi me sa tim glupavim prozivkama i ironičnim komentarima. Ako kao što si naveo nećeš da diskutuješ šta pišeš uopšte? Ne mislim da za ono što plaćamo dobijamo adekvatnu uslugu, naprotiv i to je suština - nadam se da nije komplikovano to shvatiti. O čemu ti uopšte pričaš: kakve duplo skuplje usluge od tržišne cene, outovanje, kakvih 5k eura - pričaš nešto bez veze.

Naravno da nemam nameru da mlatim ovde praznu slamu sa kojekakvima i "otvaram diskusiju" (lol) pa makar dolazili i iz tzv. saveta naselja i sličnih polu-legalnih udruženja.
 
pinokio":1yxpl1bc je napisao(la):
cypher":1yxpl1bc je napisao(la):
A predpostavljam da nikom ne smeta onaj ilegalni parking koji ide duz Zumbula? Taj haos niko ne spominje jer pola stanara se parkira na tom "parkingu". Kad se setim samo normalnog i lepog vremena kada sam ulazio u tu ulicu kao covek direktno u tu traku gde su sada parkirani automobili. I vrhunac bezobrazluka su oni skotovi koji parkiraju u tom redu skroz do kraja do semafora. Pa onda moras da cekas da se upali zeleno svetlo i ako uslovno desno stoji upaljeno neko vreme. Naravno za to vreme se pravi guzva u ove dve slobodne trake. More motika i nista vise!

ja pizdim kao zver na taj haos. ne znam zasto je policija to dozvolila? da su bar zauzeli jednu traku pa da razumem zasto nase komsije cute ali traku i po, e to mi zaista nije jasno. svako popodne se pitam kada ce neko tu da se slupa, bilo na nekom od ulaza u naselje bilo u sudaru sa pesakom kod autobuske stanice....

Pa eto vidiš to može da se reši tako što bi FF pokrenuo inicijativu ili prijavio nepropisno parkiranje isto kao što bilo ko od građana to može da prijavi tako može i FF. Naravno, oni to ne rade kao što se i samo uglavnom deklarativno bore protiv haosa u samom naselju po pitanju parkiranja. Takve inicijative bi eventualno pokazale da je ovo održavanje drugačije od tog za 200-300-400-500 dinara po stanu, ali objektivno nije i svodi se na tehničko održavanje naselja.
 
Na to sam ja davno ukazivao, na neformalnu grupu gradjana koja je umislila da su neki dobrocinitelji naselja. Oni su se nadovezali na odredbu u ugovoru o odrzavanju koja regulise cenu odrzavanja sto je suludo. Pa samo da su oborili cenu koliko je oborena cena stana u ovom naselju od samog investitora, vec bi to bilo jeftinije.

Ja sam se interesovao za njihovo poslovanje i jednom sam im upao na sastanak..njihova tema je bila inicijativa za izmestanje garaze GSP/a...naime g. Stojanovic / gradonacelnik Belvila ima stan na toj strani, pa se bori za to da izmesti garazu GSP/a...ne znam sto o tome nije vodio racuna kada je kupovao stan..

I nadalje tvrdim da je cena odrzavanja lopovska i da sve veci broj ljudi ne zeli da placa tu cenu...a ni za sta se nisu pametno izborili, kao sto je postavljanje lezecih policajaca, promena stampanog betona da se ne bismo klizali itd...

a da dajem pare pored ovolikog odrzavanja za bilo sta u naselju, ne pada mi na pamet...sudio bih se ja sa njima da u Zakonu u izvrsenju i obezbedjenju nije za komunalne usluge unesena odredba kojom privatni izvrsitelji donose resenje o izvrsenju, tako da do suda to i ne dodje...ali pravda je spora ali dostizna, a lopovi su polako poceli da idu u zatvore gde im je i mesto, pa ako se nastavi taj trend, ko zna .....
 
pinokio":3me2jlyx je napisao(la):
ako si tako vest, zasto se ne bi outovao i stao na celo saveta naselja kao profesionalni savetnik. za 5k evra? ja sam siguran da bi stanari lako uvideli korist tvog angazovanja vec pri prvom sledecem racunu!

Vidis druze, to je ono sto bode oci, kakav savetnik naselja za 5000 evra, pa sada oni upravljaju sa 10tak cuvara, i 20tak tetkica i vrtlara.

Prave neku birokratiju, za 30 izvrsioca, najnizeg moguceg tehnickog obrazovanja.

Sta im se ikad menja u rutini posla, ne pricajmo gluposti, preskupo se placa.
Smesna preplacena, usluga i to je tako, da ih briga za njihov buduci status, resili bi GORUCE probleme naselja.
Sve moze da se resi!

Ovako su uljuljkani, jer su na foru i dosli, pa tako kapiraju da ce i ostati...
 
gile24nbg":8q4qjbaa je napisao(la):
Na to sam ja davno ukazivao, na neformalnu grupu gradjana koja je umislila da su neki dobrocinitelji naselja. Oni su se nadovezali na odredbu u ugovoru o odrzavanju koja regulise cenu odrzavanja sto je suludo. Pa samo da su oborili cenu koliko je oborena cena stana u ovom naselju od samog investitora, vec bi to bilo jeftinije.

Ja sam se interesovao za njihovo poslovanje i jednom sam im upao na sastanak..njihova tema je bila inicijativa za izmestanje garaze GSP/a...naime g. Stojanovic / gradonacelnik Belvila ima stan na toj strani, pa se bori za to da izmesti garazu GSP/a...ne znam sto o tome nije vodio racuna kada je kupovao stan..

I nadalje tvrdim da je cena odrzavanja lopovska i da sve veci broj ljudi ne zeli da placa tu cenu...a ni za sta se nisu pametno izborili, kao sto je postavljanje lezecih policajaca, promena stampanog betona da se ne bismo klizali itd...

a da dajem pare pored ovolikog odrzavanja za bilo sta u naselju, ne pada mi na pamet...sudio bih se ja sa njima da u Zakonu u izvrsenju i obezbedjenju nije za komunalne usluge unesena odredba kojom privatni izvrsitelji donose resenje o izvrsenju, tako da do suda to i ne dodje...ali pravda je spora ali dostizna, a lopovi su polako poceli da idu u zatvore gde im je i mesto, pa ako se nastavi taj trend, ko zna .....



A izmeštanje GSP je suluda, potpuno bespredmetna ideja i predlog? Baš me briga ko ju je predložio ili ko se za nju bori, mislim da je to jako dobro. "...ne znam sto o tome nije vodio racuna kada je kupovao stan.." da, stvarno, šta sada on tu nama kada je ta garaža baš ukras naselja.
Štampani beton koji je klizav je u jednom delu koji svi vidimo zamenjen .....u prilazu svakom ulazu, do trotoara, nije više opasna situacija. Ne razumem, misliš li da treba sav da se zameni? I da sve to ide od našeg održavanja, da stanari ništa nemaju sa plaćanjem?
Ja mislim da su ti zahtevi preterani, iskreno. U pogledu cene, ima u Beogradu negde još ovakav primer jedinstvenog upravljanja? I koje su cene po kvadratu? I šta sve ulazi u tu cenu, odnosno uslugu? To jedino može da bude relevantno u našoj situaciji, a ne da se gubimo u ličnim željama. Zna li neko koliko je to npr u Westu?
 
Sister":vc7ci4q7 je napisao(la):
Pa u tome je stvar! Toga se plašim kod tih koji kao nude jeftino održavanj, ma toga se plašim najviše. Nekvalitetne, nezadovoljavajuće usluge. SVE je kod nas koliko para, toliko muzike.

Ne moraš uopšte da tražiš daleko, dovoljno je pogledati bilo koju zgradu u blokovima gde održavanje košta tih 200 din mesečno da vidiš kakva se otprilike usluga dobija za te pare. Ljudi trenutno stanje(5 godina nakon izgradnje) uzimaju zdravo za gotovo a dovoljno je da pogledaju bilo koji blok ili čak i novoizgrađeno naselje Stepa koje takođe funkcioniše po principu 200 din u kakvom je stanju(maltene deponija).
 
ne mora da se ide u stepu. može da se pogleda i naselje neprofitnih stanova na šta liči posle oko 2 godine od useljenja. bukcalno đubre je na svakoj mogućoj površini.
 
Ma zaobiđi me sa tim glupavim prozivkama i ironičnim komentarima. Ako kao što si naveo nećeš da diskutuješ šta pišeš uopšte? Ne mislim da za ono što plaćamo dobijamo adekvatnu uslugu, naprotiv i to je suština - nadam se da nije komplikovano to shvatiti. O čemu ti uopšte pričaš: kakve duplo skuplje usluge od tržišne cene, outovanje, kakvih 5k eura - pričaš nešto bez veze.

Naravno da nemam nameru da mlatim ovde praznu slamu sa kojekakvima i "otvaram diskusiju" (lol) pa makar dolazili i iz tzv. saveta naselja i sličnih polu-legalnih udruženja.

izvini, zaneo sam se. tek kada si mi odgovorio shvatio sam da zvuci komplikovano i glupo.

evo novi predlog.

za sledeci tender, okupis ekipu koja radi sve to 2x jefitnije (u ulicnom zargonu, to znaci, u pola cene?), sebe nagradis sa jednom cetvrtinom i ponudis servis 25% jeftinije od sadasnjeg!?

ja mislim da je to win win situacija.

mi dobijamo 25% nize racune, FF smo izbacili iz posla, a ti svakog meseca dobijes 16.250 evra (u dinarskoj protiv vrednosti, po srednjem kurusu NBS)

ako ne budes podizao novac mesecno, na kraju godine smesi ti se 195.000 evra, pre nego platis porez.

i ne zaboravi, citavu godinu zapravo ne radis nista.

da li je i ovo glup predlog?
 
Sister":1z6x1y5x je napisao(la):
Ja mislim da su ti zahtevi preterani, iskreno. U pogledu cene, ima u Beogradu negde još ovakav primer jedinstvenog upravljanja? I koje su cene po kvadratu? I šta sve ulazi u tu cenu, odnosno uslugu? To jedino može da bude relevantno u našoj situaciji, a ne da se gubimo u ličnim željama. Zna li neko koliko je to npr u Westu?

blok 11a je najblizi nasoj situaciji.

bez obezbedjenja cca 70dinar po kvadratu + cca 800 din parking mesto
uskoro, sa obezbedjenjem (vido nadzor sa daljine sa cuvarom u drugom objektu) cca 100din po kvadratu.

odnosno 0.6eur / 0.86eur

servis koji je obuhvacen tim cenama je skromniji od nasega servis ali su i zgrade nize, jednostavnije....
 
pinokio":3j8zi6os je napisao(la):
Ma zaobiđi me sa tim glupavim prozivkama i ironičnim komentarima. Ako kao što si naveo nećeš da diskutuješ šta pišeš uopšte? Ne mislim da za ono što plaćamo dobijamo adekvatnu uslugu, naprotiv i to je suština - nadam se da nije komplikovano to shvatiti. O čemu ti uopšte pričaš: kakve duplo skuplje usluge od tržišne cene, outovanje, kakvih 5k eura - pričaš nešto bez veze.

Naravno da nemam nameru da mlatim ovde praznu slamu sa kojekakvima i "otvaram diskusiju" (lol) pa makar dolazili i iz tzv. saveta naselja i sličnih polu-legalnih udruženja.

izvini, zaneo sam se. tek kada si mi odgovorio shvatio sam da zvuci komplikovano i glupo.

evo novi predlog.

za sledeci tender, okupis ekipu koja radi sve to 2x jefitnije (u ulicnom zargonu, to znaci, u pola cene?), sebe nagradis sa jednom cetvrtinom i ponudis servis 25% jeftinije od sadasnjeg!?

ja mislim da je to win win situacija.

mi dobijamo 25% nize racune, FF smo izbacili iz posla, a ti svakog meseca dobijes 16.250 evra (u dinarskoj protiv vrednosti, po srednjem kurusu NBS)

ako ne budes podizao novac mesecno, na kraju godine smesi ti se 195.000 evra, pre nego platis porez.

i ne zaboravi, citavu godinu zapravo ne radis nista.

da li je i ovo glup predlog?

Da. Pogledaj moj post koji si quotovao.
 
Cobretti":3mrlyklj je napisao(la):
Vidis druze, to je ono sto bode oci, kakav savetnik naselja za 5000 evra, pa sada oni upravljaju sa 10tak cuvara, i 20tak tetkica i vrtlara.

Prave neku birokratiju, za 30 izvrsioca, najnizeg moguceg tehnickog obrazovanja.

Sta im se ikad menja u rutini posla, ne pricajmo gluposti, preskupo se placa.
Smesna preplacena, usluga i to je tako, da ih briga za njihov buduci status, resili bi GORUCE probleme naselja.
Sve moze da se resi!

Ovako su uljuljkani, jer su na foru i dosli, pa tako kapiraju da ce i ostati...

dva pitanja.
1. od kada su cistacice, cuvari i vrtlari - birokrate?
2. na koju foru(e) su dosli FF, G4S, Beovrt i ZeroMax?

ako moze neki digest, tek da znamo o cemu pricamo. hvala.
 
pinokio":18g3nz3c je napisao(la):
cypher":18g3nz3c je napisao(la):
A predpostavljam da nikom ne smeta onaj ilegalni parking koji ide duz Zumbula? Taj haos niko ne spominje jer pola stanara se parkira na tom "parkingu". Kad se setim samo normalnog i lepog vremena kada sam ulazio u tu ulicu kao covek direktno u tu traku gde su sada parkirani automobili. I vrhunac bezobrazluka su oni skotovi koji parkiraju u tom redu skroz do kraja do semafora. Pa onda moras da cekas da se upali zeleno svetlo i ako uslovno desno stoji upaljeno neko vreme. Naravno za to vreme se pravi guzva u ove dve slobodne trake. More motika i nista vise!

ja pizdim kao zver na taj haos. ne znam zasto je policija to dozvolila? da su bar zauzeli jednu traku pa da razumem zasto nase komsije cute ali traku i po, e to mi zaista nije jasno. svako popodne se pitam kada ce neko tu da se slupa, bilo na nekom od ulaza u naselje bilo u sudaru sa pesakom kod autobuske stanice....

A ja se sve nadam da ce tuda proci neki autobus ili kamion koji ce ih zakaciti... kao slucajno. :D
 
cypher":1jxle2jq je napisao(la):
A ja se sve nadam da ce tuda proci neki autobus ili kamion koji ce ih zakaciti... kao slucajno. :D

i ja!
nego salu na stranu, trebalo bi razmotriti na koju adresu treba usmeriti ff kao i ostale koji mogu da pomognu da se problem resi.
ili da se jedna traka odvoji za parking (kao na delu pre semafora, deo ulice blizi ulici omladinskih brigada) ili da se isprazni u celosti. ako ovako ostavimo, tek kada nastane neki teski karambol i neko ozbiljno strada nesto ce se samo pokrenuti.

dakle, koga zvati?
 
Kontam FF pa oni da konktariraju sekretarijat za saobraćaj/urbanizam kog vec. Madaaa ja mislim da bi bilo bolje da zovu parking servis i hordu "pauka".
 
agregati su pre pola sata sjajno odradili svoj deo posla, liftovi nisu stali a ni osvetljenje. bravo za belvil
 
meni crkla ventilacija u kupatilu, ne znam kako se to rešava, da li preko ff ili moram da angažujem majstora, i kojeg, električara ili vodoinstalatera?
 
Kupis ventilator na buvljaku, isti kao sto je i bio, i montirate, mozda je i osigurac, ili prekidac...
 
Mislim da tu ima neki motor koji pokreće taj ventilator i mislim da je on otišao...čuje se samo lagano zujanje. Sve u svemu, moraće električar.
U bivšem stanu, ubrzo posle useljenja, dogodilo se isto. I to uopšte nije mogao niko individualno da popravi, nego je majstor morao da izađe direktno na krov te vertikale i to je toliko koštalo da više nikada nismo imali ventilaciju. Nadam se da je ovde drugačije. A primetila sam, jer imam neki višak cveća u hodniku, na stepeništu, pored prozora, da otvaranje i zatvaranje prozora više ne funkcioniše uopšte, kao da je neko isključio osigurač za to. Srećom, pa su ti prozori zatvoreni sada po ovoj hladnoći.
 
Motor je u ventilatoru tj. kalemovi u samom vantilatoru pokrecu isti. U pitanju je najobicniji kupatilski aspirator od 10e. Jedino sto su majstori koji su to montirali lepili sve sto je moglo silikonom, pa ces ga malo teze skinuti, ali mozda i bolje tako nego da su busili rupe koje nece da se poklapaju sa novim aspiratorom. Zamena je posao od 10min, imas da ih kupis svuda (npr. Merkur), ali ipak zovi elektricara, jer treba da se spoje zice - nema neki jack kojim se povezuje.

Obavezno uzmi sa klapnom (kao taj sto je u kupatilu). Mozda se i samo previse zaprljao i to ga koci.
 
A jok, zaprljanje sam proverila i dobro ga usisala. Moraću da skinem dva šrafa, onu maskicu i još malo unutra usisam, i to je otprilike sve što mogu ja da uradim. Nakon toga, Sale električar. Drago mi je da nije neka skupa popravka, sve ok. Hvala. 8)
 
430739_belvil-foto-poslao-nam-je-citalac-1_f.jpg

procvijetala ruza kad joj vrijeme nije
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/439460 ... ske-kosave
 
Vrh