Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

btw pohvalno je da su jutros od 7.00 radnici u onim malim bagerima, očistili su najveći deo naselja od snega.
 
Није фер да Делта Сити преко викенда, када нема пријема робе, држи затворен простор наспрам Ђурђевка па се њихови купци паркирају по тротоарима.
 
Sto ste takvi prema DC, trebaju ljudi od necega da zive, a moraju negde da se parkiraju njihovi kupci.. Ja da imam parking mesto, ja bi im dao da parkiraju kupci, da ucinim ljudima..

posto je isti vlasnik firme DC i Belvile, pretpostavljam da misli da je normalno da kupci parkiraju u Belvile, ali bi za stanare korisno bilo da otvore nadzemne ogradjene parking prostore zbog kupaca u DC, pa da pocnemo da se i mi tamo parkiramo, odnosno da se prosiri parking prostor u naselje... :bash:
 
Erysimum Cheiri":1t33tkf5 je napisao(la):
Veći je problem očigledno ugrožavanje bezbednog odvijanja saobraćaja u naselju, jer ljudi npr. ne mogu bezbedno da izađu iz garaža ili moraš da mimoilaziš automobile parkirane svuda bilo kao pešak bilo kao vozač.

Uostalom neka postave one kante-pepeljare ili žardinjere - to nisu trajni stubići i kraj priče. Ionako mesečno kasiraju ogromne pare od održavanja do sada su mogli da sagrade Kineski zid oko naselja. Kako su mogli da postave kante ispred Lavine, a ne mogu na ostalim mestima?

Baš tako, problem je očigledan i lako rešiv.
Pritom, osim trotoara prema DC ovde treba zaštititi i čitavu pešačku stazu koja ide od Krina do Šeboja.
Shvatam da FF ne želi da reši ovo.
Svaka čast za čišćenje snega, odmah su krenuli u akciju ali ovo sa parkiranjem već predugo traje.
 
Ociglesno je da se aktivnost parking servisa povecala u nasem naselju i da se svakodnevno mogu videti vozila parkjing servisa kako odnose nepropisno parkirana vozila.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Betonskih žardinjera nema dovoljno, trebalo bi ih dokupiti. A kada ne možemo baš da prođemo bez plaćanja, odnosno dodatne kupovine, pa da kupimo onda nešto ipak malo lepše...Ne mogu da se načudim od čega se pravi problem, a nema tu velikog problema. Kontaktirati Korale, pitati ih koliko bi koštalo (prethodno izračunati koliko bi komada trebalo), plus samo postavljanje, i onda nama saopštiti koliko bi nas to koštalo. Hoćeš-nećeš, i to je to. To uopšte nije u stvari nikakav problem.
 
privremeni":14v74i7y je napisao(la):
Erysimum Cheiri":14v74i7y je napisao(la):
Veći je problem očigledno ugrožavanje bezbednog odvijanja saobraćaja u naselju, jer ljudi npr. ne mogu bezbedno da izađu iz garaža ili moraš da mimoilaziš automobile parkirane svuda bilo kao pešak bilo kao vozač.

Uostalom neka postave one kante-pepeljare ili žardinjere - to nisu trajni stubići i kraj priče. Ionako mesečno kasiraju ogromne pare od održavanja do sada su mogli da sagrade Kineski zid oko naselja. Kako su mogli da postave kante ispred Lavine, a ne mogu na ostalim mestima?

Baš tako, problem je očigledan i lako rešiv.
Pritom, osim trotoara prema DC ovde treba zaštititi i čitavu pešačku stazu koja ide od Krina do Šeboja.
Shvatam da FF ne želi da reši ovo.
Svaka čast za čišćenje snega, odmah su krenuli u akciju ali ovo sa parkiranjem već predugo traje.

Nebojeno puta sam video da roditelji šetaju sa decom ili deca voze plastični bicikl ili autić da pored njih NA TROTORAU (pešačkoj stazi) ispred šeboja prolazi mamlaz kolima. Bukvalno je dovoljno da dete, koje ne razmišlja, samo skrene par centimetara na jednu stranu pa da se desi najgore.

Takođe ima pametnjakovića koji vole da se parkiraju tik uz stazu koja vodi u ulaz zgrade (npr. crni Golf koji je redovno tu ispred Šeboj 9a ulaza). Zaista treba imati odsustvo bilo kakvog vaspitanja, pa kao stanar zgrade parkirati se tako i ugrožavati sve komšije. Ne vidim šta je teško parkirati se na ulici kao i svi drugi, ako već nema para da kupi parking mesto.
 
Sister":tecu90ve je napisao(la):
Betonskih žardinjera nema dovoljno, trebalo bi ih dokupiti. A kada ne možemo baš da prođemo bez plaćanja, odnosno dodatne kupovine, pa da kupimo onda nešto ipak malo lepše...Ne mogu da se načudim od čega se pravi problem, a nema tu velikog problema. Kontaktirati Korale, pitati ih koliko bi koštalo (prethodno izračunati koliko bi komada trebalo), plus samo postavljanje, i onda nama saopštiti koliko bi nas to koštalo. Hoćeš-nećeš, i to je to. To uopšte nije u stvari nikakav problem.

Pa jasno je da se problem pravi zato što FF neće da kupi te žardinjere i potroši deo para koje uzimaju za održavanje uz masan profit. U njihovom opisu posla je održavanje reda u naselju, pa tako umesto što lepe one fotokopirane papiriće na koje niko ne obraća pažnju treba da nabave žardinjere i postave ih.
 
Apsolutno tačno da su mala deca, bebe u kolicima i svi koji se šeću trotoarima ili stazama za pešake u opasnosti....pa majka mora da zaobiđe automobil na trotoaru, ne može prema travnjaku jer je kos, i onda sa kolicima SILAZI NA ULICU da zaobiđe kretena. Uzak trotoar nema mesta ako je tu automobil, bilo koji.
A ko treba da plaća popravljanje liftova, usmeravajuće stubiće i slično.....oni nam već na početku objasniše da za to ekstra plaćamo. Preganjati se ponovo oko toga znači da ćemo stajati u mestu i ništa se neće preduzeti i naše neselje će jednostavno propasti.
 
Erysimum Cheiri":354m323a je napisao(la):
Pa jasno je da se problem pravi zato što FF neće da kupi te žardinjere i potroši deo para koje uzimaju za održavanje uz masan profit.

ne mogu da odolim a da ne pitam odakle znate da ff radi uz masan profit? koliko on iznosi?
sta je sa ostalim firmama koje su angazovane u naselju?
na osnovu cega si utvrdio da je odrzavanje skupo?
vidim da svi lako sracunaju koliko se mesecno novca skupi, ume li neko da mi napise koliko se novca i za sta potrosi ili jos bolje, gde to mogu da saznam?

ja sam se zakacio za ovaj post mada pitanje nije upuceno samo autoru.
 
skj":1yfkt7nk je napisao(la):
Nisam upućen pa moram da pitam: u čemu je problem sa garažom tj šta Hypo radi a da ne valja a šta stanari žele da promene?

i mene je zbunio ovaj "spor" izmedju hypa i naselja.

hypo je vlasnik garaznih mesta, bas kao i bilo ko od nas. oni ih pojedinacno imaju najvise u posedu ali to je zanimljivost ali ne i pravni argument. dakle, zasto bi se mi sa njima sporili?
 
Sister":221cxs8f je napisao(la):
usmeravajuće stubiće i slično.....oni nam već na početku objasniše da za to ekstra plaćamo. Preganjati se ponovo oko toga znači da ćemo stajati u mestu i ništa se neće preduzeti i naše neselje će jednostavno propasti.

da li znas posto je jedna betonska zardinjera?
 
glasam za ovu u obliku automobila, nekako je najprikladnija kad već nema lavova...

šalu na stranu, prepreke su reda veličine nekoliko hiljada RSD komad. sa ubačenim cvećem to je i dekorativno.
očekujem od FF koji zasigurno čita ovo da iste nabavi, ako nema novca neka traže od stanara.
Naravno da neće svaki stan učestvovati (npr gospodin sa golfom iz 9a) ali biće sasvim dovoljno zainteresovanih, ne sumnjam.
 
pinokio":1thdn22i je napisao(la):
Erysimum Cheiri":1thdn22i je napisao(la):
Pa jasno je da se problem pravi zato što FF neće da kupi te žardinjere i potroši deo para koje uzimaju za održavanje uz masan profit.

ne mogu da odolim a da ne pitam odakle znate da ff radi uz masan profit? koliko on iznosi?
sta je sa ostalim firmama koje su angazovane u naselju?
na osnovu cega si utvrdio da je odrzavanje skupo?
vidim da svi lako sracunaju koliko se mesecno novca skupi, ume li neko da mi napise koliko se novca i za sta potrosi ili jos bolje, gde to mogu da saznam?

ja sam se zakacio za ovaj post mada pitanje nije upuceno samo autoru.

Planirani mesecni prihod od odrzavanja je 65.000 evra.
Ako je prosecna plata u Srbiji jedno 500 evra. Otprilike ima plate za 130 prosecno zaposlenih, a cistacice u Srbiji dobijaju 12-15.000 din...
U Blv, cistacice vidjam jednom nedeljno (mozda 2 puta), dakle bar pola radnog vremena, rade na drugom mestu...

Jel dovoljno?
 
Cobretti":nnwhnfrx je napisao(la):
Planirani mesecni prihod od odrzavanja je 65.000 evra.
Ako je prosecna plata u Srbiji jedno 500 evra. Otprilike ima plate za 130 prosecno zaposlenih, a cistacice u Srbiji dobijaju 12-15.000 din...
U Blv, cistacice vidjam jednom nedeljno (mozda 2 puta), dakle bar pola radnog vremena, rade na drugom mestu...

Jel dovoljno?

pa zaprvo i nije.
to je isto kao kad bi se pitao zasto fiat 500l kosta 15k ,dok svega par desetina majstora koji ga pipnu dok je na traci potrose na ta kola ukupno 15 minuta.

jedini nacin da se ozbiljno razgovara o troskovima odrzavanja je da se napise tacna lista RASHODA koje ovo naselje generise. prihod je samo jedna cifra od dugackog niza brojeva treba znati.
btw. cistacice su zaista irelevantan trosak


kod nas u narodu odomaceno je pitanje koliko zaradjujes a ne koliko trosis.
 
Dizel motor na 500l kosta 4000evra...
Sta cistacice ovde potrose sem deterdzenta i dzogera?
Podvlacis paralelu izmedju proizvodnje visokotehnoloskog proizvoda, i ciscenja, okopavanja, i patrolnih obilazaka.

Ja sam napisao cenu radne snage koja radi u naselju, po trezisnim cenama u Srbiji.
Voleo bi da neko ozbiljno analizira, sta tu kosta i koliko?
65 somica mesecno.

Takodje, na netu se mogu naci ponude za odrzavanje od par 100 dinara mesecno po stanu....
 
Ne nego ti daješ procenu troškova na osnovu troškova plate čistačice ili na osnovu troškova deterdženta i džogera ili dizel goriva. Firma ne mora da se bavi proizvodnjom da bi imala vrlo složen finansijski izveštaj koji se sastoji od raznih računovodstvenih stavki a iznositi ocene šta i kako bez uvida u isti izveštaj je u najmanju ruku neozbiljno.

Pre će biti da je realnost da firma radi sa minimalnom zaradom(možda čak i bez), čisto zarad portfolia i mogućnosti dobijanja nekih drugih, boljih poslova(poslovne zgrade, tržni centri i sl.).
 
Ne, nego sam ja pre par stranica, nakacio ponudu firmi za odrzavanje, koje to rade po ceni od 200 din mesecno/stanu.
Naravno imaju i skuplje pakete, ali sta bih dobio po 4000 din mesecno?

Placam ko za jednu zgradu sa 20 stanova???

Kako oni nemaju kosmicke troskove za sampon, koje Belvil ima, vec mogu sa tim ponudama da izadju na sajtu.

Ah da, oni se takmice na trzinoj utakmici.
 
I ti stvarno upoređuješ održavanje tih firmi za 200 din mesečno sa ovim što trenutno imate? Za 200 din može da se organizuje čistačica na crno da obriše ulaz po koji put i to je to. Vi ovde imate održavanje naselja koje vodi prava firma sa zaposlenim ljudima i podizvođačima koji su takođe relativno ozbiljni. Takve stvari se ne mogu uporediti ni po čemu osim po ceni a to je ono što površno bode oči.
 
najgore od svega je što je stojanović više puta slao spisak šta sve ulazi u održavanje, ali cobreti i njemu slični se nisu ni udostojili da ga pročitaju, i onda nešto komentarišu.
 
Okacite spisak, znam ja sta ulazi u odrzavanje, ali da vidimo koliko sta zaista kosta.

Kad vidim taj vrlo slozen finansijski izvestaj, koji pokriva 65.000 evra mesecno, moze i na godisnjem nivou, mozemo dalje da polemisemo. Do tada meni dolazi racun za 20 stanova, po cenama drugih firmi za odrzavanje na trzistu.

Vrlo sam temeljan u analizama, tako da bilo koje farbanje i mazanje cu brzo uociti.

Znaci nase cistacice rade na belo, sto im platu sa doprinosima dize na 20.000 din.
Pri tom ovde rade par puta nedeljno, ostatak rade u drugim kompleksima.
 
ftj":1yp2oqtt je napisao(la):
I ti stvarno upoređuješ održavanje tih firmi za 200 din mesečno sa ovim što trenutno imate? Za 200 din može da se organizuje čistačica na crno da obriše ulaz po koji put i to je to. Vi ovde imate održavanje naselja koje vodi prava firma sa zaposlenim ljudima i podizvođačima koji su takođe relativno ozbiljni. Takve stvari se ne mogu uporediti ni po čemu osim po ceni a to je ono što površno bode oči.



Pa u tome je stvar! Toga se plašim kod tih koji kao nude jeftino održavanj, ma toga se plašim najviše. Nekvalitetne, nezadovoljavajuće usluge. SVE je kod nas koliko para, toliko muzike.
 
Sister":1z64w5p3 je napisao(la):
Uploaded with ImageShack.us
ey1c.jpg
[/url] Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.us

Ovo su samo neke varijante sa neta, to su tvz. usmeravajući stubići. Stubić koji sam videla kod Piramide je ovaj prvi i imao je lančić između. Dekorativni i ulepšavaju.
Niko i ne misli da to dobijamo za ništa, ali mislim da taj trošak podeljen na sve stanare u bloku, zaista predstavlja sitniš. Rado ćemo svi dati, verujem! A samo mi je žao što se nismo ovoga setili ranije.
Proizvođač Korali, Kraljevo.
 
A predpostavljam da nikom ne smeta onaj ilegalni parking koji ide duz Zumbula? Taj haos niko ne spominje jer pola stanara se parkira na tom "parkingu". Kad se setim samo normalnog i lepog vremena kada sam ulazio u tu ulicu kao covek direktno u tu traku gde su sada parkirani automobili. I vrhunac bezobrazluka su oni skotovi koji parkiraju u tom redu skroz do kraja do semafora. Pa onda moras da cekas da se upali zeleno svetlo i ako uslovno desno stoji upaljeno neko vreme. Naravno za to vreme se pravi guzva u ove dve slobodne trake. More motika i nista vise!
 
Vrh