Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ja imam pogled na more koje je providne boje ,ali prelamanjem svetlosti plavog neba cini se da je I more plavo
 
imaš i telekom internet i kablovsku, ali je bolje da uzmeš radijus vektor, ovi iz telekoma se ponašaju neodgovorno, imaš samo jedan priključak u stanu za IP-TV i nije ih briga ako nisi u stanju da povežeš, s druge strane radijusovi odmah dođu i sami ti pomere TV, priključe sve uređaje, testiraju, našteluju kanale, jednom rečju odlični su i internet im odlično radi.
Preporučio bih ti i internet i digitalnu TV zajedno u paketu.
 
Počeli su da pregradjuju još trosobnih stanova... Izgleda da im ovi pregrađeni, jednosobni, ne idu loše?
 
Za porodicu sa dvoje dece 3 sobe su minimum za normalni život. Znam da smo skoro svi mi živeli i u manje, ali dnevna soba ne bi smela da bude spavaća.
 
Automobili naselili sve trotoare posebno đurđevak i jorgovan prema dc. Ovi iz održavanja stavili kao neka obaveštenja da ako ne pomere automobil u nekom roku, izgleda teško je pozvati pauka i saobraćajnu policiju. Ne znam za koga oni rade, za njih ili za nas.
 
Polako, dok se proda jos nesto stanova pa kad Delta city ogranici parking na 2h i po 100din svaki sledeci sat pa ce biti haos za parking, taman da prodaju jos neku garazu. Svi ste primetili automate za naplatu parkinga u Delta cityju novost je da nece sluziti samo za dekoraciju.
 
Usce nema toliko zgrada okolo tako da ce uvek biti za dekoraciju :D
 
sister možeš i sama pozvati saobraćajce.


ja sam zvao više puta i jednostavno ne dolaze ni oni ni parking servis. nije ih briga.


tako da ne bih mnogo kudio naše obezbeđenje, jer osim postavljanja poruka nemaju mogućnosti za neko drugačije delovanje.
 
Alpha":33vn7c74 je napisao(la):
Polako, dok se proda jos nesto stanova pa kad Delta city ogranici parking na 2h i po 100din svaki sledeci sat pa ce biti haos za parking, taman da prodaju jos neku garazu. Svi ste primetili automate za naplatu parkinga u Delta cityju novost je da nece sluziti samo za dekoraciju.

Automati za naplatu su tu otkako je sagrađen Delta City. Naravno, niko ih nije postavljao tek onako, ali verovatno će se dogovoriti da se počne sa naplatom u svim shopping mall-ovima.

U Budimpešti se naplaćuje parking u shopping mall-ovima odavno (oko 100 din/sat). U nekim nema ni gratis vremena (npr. prvih sat-dva…).
 
MilisaV":1bm37yum je napisao(la):
sister možeš i sama pozvati saobraćajce.


ja sam zvao više puta i jednostavno ne dolaze ni oni ni parking servis. nije ih briga.


tako da ne bih mnogo kudio naše obezbeđenje, jer osim postavljanja poruka nemaju mogućnosti za neko drugačije delovanje.

Nije mi baš jasno kako radi Parking servis, ali juče sam ih video dva puta da su se provozali ulicama između Belvill-a i Delta City-ja i ništa nisu odneli?! Da li je moguće da su u onom haosu svi bili propisno parkirani. Pre je neki dogovor sa DC u pitanju...
 
Primetio sam da su neke terase naknadno zastakljene, neke onako potpuno sa alu/pvc a neke elegantno sa onim staklenim panelima.
Da li neko zna cenu zastakljivanja za tu elegantniju varijantu, pretpostavljam da se to računa okvirno prema kvm koji se zastakljuje.
Može i preporuka za kontakt.
 
Erysimum Cheiri":1i3bq7k9 je napisao(la):
MilisaV":1i3bq7k9 je napisao(la):
sister možeš i sama pozvati saobraćajce.


ja sam zvao više puta i jednostavno ne dolaze ni oni ni parking servis. nije ih briga.


tako da ne bih mnogo kudio naše obezbeđenje, jer osim postavljanja poruka nemaju mogućnosti za neko drugačije delovanje.

Nije mi baš jasno kako radi Parking servis, ali juče sam ih video dva puta da su se provozali ulicama između Belvill-a i Delta City-ja i ništa nisu odneli?! Da li je moguće da su u onom haosu svi bili propisno parkirani. Pre je neki dogovor sa DC u pitanju...

Ja sam vidjao da pauk odnosi vozilo iz naselja, preciznije sa onog malog ostrva ukoso od GoSushi, koje jeste bilo nepropisno parkirano ali je okolo bilo mnogo ludjih i opasnijih primera: npr čuvena zastava pikap crvena (to je valjda genije koji je lomio rampu na parkingu) parkirana bukvalno na krivini pri ulasku u naselje iz Đorđa Stanojevića iz pravca BOP-a.

Viđao sam i da u cruise modu prođu naseljem, pomalo se zaustave i to bude dovoljno da istrče vlasnici STRova i brzo pomere šta su parkirali: počisti se naselje na kratko.

I ja sam zvao zbog suludih scena oko fifty fifty, parkirano svuda, na prelazu, na trotoaru, na ulici, i nisu dolazili.

Mislim da će trotoar prema đorđa stanojevića uskoro postati neformalni parking jer to nije u nadležnosti Belvila, a parking servis sigurno tu neće dirati.

btw FF potpuno zakazao sada za vikend, prošli put su barem one trake raširili što je ipak držalo kola van trotoara, ovaj put ni to.
 
Pozdrav svima, da se predstavim ukratko posto sam zainteresovan za kupovinu nove gradnje na NBG, obisao sam i West i Bellvile, West mi se dosta svideo, cena je 2000e (sa garazom i PDV) izgleda lepo prevashodno terase, i 3sobni stanovi su u domenu 70tak m2 sto mi se dopalo, ostao je mislim 1 ili 2 za sad, rekli da ce se javiti cim dobiju strukturu stanova u novoj lameli al evo kasni vec par meseci, ni traga ni glasa....Otisao sam da posetim i Belville, jasno je da kao i ostala naselja ima svoje dobre i lose strane, nazalost stan sa 2 spavace sobe je najmanji 97m2, ali sam kao alternativu ( dosta jeftiniju od ostalih) imao prilike da vidim stan 2C , na X spratu koji ima mogucnost pregradjivanja trpezarije u "deciju" sobicu.... 55,40 zatvorene povrsine i 12,95 terase sa visokom betonskom ogradom, za 103,553 e...

Pa bih zamolio za jedan savet, interesuje me mogucnost zastakljivanja terase i "prosirenja stana, ili duz cele terase ili na delu, naravno nikad ne bi dopustio sebi ovakvo ruglo.

Ako uzmemo pretpostavku da zidovi nisu noseci, da mogu da se poruse, i da nema nikakvih problema sa inspekcijom belvilom itd.. (znam da se neki ne slazu ali uzmimo ovu pretpostavku), koje su opcije kulturnog zastakljivanja i izolovanja terase? Koje su negativne strane ovakvog prosirenja?.... Vidim da su neki to radili na onim terasama sa nizom betonskom ogradom, da li je tako nesto moguce u stanu ovog tipa, gde je visoka ograda i ima nekih proreza na njoj sa donje strane.



Prikaz terase

Untitled_1.jpg


hvala
 
stakleni paneli oko 180 m kvadrat.

s obzirom na veličinu terase verovatno možeš očekivati popust.
 
hvala na brzom odgovoru, ali da li ti paneli imaju termoizolaciono dejstvo, da "terasa" postane deo stana? i da li na postojecu ogradu treba dodavati neku izolaciju, naravno ovaj otvor dole bi morao da se zazida ako je uopste moguce

takodje gde su spoljne jedinice klima kod ovih ljudi koji su prosirili dnevne boravke?
 
Nemaju. Tako da terasa ne može postati seo stana. Ispod prozora imaš maske za klimu pa tu možeš da prebaciš klimu.

Послато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
 
Mislim da tačno znam o kojem stanu se radi. To je 10 sprat, u dnu hodnika, broj stana je sa /1 ili /2 na kraju.
Klima je uradjena na strani terase koja se ne vidi na slici. Pošto ceo stan izlazi na terasu mislim da je nemoguće da je "izmestiš" sem na fasadu zgrade što ne verujem da se sme.
 
Vrh