Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Gde će im duša više.... :)

Hvala na linku.
 
Erysimum Cheiri":129raaey je napisao(la):
Mislim da je bilo oko 8000 dinara.


Malo sutra....pred leto mi palo na pamet da eto najzad uknjižim jedan stan, i pošto je na tom stanu trebalo da se skine hipoteka, koštalo je 2x više!!!! Tako da znate. Za neke stanove, npr. u zgradi Iris na sreću ne treba da se skida hipoteka, već je skinuta. I načekaćete se da vam stigne to rešenje o upisu u katastar nepokretnosti, možda i cela 2 meseca. I nakon toga, opet imate da čekate valjda 2 nedelje da sve postane pravosnažno, i rešenje konačno. A ako ne želite da čekate tih dodatnih 14 dana, morate da odete ovde u Belvil prodajni paviljon, pa vam oni izdaju pečatiranu neku izjavu o odricanju prava na žalbu ili tako nešto, pa onda to nosite u katastar. Eto, to vam je procedura. I sugerisano mi je da nakon svega toga potražim da mi izdaju vlasnički list. Valjda sve imamo crno na belo. Valjda je rešenje ipak najvažnije....
 
Jel može malo pojašnjenje u vezi hipoteke:
kupljen je nov stan, hypo je kreditor i upisana je hipoteka, ko sad sve ima još hipoteku nad stanom. Stan nije u zgradi Iris.
 
Zavisi koja hipoteka je u pitanju. Ako su u pitanju hipoteke koje je postavljao B67 tokom izgradnje (projektno finansiranje) to oni skidaju i to se ne placa.

Sister je, koliko sam razumeo, govorila o hipoteci banke koja je upisana po ugovoru o kreditu. Ako se isplati kredit pre vremena, banka najcesce nece da skida hipoteku vec ti da samo brisovnicu, pa ti sam moras da skidas hipoteku i placas za to. To nema veze sa uknjizbom osim sto se oba zahteva podnose na istom mestu.
 
Pa tačno. Postoje ta dva načina na koji su podizani krediti i stavljana hipoteka. Negde, kao npr. u zgradi Iris, podnosite zahtev samo za uknjižbu, odn. da vam se upiše pravo svojine 1/1 na vašem stanu u zemljišnim knjigama, jer je Blok 67 to odradio i nema više hipoteke na tim stanovima. Kod drugih stanova, u nekim drugim zgradama, morate kao što sam ja učinila da prikupite sva dokumenta i podnesete zahtev za uknjižbu stana i skidanje hipoteke s njega. Potrebno je nekoliko papira, nije komplikovano, sve pribavljate u Bloku 67 u Apartmanima, Milentija Popovića. I sve to predate u katastar, košta skoro duplo u odnosu na samo knjiženje, i to je to. Ono što je najvažnije, i što naravno brine sve nove kupce, ta hipoteka ne ostaje na vašem stanu. Nema nikakvih problema tu.
 
Ugovor o kupoprodaji sa kockastim pečatom da ste oslobođeni plaćanja poreza na prenos apsolutnih prava, morate u Poresku upravu, Tošin bunar, original
Sve anekse ugovora o kupoprodaji, originali
Potvrda da ste isplatili stan u potpunosti, dobija se u Bloku 67, Apartmani, Milentija Popovića
Brisovna dozvola, Blok 67, Apartmani
Popunjen zahtev, tamo u katastru
Potvrda o uplaćenim taksama, sve će vam reći u katastru koliko treba.


Mislim da je to to.
 
Sister":3aa50rr2 je napisao(la):
Pa tačno. Postoje ta dva načina na koji su podizani krediti i stavljana hipoteka. Negde, kao npr. u zgradi Iris, podnosite zahtev samo za uknjižbu, odn. da vam se upiše pravo svojine 1/1 na vašem stanu u zemljišnim knjigama, jer je Blok 67 to odradio i nema više hipoteke na tim stanovima. Kod drugih stanova, u nekim drugim zgradama, morate kao što sam ja učinila da prikupite sva dokumenta i podnesete zahtev za uknjižbu stana i skidanje hipoteke s njega. Potrebno je nekoliko papira, nije komplikovano, sve pribavljate u Bloku 67 u Apartmanima, Milentija Popovića. I sve to predate u katastar, košta skoro duplo u odnosu na samo knjiženje, i to je to. Ono što je najvažnije, i što naravno brine sve nove kupce, ta hipoteka ne ostaje na vašem stanu. Nema nikakvih problema tu.

To pod uslovom da nećeš da čekaš da ti oni skinu te hipoteke što može da potraje. Kod mene je trajalo otprilike 3 meseca da se te hipoteke obrišu (može stanje da se vidi na sajtu katastra). Otprilike, oni predaju npr. mesec dana nakon što se napravi kupoprodajni ugovor, a ovi iz katastra oko dva meseca obrađuju predmet i skidaju te hipoteke. Nisam ja ništa predavao za skidanje hipoteke - B67 je to odradio, iako su prethodno na stanovima bile upisane hipoteke...
 
Kod tebe je kao za Iris. Ostali mislim jednostavno moraju sami to da odrade. Evo, pogledala sam na sajtu, i ako sam dobro pogledala, nema uopšte mog ulaza, u stvari nema ni zgrade......moraću da odem opet u katastar da vidim šta je to....Meni je stiglo rešenje o upisu i skidanju hipoteke, ali to rešenje nije bilo konačno. Bože, koliko je to pre bilo normalnije, sada sam sve platila, podnela sva dokumenta, oni najzad doneli to rešenje, ali opet ništa nema. Iris je upisan!? I piše da nema tereta, znači nema hipoteke na stanu.
 
ček ak je stan upisan u katastar kao vlasništvo, da li to znači da je hipoteka obrisana?
 
Neko je noćas bušio zidove u 2 sata... Bravo majstore!
 
Jojica":3fpykpdv je napisao(la):
ček ak je stan upisan u katastar kao vlasništvo, da li to znači da je hipoteka obrisana?


Ako sam te dobro razumela, ti si uknjižio stan. To što je stan uknjižen na tvoje ime, ne znači da na njemu još uvek nema hipoteke, izuzev ako je Blok 67 skinuo hipoteku, ili si ti to uradio. Stvar je u tome što za neke stanove moraš sam da podneseš zahtev za brisanje hipoteke nad stanom u katasru, a za neke stanove ništa ne treba u tom smislu da radiš, jer je Blok 67 već to uradio. Npr. na stanovima u Irisu - i još u nekim zgradama, ali eto za ovu sigurno znam - su obrisane hipoteke. U zgradi Đurđevak na primer, moraju stanari sami, prilikom knjiženja stana, da podnesu zahtev i za brisanje hipoteke. Znači, trebalo bi da proveriš u koju grupu tvoj stan spada.

Erysimum Cheiri je ovde napomenuo da sve to piše u ugovoru, ali ja mislim da svima piše da će Blok 67 skinuti te hipoteke. Opet, u praksi, zašto su meni davali sve te papire...nelogično mi je. Biće da ipak, za neke stanove u nekim zgradama, moramo sami to da uradimo.

I zaista, ići ću da potražim da mi izdaju posedovni list, iz toga ću sve videti, jer na poslednjoj stranici svakog posedovnog lista stoji ako je na stanu upisan neki teret, kao npr. hipoteka. Nije mi jasno ni zašto na sajtu RGZ uopšte nije upisana moja zgrada. A recimo Iris je tu, i na svim stanovima piše da nema hipoteke.
 
Evo ga moj plafon, koliko mora da te bas briga, da ovo prodajes kao finalni proizvod, koji fuseri...


Ko god udje u stan smeje mi se, za sta sam sevnuo tolike pare...
 
Kaže moj majstor da nisu nigde gletovani zidovi. Računaj na gletovanje kao dodatni trošak pri sledećem krečenju.
 
Cobretti":1xae7rvv je napisao(la):
Evo ga moj plafon, koliko mora da te bas briga, da ovo prodajes kao finalni proizvod, koji fuseri...


Ko god udje u stan smeje mi se, za sta sam sevnuo tolike pare...

Pa, mislim, ako si vec dao tolike pare mogao si još 1000-1500 da se pregletuje i okreči... I treba da se smeju :)

To se obično radi i u stanovima kod kojih su finalni radovi izvedeni bolje. Kod mene nije bilo toliko loše, ali svakako da nije bilo baš kao kada platiš da odrade zidove pod reflektorima i mašinski izgletuju...
 
Naravno da sam reklamirao, kao i parket.
Za parket niko nikad nije dosao, zidove sto su pokusali da srede, su ispali jos gori, poslali su neke somine od majstora...

Mene bas briga za taj plafon, tj ne smeta mi to, zato sto je ovaj stan privremeno resenje za mene.

Ali kolko moras slepac i los majstor da budes, i da kazes, evo sad je plafon gotov...
 
Platio sam parket da mi urade moji majstori, jos pre 3 godine...

Sent from my ZTE-SKATE
 
Sve više Rusa u "Belvilu"
I. Preković | 02. decembar 2013. 22:13 | Komentara: 0

U prestižnom naselju živi 50 ruskih porodica, u blizini imaju školu, a odnedavno i svoju prodavnicu. U radnju dolaze i Ukrajinci i Azerbejdžanci, a porudžbine stižu iz cele Srbije

NOVOBEOGRADSKI "Belvil" prvo se proslavio kao Univerzitetsko selo 2009. godine, zatim kao elitno naselje u kojem je kupovina stana postala stvar prestiža, ali je malo poznato da u njemu, prema grubim procenama, živi između 45 i 60 ruskih porodica, nekoliko stotina ruskih građana, da u blizini imaju rusku školu, a od pre nekoliko dana i prvu prodavnicu ruskih namirnica - "Tradicij"!

- Prema našim informacijama, prodato je oko 15 stambenih jedinica ruskim državljanima, pored kojih u iznajmljenim stanovima živi još 15 porodica. Tri solitera poznata su po takozvanim ruskim spratovima, gde u proseku od šest stanova, četiri su adrese ruskih stanara - kaže nam Miloš Stanojević, izvršni direktor prodaje naselja "Belvil".

bg%20(4).jpg


bg.jpg


bg%20(5).jpg


Dok su Rusi u svojoj domovini 4. novembra tradicionalno proslavljali Dan narodnog jedinstva i okončanje Smutnog doba, oni koji su se nastanili u Beogradu "slavili" su otvaranje prve prodavnice ruskih namirnica "Tradicij". Čorbe boršč ili akroška dalekog severa sada će zamirisati iz mnogih kuhinja ovog novobeogradskog naselja.

Melema za nostalgiju ruskih stanovnika Beograda dosetila se Jelena Stanković, koja je sa svojom kumom iz Rusije otvorila mali market prepoznatljivih specijaliteta.

- Sve više Rusa živi i radi kod nas i upravo je ovakvo nešto nedostajalo. Trudimo se da uvezemo sve proizvode koji nisu dostupni našim kupcima, tako da stalno osluškujemo njihove želje i potrebe - kaže Jelena Stanković, vlasnica prodavnice "Tradicij".

Tako se među čajevima "zavarnik", kombinacija voća za kompote, gruzijske šljive "tkemal", može naći i kavijar, pršuta "basturka" po jermenskom receptu, pečurke različitih vrsta, začini, ali i salate sa specijalnim ruskim majonezom. Ipak, ovaj poslovni poduhvat nije nimalo lak, roba prevali dugačak put do ovih beogradskih rafova, a po pristupačnim cenama.

- Teško je usaglasiti ruske sertifikate prehrambene robe sa evropskim, iako su one samo u tranzitu kroz EU. Takođe, ruska hrana ne sadrži konzervanse i emulgatore, pa je njihov rok trajanja dosta kratak za upotrebu - objašnjava Stankovićeva, ali uprkos tome staklena vitrina neobične piljarnice nudi i pripremljene riblje filete za ljubitelje ruskih recepata.

IZ CELOG SSSR

RAJ za rusko nepce posećuju i nekadašnji državljani bivšeg Sovjetskog Saveza, kao što su Azerbejdžanci i Ukrajinci, jer granice nisu pregradile i gurmanske navike. Porudžbine stižu i od iseljenika iz Kruševca, Kraljeva i drugih krajeva Srbije.

- Kvas je nezamenljiv na trpezi Jalte i drago mi je što sada postoji i mesto gde može da se kupi onaj originalnog ukusa. Pazarimo heljdino brašno, ovsenu kašu i peljmeni, nešto poput raviola sa mesom - kaže nam Veronika, koja već osam godina živi u Beogradu.

SOVJETSKI ŠAMPANj I PTIČJE MLEKO

KAKO akcize skaču sa većim procentom alkohola u piću, "Tradicij" uspeva da nabavi piva iz matice, kao i sovjetski "šampanj", dok votka i jača pića stižu iz Evrope. Sladokusci na "meniju" imaju i čokoladne bombone "ptičije mleko", ali i čajne kolačiće "zafire" koji su slični domaćem mančmelou.

UZ RUSKI VRTIĆ I - RUSKA ŠKOLA

U BLIZINI "Belvila" postoje ruski vrtić i ruska škola. U ovu obrazovnu ustanovu ne idu samo deca roditelja sa prostora nekadašnjeg SSSR, već i mališani bivših srpskih gastarbajtera koji su godinama radili u Moskvi i drugim ruskim gradovima. I tamo započeli školovanje na ruskom jeziku.
 
Nisam znao da ima toliko Rusa, nego lepa vam je atletska staza, praktikuju li stanari da vežbaju tj. trče po njoj ili ne?
 
Vrh