Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

da to je taj stan, imao sam ideju da uradim nesto kao na onoj slici koja je pokazala takvo "prosirenje" na kulturan nacin... Pa sad skupljam misljenja da li je to moguce, koji su radovi i koliko kosta

[/quote]
 
@b.S: Vidim da su se malo citali stariji postovi... :) Sto se tice tog stana na 10. spratu, na slici koju sam ja kacio, cini mi se jos prosle godine... U pitanju je tzv. klizno-uskocni ili "kombi" sistem zastakljivanja. Izgleda da se ipak radi o Alumil PVC sistemu ili slicnom, iako sam ranije mislio da je neki aluminijumski. Ovaj sistem zastakljivanja kosta oko 230 evra/m2. Taj tip terase ima nizi zidic bez proreza, pa je sigurno bilo lakse da se uradi termoizolacija sa unutrasnje strane. Bilo bi pravo cudo ako je deo ponude bilo i samoperivo staklo, ali mislim da to jos uvek kod nas nije u ponudi. Kada krilo otkliza, vise ne moze da mu se pristupi sa spoljne strane, pa je brisanje stakla spolja nemoguce...
Mislim da je taj stan jako lepo uradjen. Izvukli su maksimum iz postojeceg stanja.

 
Da,da citao sam postove :) u zavrsnoj sam fazi nabavke stana pa pokusavam da izvucem svaki koristan info ( koga ovde na srecu ima dosta).....

Hvala na savetu, cekam da mi posalju koliko bi trebala da kosta cela operacija, i koliko je izvodljiva sa strane izolovanja tog prostora koji postaje zivotni, i resenja kako bi izgledalo sve buduci da bi prozori onda bili visi jer je i ograda terase visa...

Hvala jos jednom
 
Moje mišljenje je da je to nemoguće u meri da to postane soba ili produžetak sobe.
Kao zastakljena terasa - ok je.
 
Malo uskačem kao padobranac na ovu temu, ali zanima me kad su vam pustili liftove u rad?

Naime prijateljica sa bebom se useljava u novu zgradu (Napred - blok 34) i rečeno nam je da će lift da se pusti tek kad se usele stanari. Ona bi se uselila među prvima, ali da svaki dan ide sa bebom na 4. sprat nije baš humano (plus što ima operisano koleno).
 
liftovi su pušteni sa danom useljenja.


prvih nekoliko meseci su bili obloženi kartonima da bi se sprečila oštećenja koja bi nastala transportom kabastih stvari.
 
jedan od "bisera" je bilo skidanje zaštitnih stiropora iz liftova iako je bilo useljeno svega 30-40% stanara, znači najveći deo je tovario stvari u ne-zaštićene liftove.
 
Koliko sam ja shvatio skupština stanara sklapa ugovor o održavanju lifta sa nekom firmom i pre toga ne može da se lift pusti u funkciju.
 
tomasevgoran":191fopcm je napisao(la):
Moje mišljenje je da je to nemoguće u meri da to postane soba ili produžetak sobe.
Kao zastakljena terasa - ok je.

Zasto ne bi bilo moguce, ako se stave odgovarajuca termoizolaciona stakla? Ionako su ti spoljašni zidovi od YTONG-a i nisu noseći.

Nije baš jeftino i zato što su radijatori na zidovima prema terasi, a i dobri ALU profili sa izolacijom koštaju poprilično.
 
Ne bi bio prvi, ma ima svačega, neki su dodavali klime po fasadi... Nije pohvalno u svakom slučaju, ali ne može niko da zabrani.
 
Danas sam po belvillu gledao stanove i vidim da je dosta ljudi odradilo takvu adaptaciju, naravno neko kriminalno tako sto je zazidao terasu a neko i ne menjajuci mnogo izgled fasade redom alu(pvc) prozora... Naravno zeleo bih da uradim estetski najlepse moguce, cak iako kosta vise....Bez neke tacne projekcije, "odokativno su mi oko 7,000e-9,000e cenili radove, koji ukljucuju jos neke poslove po stanu...
 
S obzirom da sam nov stanar naselja, imam jedan savet - traži specifikaciju radova i ne prihvataj "odokativne" ponude.
 
skj u pravu si, novac treba dati tek kad sve završe, one fore, " radim za Djokovića, ovo je ništa za mene radim po 100 stanova " ne treba slušati, plaćanje tek kad završe. Kod nas ima mnogo prevaranata sa firmama.
 
Novac se daje u dogovoru sa majstorom, svakako treba dati nešto i za materijal i sl. Poenta je da se tačno zna šta se radi i koliko košta a to isključujue "odokativni" metod. Isplata u potpunosti tek po okončanju radova i uz obavezu majstora da reaguje na naknadne reklamacije (najčešće to bude nešto sitno ali nikad se ne zna...)
 
Inače, pročitao sam svih 280 strana teme što je, priznajem, posebna vrsta mazohizma :)

Ono što me zanima je - šta kao novopečeni vlasnik stana kupljenog na kredit treba sad da uradim u katastru? Potvrda o oslobadjanju obaveze plaćanja PPAP (valjda) imam na oba primerka ugovora.
 
Jojica":3rxvk99n je napisao(la):
skj u pravu si, novac treba dati tek kad sve završe, one fore, " radim za Djokovića, ovo je ništa za mene radim po 100 stanova " ne treba slušati, plaćanje tek kad završe. Kod nas ima mnogo prevaranata sa firmama.

Ne plaćajte više od 30-50% unapred nipošto. Iz mog iskustva - najskuplje ne znači i najbolje. Može lako da ti isfušari i najskuplji majstor. Dobra stvar je što ti skuplji majstori dodju i poprave sve (ako treba i više puta) i ne raspravljaju se (uglavnom), ali završiš lako sa radovima koji traju 4-5 meseci umesto mesec i po dana…

Isto tako, ovi što uglavnom rade lokale su za ibegavanje - pošto se kod adaptacije tih lokala fušari/krade naširoko…

Nemojte da budete fini sa majstorima - zloupotrebiće pošto ste, ako ste fini, po defaultu neznalica i bu**** = ovca za šišanje (nabaviću ti ja materijal super povoljno, imam popust i sl.)
 
skj":e1k23uwc je napisao(la):
Inače, pročitao sam svih 280 strana teme što je, priznajem, posebna vrsta mazohizma :)

Ono što me zanima je - šta kao novopečeni vlasnik stana kupljenog na kredit treba sad da uradim u katastru? Potvrda o oslobadjanju obaveze plaćanja PPAP (valjda) imam na oba primerka ugovora.

1. Ugovor sa pečatom iz Poreske o oslobađanju poreza na prenos aps. prava
2. Zahtev (to ti tamo daju)
3. $
 
lepo je majstore prvo pustiti da se pokažu kakvi su, a onda se pokažem i ja kakav sam, i pogazim ih ko govna, oni onda od čuda ne mogu da se načude šta bi... Ljudi kod nas mešaju being polite i being a fool. U stvari ti koji to ne razlikuju su budaletine i treba ih gaziti i šutirati.
 
Jojica":pstt457o je napisao(la):
lepo je majstore prvo pustiti da se pokažu kakvi su, a onda se pokažem i ja kakav sam, i pogazim ih ko govna, oni onda od čuda ne mogu da se načude šta bi... Ljudi kod nas mešaju being polite i being a fool. U stvari ti koji to ne razlikuju su budaletine i treba ih gaziti i šutirati.

Finoća se (generalno) kod nas smatra za slabost.
 
Na žalost moram da se složim, ali ipak uvek prvo idem fino jer me to ništa ne košta a ako reakcija ne bude odgovarajuća menjam i ja stav.

Nego, katastar, pare - pretpostavljam za upis svojine? Sećate li se kolike su takse, otprilike?
 
Vrh