Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Pustolov":1pcb8eco je napisao(la):
ajd da odvojimo par stvari na ovoj diskusiji

nekoga ko nema stan i zeli da kupi sebi, to nema veze sa ulaganjem i zaradom

ko ima 100,000 eura ili 200,000 eura u kesu i zeli da ulozi u nekretnine da bi rentao pa prodao taj stan gresi to uopste nije pravi nacin

ko ima 100,000 eura ili 200,000 eura i zeli da kupi sinu cerci stan u koji ce se jednog dana (u narednih 10 dina) useliti a rentati ga u medjuvremenu to kapiram

a da neko uzme kredit od banke kupi stan pa se nada da ce imati zaradu od rente gresi
To je otprilike rezon, i u pogledu ovog poslednjeg - za sada u Srbiji je to besmisleno dok god je kamata na stambeni kredit 6-7%, a rente smesno niske... Ne znam hoce li se u skorije vreme stvari ovde popraviti, ali da je npr. kamata na stambeni kredit 3%, a renta 2-3x veca (sto je slucaj na Zapadu) banke bi same investirale u nekretnine kroz investicione fondove i davale ih u zakup.

Naravno, takvo stanje nije ni u Hrvatskoj za kojom kaskamo 5 godina niti u Madjarskoj iza koje smo minumum 10 godina, tako da se to nece skorije desiti kod nas i ko ima kapital bolje da zaboravi da nekretnine posmatra kao investiciju, jer je to u Srbiji promasaj.

Kome treba stan da u njemu zivi, moze da kalkulise koliko hoce, ali na kraju ce ili biti podstanar ili ce kupiti stan po trzisnim uslovima. Jedina razlika je da ce onaj ko zna da racuna znati da su ga odrali (banka i investitor), a onaj ko ne zna da racuna bice mu lakse...
 
Blok 19A G T C apartmani

Pogledaj sve oglase od : Nekretnine Neskovic
Prodaja

Grad ili mesto: Novi Beograd
Broj soba: 2
Površina (m2): 77

ekstra luks sa namestajem dvosoban stan povrsina 78kvm sa lodjom,podrumom, video nadzorom, obezbedjenjem, klimatizovan, sa visokim standardima tekucek odrzavanja

vredi videti

063/227821

Cena: 174990 €

Mesečno od: 802.12 EUR


Ali, stvaro me vise ne zanima.....Nisam ni znala gde ili sta su to GTC apartmani, to je znaci u blizini mog starog komsiluka, iza 19a bloka, izgradjeni na onoj maloj uskoj poljani gde smo vodili kuce da se igraju....Bilo nam je svima iznenadjenje da na tako uskom malom delu zemljista moze da nikne tolika zgrada.....a sada znam da su to gtc apartmani.
A o ceni, evo copy-paste iz oglasa na netu. Cena za 77 kvm 174.990 evrica. Koliko mu to dodje kvadratni metar?

Ali stvarno.....sto bre krivo pricas Jelke krivodelke....?
 
pomešali smo sve živo, ali je stvar prilično prosta kad pričamo o investicijama:

Ko ima "živu" lovu, npr 100.000 evra naravno da mu je pametnije da oroči, em SIGURNO dobija više, em se ne maltretira sa zakupcima, sa popravkama, porezima na imovinu......

Ko nema pare taj diže kredit i izdaje stan, u najboljem slučaju će mu renta pokriti ratu za kredit, ali uglavnom će morati da dodaje da bi pokrpio ratu. Poenta je da stan maltene isplaćuje sam sebe, i ako ti nije frka sa ratom onda pare od rente ostavljaš sa strane i polako prevremeno otplaćuješ, mada sa današnjim odnosom kreditnih kamata i kamata na štednju ne isplati se prevremeno otplaćivati kredit.
 
Ljudi moji, pa nema šanse da je moguće kirijom pokriti ratu. Možda sada trenutno ili u nekoj jako bliskoj budućnosti, ali ako mislite da je moguće kupiti jedan stan i banci dati još jedan takav za kamatu, plaćati porez i održavanje, a sve to da finansira podstanar, i to 30 godina neprekidno... Pa on bi morao za tu garsonjeru dati skoro 150.000 evra i posle 30 godina (kada bude star i bolestan) dobije nogu u dupe. Teško, teško... Pre će biti da će se cene sunovratiti na nivo pre kreditnog booom-a.
A gde je tu nameštaj, koliko puta ćete ga morati popravljati i menjati u tih 30 godina?
Sestra sada neće da kaže, ali podsetiću je da se priseti malo koliko dugo je čekala prvog podstanara. I sa njim je verovatno imala sreće, ali kakvih sve ljudi ima i ko zna šta planiraju da rade u stanu.
Da skratim, uzeti stan na kredit pa reći da je to neka investicija... jeste, ali za banku koja je plasirala sredstva i za štediše koje u njoj drže svoje depozite i ubiru kamatu. :p
 
grado":1vioop43 je napisao(la):
Ljudi moji, pa nema šanse da je moguće kirijom pokriti ratu. Možda sada trenutno ili u nekoj jako bliskoj budućnosti, ali ako mislite da je moguće kupiti jedan stan i banci dati još jedan takav za kamatu, plaćati porez i održavanje, a sve to da finansira podstanar, i to 30 godina neprekidno... Pa on bi morao za tu garsonjeru dati skoro 150.000 evra i posle 30 godina (kada bude star i bolestan) dobije nogu u dupe. Teško, teško... Pre će biti da će se cene sunovratiti na nivo pre kreditnog booom-a.
A gde je tu nameštaj, koliko puta ćete ga morati popravljati i menjati u tih 30 godina?
Sestra sada neće da kaže, ali podsetiću je da se priseti malo koliko dugo je čekala prvog podstanara. I sa njim je verovatno imala sreće, ali kakvih sve ljudi ima i ko zna šta planiraju da rade u stanu.Da skratim, uzeti stan na kredit pa reći da je to neka investicija... jeste, ali za banku koja je plasirala sredstva i za štediše koje u njoj drže svoje depozite i ubiru kamatu. :p
Uopste nije bilo cekanja na prvog stanara....jedva sam stigla da utrpam sve stvari i da majstori izadju posto sam uzela kljuceve, vec je trebalo da se useli stanar. Bukvalno sam neke sitnice donosila i posle.

Zasto vam je toliko tesko da prihvatite da je Belvil jednostavno onaj kvalitet plus koji rentiranom stanu dize cenu, pod uslovom da je solidno opremljen i da je i namestaj nov, ili bar pristojan? Zasto to ne prihvatite kada tvrdim da je tako. Na Novom Beogradu je jako veliki broj firmi i puno mladog sveta koji zeli da pocne da zivi samostalno, a da ga pritom ne ubije depresija kada pogleda u stari krs koji placa 250 evra mesecno?!
 
Sister":35s87d2b je napisao(la):
Porez je svuda visi, a ja sma kao vlasnik stana prijavljena na toj adresi. I taj ti nazovi argument otpada. Pozz.
dakle ovako kad pricamo o ulaganju postoji normalan posten nacin i neposten po kome ti radis
nisi rekla koliko si platila namestaj
jel si platila i garazu i jel i nju izdajes
dakle covek lepo pokusava da ti obajsni to
drugo ne placas porez na prihod od izdavanja
varas drzavu time sto izdajes taj stan iako si prijavljena na toj adresi i dobijas poreski kredit

slazem se da je trenutno u beogradu belille najbolje mesto da iznajmis stan tip top dvosoban namesten stan sa sve garazom je 350 400eur.

naravno ima slucajeva da su ljudi izdali i za vise i da imaju srece ali kad pricamo o ulaganju u nekretnine treba pricati o prosecnoj renti i o svim proezima koje si duzan da platis (to sto ti neplacas i to sto je tako uobicajeno u srbiji je posebna prica) da bi mogla da uporedis sa drugim ulaganjima

i da ovo nema veze sa belvillom vec za bilo koji drugi stan koji neko kupi da bi rentao i zaradio
 
micoboj":rhqj7m38 je napisao(la):
Kakvi su uslovi?
Koliko znam, nije bilo jeftinije.
GTC park apartmani su krenuli u predprodaju 2006 ja gledao i imali su razlicite cene po pratnosti neki prosek u to vreme je bio fantasticnih 1350eur m2, kada sam 2007 kupio stan dosigli su cene od 1650eur m2 isto je bilo da cekas 2 godine uselenje
godinu dana kasnije je krenula prodaja belvilla po 2k ako se nevaram
mislim da uslove platis pa cekas 2godine da zavrse tako je bilo sa belvillom 2008 zar ne
zato ih uporedjujem

inace imao si i na Bezanisjkoj kosi 2008 nove zgrade pored ideje (slicne dizajna kao i belville) po 1300eur m2
no da nisu bas za uporediti sa belvillom

sadasnje proprodavce gtca i ne racuajte u ozbiljno, dakle to su neke druge cene coveek paltio jednu pa pordaje po visoj

ja sam za prijatelja stanca rentao stan u tom bloku godinu dana )tj pomagao mu pri pregovorima, cenkanju i sl)
stan od 96m2 placali smo 700eur (namesten, full kuhinja i ormari, kreveti, decija, lcd, dnevnih soba) sa garaznim mestom
pre 4 meseca mu je gazdarica trazila povecanje od 20%
rekli smo ne
posto nismo mogli da se dogovorimo iselili smo se u belville
iskreno bilo je par dobrih stanova kod arene za te iste pare ali je delta city presudio u nejgovom izboru
za istu cenu slicna povrisna stana isto nov namesten
gazdarica iz gtca jos nije izdala stan
juce me zove ako imam nekog kolegu jos pa izdala bi za istu cenu kao i pre
eto primera kako neko ostane bez stanara pa juri da nadje nove
to je narocito tesko za kategoriju skupih stanova, kad neko hoce da ulaze u nekretine uvek je bolej kupiti stan koji mladi bracni par moze da priusti
uzgred kvalitert stanova i ambijent je mnogo bolji u gtc
 
Sister":1x52jooh je napisao(la):
Zasto vam je toliko tesko da prihvatite da je Belvil jednostavno onaj kvalitet plus koji rentiranom stanu dize cenu, pod uslovom da je solidno opremljen i da je i namestaj nov, ili bar pristojan? Zasto to ne prihvatite kada tvrdim da je tako. Na Novom Beogradu je jako veliki broj firmi i puno mladog sveta koji zeli da pocne da zivi samostalno, a da ga pritom ne ubije depresija kada pogleda u stari krs koji placa 250 evra mesecno?!
ovde se skroz slažemo
za nekih 100 eur dobija se mnogo bolji kvalitet i garaža
i ima ljudi kojima nije problem dodati tih 100 evrića i dobiti to o čemu pričaš
 
Bla Bla Bla":1d7003jz je napisao(la):
pomešali smo sve živo, ali je stvar prilično prosta kad pričamo o investicijama:

Ko ima "živu" lovu, npr 100.000 evra naravno da mu je pametnije da oroči, em SIGURNO dobija više, em se ne maltretira sa zakupcima, sa popravkama, porezima na imovinu......

Ko nema pare taj diže kredit i izdaje stan, u najboljem slučaju će mu renta pokriti ratu za kredit, ali uglavnom će morati da dodaje da bi pokrpio ratu. Poenta je da stan maltene isplaćuje sam sebe, i ako ti nije frka sa ratom onda pare od rente ostavljaš sa strane i polako prevremeno otplaćuješ, mada sa današnjim odnosom kreditnih kamata i kamata na štednju ne isplati se prevremeno otplaćivati kredit.
ovo ima smisla samo ako imas gde da stanujes :)
 
Pustolov":12oydngi je napisao(la):
Sister":12oydngi je napisao(la):
Porez je svuda visi, a ja sma kao vlasnik stana prijavljena na toj adresi. I taj ti nazovi argument otpada. Pozz.
dakle ovako kad pricamo o ulaganju postoji normalan posten nacin i neposten po kome ti radis
nisi rekla koliko si platila namestaj
jel si platila i garazu i jel i nju izdajes
dakle covek lepo pokusava da ti obajsni to
drugo ne placas porez na prihod od izdavanja
varas drzavu time sto izdajes taj stan iako si prijavljena na toj adresi i dobijas poreski kredit

slazem se da je trenutno u beogradu belille najbolje mesto da iznajmis stan tip top dvosoban namesten stan sa sve garazom je 350 400eur.

naravno ima slucajeva da su ljudi izdali i za vise i da imaju srece ali kad pricamo o ulaganju u nekretnine treba pricati o prosecnoj renti i o svim proezima koje si duzan da platis (to sto ti neplacas i to sto je tako uobicajeno u srbiji je posebna prica) da bi mogla da uporedis sa drugim ulaganjima

i da ovo nema veze sa belvillom vec za bilo koji drugi stan koji neko kupi da bi rentao i zaradio
Covek meni lepo pokusava da objasni ali eto ne vredi.....prva uvreda.
Druga uvreda je da neposteno izdajem stan, doduse priznajes i drugi to tako rade.
Treci dokaz mog nepostenja ovog puta u komunikaciji je sto ne kazem da u tu cifru koju dobijam ulazi i garaza. Doduse, ja je nemam, ali nema veze.
Cetvrti dokaz sto ne govorim koliko me je kostao namestaj....mozda nista, mozda sam sve imala, ali ako razmislis ima i u tome nekog nepostenja.
I na kraju da rezimiramo: kako si ono rekao ah da namesten (?) dvosoban stan u Belvilu sa garazom je za svaku preporuku svakome za celih 350-400 evra.
Koji je tebi covece? Imas li ti neki ozbiljan problem?
Plati neki oglas i objasni ljudima koji traze stan da apsolutno ne smeju da nasedaju propagandi vlasnika stanova u Belvilu. I predoci im svoj cenovnik.
 
Sister":v9e2lxey je napisao(la):
Pustolov":v9e2lxey je napisao(la):
Sister":v9e2lxey je napisao(la):
Porez je svuda visi, a ja sma kao vlasnik stana prijavljena na toj adresi. I taj ti nazovi argument otpada. Pozz.
dakle ovako kad pricamo o ulaganju postoji normalan posten nacin i neposten po kome ti radis
nisi rekla koliko si platila namestaj
jel si platila i garazu i jel i nju izdajes
dakle covek lepo pokusava da ti obajsni to
drugo ne placas porez na prihod od izdavanja
varas drzavu time sto izdajes taj stan iako si prijavljena na toj adresi i dobijas poreski kredit

slazem se da je trenutno u beogradu belille najbolje mesto da iznajmis stan tip top dvosoban namesten stan sa sve garazom je 350 400eur.

naravno ima slucajeva da su ljudi izdali i za vise i da imaju srece ali kad pricamo o ulaganju u nekretnine treba pricati o prosecnoj renti i o svim proezima koje si duzan da platis (to sto ti neplacas i to sto je tako uobicajeno u srbiji je posebna prica) da bi mogla da uporedis sa drugim ulaganjima

i da ovo nema veze sa belvillom vec za bilo koji drugi stan koji neko kupi da bi rentao i zaradio
Covek meni lepo pokusava da objasni ali eto ne vredi.....prva uvreda.
Druga uvreda je da neposteno izdajem stan, doduse priznajes i drugi to tako rade.
Treci dokaz mog nepostenja ovog puta u komunikaciji je sto ne kazem da u tu cifru koju dobijam ulazi i garaza. Doduse, ja je nemam, ali nema veze.
Cetvrti dokaz sto ne govorim koliko me je kostao namestaj....mozda nista, mozda sam sve imala, ali ako razmislis ima i u tome nekog nepostenja.
I na kraju da rezimiramo: kako si ono rekao ah da namesten (?) dvosoban stan u Belvilu sa garazom je za svaku preporuku svakome za celih 350-400 evra.
Koji je tebi covece? Imas li ti neki ozbiljan problem?
Plati neki oglas i objasni ljudima koji traze stan da apsolutno ne smeju da nasedaju propagandi vlasnika stanova u Belvilu. I predoci im svoj cenovnik.
ti mora da si zena u menopauzi klimaks deluje
pa nesme niko da kaze i pomisli drugacije nego sto ti tvrdis
 
ti mora da si zena u menopauzi klimaks deluje
pa nesme niko da kaze i pomisli drugacije nego sto ti tvrdis



Neverovatno. Ja nisam tvrdila nista, samo sam iznela svoje brojke. Sa kojima nisam nezadovoljna, s obzirom na to da sam zelela da kupim stan za sebe ionako. Sa ove tacke gledista, ja sam zadovoljna svojom kupovinom stana u Belvilu, mislim da nisam pogresila. Jos. Ako se stvari budu promenile, preduzecemo korake.
Gledista imas ti, ja sam dala samo brojke.
 
@ Sister

Pustolov ti je lepo napomenuo i porez na prihod od rentiranja koji iznosi 20% od prihod od izdavanja nekretnine, ja sam njega zaboravio u racunici. Naravno moze neko da kaze necu da ga placam ali,je poreskom prekrsaju onda a zakonske kamate su jako visoke.

Porez na Kamate na stednju,banka obracuna odmah po isplati 10%, tako da i tu je prednost onih koji stede jer sto ti kazesh mirno spavaju posto nemaju neplacenih poreza.

Ok nek bude da imash idealne stanare (koji su rektost u Bgu), i da ti je popunjensot 100% (sto je nemoguce u duzem roku), izracunaj koliko si platila namestaj i stavi na papir da cesh morati da ga menjash za par godina ako zelish da dobijash tu cenu ,jer ce ljudi zeleti novo kao sto je sada,tj pre 1god.
Sto se tiche "usluge" od 0.4eur/m2, kad doce na red uskoro placanje ,vidicesh da li ce ti zakupci pristati da placaju taj harach.
I uracuna porez na imovinu godisnji koji se sada donosi ove nedelje,pa cesh opet doci na prinos od 3.5- do max 4% i to ti koja imash garsonjeru koja ima najbolji prinos od svih stanova na NBGu.

Pustolov je vrlo razumno pomenuo prosecne stanove u Belvilu koji su 1.5-2.0 i koji se krecu zavisno od toga da li su prazni ili namesteni,i imaju li garazu ili ne - 350-400Eur, kod nekih od njih koji imaju prosecnu popunjenost od 80% i prosecno fine stanare - prinos je od 2-3% kada se uracunaju svi realni troskovi.

Moj postovi nisu u nameri da provociram nikog, niti da stajem na zulj nekom ko je ne daj boze kupio stan na kredit, vec da jednostavnom racunicom opovrgnem one koji kupovinu stana u Belvilu ovde predstvljaju kao odlicnu investiciju,a istina je daleko od toga.
Pitanje je samo da li neko zeli da to uvidi i shvati ili ne

Pozdrav
 
Sister":16mooay6 je napisao(la):
ti mora da si zena u menopauzi klimaks deluje
pa nesme niko da kaze i pomisli drugacije nego sto ti tvrdis



Neverovatno. Ja nisam tvrdila nista, samo sam iznela svoje brojke. Sa kojima nisam nezadovoljna, s obzirom na to da sam zelela da kupim stan za sebe ionako. Sa ove tacke gledista, ja sam zadovoljna svojom kupovinom stana u Belvilu, mislim da nisam pogresila. Jos. Ako se stvari budu promenile, preduzecemo korake.
Gledista imas ti, ja sam dala samo brojke.
Nema potrebe za teskim recima, mozemo lepo komunicirati pomocu argumenata, inace onda ne vredi ni da diskutujemo...

@ sister tek sada videh tvoj zadnji post. Ako si kupila za sebe stan da zivish u njemu onda se one racunice ne odnose na tebe ,jer se njima pokazuje da je kupovina stana losa kao investicija za rentirtanje a ne kao resenje stambenog pitanja. Mozemo izvesti i drugu racunicu dal se vishe isplati kupiti stan ili rentirati ga u ovom trenutku , ne bi dobili drastocno drugacije rezultate,ali odmah mogu da ti kazem da je tvoj slucaj tu sigurno najbolji jer si od svih precennjenih stanova uzela ubedljivo najbolju, koja ce po mom misljenu uvek biti trazena u tom delu grada,jer na NBG ima vrlo malo garsonjera i jednosobnih stanova ,jer su tu u doba komunzima i socijlne gradnje radjeni stanovi za porodice radnika i vojnih lica najvishe , pa stoga je i sada manjak takvih stambenih jedinica a sada dosta mladih koji rade na NBG zeli da poseduje takav stancic alokacija im odgovara ponjavishe zbog DC.
Stim da sam i sa gorenavedenim siguran da cena tvoje nekretnine nece rasti sledecih 5-10godina,ali ce sigurno imati najmanji pad od svih stanova u Belvilu,pogotvo ako imash cist pogled kao sto si spomenula a ne na GSP garazu ili dimnjak toplane

Pozdrav
 
Pustolov je vrlo razumno pomenuo prosecne stanove u Belvilu koji su 1.5-2.0 i koji se krecu zavisno od toga da li su prazni ili namesteni,i imaju li garazu ili ne - 350-400Eur, kod nekih od njih koji imaju prosecnu popunjenost od 80% i prosecno fine stanare - prinos je od 2-3% kada se uracunaju svi realni troskovi.



350-400 evra je prosecna cena rente namestenog 1-sobnog stana u Belvilu. 45 kvm. Sa ili bez garaze.
To se da videti na sajtovima.
I stvarno, ali stvarno, ta tema me ne zanima. Tako da prekidam, svako kome treeba stan i ko je zainteresovan za tu temu, ima na raspolaganju vise sajtova pa neka proveri cene.
 
Sister":2uzhc5uc je napisao(la):
Pustolov je vrlo razumno pomenuo prosecne stanove u Belvilu koji su 1.5-2.0 i koji se krecu zavisno od toga da li su prazni ili namesteni,i imaju li garazu ili ne - 350-400Eur, kod nekih od njih koji imaju prosecnu popunjenost od 80% i prosecno fine stanare - prinos je od 2-3% kada se uracunaju svi realni troskovi.



350-400 evra je prosecna cena rente namestenog 1-sobnog stana u Belvilu. 45 kvm. Sa ili bez garaze.
To se da videti na sajtovima.
I stvarno, ali stvarno, ta tema me ne zanima. Tako da prekidam, svako kome treeba stan i ko je zainteresovan za tu temu, ima na raspolaganju vise sajtova pa neka proveri cene.
To su trazene cene ,a ne realizovane, nemoj mesati ta 2 pojma. Daleko da je svejedno dal je sa garazom ili ne,to dize cenu ~ 50eur u realizovanim cenama.
 
lupetate, imam poznanike koji izdaju 2.0 i 1.5 u Belvilu za 450 i 430 eura. Nenamesten stan u Belvilu (tip 1.5) koleginica iznajmljuje za 350 eura... Uostalom, cak i da postoji velika razlika izmedju oglasene i realizovane cene, onda je prosto uporediti iznose renti u okolini Belvila sa samim Belvilom koristeci iste te oglase, pa videti da se za ostale blokove ocekuje niza cena... Smesna prica.

Ako ostavite po strani pricu o "elitnom naselju Belville" i ukljucite mozak zakljucicete da, ako ni zbog cega drugog cena u Belvilu ce biti visa jer su u blizini veliki Office parkovi i velike firme (Airport City, VIP, Siemens, ComTrade, Telenor...) u kojima rade ljudi koji primaju 3-4 prosecne Srpske plate u proseku. Tu dolazis do price - dacu pre i 100 eura vise, ali da se ne cimam u saobracaju i ne gubim svakog dana sat vremena na mostovima - because I can.

Glupe su price oglasena/realizovana cena jer to pokazuje da ustvari pricate napamet, posto pokusavate da diskreditujete argument cena iz oglasa koje su u euro iste za odredjene tipove stana - iste su jer za te cene ti stanovi idu u rentu, ljudi su vec formirali neke standardne cene za Belvil. A svakako pouzdano ne znate kolika je realizovana cena, vec lupate.

Naravno, to ne znaci i dalje da je pametan posao uloziti u stan u Belvilu da bi ga izdavao, ali znaci da na forumima vlada nacelo amaterizma gde gomila likova koji su juce sishli sa roditeljskog kazana, bez nekog znacajnog zivotnog/poslovnog iskustva (ili su jos uvek studenti), prospa neke bajke bez realnog utemljenja. Tako deluje.

Vrhunac je naravno nabijanje na nos nekome da u zemlji Srbiji (koja je olicenje pravne drzave i uredjenog sistema, jelte) ne placa porez na rentu. To samo pokazuje nedostatak argumenata i neozbiljnost.
 
@Erysimum Cheiri
u cemu se mi toliko razlikujemo?
ja sam cak rekao da je najbolje mesto za iznajmljivanje stana na nbg u bgd u belvillu
ja sam rekao da je prosecna cena namestenog stana 2 sobnog 350-400 i da naravno ima izuzetaka
tvokji prijatelji izdaju stan za oko 10% posto vise od maksimalne cene koju sam rekao, sasvim moguce
ja ovu cenu govorim iz sopstvenog iskustva i onih koje ja znam
sta se odmah vredjate?

sto se tice poreza i ostaloga diskutovali smo na temu da li je isplativo uloziti u nekretnine ili je isplativije uloziti kesh novac u banku
po cemu je opomena da placanje poreza na rentu, pa placanje poreza na posedovanje nekretnine mora uci u kalkulaciju nedostak argumenta?
 
Glupo je prozivati nekoga i nabijati mu na nos javno da cini nesto lose, na taj nacin i koristiti to kao argument u raspravi. Nije ona otkrila toplu vodu, vec svi ti stanodavci ne placaju porez... Cena od 400-450 eura je i oglasena cena tako da ne vidim gde je ta razlika izmedju oglasene i realizovane cene... Slazem se da je rasprava o tome smesna, jer u principu 50 eura gore/dole ne menja mnogo pricu. Najbitnije iz onoga sto Sister prica, a sto je meni zapalo za oko, a potvrdjuju i moji poznanici/prijatelji je da se stan u Belvilu uzasno lako izda i da je lokacija dosta trazena.

Mene to navodi na zakljucak da se samim tim moze dobiti bolja cena za rentiranje takvog stana, nego npr. u drugim blokovima na NBG sto i jeste cinjenicno stanje.

To je sustina.
 
Erysimum Cheiri":3bgue3wh je napisao(la):
Glupo je prozivati nekoga i nabijati mu na nos javno da cini nesto lose, na taj nacin i koristiti to kao argument u raspravi. Nije ona otkrila toplu vodu, vec svi ti stanodavci ne placaju porez...
igra ulogu kad se diskutuje o prici sta je isplativije
doduse nisam ja nju prozivao nego se ona sama pohvalila
to sto sada ne placaju porez i sto drzava nema nacina ne znaci ni da ce biti tako narednih 10 godina
do pre 5 godina radnje su prijavljivale tek 40% od ukupnog pazara pa su onda uveli fiskalne kase
Erysimum Cheiri":3bgue3wh je napisao(la):
Mene to navodi na zakljucak da se samim tim moze dobiti bolja cena za rentiranje takvog stana, nego npr. u drugim blokovima na NBG sto i jeste cinjenicno stanje.

To je sustina.
to niko nije ovde sporio
 
Ja bih zaista voleo da drzava krene da ubira sve poreze, jer ce to automatski znaciti i vise para u budzetu, generalno bolji standard ljudi (neposredno za budzetske korisnike, posredno za sve ostale). Nece morati na primer da pumpaju kurs dinara da bi sa ogranicenom kolicinom deviza zadovoljili sve budzetske potrebe i finansirali deficit, a usput, kao posledicu toga, generisali 10% inflacije i drastican pad zivotnog standarda...

Uostalom ponuda i traznja definisu i iznos rente i cenu kvadrata i mnogih drugih stvari... Renta je upravo najvise cenovno elasticna kategorija od svih pobrojanih i dobar je pokazatelj standarda nekog drustva. Da je prosecna plata u Srbiji 1000 eura, ovih 450 eura bi bilo 600-650 eura ili vise.
 
Sad to za koliko moze stan da se iznajmi je sirok pojam, mozes izdati za dosta para i cesto menjati stanare ili za razumnu cenu i imati donekle pouzdane stanare.

Evo jedan podatak, dupleks 100kvm okolina Filmski grad, vrlo dobra novogradnja, pita vlasnik agenciju za koliko moze da se izda stan i iz agencije ga posavetuju u ovom trenutku za oko 400EUR, covek lepo nadje podstanara za 700EUR. Proslo 6 meseci i podstanar daje otkaz, vlasnik sada pita agenciju za koliko moze da proda stan. Jednostavno vise se ne isplati iznajmljivati ispod targetirane cene.

Sta mislite koji je odgovor agencije i koliko trazi gazda, a kad se prodaja eventualno realizuje javljam da vidimo ko je bio najblizi :)
 
Imam druga/poznanika koji je krenuo da kupuje stanove radi iznajmljivanja. Trenutno ih ima 5.

Posle 4 godine iznajmljivanja kaže da najmanje jednu kiriju po svakom stanu gubi godišnje zbog raznih problema (održavanje itd).
Svako leto mu se desi da mu dva stana izvise od mesec do dva.
(što bi neko plaćao punu kiriju za vreme godišnjeg odmora ili raspusta?)

Možete računati na 11 kirija godišnje. Takođe morate računati da vam stan posle 10 godina izdavanja neće bitit na istom nivou, ako ne uložite u renoviranje. Tako, da Vam kirija ide dole ili morate da uložite u renoviranje.

Treće i izdavanje će kad tad postati oporezivo. Doduše paralelno će sigurno postati pravno sigurniji posao za stanodavca.
 
Pustolov

doduse nisam ja nju prozivao nego se ona sama pohvalila


Ovo te najbolje od svega sto si ikada napisao oslikava kao sagovornika.
Srafciger.
 
Vrh