Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Erysimum Cheiri":1zzu150a je napisao(la):
Sister":1zzu150a je napisao(la):
Kako ste postavljaju fotografije na ovaj forum? Slikala sam mobilnim jedno rano jutro pod snegom U belvilu, pa iako nije slika bas najkvalitetnija, volela bih da je postavim za Anabelu, ako u medjuvremenu nije dosla kuci za praznike.....ali brzo ako neko moze da mi objasni korake.
www.imageshack.us - tamo mozes da uploadujes sliku (ne treba registracija) i dobices odmah tamo i IMG kod koji samo pasteujes u reply box na forumu i to je to.
Najzad.....Mnogo ti hvala, do voga sama nikako ne bih dosla. :)
 
Pegasus":3be7hs5a je napisao(la):
Paja":3be7hs5a je napisao(la):
[ Za moje komsije: radim u finansijama i imam iskustva sa prometom nekretnina i tvrdim da svi koji su ulozili novac u Belvil su ga dobro ulozili. Znam da nije lako kupiti stan sa platom u Srbiji. Treba biti strpljiv, odrzati vrednost stanova i zgrade i njene okoline. Pogresio je samo onaj ko je kupio stan da ga preproda za dve godine i zaradi. To su spekulanti za razliku od ostalih koji su investitori za buducnost.
Hajde objasni mi molim te kako je dobro ulozen novac u stan u belvilu koji je placen 2000-2100eur m2, pogotovo za one koji su dali novac 1-1.5god unapred, a dobili ispod prosecan kvalitet gradnje velikog niza jako viskoh zgrada male udaljenosti jedne od druge + novo cigansko naselje sa jedne strane naselja, sa druge prometan Bulevar i najvecu Bg toplanu,a sa 3ce strane GSP garazu koja pravi nesnosnu buku uvuce oko 23-24h i ujutro oko 05h? Pritom postoji i trosak odrzavanja nasalje pa bezobraznoj ceni od 0.4Eur/m2 a vidimo i sami da su skoro svi nezadovoljni uslugom firme koja odrzava naselje.
Prinos na kapital ako neko izdajetako kupljeni stan je manji od 3% godisnje,tako da ni u tom slucaju ne moze biti dobra investicija ni u kom slucaju,a to sigurno znash ako radish u finansijama.

Naravno, po meni nema potrebe stajati na zulj ljudima koji su naseli na marketing 2008godine i kupili stanove pa ih provocirati mnogostrukim postovima na forumu,ali siguran sam da su njihovi postovi manje stetni od ovakvih koji ce mozda uticati na nekog da ponovi lose gorepomento ulaganje.

Ko iole zna nesto o ekonomiji,finansijama i nekretenima, posavetovace vecinu ljudi da ne kupuju josh uvek nekretnine(iako su im cene pale 15-20% od balona jesen 2008te), jer smo daleko od dna koje nas ceka za nekoliko godina zavisno od brzine pada cena , kursa dinara i stanja ekonomije i zaposlenosti u Srbiji koja je u jako teskom stanju. Do tada orocavati pare u banci dok su kamate na visokim nivoima 6-7%( vishe nego duplo prinos u odnosu na rentiranje) i povecavati svoju imovinu, a kada cene budu kao npr 2006-2007me ,onda poceti razmisljati o ulaganju u nekretnine(mada bojim se i da ce tada veci prinos biti na strani stednje u banci).
Pogledajte malo stanje na trzsistu nekretnina u zemljama regoina npr Sofiji,Zagrebu, Budimpesti pa ce vam sve biti jasno posle manje od 15ak minuta uporedjivanja njihovih plata i cena nekretnina sada, kao i trenda pada cena istih.

Post je pisan u najboljoj nameri i nadam se da cete to prepoznati citajicu ga ,bez obzira ko i gde ima kupjen stan ili ne.

Pozdrav
Prvo, prinos je 5.5 odsto. Moje iskustvo.

Drugo, ako je kamata banke 6-7 odsto to je primamljivo, ali niko ne moze da garantuje sta ce se dogoditi sa bankama. Oni koji stavljaju u banke svoj novac, nisu danas bas najspokojniji. OK?

Mislim da uzleta cena nekretnina kakav je bio 2007. vise nece biti. Pored najavljene drzavne stanogradnje, i svega ostalog, vrednost nekretnina ce se odrzati ili povecati samo u novim, luksuznim stanovima i na ekskluzivnim lokacijama.

Belvil u svakom slucaju je nov, a pozicija mu je odlicna, sto se tice komunikacije i snabdevanja.


U stvari ako cu bas precizno ono oko rentiranja i procenta, racunala sam samo rentu, a na taj iznos ide plus najmanje 60 evra mesecno za racune koje takodje placa stanar. To premasuje bancinu kamatu.

Pitam te ja sada kako se to onda meni ne isplati da rentiram stan u Belvilu? Nije dobra investicija? Bolje da imam samo novac u banci?
 
A jedini razlog za to je sto mi se stan nalazi u Belvilu. To je jasno ko dan. I sada kako ja to nekoga krivo informisem i navodim da napravi istu "gresku" kao ja? Pitajte agente za nekretnine koji izdaju nase stanove koliko je Belvil trazen! Kao nijedna lokacija na N. Bgd a mozda i u gradu.

Sto se tice sta ko voli kao svoje mesto boravista, to je stvar navike, ukusa, potreba....
 
Ako je toliko trazen, zasto i dalje, skoro godinu i po dana nakon zavrsetka izgradnje Belvila, imamo reklame za prodaje stanova u istom?


Necu da ulazim da li je urbanisticki Belvil nehuman sa onolikom gustinom naseljenosti i pomanjkanja minimalnog nivoa zelenila ili da li je kvalitet same gradnje na nivou cene koju ste platili, jer ocigledno mozete da priustite taj iznos. Ali reci da je Belvil, ovakav kakav jeste, na odlichnoj poziciji zahteva zaista razvijen nivo sindroma "sladak limun", pa i cak da se radi samo o komunikaciji i snabdevanju, jer sada mega maksija imash svuda. Belvil ce kroz deset godina da bude na nivou bloka 63 ili 70 po svojoj "elitnosti" i nista vishe.
Kako je Belvilu, kao "elitnom naselju" odlichna pozicija kada ce se granichiti sa centralnom gradskom autobuskom stanicom, a sada sa depoom gsp-a, kada je na 100m od pruge, a malo vishe od toplane, izlazi na jedan prometan bulevar i pored njega ce ici UMP? Da ne pominjemo Romvil za koji se nadam da ce biti izmesten uskoro? Nadjite u jednom evropskom gradu, elitno naselje na terenu sa ovakvim faktorima okruzenja? U jednom Parizu ili Londonu, ili bilo kom racionalnom gradu, na ovom mestu bi se pre gradio neki poslovno-kancelarijski blok.
 
mradulovic":21ycmuxw je napisao(la):
kako je Belvilu, kao "elitnom naselju" odlichna pozicija kada ce se granichiti sa centralnom gradskom autobuskom stanicom, a sada sa depoom gsp-a, kada je na 100m od pruge, a malo vishe od toplane, izlazi na jedan prometan bulevar i pored njega ce ici UMP? Da ne pominjemo Romvil za koji se nadam da ce biti izmesten uskoro? Nadjite u jednom evropskom gradu, elitno naselje na terenu sa ovakvim faktorima okruzenja? U jednom Parizu ili Londonu, ili bilo kom racionalnom gradu, na ovom mestu bi se pre gradio neki poslovno-kancelarijski blok. Belvil ce kroz deset godina da bude na nivou bloka 63 ili 70 po svojoj "elitnosti" i nista vishe

Necu da ulazim da li je urbanisticki Belvil nehuman sa onolikom gustinom naseljenosti i pomanjkanja minimalnog nivoa zelenila ili da li je kvalitet same gradnje na nivou cene koju ste platili, jer ocigledno mozete da priustite taj iznos. Ali reci da je Belvil, ovakav kakav jeste, na odlichnoj poziciji zahteva zaista razvijen nivo sindroma "sladak limun", pa i cak da se radi samo o komunikaciji i snabdevanju, jer sada mega maksija imash svuda
Snabdevanje nije samo Maxi, nego i Idea, Rodic, i sve drugo na manjoj ili vecoj udaljenosti. Ai, tri trzna centra. Povezanost sa gradom.....hajde da ne nabrajam.

Centralna autobuska stanica...pa imamo tu negde vec zeleznicku NBgd., pa jel' nekome smeta? I to sto ce biti nece biti do samog Blvla, ceo blok dalje. Ne?

Toplana, GSP, ne vidim da ista manje dimi u bloku 24, koja je to veca udaljenost, a tamo je cena kvadrata iznad 2000 i danas!

I sve sto si naveo treba da pitas ljude zasto onda zele da stanuju kao podstanari u Belvilu? Zasto za svoj ne tako mali novac zele da se muce?

Pitaj njih da li se radi o slatkom grozdju ili limunu.

Sto se tice reklame, pa nisi valjda od onih koji misle da se samo lose stvari reklamiraju....sve ostalo ide normalno?
 
Sister":2srdm49b je napisao(la):
Sto se tice reklame, pa nisi valjda od onih koji misle da se samo lose stvari reklamiraju....sve ostalo ide normalno?
Pokusavash da napravish, na silu, paralelu izmedju reklamiranja gradjevinskog kompleksa Belvil i neke puke potroshne robe, kao npr kola, sto stanovi nikako nisu. Belvil je prvi slucaj da se neki gradjevinski kompleks,u Beogradu, prodaje i 18 meseci nakon zavrsetka radova (ako kaoo datum uzmemo period neposredno pred Univerzijadu kada je uveliko pocela predprodaja). I to ne samo prodaje, nego prodavac smatra da nije vec dovoljno pustena pricha u narodu o Belvilu nego mora da placa skupu reklamnu kampanju da bi prodao stanove.
A sto se tiche podstanara u Belvilu, ovo je Srbija i ovde ce uvek biti ljudi koji su ili dovoljno glupi ili pomodni ili jadni ili im se zuri da ce biti i podstanari u Belvilu. A i to sto neko hoce da bude podstanar u Belvilu ne mora da znachi nista. I ja bih (da vec nisam reshio stambeno pitanje ) sam davao pare godinu, dve, da budem podstanar u Belvilu, dok cekam dok se ne pojavi nesto kvalitetnije, vredno dugorochnog zaduzivanja u banci
 
Lepo, objasnio si zasto Belvil nije u potpunosti prodat. Ne kvalitet.

Pre samo nekoliko dana sam prosla pored Piramide. Preko puta na onim zgradama istog godista kao Belvil stoji poveliki natpis sa brojem telefona za prodaju stanova. Jedan od primera. I vidjala sam jos na nekim mestima, samo sada ne mogu da se setim tacno gde.

Nista ja ne tumacim jer me to i ne zanima, kao ni to da bilo kome sugerisem da li da kupi ili ne u Belvilu. Samo sam iznela podatke, bas brojke, i to iz prve ruke. Ako pricas o prihodu od investicije, rekla sam kakav je moj prihod. E sad jos jedino da mi kazes da izmisljam.

A o tome da li su neki ljudi ludi, glupi i slicno sto zele da stanuju u Belvilu, stvarno se ne bih izjasnjavala da sam na tvom mestu jer ne znas nikoga od njih.
 
I zaista jos jednom da naglasim da ne sugerisem apsolutno nista u pogledu toga da li neko ko eventualno ima nameru da kupi stan da kupi u Belvilu!!! Svoj novac svako neka trosi kako sam zeli.
 
Sister":3amkotqp je napisao(la):
[Prvo, prinos je 5.5 odsto. Moje iskustvo.
Hajde mi bash pokazi racunicu da je prinos 5.5% godisnje ,siguran sam da je to nemoguce ako je stan kupljen po regularnoj ceni i iznajlmljen po takodje normalnoj ceni za Belvil

Sister":3amkotqp je napisao(la):
Drugo, ako je kamata banke 6-7 odsto to je primamljivo, ali niko ne moze da garantuje sta ce se dogoditi sa bankama. Oni koji stavljaju u banke svoj novac, nisu danas bas najspokojniji. OK?
Banke u Srbiji su vrlo stabilne,sa jako visokim % adekvatnosti kapitala, i vecina stedisha koja se razume u finansijski sektora naravno da je spokojna. Takodje ni tebi niko ne garantuje da zemljotres npr nece srusiti zgradu u kojoj je stan,ili nesto slicno ako cesh terati mak na konac. Poenta je da su oba gorepomenuta rizika vrlo mala i da teze nuli

Sister":3amkotqp je napisao(la):
Mislim da uzleta cena nekretnina kakav je bio 2007. vise nece biti. Pored najavljene drzavne stanogradnje, i svega ostalog, vrednost nekretnina ce se odrzati ili povecati samo u novim, luksuznim stanovima i na ekskluzivnim lokacijama.
Belvil u svakom slucaju je nov, a pozicija mu je odlicna, sto se tice komunikacije i snabdevanja.
Cene bilo kojih stanova nece moci da rastu narednih par godina jer su josh uvek na nerealno visokom nivou, pad cena je josh mnogo manji nego sto je bio skok od od 2007me do jeseni 2008me koji je bio od 60-100%,a cene su od jeseni 2008me pale tek nekih 20% ,sto znaci da cene idu dole sigurno josh nekih 30-40% u proseku,sem ako ne bude nekog veceg ekonomskog buma u Srbiji tipa rasta BDPa 6-8% godisnje sto je totalno nerealno. cak naprotiv sada je BDP manji nego sto je bio 2008me ,a plate su eurima nize u proseku oko 30%. Cene novih stanova ce takodje nasuprot tvom misljenju padati ako ne i vishe ,jer svaka roba kad se proda najvishe gubi na vrednosti u prvom periodu koriscenja ,a takodje ce i luksuzno stanovi najvishe padati jer kada je kriza prvo cega se odricu ljudi je luksuz u bilo kom obliku.
Jedino sa cie se slazem u gorecitiraniom delu je da josh dugo dugo vremena necemo videti baloncinu koji se desio 2007-2008god

Sister":3amkotqp je napisao(la):
U stvari ako cu bas precizno ono oko rentiranja i procenta, racunala sam samo rentu, a na taj iznos ide plus najmanje 60 evra mesecno za racune koje takodje placa stanar. To premasuje bancinu kamatu.

Pitam te ja sada kako se to onda meni ne isplati da rentiram stan u Belvilu? Nije dobra investicija? Bolje da imam samo novac u banci?
Ovaj deo najvishe obecava :) Cekaj ti racunash da to sto tvoji zakupci placaju 60eur mesecno za racune ,da to tebi povecava prinos na tvoju investiciju kupovine stana? Jel to tebi na racun placaju Infostan i ostale rezije pa ti skace prinos ?

Kada budesh precizno obracunala prinos na rentiranje stana videcesh da je sigurno dosta manji od 5.5% i da nije ni priblizno dobra investicija kao stednja u banci ,koja je pritom i mnogo jednostavnije ulaganje od rentiranja stana.
 
Faktor koji bitno menja pricu rentiranje VS stednja, je rast ili pad vrednosti nekretnine u posmatranom vremenskom periodu.
Pored toga i inflacija na evro ne moze biti zanemarljiva.

Tako da trenutno stanje i par procenata gore dole, ne znaci mnogo, ako nekretnine sibnu 50 posto gore ili dole za godinu dana :)
 
Mi smo i dalje prezadovoljni i dalje mislim da je potez bio dobar. Nama je standard u Belvilu isti kao na zapadu, sve nam je blizu i naselje je lepo. Novi stanovi ce se uvek bolje kotirati nego stari.
Ne razumem o kakvom pojeftinjenju pricate. Moja sestra ce uskoro kupiti stan u Belvilu i cena je ista kao kada smo i mi kupili. Jedina prednost je sto ce dobiti besplatno parking mesto. Ali to je sve stvar trzista.
 
Jaka mi je teorija: budi podstanar koju godinu i kupi stan kad padne cena.....
Po toj teoriji svako ko kupi suncane naocare model leto/ zima 2011 limited edition, je glupi naivan ....jer ce taj model biti demode vec sledece godine...i duplo jeftiniji...
Zivot se desava sada
:cool:
 
Uporedjivanje stana sa trendy naocarima za sunce je u najmanju meru vredno ROFL-ovanja po interneto-srpskom
rofl%20smiley.gif
 
Trenutno, definitivno je bolje uloziti novac u banku (u Srbiji), nego u nekretninu... Redovno dobijamo (moja firma) Colliers-ov magazin gde imaju na kraju razne ponude za rentiranje nekretnina... Kuce koje vrede 1-2 miliona se nude za 3000-5000 eura mesecno sto je opet manje nego da se taj novac stavi na npr. 5.00% kamate. Cisto kao info ima i par stanova u Belvillu; npr. 56 m2 nude za 450 eura, mada je to smesno u poredjenju sa onim sta imaju u ponudi...

To sve vazi zato sto su u Srbiji jos uvek kamate na stednju jako visoke, mada su ove godine dosta nize nego prethodnih i taj trend ce se sigurno nastaviti.

U Engleskoj na primer moze da se napravi fina racunica da se kupi nekretnina na kredit i rentira se. Moze se zaraditi, ali tamo sve to ide kroz legalne tokove, pa postoje neke obaveze koje imas kao stanodavac, ali ti to sa druge strane otvara niz mogucnosti.

Naravno, da bi sve to imalo uopste smisla treba uloziti malo vise i biti u posedu 5-6 nekretnina, a to je mnogo rizika + mnogo posla... Medjutim bas zato sto renta koju dobijes ide kroz leglane tokove i racuna se kao legalni prihod, uvecava mesecna primanja i samim tim kreditnu sposobnost, pa je moguce kupiti mnogo vise nekretnina...

Ako se uzme u obzir i to da na Zapadu retko ko daje kes za nekretnine (prljave pare su odavno oprane, verovatno tokom velikih ratova) onda je i faktor povoljnog kredita koji se npr. daje za Belville itekako bitan i to pravi razliku u krajnjoj ceni, onima koji su uzeli stan na kredu. Kvadrat od 2100 eura u Belvilu uz 4.5% kamate kosta manje nego kvadrat od 1850 eura sa 7.5% kamate itd itd...

Sto se tice "gomile neprodatih stanova" ima ih svuda - Jurija Gagarina preko puta OMV-a, u Sumicama znam 2-3 male zgrade sa preko pola neprodatih stanova u njima, Vracar - koliko hocete... Naravno da sve to nije neprodato zbog nekvaliteta gradnje (to je druga tema) vec zato sto niko nema para. Nece se sutra rasprodati ni Dulicev kompleks, ako ga sagrade... Srbija se ekonomski sunovratila i nikada se zapravo nije ni oporavila niti, tehnicki gledano, moze u narednih 20-tak godina.
 
@Pegasus

Koji procenat od 65.000 evra predstavlja suma od 3.600?

Ne svidja mi se stavljanje u istu ravan eventualnu propast neke banke, sa zemljotresom koji bi od moje nekretnine napravio nula vrednost. Cak i da neko pomisli tako nesto mi je tesko razumeti.....da bi dokazao neku svoju tezu, jer kod zemljotresa nikada nije u pitanju samo vrednost nekretnine. Mislim, bila bih srecna ako uopste ostanem ziva.....apsolutno odvratno poredjenje.
 
ajd da odvojimo par stvari na ovoj diskusiji

nekoga ko nema stan i zeli da kupi sebi, to nema veze sa ulaganjem i zaradom

ko ima 100,000 eura ili 200,000 eura u kesu i zeli da ulozi u nekretnine da bi rentao pa prodao taj stan gresi to uopste nije pravi nacin

ko ima 100,000 eura ili 200,000 eura i zeli da kupi sinu cerci stan u koji ce se jednog dana (u narednih 10 dina) useliti a rentati ga u medjuvremenu to kapiram

a da neko uzme kredit od banke kupi stan pa se nada da ce imati zaradu od rente gresi
 
Cobretti":2ju5hlcj je napisao(la):
Faktor koji bitno menja pricu rentiranje VS stednja, je rast ili pad vrednosti nekretnine u posmatranom vremenskom periodu.
Pored toga i inflacija na evro ne moze biti zanemarljiva.

Tako da trenutno stanje i par procenata gore dole, ne znaci mnogo, ako nekretnine sibnu 50 posto gore ili dole za godinu dana :)
Ma Cobretti, ovde smo vec godinu dana, i godinu dana se prica jedno te isto, pada pa pada.....O kojih 50 odsto pricas? Sta se i danas sve prica "medju narodom" o ovom Blvilu, i to otkada smo se uselili puna godina dana tece li tece neprestano. Pa jos pre useljenja, setamo se jednog dana i gledamo zgrade, kad ce sta ce samo da se uselimo vec jednom, ispred nas na onoj stazi oko bloka ide grupa od 5-6 mladica, i na glas pricaju, vidi ovo, ma pusti ne valja nista, los kvaliet stanova.....Za sve vreme otkada smo se uselili od gotovo svih radnika ma nisu ni usli u kucu vec pocinje ista prica. Pa da li se secas price i to "pouzdane" da se smanjuje cena samo "u cetiri oka"? Pa je izaslo na videlo sta je to u stvari bilo, taj je sada u zatvoru i nije imao nikakve veze sa Belvilom.....i bezbroj prica i pricica koje kruze i pletu neku mrezu da taj Belvil najzad padne....Pa dodjose do "kriminalnog" porekla novca kojim je gradjen!

Kome iole normalnom moze da padne na pamet da bi mu iko poklanjao ovakve nekretnine, ili davao upola cene? Meni zaista nije to verovatno.

Sto se moje nekretnine, ona ima jednostavno tu osobinu da je ono sto se zove trazena roba. U pitanju je mali stan koga posto ga uopsyte vise nema u ponudi Belvila sigurno je mogu prodati za isti novac po kome sam ga kupila. Samo, ne pada mi ni na pamet, jer mislim za jos par meseci, da se uselim u njega, a i cigani ce do tada otici. Mnogo lep stancic, prelepo kupatilo, lepo vidik.....sve ok.

To po mojim krijerijumima, ne mora znaciti da tako misle svi.
 
Onaj ko je za 100.000 € kupio stan od 50-ak kvadrata treba u njega da uloži još 10.000 € da bi ga izdao za 500 €. Nakon 5 godina imaće 30.000 € (ako je čitavo vrijeme imao podstanara), mnogo glavobolje sa podstanarima, uništen ulog od 10.000 € i stan koji, pod istim uslovima na tržištu kao danas, ne vrijedi 100.000 €:grand:.
Onaj ko ima 100.000 € u kešu sa 5% kamate nakon 5 godina imaće oko 130.000 € :violina:. Pod istim uslovima na tržištu moći će da kupi veći stan.
U ovom računu najveća nepoznata je stanje na tržištu nekretnina koje niko ne može da predvidi.
 
Sister":dtggmsrq je napisao(la):
Sto se moje nekretnine, ona ima jednostavno tu osobinu da je ono sto se zove trazena roba.
Potpuno se slažem. Imamo ono što nam treba. Ogromna većina stanara je zadovoljna kvalitetom gradnje. Naravno ima i nedostataka, ali ih ima i na drugim lokacijama.
Da li smo skupo platili? Na moje nedavno postavljeno pitanje gdje na Nbg ima jeftinije niko mi nije odgovorio.
 
micoboj":1mvj4ime je napisao(la):
Sister":1mvj4ime je napisao(la):
Sto se moje nekretnine, ona ima jednostavno tu osobinu da je ono sto se zove trazena roba.
Potpuno se slažem. Imamo ono što nam treba. Ogromna većina stanara je zadovoljna kvalitetom gradnje. Naravno ima i nedostataka, ali ih ima i na drugim lokacijama.
Da li smo skupo platili? Na moje nedavno postavljeno pitanje gdje na Nbg ima jeftinije niko mi nije odgovorio.
pa recimo imao si jeftinije gtc park apartmane pod istim uslovima kao i ovde
i kvalitet je bolji
 
micoboj":3aax850i je napisao(la):
Sister":3aax850i je napisao(la):
Sto se moje nekretnine, ona ima jednostavno tu osobinu da je ono sto se zove trazena roba.
Potpuno se slažem. Imamo ono što nam treba. Ogromna većina stanara je zadovoljna kvalitetom gradnje. Naravno ima i nedostataka, ali ih ima i na drugim lokacijama.
Da li smo skupo platili? Na moje nedavno postavljeno pitanje gdje na Nbg ima jeftinije niko mi nije odgovorio.
pa recimo imao si jeftinije gtc park apartmane pod istim uslovima kao i ovde (mislim na uselenje) i kvalitet je bolji
 
Sister":2cidfg7m je napisao(la):
@Pegasus

Koji procenat od 65.000 evra predstavlja suma od 3.600?
Ovo je isuvishe pojednostavljeno, nishta se iz ovoga ne moze razumeti da li je 5.5% prinos.

Pretpostavljam da si kupila stan garsonjeru od 30-32kvadrata koju izdajesh za 300eur( to ispada 10eur/m2 sto je daleko od proseka u Belvilu koji iznosi 5.5-6eur po m2)

Ako postizesh tako visoku cenu od 10eur/m2 verujem da si namestila taj stan vrhunski svom zakupcu cim je bio spreman da palti toliku cenu.Treba to uracunati u prinos,sto dosta menja stvari. Takodje treba videti koliko cesh imati praznih meseci u toku godine trazeci tako visoku cenu, kao i ne daj boze da ti stanari ne palte racune ili uniste namestaj.
Ko placa troskove Belvilu od 0.4m2/eur cisto sumnjam da ce ijedan zakupac pristati da placa taj harac?
Takodje i oduzmi troskove godisnjeg poreza na imovinu,koji ce biti sve veci narednih godina ,pogotvo ako vlasnik ne zivi u tom stanu.

Videcesh da kad uracunash sve realne i prosecno moguce troskove, da i ti koja izdajesh najbolju mogucu nekretninu u tom delu grada(garsonjera kojih nema puno na NBG) sigurno nemash prinos 4% ,
A vecina onih koji izadju 1.5 -2 sobne stanove imaju oko 3% prinos.

Pozdrav
 
Pegasus":2sr6aq05 je napisao(la):
Sister":2sr6aq05 je napisao(la):
@Pegasus

Koji procenat od 65.000 evra predstavlja suma od 3.600?
Ovo je isuvishe pojednostavljeno, nishta se iz ovoga ne moze razumeti da li je 5.5% prinos.

Pretpostavljam da si kupila stan garsonjeru od 30-32kvadrata koju izdajesh za 300eur( to ispada 10eur/m2 sto je daleko od proseka u Belvilu koji iznosi 5.5-6eur po m2)

Ako postizesh tako visoku cenu od 10eur/m2 verujem da si namestila taj stan vrhunski svom zakupcu cim je bio spreman da palti toliku cenu.Treba to uracunati u prinos,sto dosta menja stvari. Takodje treba videti koliko cesh imati praznih meseci u toku godine trazeci tako visoku cenu, kao i ne daj boze da ti stanari ne palte racune ili uniste namestaj.
Ko placa troskove Belvilu od 0.4m2/eur cisto sumnjam da ce ijedan zakupac pristati da placa taj harac?
Takodje i oduzmi troskove godisnjeg poreza na imovinu,koji ce biti sve veci narednih godina ,pogotvo ako vlasnik ne zivi u tom stanu.

Videcesh da kad uracunash sve realne i prosecno moguce troskove, da i ti koja izdajesh najbolju mogucu nekretninu u tom delu grada(garsonjera kojih nema puno na NBG) sigurno nemash prinos 4% ,
A vecina onih koji izadju 1.5 -2 sobne stanove imaju oko 3% prinos.

Pozdrav
A treba li obracunati u moj rashod i ono sto sam platila za selidbu....baratas unapred postavljenim stvarima i onda sve guras u to svoje vidjenje.

Moja cena ne odstupa mnogo od drugih solidno namestenih stanova u Belvilu. A na sajtovima se moglo videti jako, jako lepo opremljenih stanova, sa plazmama i svime ostalim. Nemam do sada ni dana slobodnog bez stanara, ni jednog dana. Useljen je vec drugi podstanar, jer je onaj prvi kupio sebi stan. Da nije u pitanju pocetnicka sreca govori i to da sam sada zaista mogla da izaberem od dve ozbiljne ponude, odlucilo je to sto je jedan bio brzi bukvalno za sat vremena.

Postoji samo jedno objasnjenje za to - stan je u Belvilu. Novo, lepo, na dobrom mestu jer mnogi ljudi rade na Novom Beogradu. Cene zakupa jednostavno ne mogu da budu iste, ako neko zeli da zivi makar i godinu dana samo u novom, lepom, svetlom stanu, da se oseca kao covek a ne da leze u 30 godina star rasklimatan krevet, kupatilo od koga se dize stomak, itd. Kako onda mozes da stavljas u istu ravan Belvil i ostale delove grada? Zato, a ne sto su kako si rekao glupi, ljudi vole da plate i malo vise, ali bar nisu ponizeni.

I stvarno me ne zanima vise ta tema, jer su stvari ocigledne.

Spomenuo si "harac", on jos ne stize, ali ga placa onaj ko u stanu stanuje.
Porez je svuda visi, a ja sma kao vlasnik stana prijavljena na toj adresi. I taj ti nazovi argument otpada. Pozz.
 
Vrh