Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

ne razumem ovo oko održavanja, da li kad kupite nov automobil menjate filtere, ulje i vozite ga na servise? ili vam je skupo pa se posle čudite što je loš i što ne možete da dobijete dobru cenu za njega.
 
ZokyNBGD":2wyz6s02 je napisao(la):
ne razumem ovo oko održavanja, da li kad kupite nov automobil menjate filtere, ulje i vozite ga na servise? ili vam je skupo pa se posle čudite što je loš i što ne možete da dobijete dobru cenu za njega.
Izvini Zoki,
jesi li siguran, da sigurno znas sta govoris. :)
 
JA kad kupujem auto raspitam se o troskovima odrzavanja, i procenim da li mi odgovara ili ne.
Za ovaj auto sam se isto raspitao oko troskova, pa je ispalo drugacije...
Da mi neko kaze placaces redovan servis 100 evra, pa posle istrci sa racunom od 300 evra, naravno da bih se osecao prevarenim.
Pricao bi to drugima da znaju sta da ocekuju za svoj novac.

A te teze kosta 120.000 evra, pa zar ti je mnogo 400e godisnje, generalno ne piju vode. Pa i Audi A8 se sada radi sa ekonomicnim 2.0 TDI motorom, da bi puniše stedeli, ako vec prebacujemo na automobilsku ravan...

A lose kritike necega ne mogu da uticu na dizanje vrednosti te stvari, to je svakome jasno.
Ko hoce da kupi stan i ima mozga, pa je pare nekako stekao, verovatno ce znati da na internetu pogleda iskustva ljudi o proizvodu.
 
stanisa":ovswae7k je napisao(la):
....Eh, sad bih te zamolio da mi objasnis, kako mi koji "obaramo" cenu, to radimo preko vas koji ste vec kupili stanove.
Sta mi to treba da kazemo pa da cena stvarno i padne.
Ajde molim te pomozi nam, pa da se i mi "skucimo". ;)
evo pomažem:)
šalu na stranu, ne obarate preko nas koji smo kupili, ali logično je i da ljudi kad se interesuju za neku nekretninu pokušavaju da saznaju što više o njoj na raznim stranama, između ostalog i na forumima. Evo već 137 strana pišemo i ljudi su mogli svašta da pročitaju i svakakvu sliku da steknu, i ta se priča širi po gradu, pominjao sam drugare koje sam dovodio i šetao po naselju, bili su prilično zbunjeni jer su čuli te svakakve priče i došli sa predubeđenjem, na kraju priznali da je mnogo bolje nego što se priča.
Vi lupate etikete kako smo mi koji branimo celu priču "Deltaovakvi i Deltaonakvi" a niko da vama lupi etiketu kako radite za MPC ili nekog drugog konkurenta Delti. Tu je ta mala razlika između pljuvača i stanara.
 
stanisa":sx1ba7n1 je napisao(la):
ZokyNBGD":sx1ba7n1 je napisao(la):
ne razumem ovo oko održavanja, da li kad kupite nov automobil menjate filtere, ulje i vozite ga na servise? ili vam je skupo pa se posle čudite što je loš i što ne možete da dobijete dobru cenu za njega.
Izvini Zoki,
jesi li siguran, da sigurno znas sta govoris. :)
stanisa, koji deo ti nije jasan? ja prilično znam šta pričam i pišem, ali kad vidim da ti komentar od 10 reči moraš da edituješ onda ti pitanje pada u vodu.
 
Cobretti":1emhm2i2 je napisao(la):
JA kad kupujem auto raspitam se o troskovima odrzavanja, i procenim da li mi odgovara ili ne.
Za ovaj auto sam se isto raspitao oko troskova, pa je ispalo drugacije...
Da mi neko kaze placaces redovan servis 100 evra, pa posle istrci sa racunom od 300 evra, naravno da bih se osecao prevarenim.
Pricao bi to drugima da znaju sta da ocekuju za svoj novac.

A te teze kosta 120.000 evra, pa zar ti je mnogo 400e godisnje, generalno ne piju vode. Pa i Audi A8 se sada radi sa ekonomicnim 2.0 TDI motorom, da bi puniše stedeli, ako vec prebacujemo na automobilsku ravan...

A lose kritike necega ne mogu da uticu na dizanje vrednosti te stvari, to je svakome jasno.
Ko hoce da kupi stan i ima mozga, pa je pare nekako stekao, verovatno ce znati da na internetu pogleda iskustva ljudi o proizvodu.
Cobretti, za sve si u pravu, uglavnom se slažemo, ali 0.3-0.4 evra figurira od početka prodaje, proverio sam, svi imaju dvolist na kojem to piše, jbg verovatno si redak slučaj da nisi dobio, a još ređi da su te ubeđivali u 1000 dinara. Meni su i u razgovoru pominjali evre, pa smo preračunavali u dinare i saglasili se da nije mnogo. Kako god da okreneš ako si stan platio 120.000 ne može godišnje da te izađe više od 290-300, odakle ti 400 evra?
 
Pa Zoki,
"NISTA MI NIJE JASNO", a komentar je u potpunosti promenjen, zato je editovan.
Na primer, kakve veze ima "nov auto" sa "skupim uljem", a tek da je zato taj "auto los"(zato sto je ulje skupo) i onda ga prodajete i jos uz to sve, ni cenu ne mozete postici koju ste zeleli. :lool:
A "POSEBNO MI NIJE JASNO" :bash: kakve veze ima skupo ulje, novo auto, losa prodaja novog auta (ispod svake cene) :lool:
radi skupog ulja, sa ovim "DJAVOLJIM GNEZDOM".
Ma od vas je i @bog digao ruke, zar to samo po sebi ne govori dovoljno???
:dil:
 
GM je 4 evrica mesecno, plus gajba, i dodje do nekih 3000 dinara mesecno, tj 36.000 na godinu.
Sto je meni ogromna lova da mi neko zaliva travicu, i cisti stepeniste ispred stana, cela prosecna plata u ovoj zemlji.

-parkiraju se po trotoaru i dalje
-prekrajaju se zajednicke povrsine
-cuvari ne reaguju na obijanje vozila u podzemnoj garazi, video svojim ocima
-rampa nedeljama pada na auto, video svojim ocima
-interfon ne radi, iako je sveze "opravljen"


Elem naselje mi je postalo cool, prvenstveno zbog trim staze, i lokacije koja mi odgovara.

Cinjenica da me je neko ucenio na prevaru da moram da mu placam harac, mi se nikako ne svidja, prosto sam takav i to je moj licni stav.
Ja nisam pristao na ove cene koje su mi plasirane naknadno, a poturili su mi i laz i da ce to biti na dve godine, a u novinama pisu da je vecno.

Ako sam vec na foru ubacen u taj sistem kojim ce da muzu (opet moj licni odabir izraza) kintu iz naselje, onda imam pravo na sav glas da kukam na neke stvari koje po meni ne smeju da se desavaju.

Citam ovaj clanak u Politici...

http://www.politika.rs/rubrike/tema-dana/Hipo-afera-ne-ugrozava-stanare-Belvila.sr.html

Откако је пре три године Хипо Алпе Адрија афера доспела у медије, Драган Шекара, купац стана у згради „Крин”, чуо је о мутним радњама те банке, али се, каже, није обазирао јер је пре него што је подигао кредит погледао завршене станове и одабрао онај који је одговарао његовим потребама.

– У децембру прошле године смо се уселили и досад нисмо имали проблеме. У почетку је „Белвил” био пуст, али сваким даном све је више станара. Задовољни смо и одржавањем комплекса за који месечно треба да се издвоји 0,4 евра по квадрату стамбеног простора, 1,2 евра за квадрат локала и четири евра по гаражном месту – истиче Шекара.


Evo jel sad jasno koliko im je stalo da se uvale u poslove "održavanja" kompleksa, kad i o tome pisu izmisljenje clanke, koliko ja znam niko jos ne plaća to održavanje, ali je bitno da se to ponavlja kao mantra.

Održavanje nema ALTERNATIVU !
 
stanisa":2k7xvu1w je napisao(la):
Pa Zoki,
"NISTA MI NIJE JASNO", a komentar je u potpunosti promenjen, zato je editovan.
Na primer, kakve veze ima "nov auto" sa "skupim uljem", a tek da je zato taj "auto los"(zato sto je ulje skupo) i onda ga prodajete i jos uz to sve, ni cenu ne mozete postici koju ste zeleli. :lool:
A "POSEBNO MI NIJE JASNO" :bash: kakve veze ima skupo ulje, novo auto, losa prodaja novog auta (ispod svake cene) :lool:
radi skupog ulja, sa ovim "DJAVOLJIM GNEZDOM".
Ma od vas je i @bog digao ruke, zar to samo po sebi ne govori dovoljno???
:dil:
šta se tebi desilo?
 
Cobretti

pusti šta pišu novine, jesi bio na skupštini stanara? dve godine Blok 67 vodi računa o naselju preko firme EC Harris, posle čega se Blok povlači iz cele priče i prepušta stanarima 100% upravljanje naseljem, a kakvi smo mi Srbi onda ćemo da ukinemo održavanje i da razje*******emo sve po bloku, lepo nećemo plaćati ništa ali ko će nam onda biti kriv što stvari ne funkcionišu?
 
Kriv je onaj ko nije stavio realnu cenu za to odrzavanje, nego je tu video priliku da se omrsi.

Clanak dalje pominje

Без обзира на почетне проблеме, за непуне две године око 4.000 неимара из стотинак домаћих грађевинских предузећа саградило је 260.000 квадрата. На 13,7 хектара поникло је 12 стамбених (1.858 станова) и две пословне зграде са 333 локала, 2.143 гараже и паркинга и више од 20.000 квм озелењених површина.


dakle 260.000 kvadrata, po 0.4 evra, to je planiranih 104 HILJADE evra mesecno za odrzavanje !

To je 300 radnika koj iimaju FULL time job i prosecne plate, a tamo ima 20ak cuvara i 20ak citacica, nemojete mi reci da sijalice kostaju mesecno 50.000 evra, i voda na prskalicama.


Dalje ko se malo razume u ekonomiju, zna da ce se mnogo jeftinije odzavati naselje sa ovolikom gustinom populacije, jer fiksni troskovi ostaju isti, pa ce on sa jednom grtalicom snega moci da ocisti ceo blok, i nece morati da se odrzava svaka zgrada ponaosob sa svojim masinerijama, tako da je ekonomski realno da cena odrzavanja bude i ispod trzisnih cena, jer ce nas biti kao u malom gradu.
Dovoljan im je jedan dezurni majstor, i ekipa cistacica koje ce u krug cistiti zgrade, posto ne moraju sve da se ciste istog dana i slicno...

Pozdrav za sve dobronamerne ljude :)
 
Cobretti":rscw5zqk je napisao(la):
Evo jel sad jasno koliko im je stalo da se uvale u poslove "održavanja" kompleksa, kad i o tome pisu izmisljenje clanke, koliko ja znam niko jos ne plaća to održavanje, ali je bitno da se to ponavlja kao mantra.

Održavanje nema ALTERNATIVU !
izvini, a ko se uvalio u poslove održavanja? na kraju će ispasti da je EC Harris ustvari Deltina firma preko koje ovi izvlače lovu?!
Englezi su dobili posao na tenderu i radiće ga dok mi ne kažemo drugačije, uvek možemo da promenimo i uzmemo neke jeftinije ukoliko to bude izvodljivo, evo ako Cobretti nađe firmu koja će to da održava za manje para ja ga prvi vodim na klopu po njegovom izboru.
 
evo sad sam video Cobrettijevu računicu, jedna sitnica ti je promakla, a to je stambenog prostora ima 120.000 kvm, i nisu sve tetkice, imaš i inženjere čiji sat košta više, imaćeš i čišćenje fasada i garaža, to opet nisu obični radnici. Kako god uvek imamo šansu da nađemo jeftinije.
 
Pa ovaj poslovni je 300 posto skuplji za odrzavanje :)

Zoky ja sam za to da se zivi kvalitetno, i nije mi dao da dam pare ni za travnjak ni za lepu fasadu, ni za cuvare, i to sve kosta, ali necu da mi se neko nalakti za sva vremena i ko pijavica da isisava kesh na konto odrzavanja, koje se ne radi kako treba.

garazu nikad do sad nisu ocistili, bar moje mesto...

A koliko im je strucan personal i to sam video, oni inzenjeri koji su ono projektovali, mogu da se slobodno da spale diplomu, voda koja se sliva na instalacije, instalacije koje gore, krovovi koji pustaju vodu, odlivi vode iz garaze losi, zvucna izolacija u zgradi truba, ITD....

Ali staza za trcanje je ekstra :)
 
ma poenta je da je će i ovo da funkcioniše na principima tržišta, nema pijavica, alo bre sami ćemo da određujemo ko će da održava, a vidim da mnogi to ne kapiraju, voleli bi da i dalje bude umešana Delta da imaju koga da pljuju, EC Harris nije interesantan za prozivke, bezveze neka engleska kompanija za koju niko nigde nije čuo ;)

garaže još nisu čistili, ali mislim da dva puta godišnje ide kompletno hemijsko odmašćivanje i pranje,

mislim da brkaš personale, onih koji su projektovali i onih koji održavaju.

staza jeste extra!
 
Kako mi sami, kad smo potpisivali ovlascenja da ce tim advokata da u pravlja u nase ime naseljem?

Zoki zao mi je sto te presecam, ti si OK lik, i drago mi je sto smo komsije :)
 
Mislim da placamo inzinjere za hortikulturu )))))), jer ovi sto su sagradili to vise niko ne moze ispraviti....samo moze da se krpi. I zar nije Qwert rekao da fasadu placamo sami ?????
Ajde vise da vidimo sta placamo a sta ne.....
 
Pise kod mene u ulazu sta se radi usklopu odrzavanaja, ako se setim slikacu pa cu okaciti.
 
potpisivali jesmo, ali za dve godine od useljenja, posle toga smo samo mi gazde, bez Bloka, bez advokata, bez EC Harrisa na kraju krajeva, napravićemo mi neki "Andrak 67" i zaposliti ljude, i naći podizvođače kao što su ih Englezi našli. Poenta je da za dve godine damo oglas i vidimo koliko bi koštala konkurencija pa da odlučimo da li zadržavamo postojeću firmu ili nalazimo novu, stvar je prosta.
 
Zoki budi drugi i umiri me , na osnovu cega tvrdis da su dve godine u pitanju, da li to negde pise?
 
ja mislim da piše u istom onom dvolistu koji smo dobijali na potpisivanju, a mislim i da su nam advokati tako preneli na sednici skupštine stanara, aj proveriću papire danas-sutra

pozdrav!
 
Od prvog dana (čitaj: moje prve posete prodajnom paviljonu), preko potpisivanja ugovora i do danas (čitaj kao: nalaženja lifleta o održavanju kompleksa u poštanskom sandučetu) se pominje cifra od 0.3 do 0.4€ za održavanje kompleksa. Kasnije je rečeno i da je cena održavanja 4€ po garažnom mestu...

U mom slučaju ovo se svodi na oko 23.5€ mesečno što i nije ništa strašno bude li sve radilo kako treba.

E, da... Na oglasnoj tabli u zgradi je isto okačeno šta sve podrazumeva redovno održavanje (opis radova, broj godišnjih "prolazaka" po stavkama, ovo-ono, ...) tako da kad uporedim sa tim spiskom 280€ i ne izgleda tako mnogo na godišnjem nivou (a možda i izgleda kad treba poplaćati kredite, račune, poreze, registracije, jesti nešto, obući se, otići na odmor...).

Inače, još uvek, kod mene u zgradi niko nije sazivao sastanak Skupštine zgrade.
 
nenad78":3hy76hae je napisao(la):
Od prvog dana (čitaj: moje prve posete prodajnom paviljonu), preko potpisivanja ugovora i do danas (čitaj kao: nalaženja lifleta o održavanju kompleksa u poštanskom sandučetu) se pominje cifra od 0.3 do 0.4€ za održavanje kompleksa. Kasnije je rečeno i da je cena održavanja 4€ po garažnom mestu...

U mom slučaju ovo se svodi na oko 23.5€ mesečno što i nije ništa strašno bude li sve radilo kako treba.

E, da... Na oglasnoj tabli u zgradi je isto okačeno šta sve podrazumeva redovno održavanje (opis radova, broj godišnjih "prolazaka" po stavkama, ovo-ono, ...) tako da kad uporedim sa tim spiskom 280€ i ne izgleda tako mnogo na godišnjem nivou (a možda i izgleda kad treba poplaćati kredite, račune, poreze, registracije, jesti nešto, obući se, otići na odmor...).

Inače, još uvek, kod mene u zgradi niko nije sazivao sastanak Skupštine zgrade.
I ja sa nestrpljenjem ocekujem tu skupstinu i kako ce se sve to dalje kretati.

BTW, zasto toliko galame oko odrzavanja? koliko samo svako tamo potrosi na mobilni?

Sto se Belvila i komsija tice, ja imam lepe reci. Proveli smo divne dve nedelje u nasem stanu u Belvilu. Zelenilo je OK, cvece i ostalo. Ne znam sta ostali ocekuju i zasto toliko ruznih reci.

Zivim u najbogatijoj zemlji u Evropi i imam isti kvalitet zivota u Belvilu kao i ovde. Lepa je okolina, blizu su mi restorani, kupovina i ostalo. Sa prozora vidim Hram Sv. Save. Lako dodjem do aerodroma i centra grada. Volim da vidim moje komsije lepo obucene koji ujutru idu na posao i pristojno se jave. Srecni smo sto se javila neka nova generacija ambicioznih ljudi koji se trude da izadju iz sivila i priblize se nekim svetskim standardima.

Doduse nama nisu popravili nedostatke ali to i nisu bili neki strasni nedostaci pa smo to sami korigovali.
Sve ostalo sada zavisi od nas i kako cemo se organizovati.
 
Ideja o odrzavanju, kao ideja je skroz ok, ali ispala je to jos jedna pljacka, jer se iz aviona vidi da je racunica zestoko prenaduvana. Posebno ako se uzmu u obzir mikronske zelene povrsine, koje bi i malo dete pokosilo za 5 minuta. Ulazi se peru i u drugim blokovima, ali za neuporedivo manje para, a ne kapiram sta bi falilo da da Gradsko Zelenilo kosi travu, kao sto to vec radi u 90% teritorije grada? Ljudi znaju posao, rade ga odlicno, a kostaju skoro nista. Sijalice necu ni da pominjem, svaki kucni savet ima tu stavku i suma je apsolutno beznacajna na godisnjem pa cak i 10-ogodisnjem nivou. Dakle, cista pljacka.

@Zoky: ajde prijatelju ne peni za dzabe, ne primaj sve tako k srcu i ne budi bukvalista. Ponasas se u najmanju ruku kao da si ti zidao Shitville. Kao sto i ranije rekoh, nista ne fali Ytong-u (iako je najjeftiniji materijal, mozda i malo kancerogen), nista ne fali kineskoj keramici (iako je najjeftinija, bar se to da lako zameniti), sav fus (a veruj mi bilo ga je na pretek) se da popraviti i kao i uvek ja to radim u svojoj reziji (jer oni to inace nece). Ako nista drugo naselje je bar novo i na oko lepo (mada prenabudzeno i pola stanova ne vidi nebo). Pravi problemi dragi prijatelju su nasto drugo i ako procitas moje ranije postove videces o cemu se radi. Ajde da pretpostavimo da se potegne visegodisnji spor oko vlasnistva, koji bi verovatno bio krajnje neizvestan, s obzirom na situaciju, da li bi i onda velicao svoju firmu i hvalio se lepotom trim staze? Pa i ta trim staza nije nista manje smesna od svega ostalog, manja ne moze biti i ne vidim ko normalan bi trcao po njoj u krug ko bu****, pored sve sirine Novog Beograda, naravno i 2 keja (Dunavskog i Savskog)?

Ovaj forum sigurno nema nikakav uticaj na cenu, a koliko mi je poznato ona je u medjuvremenu pala sa 1950 na 1850, sto je smesno-zalosno. Ne kapiram koji je to pametni mozak smislio da tako pokrene prodaju. Daleeeeeko je to od realnosti, a ovo sa Saricem ce dodatno da odbije kupce.
 
Vrh