Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Možda je besan što je kupio taj sa terasom od 13m2 pa se sada sveti. Stan je 2s, na visokom predzadnjem spratu, a koštao je čak 140.000e. Sama terasa ima 13m2 i koštala je 26.000e. Za te pare u nekom od gradskih naselja može se kupiti garsonjera 20 - 25 m2 i izdavati za 150e mesečno. To je jedna cela minimalna plata u Srbiji ili pola jedne prosečne plate, ili 70% (biće uskoro i mnogo više, nažalost) jedne prosečne penzije. I tako ceo život, a posle garsonjera ostaje naslednicima.
Neko je već pisao o tome da prodavac u početku namerno nije puštao u prodaju stanove sa boljim odnosom strukture prema kvadraturi sve dok se ne rasprodaju oni koji se inače najteže prodaju. To je baš jadno i bedno, ali svaki prodavac razmišlja tržišno, koliko god to u nekim situacijama izgledalo surovo. Dakle, pretpostavljam da je situacija bila otprilike ovakva - gospodine, 2s su već svi otišli, imamo jedino nešto pri vrhu, sa malo većom terasom pa ako želite da pogledate... Plus još ona propaganda - kupuj sad il' nikad, jer cene uskoro odoše u nebesa i zauvek ćete ostati podstanari. Pa još ako potencijalni kupac radi u banci ili u IT sektoru ili u nekoj državnoj agenciji i misli da će do penzije imati siguran posao i odličnu zaradu... :rolleyes:
 
grado":oiso99dm je napisao(la):
Možda je besan što je kupio taj sa terasom od 13m2 pa se sada sveti. Stan je 2s, na visokom predzadnjem spratu, a koštao je čak 140.000e. Sama terasa ima 13m2 i koštala je 26.000e. Za te pare u nekom od gradskih naselja može se kupiti garsonjera 20 - 25 m2 i izdavati za 150e mesečno. To je jedna cela minimalna plata u Srbiji ili pola jedne prosečne plate, ili 70% (biće uskoro i mnogo više, nažalost) jedne prosečne penzije. I tako ceo život, a posle garsonjera ostaje naslednicima.
Neko je već pisao o tome da prodavac u početku namerno nije puštao u prodaju stanove sa boljim odnosom strukture prema kvadraturi sve dok se ne rasprodaju oni koji se inače najteže prodaju. To je baš jadno i bedno, ali svaki prodavac razmišlja tržišno, koliko god to u nekim situacijama izgledalo surovo. Dakle, pretpostavljam da je situacija bila otprilike ovakva - gospodine, 2s su već svi otišli, imamo jedino nešto pri vrhu, sa malo većom terasom pa ako želite da pogledate... Plus još ona propaganda - kupuj sad il' nikad, jer cene uskoro odoše u nebesa i zauvek ćete ostati podstanari. Pa još ako potencijalni kupac radi u banci ili u IT sektoru ili u nekoj državnoj agenciji i misli da će do penzije imati siguran posao i odličnu zaradu... :rolleyes:
Grado, ovo vezano za cenu terase nije tacno. Ne znam kakva je situacija bila ranije, ali sada se za tu terasu racuna pola kvadrature. U Prodajnom paviljonu su mi tako rekli, i dodali da je grubo racunajuci, razlika u ceni izmedju dvosobnog stana osnovnog tipa (sa terasom od 4.68 kvm) i stana tipa 2C (sa terasom od 12.87 kvm) samo 2 kvadrata odnosno oko 4200 evra.
Btw, meni se nekako vise svidja ovaj osnovni tip, a uz to je i jeftiniji... :cool:
 
Da li neko ima klizna vrata između kuhinje i trpezarije, koja je skinuo ili to namerava da uradi, da proda. Ili samo masku iznad njih u trpezariji ili i jedno i drugo?
Ima li novosti o upotrebnoj dozvoli i naplati održavanja?
Da li je trač da će garažna mesta pojeftiniti?
 
Da li je trač ili nije - najbolje proveriti u prodajnom paviljonu.
A tamo kažu - pojeftiniće.
 
koliko mogu da primetim ni posle 09/08 niko ne moze da zabrani divljacko parkiranje u belvillu, a posebno kod seboja i unutar lepeze. ccc :violina:
 
Jergu Hajderu provizije od Belvila?
15. avgust 2010. | 13:15 | Izvor: Politika

Austrijska istražna komisija CIS saopštila da su provizije za prodaju nekretnina u novobeogradskom bloku 67 navodno preusmeravane na račune u Lihtenštajnu.

Službenici specijalnog austrijskog decernata CIS koji istražuje finansijske malverzacije nekadašnjeg rukovodstva Hipo grupe Alpe Adrija (HGAA), paralelno i umreženost ovog instituta u sistem finansiranja tajnih fondova austrijskih ultradesničara, lišili su slobode Volfganga Kulterera, bivšeg generalnog direktora i predsedavajućeg upravnog odbora banke.

Jedan od razloga za hapšenje je i Kultererovo posredovanje u popunjavanju tajnih stranačkih fondova pokojnog austrijskog političara Jerga Hajdera i „nagrađivanju” zaslužnih sledbenika stranke. Naime, provizije iz poslovanja, finansiranih kreditima lokalnih Hipo Alpe Adria banaka, pre svega na prostorima zapadnog Balkana, preusmeravane su preko računa u Lihtenštajnu – Austrijancima i njihovim balkanskim saradnicima u Hrvatskoj, Bugarskoj, Crnoj Gori i Rumuniji.

Istražni organi u Austriji i Bavarskoj prvi put pominju tim povodom – Srbiju. Konkretno, reč je o provizijama od prodaje nekretnina u novobeogradskom bloku 67.

Za razvoj projekta i konsalting prvobitnog smeštaja za učesnike Univerzijade u Beogradu, kasnijeg luksuznog stambeno poslovnog objekta „Belvil” bio je zadužen „Blok 67 asosijejts d.o.o.” u vlasništvu austrijskog „Blok 67 GMBH”, preduzeća sa sedištem u celovačkoj centrali Hipo grupe, na Alpe Adrija placu broj jedan.

Uz Hipo Alpe Adria banku kao suosnivač pominje se i „Delta rial istejt” Miroslava Miškovića, koja je, inače, na veb prezentaciji „Belvila” označena kao jedan od dva osnivača. U bazi podataka Agencije za privredne registre Republike Srbije, kao stoprocentni vlasnik preduzeća „Blok 67 asosijejts d.o.o.” naveden je austrijski „Blok 67 GMBH”.

Kako je u Beču naglašeno, postoji opravdana sumnja da su određenim faktorima (klijentima) odobravani krediti na osnovu boniteta koji nije uvek odgovarao postojećim kriterijumima banke. Mimo znanja bankarske ustanove, klijenti su, za uzvrat isplaćivali „provizije zahvalnosti” na račune u Lihtenštajnu. Da ovde nije reč o proizvoljnom tumačenju austrijskih istražitelja, svedoči i zahvalnica šefa vanrednog, nadležnog austrijskog komesarijata Bernharda Gabera: uputio je priznanje za saradnju kolegama iz Hrvatske i Srbije.

Saradnju pomenutih država, uključujući i Srbiju, istakao je i ugledni nemački dnevnik „Zidojče cajtung”. Nemački list osvrnuo se i na do sada nepoznat aspekt: uz hrvatskog generala Vladimira Zagorca, među korisnicima „specijalnih” kredita bila su i „24 oficira i vojnika osumnjičena za ratne zločine kao i dvojica terorista sa prostora zapadnog Balkana”. O kome je reč, nije saopšteno.

Ipak, advokat Hipo grupe Gvido Held potvrdio je ispravnost navoda: „Dotični su imali bankovne račune, ali da su poslovne veze raskinute, kada se saznalo o kakvim je klijentima reč”.
Izvor: http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=08&dd=15&nav_id=451939
 
Računi za infostan stižu redovno... Prvi račun (za maj 2010) stigao kao jedna pošiljka - dospeće 15/06, onda u jednoj koverti stigli računi januar-april - dospeće 31/07, posle njega stigao junski račun (dospeće 15/07), a onda stigao i račun za jul (dospeće 16/08).

Računi od EDBa su malo "neredovni". Sva sreća postoji "online račun" na EDBovom sajtu.

Sa Telekomom nemam posla (i nadam se da ga nikad neću ni imati) - u 21. veku fiksni telefon je postao relikvija prošlosti.

Kako se još uvek nisam "potpuno" preselio u stan, tako da mi računi od (NE)radius vektora ne stižu zato što nisam aktivirao uslugu DTV/internet.

Rešenje o porezu je stiglo još 19/05.

Pauk radi kao sat (saznao na teži, skuplji način). Cijena - prava sitnica. 9933.00 + 5000.00. :( Ako me neko pita zašto sam se parkirao pred zgradom iako imam svoje podzemno parking mesto - odgovor je "ne znam". Mislio sam da će terenca od 3 tone pauk zaobići, ali izgleda da je bio lak trofej! :(

Đorđa Stanojevića (koliko shvatam) ostaje Đorđa Stanojevića, a Bul. Crvene Armije je ona "poslednjeprobijena" ulica koja ide od tramvajskog ulaza u garažu GSPa do raskrsnice sa JGagarina (pored onog velikog, visokog poslovnog objekta). Nadam se da ne grešim, ne bih želeo da ponovo stojim u redu u SUPu zbog zamene adrese u LK.

Nego, da li neko (od nas kupaca stanova) ima ideju o tužbi protiv B67associatesa zbog duševnog bola što su njegove pare služile za finansiranje austrijske ultradesnice? :D :D :D
 
danas je bio pozar u jorgovanu u ulazu 11. Izgorele instalacije ispod kafica kod trim staze. Navodno su uzrok masine u hemijskom ciscenju.
 
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=08&dd=18&nav_id=452570

Afera ne ugrožava stanare Belvila

18. avgust 2010. | 00:13 | Izvor: Politika

Beograd -- U kompaniji „Blok 67 asošiejts” kažu da su priče o provizijama od prodaje nekretnina u Belvilu neosnovane i da afera Hipo ne ugrožava sadašnje i buduće stanare.

Austrijska istraga o naduvanim kreditima uzetim od Hipo Alpe Adrija banke za gradnju novobeogradskog naselja Belvil i nelegalnim provizijama neće ugroziti poslovanje te firme niti će direktno uticati na prodaju preostalih 380 stanova u tom kompleksu, tvrde u „Blok 67 asošiejtsu”.

"Potencijalni kupci koji su se u proteklih nekoliko dana, otkad je afera izbila u domaćoj javnosti, raspitivali o stanovima nisu pokazivali zabrinutost zbog navodnih malverzacija", kaže Miloš Stanojević, direktor prodaje „Blok 67 asošijets”, u kojoj su ravnopravni partneri Hipo Alpe Adrija grupa i „Delta ril estejt”.

Srpski ogranak austrijskog sistema i kompanija Miroslava Miškovića tvrde da je pod istragom samo centrala Hipo Alpe Adrija banke i da su priče o provizijama od prodaje nekretnina u Belvilu neosnovane.

"Medijske spekulacije o nezakonitim provizijama ne utiču na kupce koji se i dalje raspituju samo o kvalitetu stanova. Istraga ne remeti izmirivanje naših kreditnih obaveza. Uprkos nepovoljnim uslovima na tržištu nekretnina, zadovoljni smo prodajom, a svako se, pre nego što se odluči da postane stanar Belvila, može obilaskom uveriti u kvalitet stanova i uslugu u naselju", objašnjava Stanojević.

Na pitanje koliko ljudi zaista živi u Belvilu, jer se stiče utisak da je prazan, Stanojević kaže da tačan broj useljenih stanara nije moguće dati. "To je naselje od 124.000 kvadrata neto površine stambenog prostora i činjenica je da proces useljenja traje. Izvestan broj kupaca stanove je pazario da bi ih izdavao, neki su ih pretvorili u poslovni prostor. Stotinak vlasnika još nije došlo po ključeve", tvrdi Stanojević.

U žižu interesovanja Belvil ponovo dolazi početkom ove godine jer oko 280 kupaca stanova nije na vreme (31. decembar 2009. godine) dobilo ključeve zbog problema sa parketom. Investitor je dvaput pomerao rokove useljenja, a problem je rešen pre tri meseca kada su se svi vlasnici konačno skućili u Bloku 67.
 
belgrey":cqbalgba je napisao(la):
danas je bio pozar u jorgovanu u ulazu 11. Izgorele instalacije ispod kafica kod trim staze. Navodno su uzrok masine u hemijskom ciscenju.
Opet uznemirujuce vesti, vezane za nekvalitet instalacije. Bice veselo kad se naselje jos malo popuni.
NAdam se da ce u garantnom roku da se spali sve sto moze...
 
реда, 18. aвгуст 2010.
Град Београд - Секретаријат за урбанизам

Јавна презентација урбанистичког пројекта за део блока 67а у Новом Београду
На основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС“, број 72/09 и 81/09)
ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове

оглашава

ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
УРБАНИСТИЧКОГ ПРОЈЕКТА ЗА ДЕО БЛОКА 67А У НОВОМ БЕОГРАДУ, ИЗМЕЂУ УЛИЦА: ЈУРИЈА ГАГАРИНА, ДР АГОСТИНА НЕТА, ОМЛАДИНСКИХ БРИГАДА И ИНТЕРНЕ САОБРАЋАЈНИЦЕ

1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе, у 27. марта 43-45 (сала 2 у сутерену) од 18. до 25.августа 2010. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1406079

Sta je planirano tu?
 
Da li je to slucaj samo u mom ulazu ili i u drugim ulazima ulazna vrata u zgradu ne funkcionisu? Da li su u nekoj zgradi stavljeni cilindri na vrata gde se nalazi razna instalacija (ona velika siva vrata po spratovima i u prizemlju) ili je i dalje sve na izvolte? Bas me zanima sta bi se desilo i kako bi Blok67 odreagovao kada bi neko ukrao pojacivace za kablovsku televiziju ili recimo neki switch za internet (a cuo sam da je jedan Telekomov switch vec ukraden pre par meseci).
 
belgrey":3avlgyl5 je napisao(la):
danas je bio pozar u jorgovanu u ulazu 11. Izgorele instalacije ispod kafica kod trim staze. Navodno su uzrok masine u hemijskom ciscenju.
U toku izgradnje bilo je reči o tome da će celo naselje vrlo brzo da plane!
A ja mislio da to znači da će vrlo brzo sve da se proda... :rolleyes:
Negde sam ovih dana čitao nešto o navodnim požarima u Belvilu, pomislih da se radi o onom za vreme univerzijade, kad ono međutim...
Kada se celo naselje konačno rasproda i useli (npr. 2159. godine), već vidim uputstva i upozorenja izlepljena na ulaznim vratima: ne uključivati bojler i šporet zajedno. Ako se jedna ringla uključi na 3, onda ona druga može max. na 1.5! Služba za održavanje upozorava stanare da nema više ni para ni kadra, a ni živaca da više gasi te požare. :kafa:

Uzdravlje i srećno!
 
grado":jo6hqjus je napisao(la):
belgrey":jo6hqjus je napisao(la):
danas je bio pozar u jorgovanu u ulazu 11. Izgorele instalacije ispod kafica kod trim staze. Navodno su uzrok masine u hemijskom ciscenju.
U toku izgradnje bilo je reči o tome da će celo naselje vrlo brzo da plane!
A ja mislio da to znači da će vrlo brzo sve da se proda... :rolleyes:
Negde sam ovih dana čitao nešto o navodnim požarima u Belvilu, pomislih da se radi o onom za vreme univerzijade, kad ono međutim...
Kada se celo naselje konačno rasproda i useli (npr. 2159. godine), već vidim uputstva i upozorenja izlepljena na ulaznim vratima: ne uključivati bojler i šporet zajedno. Ako se jedna ringla uključi na 3, onda ona druga može max. na 1.5! Služba za održavanje upozorava stanare da nema više ni para ni kadra, a ni živaca da više gasi te požare. :kafa:

Uzdravlje i srećno!
Ovu temu posećujem samo zbog tebe :lool:
 
grado":rwc2lf2q je napisao(la):
Ako se jedna ringla uključi na 3, onda ona druga može max. na 1.5! Služba za održavanje upozorava stanare da nema više ni para ni kadra, a ni živaca da više gasi te požare. :kafa:
:shok:
 
U Belvillu je toliko toga loseg, da vise i ne cudi kada cujete da su se zapalile instalacije ili da nekom prokisnjava stan. Najgore od svega je sto su prikazali jedno, a prodali drugo...a to se zove obmana ili prevara. Neki su prevareni manje, a neki vise. Ali u sustini svi su prevareni.
Naravno, o placanju odrzavanja naselj, barem sto se mene tice, nema niti govora. Moj racun mogu da proslede vlasnicima kafica koji su pregradili prolaz u Seboju ili poplocali dve trecine igralista za decu, ili onom kriminalcu iz kafica koji svoje dzipove parkira na pesackoj stazi (ajde da vidim taj pauk kako ga nosi ) a ja treba da im dam 7000eur za otvoreni parking..... A najpostenije bi bilo da moj racun za odrzavanje posalju u kancelariju onog koji im je to sve i dozvolio.
 
@gsp garage

ja sam već nameračio drugu polovinu prolaza za garažu. Milina, stavim rolo zastore i uživam. :dil:

Šalu na stranu, tom šabanu planiram da, ako uskoro ne prestane da parkira i beli i crni dzip na trotoaru, bacam jaja, kupus, kelj i ostale namirnice sa terase na kola.

Pa jel smo mi budale koje kruže oko naseljada nađemo mesto ili plaćamo hiljade € za garažno dok on "čovek" uzuрira kompletnu povrsinu naselja. Dokle? Ima li kraja?
 
Vrh