Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

stf":1mlk42bx je napisao(la):
ZokyNBGD":1mlk42bx je napisao(la):
stf":1mlk42bx je napisao(la):
Zoky NBGD Tacno je da ce sve da se seli, ali kad? Pa Luka Beograd, koja je dosla cak do faze projektovanja, ce da se gradi do 2018.To je daleko lepsa i atraktivnija lokacija.
jeste atraktivna lokacija, ali sa potpuno nerešenim imovinskim odnosima, a i nemam pojma kako misle da počnu da grade nešto ako pre toga ne reše pitanje pozicije nove luke. opet kažem jeste atraktivna ali totalno odsečena prugom i bez ikakve kapacitetne saobraćajnice u blizini, ima dosta ograničavajućih faktora u odnosu na lokacije oko Belvila.
A sta ce ti visokokapacitetna saobracajnica, kada ce Grad na vodi, biti zaseban organizam,u centru grada, a kada bude izgradjen, dotle ce biti i zavrsen barem UMP, a mozda i SMT Sta ce ti vise visokokapacitetnih saobracajnica? Odnosno, kada tu nikne novi poslovno stambeni grad, vise nece biti jutarnje navale na NBG zbog zaposlenja, a popodne navale prema kucama. Grad ce biti jednako razvijen, i ljudi koji zive na NBG radice na NBG, a oni koji zive u Luci, radice u Luci.:)
i onda ja posle vrtim nemoguće filmove ;)

nisam se puno bavio Lukom, a ovde nije ni mesto tako ajde da batalimo one koji će živeti i raditi u Luci, jednog lepog dana.

A što se održavanja tiče, jela011 je pomenula oduzimanje nekretnine kao krajnju instancu što i jeste neki cilj kojem se nadam. Tako nešto nije nepoznato razvijenom svetu, a cela priča me podseća na Đinđića koji je ako se dobro sećam nekoj svojoj komšinici sa Studentskog trga na njeno kukanje kako su skupe komunalije ili na šta mu se već žalila odgovorio da je niko ne sprečava da se preseli van centra i da živi kao grof, ovo parafraziram.
Poenta je u tome, ako hoćeš da živiš što bliže centru ili u kvalitetno održavanoj zgradi ima da te košta, ali da u isto vreme postoji mehanizam koji će te naterati da platiš, npr. oduzimanje nekretnine, ako ne želiš taj scenario ideš u jeftiniji smeštaj, logično. Kod nas bi svi da žive ako može na Dedinju al da ne košta, e pa jbg.
 
Ubedjena sam da ce vecina stanara Belvilla placati odrzavane bloka. Svi stanovi u Belvillu su kupljeni: uzet je kredit za stan ili placen kesom. Odnos prema "kupljenom" je drugaciji od onoga sto je dobijeno dzabe ili nasledjeno .Osim toga mnogi gastarbajteri su kupili stanove. Njima ne bi trebalo da bude problem da plate 25 eura mesecno za odrzavanje bloka.Ne mogu generalno da sudim, al par nasih koji zive u inostranstvu, a kupili su stan u Bv , ne nameravaju da rentiraju te stanove.... Belville ima sanse da bude uredan bar jedno vreme... a posle ako ne bude zakona o kulturi stanovanja , bice poput ostalih blokova.
 
lily of the valley":5o6a5jki je napisao(la):
iris":5o6a5jki je napisao(la):
lily of the valley":5o6a5jki je napisao(la):
Cisto iz radoznalosti, da li je neko zvao za Seboj i Ciklamu? Kada je useljenje?

Moj stancic u Irisu je spreman i uzimam kljuceve u ponedeljak 17., zvanicno me obavestili mejlom.
I mene su isto :). Imas li neki koristan savet za samu primopredaju, na sta treba obratiti paznju mozda?
Da bi sto pre obavila sve, pre preuzimanja kljuceva obavi dve radnje: 1. promeni adresu u lk da ti se slaze sa onom u kupoprodajnom ugovoru, i 2. overi ovlascenja za odrzavanje koja su ti stigla mejlom (prethodno odstampaj u tri primerka). Prvo u SUPu NBG sa originalom ugovora, drugo u najblizem ti sudu.

Overeno ovlascenje im predaj prilikom same primopredaje kljuceva.

Prijavu poreza obavi u prvih nekoliko dana, potrebni su zapisnik o primopredaji, ugovor (aneksi) i l.k. Dobices popust prilikom placanja poreza ako se adrese u lk i ugovoru podudaraju. U dec. je bilo moguce prijaviti porez u jednom lokalu u Irisu.

Prijavi i struju u Zemunu, na keju. Infostan nista, to ce oni.

Od nedostataka u stanu, obrati paznju da li nedostaje dihtung guma na ulaznim vratima (zene koje ciste su pocistile mnogo takvih), a sve ostalo odokativno. Neki nedostatak moze da se ispolji ili ti mozes da ga opazis i nakon roka od tri dana. Oni ce ga registrovati, da li ce ga otkloniti....najbolje da uzmes sama telefone podizvodjaca koji uvek idu s komisijom.

Da bi mogla da uknjizis stan, potrebne su tri stvari: brisovna dozvola, posle toga pecat iz poreskog (Tosin bunar) da si oslobodjena poreza na prenos apsolutnih prava, i onda samo cekas da najzad stigne upotrebna dozvola za Blvl. Ako sada ne podele odjednom svima brisovne dozvole, pozovi Apartmane povremeno. Za stan u kome smo sada, sve smo odradili, samo cekamo da oni srede upotrebnu dozvolu. Znaci, sve je otprilike ok sto se toga tice. Bice.

Telekom instalira fiksni telefon u roku od dan, dva. Pozz. hopefully :):):)
Hvala ti puno! Da li znas mozda koliko je umanjenje za porez ako se prijavis?
 
Vec sam rekao da bih model po kome se odrzava Belvil, primenio na sve ostale NBG blokove. Belvil ce biti cist, i trava kosena, a klupe nece cupati. Jedino sto me brine je haos u parkiranju, koji ce, bojim se neminovano nastati.
 
Pustene rampe u pogonu u podzemnoj garazi, na trotoaru pored garaza vec parkiran red automobila.

Eto kulture... :rolleyes:

Ko je malo putovao zna koliko smo mi fundamentalno drugaciji od ostalih po pitanju reda.
Dovoljno je provozati auto u BG posle neke evropske metropole...

Ko zeli red prosto nije trebao da kupuje stan u BG, ovo je dzungla od drzave (zasluzeno)....

Kad bi sklonili one zardinjere stazu za trvcanje bi pretvorili u parklng.

Kombinacija bezobrazan / glup ovde pije vode....
 
Cobretti":3qnq3c4l je napisao(la):
Pustene rampe u pogonu u podzemnoj garazi, na trotoaru pored garaza vec parkiran red automobila.

Eto kulture... :rolleyes:

Ko je malo putovao zna koliko smo mi fundamentalno drugaciji od ostalih po pitanju reda.
Dovoljno je provozati auto u BG posle neke evropske metropole...

Ko zeli red prosto nije trebao da kupuje stan u BG, ovo je dzungla od drzave (zasluzeno)....

Kad bi sklonili one zardinjere stazu za trvcanje bi pretvorili u parklng.

Kombinacija bezobrazan / glup ovde pije vode....
Upravo ono sto sam i rekao da ce se desiti......seljacine su preplavile ovaj jadan grad.
Ocigledno stanari Belvila jedno pricaju na forumu, a sasvim drugo rade u praksi.....sramota, lenjost i seljakluk.
 
Parking mesto napolju,ali napominjem napolju je ~7000€. Toliko o bezobrazluku. Pa nepada mi napamet da uzmem parking mesto pod tim uslovima.DC dok može a posle u Đorđa Stanojevića.
Ovo je sad stvar principa,naravno da neću ja lično parkirati na travnjaku,ali da su alavi ovi iz belvilla jesu i to bezobrazno alavi i zaista me ništa neće iznenaditi.
Održavanje ću plaćati nikakav problem.Ali očekujem čiste liftove i hodnike zauzvrat. I krajnje je vreme da interfoni prorade,na parking ne možeš da uteraš kola ako nisi platio ali zato se po zgradi možeš šetati do mile volje u svako doba dana i noći.
 
Ja ne vidim drugi nacin da se to spreci sem da uredno placamo to odrzavanje. Iako sam juce pazljivo procitala flajer koji mi je stigao o tome, i vidim da oni koji poseduju garazno mesto (ili garazu…) placaju na onih 0.4 e/kvm jos 4 evra mesecno, sto bi za dvosoban stan iznelo oko 28 evra za tu svrhu. E pa sada, suocavamo se sa onim sto je predvidjeno, zbog cega smo i poleteli da udjemo u Belvil, i sto ima tu cenu. Poenta je u tome da rasprava o nasem mentalitetu u tom pogledu uopste ne bi trebalo da bude aktuelna sto se tice Belvila, ne bi trebalo da zavisimo od necije samovolje, jer bi drugi o tome brinuli, konkretno bi ih sprecili da parkiraju na travnjacima i stazama. Svi vidimo da postoji fizicko obezbedjenje na svakom cosku. Ono sto mene brine je da to nekim ljudima mozda i nije tako vazno. U svakom slucaju, bice onako kako odluci vecina.
 
Fizicko obezbedjenje postoji, ali koja oni imaju ovlascenja?
Oni mogu samo svojom pojavom nesto da sprece, nece oni da se biju, pucaju, i naredjuju ljudima gde da parkiraju.

Slusao sam juce jednu gospodju u garazi da im se zali, kako se neko uvalio na njeno parking mesto, i sta ce ljudi da joj kazu, sem da slegnu ramenima.

Neko je prosuo farbu u liftu, i naravno nije nista pocistio za sobom, kako to resiti?
Pa ljudi kod nas ostavljaju djubre u stubistu, to je mentalni sklop kretena....
 
A sta ce raditi sa parking mestima koja nece prodati? Sigurno ce ih biti gomila neprodatih, posebno tih od 7000 eura koja su napolju. Pametnije bi im bilo da ih daju na izdavanje, nego da zvrje prazna...

Inace, posto mnogi predvidjaju rasulo u Belvilu posle 2-3 godine, pitanje za razmisljanje je ko garantuje da ce te rampe raditi vecito i da ce parking mesto biti samo vase?

Zato kazem, sve to sto je napolju je trebalo da bude free ili da se rentira, a za prodaju se pravi prava garaza sa vratima.
 
Erysimum Cheiri":3i7bx3r0 je napisao(la):
A sta ce raditi sa parking mestima koja nece prodati? Sigurno ce ih biti gomila neprodatih, posebno tih od 7000 eura koja su napolju. Pametnije bi im bilo da ih daju na izdavanje, nego da zvrje prazna...

Inace, posto mnogi predvidjaju rasulo u Belvilu posle 2-3 godine, pitanje za razmisljanje je ko garantuje da ce te rampe raditi vecito i da ce parking mesto biti samo vase?

Zato kazem, sve to sto je napolju je trebalo da bude free ili da se rentira, a za prodaju se pravi prava garaza sa vratima.
Mnogi predvidjaju rasulo, ali mnogi verovatno mogu i da se prevare u svom predvidjanju. :|:):D
 
7.jpg
 
lily of the valley":1fpspm94 je napisao(la):
Erysimum Cheiri":1fpspm94 je napisao(la):
A sta ce raditi sa parking mestima koja nece prodati? Sigurno ce ih biti gomila neprodatih, posebno tih od 7000 eura koja su napolju. Pametnije bi im bilo da ih daju na izdavanje, nego da zvrje prazna...

Inace, posto mnogi predvidjaju rasulo u Belvilu posle 2-3 godine, pitanje za razmisljanje je ko garantuje da ce te rampe raditi vecito i da ce parking mesto biti samo vase?

Zato kazem, sve to sto je napolju je trebalo da bude free ili da se rentira, a za prodaju se pravi prava garaza sa vratima.
Mnogi predvidjaju rasulo, ali mnogi verovatno mogu i da se prevare u svom predvidjanju. :|:):D
Upravo to - vecina ce imati opipljiv motiv da Belville nastavi da posluje na odrzavanju, ako nista drugo onda da bi zastitili svoju imovinu.

@Cobretti mogu i gume, a moze da se postavi i brava na parking mesto, ako bas bude moralo.

Mislim da tih 20-30 eura zaista nije mnogo, ako zauzvrat dobijemo pristojno okruzenje za zivot, a ne djubriste na koje podseca vecina blokova...
 
lily of the valley":pz3ig3qz je napisao(la):
Mnogi predvidjaju rasulo, ali mnogi verovatno mogu i da se prevare u svom predvidjanju. :|:):D
Pa rasulo je ocigledno vec pocelo. Po ovome sto citam, nista nece promeniti mentalitet, nazalost, najveceg broja stanara.....e zato ce se upotpunosti ostvariti crna predvidjanja, nas nekolicine.....mi smo samo odavno shvatili gde zivimo.
Slazem se da je 7000 eura previse za parking mesto, ali za te pare, ti uvek imas parking mesto, kola su osigurana od kradja i ostecenja.....
 
Vračar":are47ua1 je napisao(la):
Da li se planira obeležavanje privatnih parking mesta na neki način (br. tablice, ime, i sl.), ima li neko informaciju ?
svako parking mesto ima broj...
 
stf":24xzd4uo je napisao(la):
lily of the valley":24xzd4uo je napisao(la):
Mnogi predvidjaju rasulo, ali mnogi verovatno mogu i da se prevare u svom predvidjanju. :|:):D
Pa rasulo je ocigledno vec pocelo. Po ovome sto citam, nista nece promeniti mentalitet, nazalost, najveceg broja stanara.....e zato ce se upotpunosti ostvariti crna predvidjanja, nas nekolicine.....mi smo samo odavno shvatili gde zivimo.
Slazem se da je 7000 eura previse za parking mesto, ali za te pare, ti uvek imas parking mesto, kola su osigurana od kradja i ostecenja.....
hm, malopre prodjoh po, povratku sa posla, kroz naselje i nisam bio lenj da napravim krug kroz naselje... Ukupno videh dva automobila na trotoaru (mislim da je to zgrada Ruza, i to sa spoljne strane naselja).

Unutar samog naselja nisam video ni jedan automobil na trotoaru, rampe jesu spustene, ali okolo ima sasvim dovoljno mesta na svim lokacijama u naselju. Parkinzi iza rampi su manje-vise prazni.

wow, kakvo rasulo :) mozda iz grocke deluje kao haos i rasulo, ali ako zaista i prodjes kroz samo naselje izgleda drugacije.
 
lily of the valley":mkbzzhtl je napisao(la):
Da bi sto pre obavila sve, pre preuzimanja kljuceva obavi dve radnje: 1. promeni adresu u lk da ti se slaze sa onom u kupoprodajnom ugovoru, i 2. overi ovlascenja za odrzavanje koja su ti stigla mejlom (prethodno odstampaj u tri primerka). Prvo u SUPu NBG sa originalom ugovora, drugo u najblizem ti sudu.

Overeno ovlascenje im predaj prilikom same primopredaje kljuceva.
Ja se više ne sećam, ali možda je za promenu adrese u LK bilo neophodno dostaviti u MUP i zapisnik o primopredaji? Onda to ne može da uradi pre preuzimanja stana.

Na šta da obratiš pažnju prilikom preuzimanja? Pa ni na šta specijalno, sve zamerke ćeš tek uočiti kasnije, možda taj dan da obratiš pažnju da dobiješ daljinski od klime, garanciju za bojler i klimu i ključeve od stana (i od soba - ako tada budu imali - ja još nisam dobio).

Što se tiče ovlašćenja - ne moraš se smarati sa overavanjima i sl - ona se uostalom razlikuju od onoga na šta si ugovorom pristala (održavanje zgrade/zelenila). Ja ih nisam takve hteo potpisati i nisu mi pravili problem. ovo ne govorim da inspirišem ljude da ne bi prihvatali obavezu plaćanja održavanja (samo plaćanjem ćemo imati uredne zgrade i međuprostor) već da ne bi gubila dragoceno vreme overavajući ovlašćenja koja su "pojačana".

ja sam do sada retko viđao da papani parkiraju kola na delovima koji za to nisu predviđeni, ali ništa ne garantuje da se radi o stanarima bloka. Ako se to krene ponavljati - lako se one betonske kante mogu dogurati malo bliže ulici i problem (delimično) rešen.

Mene više smaraju mamlazi koji se na besplatnim mestima parkiraju malo u svoje malo u tuđe mesto (retko ali dešava se).

btw, STF, priznaj da igraš Jelen nagradnu igru ;)
(nhf :) )
 
Ovde gde ja zivim (nije Srbija) valjda imaju kamere svuda jer su jednog snimili da je pljunuo u izlog, nasli ga i kaznili ga 2000 evra.
Po imenu nije bilo tesko zakljuciti da je Srbin.
Prikazivali taj ispljuvak i njega na svakom dnevniku ne pitajte kako smo se osecali na poslu i kakve smo komentare culi. Toliko o nasoj kulturi.

Imaju kamere cak i na smetistu ako neko baci djubre bez predvidjene kese. I tu su kazne drakonske.

Sto se parkiranja tice i to su doveli do extrema. Posto zivim u zgradi gde je privatna svojina i imamo sastanke stanara jednom godisnje, uvek se prijave vise komsija nego sto treba da nadgledaju i prijavljuju nepropisno parkirane posetioce. Imamo i policajca zaduzenog za nasu zgradu koga mozemo da nazovemo.

Nas nekoliko smo se usudili da primetimo da cemo posle takve kontrole imati parkinge ali nam vise niko nece dolaziti.

Firma koja odrzava zgradu radi besprekorno. Prethodnu su komsije smenile jer nisu zamenili sijalice u hodniku brzo kako su oni to zamislili. Sve se odlucuje na sastanku stanara cak smo glasali i kakvo ogledalo u garazi da se stavi. Vecina odlucuje a posle glasanja niko vise to ne pominje.

Za nas stan u Belvilu ne ocekujem bas tako nesto ali se nadam da cemo naci modus za zastitimo nasu zajednicku imovinu i odrzimo ili cak povecamo vrednost stanova.
 
Za promenu prebivalista ne treba zapisnik o primopredaji, samo lk i original kupoprodajnog ugovora.

@Paja

that's the way girl!
 
Privremeni, hvala na informacijama!
Niko mi nije odgovorio koliki mogu da ocekujem porez sa popustom od 40% za stan od oko 50m2? Nemoguce da niko na formumu nema tu informaciju?!
 
Vrh