Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Steva":1hk707p8 je napisao(la):
dragan":1hk707p8 je napisao(la):
Steva":1hk707p8 je napisao(la):
pa ova od 13og decembra naravno :D ...
Pa, ti izbacuješ ' finalni dizajn' svakih 10 dana - kako to tako brzo crtaš :D

U ovom poslednjem ti hvali 1,5 sprat, tj. umesto 13sp. od 2.dec. sada ima
11sp.+ potkrovlje - sa malim tavanom. .... štediš na materijalu?
to i pokazuje koliko puta su menjani radovi dosada, otkuda ja znam zašto fali 1,5 sprat, to je
odluka investitora a ne moja.
:D
 
Meni se cini da su spratovi dosta nizi nego sto je standard u BGu. Otrpilike su one visine koja je do skoro bila standard u Nemackoj, a to je barem 20 cm nize nego kod nas.
 
Lucifer":18mc4g21 je napisao(la):
Meni se cini da su spratovi dosta nizi nego sto je standard u BGu. Otrpilike su one visine koja je do skoro bila standard u Nemackoj, a to je barem 20 cm nize nego kod nas.
Sta to znaci na kraju da ce visina plafona biti 2.40 ili 2.20m?
 
69466056xt6.jpg
.
snap1qt9.jpg


Nema šanse da bude ispod 2,45met. .. a, verovatnije 2,60met.

U pitanju je optička varka, jer su otvori za prozore (~2met.) - skroz do plafona.
Tako izgleda da je plafon spušten, ali na te velike otvore ...... pa izgleda niži.
 
pa ako bude 220cm košarkaše će morati da smeštaju na drugo mesto :)

Koje su mogućnosti da se u te zgrade naknadno instalira tehnologija koja se koristi u pametnim zgradama?
 
Eh, kamo sreće da se sve gradi brzinom kojom se Belville gradi... Već bismo i imali nešto.

Kad Delta investira, onda, brate, investira.
 
Prica se da agencije za nekretnine i odredjeni privilegovani krugovi uveliko kupuju stanove po Belville-u, toliko o transparentnosti postupka prodaje!
 
Vlasnik objekata može da ih prodaje kako hoće - nema to veze sa 'transparentnosti'.

Možda su prodali više stanova 'u projektu', tj. čim su dobili sve dozvole.
To je uobičajni način prodaje da bi investitor došao do novca za izgradnju.
 
Pa i prodajom fizickim licima se moze doci do novca za izgradnju, ova prica bez kraja o tzv. formiranju cene kvm i otpocinjanju prodaje u martu...
 
niki, ja ne znam da li su investitori nešto i prodavali, samo kažem da oni mogu

da prodaju kako hoće i kome hoće, a i kad hoće. .... sačekaj, ostaće i za tebe. :)
 
Upravo tako, u pitanju su privatni vlasnici dakle ne drzava tako da su u mogucnosti da sami biraju nacin prodaje i kome ce da prodaju a kome ne. Rec transparentnost ovde gubi smisao jel je u pitanju privatna svojina ;)

Uostalom sasvim je logicno i za ocekivati da ce jedan broj stanova pod specijalnim uslovima "otici" njihovim ljudima i firmama sa kojima saradjuju.
 
Da li iko zna tacan datum kada ce odrediti cenu kvadrata da vidimo hoce li to bas biti pristupacno gradjanjstvu kako pricaju.
Po ranijim izjavama iz Delte trebalo bi do kraja februara.
 
19. 02. 2008. | 17:18
Kada kompleks Belville (Univerzitetsko selo) na Novom Beogradu bude izgrađen, više ništa u srpskom građevinarstvu i tržištu nekretnina neće biti isto !

http://www.ekapija.com/website/sr/page/154940

"Prodaja stanova trebalo bi da počne u martu 2008.. Cena kvadrata još nije definisana, ali, kako ističe Slobodan Mihajlović, izvršni direktor preduzeća „Blok 67 Associates“, stanovi su „namenjeni“ mladim ljudima, kao i mladim bračnim parovima, koji žive od svojih plata.
Po tome se može i predviti cena stana. To neće biti Beverly Hills, već deo grada u kome će živeti mladi, perspektivni ljudi sa svojim porodicama. Prodaja će biti organizovana tako što će u samom kompleksu biti otvoren prodajni paviljon (sa „pokaznim“stanom), gde će klijenti moći da dobiju sve potrebne informacije i na licu mesta vide kvalitet gradnje. Tu će se nalaziti i naši savetnici, prodavci, kao i „finansijski“ savetnici Hypo Alpe Adria Grupe, koja je jedan od akcionara. Uglavnom, klijenti će moći celokupan posao da završe na jednom mestu, a useljenje će početi u oktobru 2009. – kaže Mihajlović i tvrdi da će 1854 stana, koji će u „jednom trenutku“ biti pušteni u prodaju, svakako izazvati promene na tržištu nekretnina.
Srpsko tržište nekretnina, kako navodi, veoma je neuređeno, a količina od blizu 2000 stanova može izazvati stabilizaciju tržišta i pad cene „starijih“ stanova u Beogradu, što investitori smatraju još jednim svojim doprinosom gradu Beogradu i mladim ljudima Srbije..."
 
viktor viktor":qwmp76rb je napisao(la):
imam info da je vec preko hypa prodato maltene sve po 1800e/m. Dzabe se lozimo. :(
pa to je bilo i za očekivati, i sami su najavljivali da će se cene kretati prema onima u okruženju.
 
Ja sam pricao sa Slobodanom Mihajlovicem(direktor Blok 67 Associates) i rekao mi je da su sve to prazne price oko toga da je prodaje agencijama za nekretnine pocela ili da ce Delta sve da otkupi itd i da prodaja kao sto je i najavljeno krece u drugoj polovini marta i da ce prvo biti kontaktirani ljudi koji su ostavili svoje kontakte.
@viktor odakle tebi ove informacije?
Ili mozda direktor laze(izvinjavam se gosp,Mihajlovicu ako nije tako), ionako kodeksi poslovanja su u Srbiji misaona imenica.
 
U postu #261 sam napisao da oni mogu da prodaju kako hoće i kome hoće, a i kad hoće.

To nema veze sa kodeksima poslovanja, jer nisu prekršili neki nepisani poslovni običaj.
Kada fizičko lice prodaje svoj stan, prodaje ga bez ikakvih ograničenja i uslovljavanja.

Stanovi su njihovi i prodaće ih tako da dođu do novca najbrže što mogu sa tom cenom.
 
Dagane, kada neka firma, korporacija se veoma redovno pojavljuje u medijima i prodaju stanova koristi u marketinske svrhe promovisanja DELTE, a potom te iste stanove proda na totalno drugaciji nacin od onog iz marketinske kampanje...Ja ne sporim da se vlasnistom moze raspolagati slobodno i nema potrebe da mi to objasnjavas, problem nacina prodaje bez obzira na moju pristrasnost ipak postoji.
Predlazem da se Beobuild obrati Blok-u 67 Associates i zatrazi pojasnjavanje spekulacija.
 
Uzimajuci u obzir da su sami stanovi i celo naselje nista posebnot,(tako oni sami kazu),ja stvarno ne znam sta mu je tu onda povoljno i dostupno obicnim gradjanima.Znaci imamo jedno radnicko-studentski dom naselje koje ce biti useljivo za godinu i po ,ovakvu situaciju u zemlji kakva jest tako da jedva cekam da vidim cenovnik.
Prema mojim informacijama to ce se znati 29 februara. :)
 
'niki', nisam primetio da se u medijima piše da stanove prodaje Delta, a njoj i
ne treba neka promocija, osim što poneko ovde pogrešno misli da ih ona prodaje.

Nisam simpatizer Delte, naprotiv, trebalo bi potpuno preispitati njihovo poslovanje.
Videćemo uskoro da li su to 'prazne price' što i ako se priča, ipak je to mnogo stanova.
 
:) sta ces kad sam pristrasan i ostascen(ove sumanute cene kvm na NBG me iritiraju).
Mada danas razmisljam o sledecem scenariu: sumanuto stanje u zemlji potraje jos koji mesec, pocnu da se odkazuju iz bezbednosnih razloga sportske utakmice, festivali, Eurosong, Univerzijada...ko da kupi onda stan u martu, mozda je rizik preveliki.
Meni se veoma intezivno raspituju poslovni partneri iz inostranstva da li su srpske firme u ovom trenutku zainteresovane za saradnju(citaj da ne gubimo veme) i da bi mozda najavljene posete mogli iz bezbednosnih razloga pomeriti do daljnjeg.
Svakome treba marketing i promocija pa i Delti, koorporativno odgovorno ponasanje firmama velicine Delte takodje. Usled nekoretnosti prilikom prodaje, koja moze biti zelenske cene kvm ili netransparentna prodaja mogli bi da ogroman broj zainteresovanih "mladih bracnih parova" koji se smatraju naprednijim delom drustva trenutno da pretvori u aktivne bojkotase Deltinih firmi, pocev od Maxija, Shoping mol-ova, Delta sporta...
Ne zaboravimo i lokalne izbore uskoro, jedna javna prodja se moze veoma zgodno iskoristiti u tu svrhu.
Bice veoma uzbudljivo prolece, to je sigurno.
 
pa ne znam da li ste primetili u poslednjih mesec dana su masovno poceli da se pojavljuju bilbordi i reklame na televiziji za delta dynamic, sto u neku vrsti smatram reklamom, e sad ne secam se tacno koju funkciju u delta holdingu obavlja delta dynamic, anybody??
 
Vrh