Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Ima li neko ideju oko cene kvadrata u Belvillu?
Ja sam razumeo da ce biti slicna kao cena kvm novogradnje u okruzenju, discount za kupovinu u predgradnji je taj sto ce na useljenju projektovana cena biti 15-20% veca?!!!(1600-1800)
Takodje oko uslova placanja, razumeo sam da se u martu moze uplatiti rezervacija, a ostatak....
Takodje me zanima zna li se pod kakvim uslovima ce Hypo ponuditi stambene kredite?
Korisne su i glasine :)
Hvala
 
Univerzitetsko selo, ovi grade kаo besni. Deo prema GSP-u je ispao prilično fino, ima dosta drveća, mogu da zamislim završenu ulicu, ne vidim da će biti neki hendikep što im je GSP prekoputa.



 
bigvlada":1jyh4qrs je napisao(la):
Univerzitetsko selo, ovi grade kаo besni. ...
Kao besni? :D ... kad se 'izađe iz temelja' onda je gradnja rutinska, ako ima novca za nju.

Isto tako su izgrađeni Savograd ili Apartmani 19 .... brzo i lako, bez zastoja i problema.
 
ma juče bio lep dan, pa sam vozio bajs i malo fotkao. Gomila radnika, na svakoj zgradi, puno nove opreme i materijala, stalno se nešto kucka, lupa, buši, kranovi se mrdaju, a opet deluje kao neki švajcarski sat - sve u svemu jako pozitivno :D
 
Ko pazljivije prati tok gradnje kakvog ste misljenja o kvalitetu materijala koji se koriste?
Zanima me i Vase misljenje o ceni kvm na NBG posto se Belville nadje u ponudi od marta?
 
Stanovi Univerzitetskog sela u prodaji od marta
Budući vlasnici 1.858 stanova u Bloku 67 moći će da se usele u nove domove u oktobru 2009. godine

Prodaja stanova u Univerzitetskom selu koji se grade za potrebe Letnje univerzijade 2009. godine počeće u drugoj polovini marta. Cena kvadrata biće poznata za mesec dana i delom će zavisiti od cena nekretnina na tržištu. Budući vlasnici 1.858 stanova u Bloku 67 moći će da se usele u nove domove u oktobru naredne godine.

Interesovanje kupaca, kako kaže Zoran Komar, rukovodilac prodaje firme „Blok 67 asosiejts”, nije malo, a potražnju tek očekuju.

– Do kraja februara biće formirana cena kvadrata, a rezervacija i prodaja počinju u martu. Na gradilištu će biti prodajni paviljon gde će potencijalni kupci moći da dobiju sve informacije o stanovima, uslovima plaćanja. Stan, uzorak, takođe moći će da se vidi u okviru paviljona da bi se sugrađani uverili u kvalitet gradnje. Veličina najmanjeg stana biće 31, a najvećeg 118 kvadratnih metara – objasnio je Komar.

Prema njegovim rečima, ko planira da postane vlasnik stana u Univerzitetskom selu mora prvo da plati rezervaciju.

– U startu će se plaćati određen paušalni iznos, recimo nekoliko hiljada evra. Rezervacija će važiti dok se ne završe sve formalnosti vezane za uslove plaćanja. Rok će biti različit u zavisnosti od toga da li se stan plaća gotovinom ili se kupuje na kredit – naglasio je naš sagovornik.

Stanovi koji se sada grade punom parom biće dostupni svima. Banka Hipo Alpe Adria, kaže Komar, ponudiće građanima povoljne kredite. Za kupovinu važiće pravilo „Ko pre stanu – njegov stan”.

– Zasad je poznato da će kupci koji kvadrate plate gotovinom imati izvestan popust. Međutim, detalji o kreditima javnosti će biti dostupni početkom marta – najavio je Komar.

Prvi stanovnici Univerzitetskog sela biće sportisti koji će boraviti u prestonici za vreme Letnje univerzijade 2009. godine. Posle završetka najveće sportske manifestacije, lokacija koju okružuju ulice Jurija Gagarina, Dr Agostina Neta i Đorđa Stanojevića dobiće izgled pravog naselja.

– Stambeni objekti biće potpuno opremljeni kada se isele učesnici Univerzijade. Tada ćemo ponovo hoblovati i lakirati parkete i obaviti još neke dodatne radove. Za oktobar i novembar planiramo useljavanje kupaca – kazao je Komar.

Đorđe Bobić, glavni gradski arhitekta, podseća da će budućim vlasnicima u Bloku 67 biti dostupni sadržaji koji će im olakšati život.

– Kompleks će biti opremljen kao i svaka gradska četvrt. Osim stambenih zgrada i poslovnih objekata, planom je predviđena izgradnja škole, zdravstvene stanice, vrtića, doma za stare. Sve će biti podignuto do početka najvećeg sportskog događaja u toku kojeg će ovi objekti biti na raspolaganju sportistima. Po završetku Univerzijade stanovi se vraćaju investitoru, odnosno budućim vlasnicima. Opremanje pojedinih objekata biće nastavljeno i u 2010. godini – naglasio je Bobić.

Izgradnja kompleksa od 14 stambenih i dve poslovne zgrade počela je u junu prošle godine kada su kao ravnopravni investitori u projekat ušle „Delta M grupa” i „Hipo grupa”. Firma „Delta invest” preuzela je posao izgradnje Univerzitetskog sela koje bi trebalo da bude završeno u maju 2009. godine. Preduzeće „Blok 67 asosiejts” nadležno je za prodaju stanova, ali i za poslove održavanja zelenih površina, ispravnost instalacija, liftova, parkinga u novobeogradskom Bloku 67.

D. M.
[objavljeno: 30/01/2008]
izvor Politika
link http://www.politika.co.yu/rubrike/Beograd/Stanovi-Univerzitetskog-sela-u-prodaji-od-marta.lt.html
 
Влада":1l5kgyah je napisao(la):
Stanovi Univerzitetskog sela u prodaji od marta
Prema njegovim rečima, ko planira da postane vlasnik stana u Univerzitetskom selu mora prvo da plati rezervaciju.

– U startu će se plaćati određen paušalni iznos, recimo nekoliko hiljada evra. Rezervacija će važiti dok se ne završe sve formalnosti vezane za uslove plaćanja. Rok će biti različit u zavisnosti od toga da li se stan plaća gotovinom ili se kupuje na kredit – naglasio je naš sagovornik.

Stanovi koji se sada grade punom parom biće dostupni svima. Banka Hipo Alpe Adria, kaže Komar, ponudiće građanima povoljne kredite. Za kupovinu važiće pravilo „Ko pre stanu – njegov stan”.

Zasad je poznato da će kupci koji kvadrate plate gotovinom imati izvestan popust. Međutim, detalji o kreditima javnosti će biti dostupni početkom marta – najavio je Komar.
izvor Politika
link http://www.politika.co.yu/rubrike/Beograd/Stanovi-Univerzitetskog-sela-u-prodaji-od-marta.lt.html
Sta znaci ovo boldovano? Ja ako odlucim da uzmem kredit da nesto platim (tj. ako nemam dovoljno gotovine) oni u svakom slucaju dobijaju lovu odjednom, te za njih ne postoji nikakva razlika.
Ili ce ako se kupuje na kredit morati ici preko Hipo Alpe?
 
Oni sve pare dobijaju odjednom samo koliko sam razumio ako placas gotovinom onda svu lovu traze sada u martu a ako ides preko kredita onda njima lova dolazi na racun od banke na dan useljena kao i svugde u svetu.Ti ako sada stavis na banku 100 000 za godinu i po dok uselis imaces 7500 kamate po 5 % tako da je normalno da daju popust.
Tako ja to vidim ali vidicemo sta su smislili
.Ako ko ima nove info molim da postavi!!!!
 
Hvala.

Nisam znao to da ako se uzima na kredit pare mogu da legnu tek po zavrsetku gradnje.
 
"Banka Hipo Alpe Adria, kaže Komar, ponudiće građanima povoljne kredite.
Za kupovinu važiće pravilo „Ko pre stanu – njegov stan”.
"

Verovatno će ići preko Hipo B., a za keš će biti popust kao kod svih ostalih kupovina, ali
se tako odmah dolazi do stana, a putem kredita mora da se bude brz i 'zauzme stan'.
 
Sto se kredita tice ti pocinjes da vracas mesecnu ratu banci od momenta kada banka njima isplati sve pare i to je svugde u svetu od momenta uselenja.
Evo ljudi izdiskutovasmo ovde sve i svasta ali ostaje ono glavno pitenje:KOLIKO CE BITI KVADRAT STANA???????
Jer po meni sta ti vredi i biti brz i zauzeti rezervaciju ako stave neku nenormalnu cenu.Jedino sto se sada zna da ce da im bude profit minimalno 100% na pare koje su ulozili ali izgleda i to im je malo.Videcemo!!!!! :)
 
markan":1om08xkn je napisao(la):
Sto se kredita tice ti pocinjes da vracas mesecnu ratu banci od momenta kada banka njima isplati sve pare i to je svugde u svetu od momenta uselenja.
Evo ljudi izdiskutovasmo ovde sve i svasta ali ostaje ono glavno pitenje:KOLIKO CE BITI KVADRAT STANA??????
To ćemo tačno znati na proleće i veruj mi, niko, ali niko neće da ti kaže tačnu cenu kvadrata! I to do onog trenutka dok Delta i Hypo objave zvaničnu informaciju, delta je izuzetno tvrda i zatvorena kada je u pitanju cena kvadrata i to je apsolutni tabu kod njih, sami su rekli da će cene da objave na proleće i to je to.
 
Mozda bi neko ko poznaje trziste nekretnina i trenutno sumanutu situaciju sa cenom kvm na NBG imajuci u vidu kvalitet gradnje u Bloku 67 mogao da da sugestiju oko cene koja bi bila korektna? Brza gradnja, betoksi profili i YTONG blokovi, sanacija i priprema terena diskutabilna...Kupovina u izgradnji, 1800stanova...Je li OK 1600€/kvm? Verujem da ima mnogo zainteresovanih na forumu i da bi mogli da razmenimo misljenje.
Ja smatram pihvatljivom cenu od 1500€/kvm.
 
Sve sto znam je da Deltu sama izgradnja ukljucujuci zemljiste,komunalije i sve moguce troskove ne moze preci preko
700 evra po kvadratu.(Ovo je neka maksimalna cifra)Koja bi fer cena bila procenite sami.
 
^^^

Cenu forimira i trziste (ponuda i potraznja), a ne samo trosak pri proizvodnji.... U Beogradu je i dalje prevelika potraznja za stanovim, a premala ponuda. Tako da to omogucava investitorima da drze visoke cene. I svi ozbiljni trzisni analitacari su se manuli populisticke demagogije o smanjenju cene kvadrata u BG-u, te je opsta ocena u tim krugovima da ce narednih godina cene kvadrata u Beogradu rasti...

Da ilustrujemo to i na banalnom primeru, i Versace haljina je obicna krpa (dobro dizajnirana za neke), ali mnoge svetske cice bi dale kozu s bulje da je nose na sebi ;)
 
Istina je da cenu formira trziste ali u normalnim uslovima a ne u monopolistickim.Jel znate da su dolazili Rusi,izraelci,
Francuzi u zadnjih nekoliko godina i hteli da grade ovako velike projekte ali im nisu dali.Odredjeni krugovi diktiraju koliko moze da se stanova izgradi godisnje da bi se mogli uzimati OVAKVI PROFITI.
Pa ima i studija MUP-A Srbije iz ooktobra mislim gde se kaze da je jedina preostala organizovana mafija u Srbiji je mafija u gradjevinarstvu i to sa sedistem na Novom BEOGRADU.
Za Versce haljine se bar moze reci da su napravljene od najkvalitetnijijh materijala a o ukusima ne treba raspravljati. :)
 
To sa monopolom stoji i porazavajuce je da se niko time ne pozabavi ali ako se uzme u obzir da je cena kvadrata na Vracaru 2000 - 2200 za novogradnju onda mi ovo 1500 - 1800 ne deluje tako mnogo za NBG. Doduse i to na Vracaru je malo heavy. ;)
 
Ljudi...malo smarate oko tih cena stanova... :D Showin' off? ;)
 
evo i malo mojih fotki... bilo mi dosadno pa rekoh sebi ajde..

p.s. prva slika nema veze sa Belville-om, ali sam morao da slikam.... Setao sam Trecim Bulevarom kako bi pronasao najgoru zgradu... Uspeo sam.. Ono je dno dna...
05022008257.jpg

05022008256.jpg

05022008255.jpg

05022008254.jpg

05022008253.jpg

05022008252.jpg
 
'fala praguc na fotkama.Aj se neko nakani da fokta malo druge projekte koji su pri kraju...
 
Tesko mi je a da ne iznesem utisak da je Belville stigao do polovine svoje visine prakticno kod svih objekata. I ovako deluje veliko a mogu samo da zamislim kako ce biti u punoj velicini.
 
Видео сам упдате и богами стварно добро напредује изградња Белвила.Свака част.
 
Po poslednjem resenju po kome se inace i radi visina stambenih objekata bice 12 spratova dok je u prethodnom resenju bilo 13 spratova. Trenutno se na vecini objekata zavrsava sesti sprat i nastavlja dalja gradnja ;)
 
Vrh