Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

niki":753oxibb je napisao(la):
...1400E/kvm plan je i dalje manje vise isti, 1600E/kvm investicija otpada, 1800E/kvm i
trenutna situacija sve otpada, just simple like it is! 2000 ili vise...no comment!
Nažalost, cena će sigurno biti preko 1.500€/kvm. ... a,koliko to ćemo tek videti.

Da sam ja, kao što nažalost nisam, vlasnik tih stanova - cena bi bila 1.800-2.000€/kvm. :cool:

Obzirom na trenutnu cenu u Bgd., to bi bile 'popularne' cene, jer pre mes.dana je kupljen
stan ( moja prijateljica) preko puta novog 'Merkatora' za 1.750€/kvm., a nije novogradnja.
 
bas me zanima kolika ce biti cena rezervacije stana a kolika ce biti kod spekulanata koji su vec smislili fore preprodaje(kad u kratkom roku odu sve rezervacije) a sta mislite?
moje misljenje je da cena nece preci 1800e jer i na tu cenu imaju ogromnu zaradu,zna se kolike su bile procene u pocetku ljudi koji stoje ispred delte itd,tako da ne smiju bas da izadju sa ciframa oko 2000 i vise,sto je van zdrave pameti (troskovi gradnje ne prelaze 700e po 1 m2),pa narod nije lud.
 
Ne radi se o 'zdravoj pameti', već o tržišnoj ceni koja može da se postigne.

Vidi moj gornji post gde je za polovan stan plaćeno 1.750€/kvm.
 
Znaci ovako,stan od 60 kvm x 1800=108 000 evra.Uz downpayment 10% ostane 97200 kredita.Mesecna rata za otplatu ovog kredita na 25 godina uz kamatnu stopu 7.00% iznosi 694 evra mesecno a godisnje plate domacinstva treba da bude minimalno 26041 evro(2170 evra mesecno).Ovde je uzorak kako americke banke racunaju kredite a nase verovatno koriste iste metode.
Sve u svemu oni su ti koji su obecavali stanove srednje kvalitete,pristupacne za mlade bracne parove,srednju klasu,koji ce biti oko 20% jeftiniji od okruzenja etc. :mad:
 
Pa, možda bude i nešto manja, ali ne ispod 1.500.

Sve će zavisiti koliko im je brzo potreban novac.
Ranije je HipoBanka htela brzo da dođe do keša, a sad.... ?

A, biće dosta kupaca van Beograda što će dići cenu.
Pitanje je koliko su istražili interesovanje za kupovinu.
 
"Prema Mihajlovićevim rečima, izgrađeni objekti će biti svrstani u srednju višu klasu, a svaki stan će imati ugrađen takozvani „split sistem".

- Terase će imati pokretni sistem koji se može kombinovati po potrebi. Leti terasa može da bude otvorena, a zimi skroz zatvorena, kao da je zastakljena. Svaki stan će imati sigurnosna ulazna vrata, prozore sa duplim staklima, hrastov parket najvišeg kvaliteta... Stanari će imati i podzemne garaže iz kojih će do stana dolaziti liftom - navodi Mihajlović, i dodaje da će, pored garaža, u naselju biti napravljena i parking mesta."

Mislim da ce i cena stanova biti u skladu sa tom izjavom "izgrađeni objekti će biti svrstani u srednju višu klasu"
problem lezi u tome sto je potraznja veca od ponude,jer par kompanija kod nas vedri i oblaci i diktira cenu,u evropi je prosek
zarade investitora na izgradjen objekat oko 30% a kod nas ako ne zaradi duplo nije napravio posao
 
Bice vrlo zanimljivo, pa te stanove bi trebalo da kupuju mladi bracni parovi sa primanjima od 2000E mesecno, parovi sa ovim primanjima sigurno nisu pali sa kruske pa da preplate Belville, nisam siguran da crnogorci i dalje luduju za nekretninama u BG... niko me ne moze ubediti da stanovi skalabudzeni siporeks blokovima za pola godine su visa srednja klasa , drugacije sem na papiru. Bila je skoro izjava direktora Colliersa koji je izjavio da ce cena stanova 2009 pasti 30%, uskoro 1-2-3 godine stizu i stanovi na mestu IMT, luke BG, Ada Huja, Surcin uz obilaznicu, III BG oko Borce...pametnom coveku se ne zuri bas toliko...@Dragan, ako je kupila stan u bloku 30 preko puta Merkatora za 1750E/kvm bolje je prosla nego da kupi za 1600 u Belvillu i ja bih to uradio.
 
Prema ozbiljnim analizama Beogradu fali 200.000 stanova, a gradi se nemerljivo manje. Efekat Belleville-a na trziste nekretnina u Beogradu je precenjen. Cene i dalje divljaju, i ljudi "u struci" ce vam reci da ce divljati i dalje. Delta nema interes da gubi profit koji objektivno moze da dobije. Stanove ce prodati bez problema i za 2.000E/kvm.

Ilustracije radi, stan prekoputa bakinog na Zvezdari (Severni bulevar), na 4. spratu bez lifta, '62. godine sagradjen, sa originalnim vodoinstalacijama i stolarijom, 54 kvm - 80.000 evra!!!
 
^^^ Nazalost, takva je situacija i drugde u regionu. Paradoks je da je jeftinije kupiti stan u centru Berlina nego Bukuresta (ili Beograda). :( Nema nam druge, ako cemo suditi po susedima, evo u Budimpesti su cene tek sad pocele da padaju, nekih 4-5 godina posle real-state buma...
 
niki":3v6mvf08 je napisao(la):
... niko me ne moze ubediti da stanovi skalabudzeni
siporeks blokovima za pola godine su visa srednja klasa ,
Nije tu ništa 'skalabudzeno', već se gradi standardno i u optimalnom roku.
Betonski zidovi se oblažu sa blokovima kao kod skoro svih ostalih objekata.
Pogledaj ove tri slike, koje sam i snimio da bi se to videlo :

http://www.visuals.beobuild.net/data/media/1/080302-BLVL-15.jpg
http://www.visuals.beobuild.net/data/media/1/080302-BLVL-03.jpg
http://www.visuals.beobuild.net/data/media/1/080302-BLVL-05.jpg
 
Vrlo mi .je sumnjiva ta gradnja sa belim blokovima. Mislim da su to siporeks blokovi - sto znaci los kvalitet. Ima nekoliko takvih zgrada na Bezanijskoj kosi - 1. mesna zajednica gradjenih sa siporeks blokovima. Zgrade su katastrofa- fasada otpada. Ovo sto se spolja vidi u Belvillu mi bas ne uliva neko poverenje. Niko ne razmislja o tome sto su zgrade "prislonjene" uz toplanu, tako da ce veci stepen zagadjenosti nego u drugim delovima grada biti zagarantovan. Spratnost zgrada nije dobra. Sve sto je preko 6- 7 spratova je previsoko. Zgrade su nacickane jedna do druge. Sve su to stvari koje treba uzeti u obzir prilikom donosenja odluke o kupovini. Mada mislim da ljudi mnogo ne razmisljaju i da ce oni ovo vrlo brzo prodati. Cenu cemo tek videti.Bice trzisna sigurno. Znaci nekih 20% veca nego sto su stari stanovi u okolini. Tipujem na 2000 eur sto je definitivno previsoko za sve one mane sto sam nabrojao gore.
 
trust":14dd5bqw je napisao(la):
Vrlo mi .je sumnjiva ta gradnja sa belim blokovima. Mislim da su to siporeks blokovi - sto znaci los kvalitet. Ima nekoliko takvih zgrada na Bezanijskoj kosi - 1. mesna zajednica gradjenih sa siporeks blokovima. Zgrade su katastrofa- fasada otpada
Ne mora da znači, možda je na bežaniji implementacija bila katastrofalna? Barem ovde u Nemačkoj se mnogi novi blokovi grade na sličan način - betonski okviri popunjeni (belim) blokovima. Kvalitet je naravno solidan.

. Ovo sto se spolja vidi u Belvillu mi bas ne uliva neko poverenje. Niko ne razmislja o tome sto su zgrade "prislonjene" uz toplanu, tako da ce veci stepen zagadjenosti nego u drugim delovima grada biti zagarantovan.
Prislonjeni su i drugi blokovi pa ljudima ne smeta da žive tu. Dugoročno gledano je lokacija odlična pošto će taj kraj da bude jedan od budućih biznis centara u NBGD.

Spratnost zgrada nije dobra. Sve sto je preko 6- 7 spratova je previsoko. Zgrade su nacickane jedna do druge. Sve su to stvari koje treba uzeti u obzir prilikom donosenja odluke o kupovini. Mada mislim da ljudi mnogo ne razmisljaju i da ce oni ovo vrlo brzo prodati. Cenu cemo tek videti.Bice trzisna sigurno.
Ne znam što misliš da je preko 6-7 spratova previsoko? Ja naprotiv mislim da je prenisko, ovde govorimo o centralnim delovima Novog Beograda. Površine nema za bacanje i treba iskoristiti to maksimalno. Jednostavno nema mesta luksuzu da se gradi neka 5ospratnica sa ogromnim dvorištem, ko hoće tako nešto u centru bolje neka ide na periferiju.

Znaci nekih 20% veca nego sto su stari stanovi u okolini. Tipujem na 2000 eur sto je definitivno previsoko za sve one mane sto sam nabrojao gore.
Videćemo kroz par dana, ali i ja mislim da će biti između 1800-2100
 
zapravo kada si na spratu, na spratu si, neka razlika izmedju 7. i 14. i ne postoji, narocito imajuci u vidu savremenu tehnologiju, kao sto su liftovi, klimatizacija, grejanje, dobre vodoinstalacije.... mislim, znam da zvuci smesno kada se kaze "savremene instalacije" za stvari koje bi trebalo da budu standard, ali nazalost u Srbiji nije tako, sto samo dokazuje da je Balkan mnogo dalje od sveta nego sto to geografske karte pokazuju.
 
trust":1za04ozd je napisao(la):
Vrlo mi .je sumnjiva ta gradnja sa belim blokovima. Mislim da su to siporeks blokovi - sto znaci los kvalitet. Ima nekoliko takvih zgrada na Bezanijskoj kosi - 1. mesna zajednica gradjenih sa siporeks blokovima.
Ako je siporeks u pitanju,to nikako ne znači da je loš kvalitet.Moj drugar ima celu kuću napravljenu od siporeksa.Čovek mi kaže da je sporeks odličan toplotni izolator i da se zimi prostorije veoma lako uz malu potrošnju energije zagreju,a leti toplota teško prodire unutra,tj. blokovi se maltene i ne greju.
Tu postoji i Ytong.To je nešto poboljšana i kvalitetnija verzija Siporeksa.Siporeks je nešto jeftiniji i lošije završne obrade,ali obe varijante su daleko bolje rešenje od obične cigle po pitanju termoizolacije.
 
@ trust, pročitaj moj post odmah iznad tvog ( izgleda da nisi) i pogledaj 3 slike koje sam priložio uz njega.

@ Homer Jay .. i kod nas se gradi po standardu u građevinarstvu i nikom ne pada na pamet
da gradi drugačije, pogotovu ako hoće da proda te stanove ... izuzetaka uvek ima - kao i svuda.

Ispunjavanje svih uslova jako malo utiče na cenu stana, možda ~50€/kvm. - i što bi onda neko ...
 
Neko iz Blica ocigledno redovno prati ovaj sajt,tekst iz danasnjeg broja :)

Ne znaju cenu a već bi da kupe stan
Autor: Svetlana Palić | 08.03.2008 - 09:39
selo-v.jpg

Za stanovima „Univerzitetskog sela“ vlada prava pomama. Gradilište u Bloku 67 svakodnevno poseti i do trideset kupaca tražeći informaciju o tome kad će prodaja da počne.

- Prve rezervacije primaćemo krajem marta u oglednom paviljonu koji se gradi u Ulici Jurija Gagarina. Tamo će kupci moći da „pipnu“ stan, da se uvere u kvalitet naše gradnje i u to da je cena koju budemo tražili za kvadrat stana zaista realna - kaže za „Blic“ Slobodan Mihajlović, izvršni direktor firme „Blok 67 Associates“ koja prodaje stanova Univerzitetskog sela.

Na gradilištu od 13,7 hektara poslednjih devet meseci radi se punim intenzitetom kao da je cela građevinska operative Srbije angažovana samo na jednom projektu - završetku 14 stambenih i dve poslovne zgrade naselja za Univerzijadu. Sinoć je prva zgrada stavljena pod krov, a očekuje se da će u narednih mesec i po dana svih 16 biti pod krovom.
- To je tri i po meseca pre roka. Ovim tempom, završićemo naselje već u januaru, mada to nikad ne treba reći. To su naša očekivanja, i ja se nadam da će se ostvariti - kaže za „Blic“ prfesor Dragan Buđevac, direktor „Delta investa“, firme koja nadzire gradnju.

Na gradilištu, u dve smene, subotom i nedeljom i svakim radnim danom radi 2.500 radnika. Dve hiljade su građevinci, a 500 su majstori za razne instalacije, vodovodne, kanalizacione, električne, telefonske...
Interesovanje za kupovinu stanova raste proporcionalno brzini završetka zgrada. U gradu ( i zemlji) u kojoj se gradi sporo i skupo, i u kojoj je potražnja za kvalitetnim novim stanovima deset puta veća od ponude - svako ko iole može da napravi neku kalkulaciju želi stan u Univerzitetskom selu.

U zavisnosti, naravno, od cene, za stanove je zainteresovana armija begradskih podstanara, imućniji roditelji bi da kupe svojoj deci, ali nije retkost i da se ovi stanovi smatraju odličnom investicijom.
- Svako koga ja poznajem, a ima novaca, želi da kupi stan u univerziotetskom selu da bi ga kasnije izdavao. Novi Beograd je sam bolej mesto za izdavanje stanova nego stari deo grada, jer sve više ljudi radi u Novom Beogradu - kaže Katarina Lazarević iz agencije „Alka“.

Sudeći po posetiocima na gradilištu, stanove u selu, iz istih „biznis“ razloga, žele da kupe i ljudi iz Crne Gore, Slovenije...
- Dolazili su mnogi na gradilište. Najviše, naravno, iz Beograda, ali i iz unutrašnjosti Srbije, i iz nekih republika bivše zajedničke države, iz Slovenije, na primer, ili Crne Gore. I ne bi svi da kupe samo jedan stan, neki bi i pet i deset - kaže profesor Buđevac.

Cena kvadrata trenutno je najveća nepoznanica. Šta god da se napiše, biće pogrešno. Nezvanično se može čuti da kvadrat „nikako neće biti“ iznad 2.000 evra, te da je „realna procena“ oko 1.700. Toliko, međutim, košta kvadrat starog stana u okruženju, u blokovima 60, 61, 62.... Dva pitanja muče potencijalne kupce: da li će novogradnja koštati kao „starogradnja“ (mada je i to mnogo) i da li će stići na vreme da stan rezervišu po bilo kojoj ceni. Sudeći po pomami koja vlada za novogradnjom Univerzitetskog sela, njegovih 1.788 stanova je kap u moru žednog beogradskog tržišta stanovima.

Selo u brojkama
- 13, 7 hektara
- 260.000 kvadrata
- šest podzemnih garaža (2.543 parking mesta)
- dve poslovne zgrade (tri i 11 spratova)
- 31.386 kvadrata poslovnog prostora (333 lokala u prizemlju)
- 14 stambenih zgrada visine 10 do 12 spratova)
- 124 garsonjere
- 372 jednosobna stana
- 136 jednoiposobnih
- 696 dvosobnih
- 292 trosobna
- 96 četverosobnih
ukupno: 1.788 stanova
autor projekta: arhitekta Milutin Gec

Svašta pitaju

Kad nas zovu telefonom, ima raznih pitanja, na primer, da li je gradnja počela, a mi prvu zgradu stavljamo pod krov. Jedna simpatična gospođa je pitala da li će morati da hrani sportiste dok oni budu boravili u njenom stanu tokom Univerzijade?! - kaže Slobodan Mihajlović.
izvor Blic
link http://blic.co.yu/beograd.php?id=33290
 
Ovako napisan ovaj clanak predstavlja cisto lobiranje.Pogledajte samo naslov.
Videcemo kako ce cenu opravdati kvalitetom gradnje kad svako zna koliko kosta kvadrat siporeksa,parketa etc.
Svaki gradjevinski tehnicar vam moze za pola sata na salveti izracunati koliko kosta sama izgradnja.
Jos jednom videcemo koliko ca Delta platiti poreza drzavi na extra profit !!!!!! :|
 
Šta ste zapeli za 'siporex' (koji je inače odličan materijal) i da li se baš radi sa njim?
Nisam se raspitao, jer mi to nije ni važno, ali čini mi se da je neki drugi materijal.

Cena izgradnje nema nikakve veze sa tržišnom - prodajnom cenom.
I nije u pitanju samo Delta, već Hipo banka koja je i dala garanciju za posao.
..............................................
ps .. "Boli glava od cifara"
Prema podacima agencije „Evropa ekskluziv” najveća je potražnja za stanovima veličine
od 30 do 50 kvadratnih metara. Za kvadrat na Vračaru potrebno je izdvojiti od 2.200 do 2.500 evra,
u Novom Beogradu 1.800 do 2.200, na Dorćolu 1.700 do 2.000.

Cena velikih stanova na Dedinju iznosi od 2.500 do 3.500 evra. U poređenju sa prošlom godinom
kvadrati su na Vračaru poskupeli za 500, a u Novom Beogradu za 350 evra. „Penthaus” (luksuzni
stanovi sa panoramskim pogledom) prodaju se za 5.000 evra po kvadratu.
Politika ceo text : http://www.politika.co.yu/rubrike/Beograd/Predgradje-rushi-cenu-kvadrata.lt.html
 
@markan
Pa normalno da deluje kao lobiranje kada manje vise to i jeste. To samo znaci da je Deltina PR sluzba odradila svoj deo posla i da se o Bellvillu prica, a njima je u interesu da se sto vise prica jer ce tako za jos vece pare da prodaju kvadrat. Nisu ni oni rasli na bananu pa da ne zagrabe najveci moguci profit ako to vec mogu.
 
@dragan

Šta ste zapeli za 'siporex' (koji je inače odličan materijal) i da li se baš radi sa njim?
Nisam se raspitao, jer mi to nije ni važno, ali čini mi se da je neki drugi materijal.


a koji drugi materijal,mislis da je mozda blok opeka samo ofarbana u belo...? pa klasican siporex (to je nesto kao kod namestaja pa mesto dvoseda od obicnog skaja kazu eko-koza,isto sr....samo drugo pakovanje) on se ne zida malterom nego lepkom koji u sebi ima veoma jake hemiske supstance,zidanje naravno ide 3 x brze i jeftinija gradnja dosta ,zid mora da "dise" zato je peceno blato i dalje najzdravija gradnja ali to ce se spolja lepo omalterisat,iskrecit i ko ce jos na to da obraca paznju....
 
Da, i ja sam video da je siporex. Materijal je u svakom slucaju nekvalitetniji od bloka, ali, evo neka se gradjevinci izjasne :)
 
Vrh