Šta je novo?

Belville - [ Stambeno poslovni kompleks | 430 000kvm ]

Homer Jay":2qoxgw5t je napisao(la):
...
Da razbijem iluzije onima koji ne mogu da projektuju ove napisane cinjenice u sliku u glavi, dobicemo stadioncic tipa stadiona FK Rad na Banjici, ili Obilic na Vracaru, samo sa elipsastim terenom umesto pravougaonog, sto dabome, podrazumeva i atletsku tartan stazu...
...
Ne vidim u cemu je problem toga. Pa to zvuci super! Ajde samo da ga oni izgrade.
 
Pa, naravno da problema nema. Samo mi se cini da su neki ljudi (narocito ekipa sa SSC foruma) ocekivali nekakav "Stade de Serbie" i sl.

I valjda ce biti nesto od toga, taj projekat bi trebalo da bude finansiran iz NIP-a, gde prste mesaju cak tri stranke iz Vlade, sto moze biti dobro jer se time uvela medjusobna kontrola. Ipak je veliki novac u pitanju. Ali, avaj, znamo mi nasu Srbiju i kako to moze da krene pogresnom stazom.....

Cak mislim da jos nije pocela izgradnja ili rekonstrukcija nijednog objekta u Beogradu koja je predvidjena NIP-om (Narodni muzej, MSU, Zvezdara teatar, Nacionalni teniski centar, Beogradska zadruga, pa evo i obilaznica....)..... A geldajte ironiju, ministar bez portfelja zaduzen za NIP Dragan Djilas je bio pominjan prethodnih meseci kao najozbiljniji kandidat DS-a za gradonacelnika BG-a :D
 
^^Ma nije nego se mnogo nesto kontrolise to (kako kaze Velja) inace bi islo sve mnogo brze! :D
 
Za sad se ne zna pouzdano cena kvadrata.

Samo da ne bude posle ko kod hale pa cena kvadrata izandje na 2-3000.
 
Predhodni investitori su imali nameru da prodaju uz povoljne kredite
po ceni oko 1.300€/kvm, jer u pitanju je brza prodaja mnogo stanova.

Sad kad je ušla i Delta u posao, cena će verovatno biti veća.
 
Naprotiv, ovde se otvara mogucnost da investitor zaradi odlican profit sa nizim cenama nego uobicajno. U pitanju je ipak veliki broj stanova,na izuzetno dobroj i opremljenoj lokaciji, a pri tom cenom mozete ubiti konkurenciju i za kratko vreme zaraditi ogroman novac koji mozete dalje da obrcite kako vam je volja :) Videcemo, ali nekako mi se cini da tu cena kvm ne bi trebalo da ide preko 1.500 evra.

Delta ce se dobro "omastiti" sa "Red star apartmanima", lux gradnja u centru grada, sa nevidjenim pogledom, pored auto-puta, UMPa, blizu Prokopa, i sto je najbitnije hrama srpskog fudbala :D (ako je to uopste u planu, posto se u poslednje vreme vise pominjao nekakav hotel koji bi izgradili Slovenci)
 
Homer Jay":g79d3ef1 je napisao(la):
Naprotiv, ovde se otvara mogucnost da investitor zaradi odlican profit sa nizim cenama nego uobicajno. U pitanju je ipak veliki broj stanova,na izuzetno dobroj i opremljenoj lokaciji, a pri tom cenom mozete ubiti konkurenciju i za kratko vreme zaraditi ogroman novac koji mozete dalje da obrcite kako vam je volja :) Videcemo, ali nekako mi se cini da tu cena kvm ne bi trebalo da ide preko 1.500 evra.

Delta ce se dobro "omastiti" sa "Red star apartmanima", lux gradnja u centru grada, sa nevidjenim pogledom, pored auto-puta, UMPa, blizu Prokopa, i sto je najbitnije hrama srpskog fudbala :D (ako je to uopste u planu, posto se u poslednje vreme vise pominjao nekakav hotel koji bi izgradili Slovenci)
Taj slovenački hotel bi trebao da bude malo više uzbrdo a ne direktno uz Ak gde delta misli da napravi RS Apartmane ;)
 
Znaci nede izmedju Marakane i one fensi burzujsko-svercerske benzinske pumpe :D

Odlicna lokacija. Ne bih da trollujem ovaj thread, ali moram opet da ponovim ad ce, ukolikose svi projekti ostvare, Autokomanda doziveti najvecu transformaciju od svih prostora u BG-u.

Dakle, Univerzijada.... Mislim da je to dobro za grad :D
 
Steva":3mrctk4j je napisao(la):
Taj slovenački hotel bi trebao da bude malo više uzbrdo a ne direktno uz Ak gde delta misli da napravi RS Apartmane ;)
Pa sta je uopste bilo sa tim projektima - Cika Ljubina i Autokomanda? Oni rekose da zele oba hotela do Univerzijade da zavrse, kad ono cvrc! Jel su se Slovenci povukli ili..?
 
Isto kao sto se pricalo da ce do Eurobasketa biti izgradjena dva lux hotela, pa na kraju nista. Naravno, to ne znaci da hoteli nece biti izgradjeni. Npr. investitori su ciljali da "Hotel In" zaista zavrse do EB 2005, ali nije im se dalo. Ipak, na kraju je hotel zavrsen i koliko cujem sasvim solidno posluje. Interesantna je tema, pa mozemo i da je otvorimo u "Gradski zivot" kao "Novi hoteli u Beogradu"....

Ne znam da li sam se istripovao, ali na lokaciji Belleville-a su vec postavljena dva krana (koja nisu za delta city). Zamislite tu sumu kranova za nekoliko nedelja :)

I kad smo kod stadiona, samo da kazem da sam virnuo na temu o novom stadionu Valensije na SSC, i ljudi bukvalno dnevno azuriraju temu sa slikama. Poceli su sa izgradnjom u avgustu (dakle pre tri nedelje) i zavrsice stadion do leta 2009, a pravi je svemirski brod.... ili jos bliskija nam "Zagreb arena" (zaista fin projekat) cija je izgradnja takodje skoro pocela i koja MORA biti gotova do 2009.

Dakle, sve se moze kad se mora :D
 
Homer Jay":148iwiqh je napisao(la):
I kad smo kod stadiona, samo da kazem da sam virnuo na temu o novom stadionu Valensije na SSC, i ljudi bukvalno dnevno azuriraju temu sa slikama. Poceli su sa izgradnjom u avgustu (dakle pre tri nedelje) i zavrsice stadion do leta 2009, a pravi je svemirski brod....
Mislim da je Valencia verovatno najjace razvijen Tier 3 grad Evrope. Sta su ti ljudi napravili u poslednjih 15 godina, to je cudo!
 
Ma Shpanjolska je to... more, palme, vino, shunke... to ih verovatno inspirishe :)

@Milance

Pa, ako pogledas sa obilaznicom se bas i ne mora, jer izgleda da nikome nije frka da nam kamioni prolaze kroz centar grada :rolleyes: kada bi nam neko uperio kaziprs' u lice i zapretio ili obilaznica ili cemo vam ovaj prs' zauriti tamo 'de sunce ne sija, da vidis kako bi se "zahuktali radovi" na obilaznici :D

Ma koliko aljkavi bili, ja sam ipak optimista pred Univerzijadu. Do sada nismo razocarali sa organizacijom vecine manifestacija iako smo se isuvise cesto oslanjali na improvizaciju. Balkan je cudo, setite se kako je bilo sa OI u Atini. Pa cak i kada su igre pocele nije sve bilo gotovo (secam se nekog tv priloga koji je snimljen ispred Olimpijskog stadiona gde jedan deo platoa nisu stigli da poploce, pa ostao samo pesak), a opet ih pamte kao jedne od bolje organizovanih.
 
^^ Djelic je juce nesto pricao da je Vlada spremna da intervenise u slucaju da deo sela ne stigne na vreme i da se razvija plan B za takvu situaciju. Ali da se za sada striktno drze planova i da ako ne bude nikakvih ne planiranih odstupanja da ce selo kompletno biti spremno za Univerzijadu. Dobro je da misle i o toj mogucnosti iako mi se ideja o nekom planu B uopste ne svidja...nek se drze plana A :/
 
Stiže update sa još slika i malim filmom. :)

picture026hq1.jpg
 
wow...stvarno neverovatno. Eto ovo nam samo pokazuje kojom brzinom moze kad se hoce i mora :)
 
KiD":3bk8a2w7 je napisao(la):
wow...stvarno neverovatno. Eto ovo nam samo pokazuje kojom brzinom moze kad se hoce i mora :)
To je opste poznata stvar. Pogledajte napr. sta sve Kinezi grade u Pekingu za olimpijadu, koliko je to velelepnih objekata... Zato prica koja se kod nas cesto cuje, kako smo jadni mali i siromasni ne pije vodu.
 
Radi se na svim pozicijama, a za glavnu zgradu na ulazu u Belville

već se dizu zidovi iz temelja .. slike sa obe strane tog objekta:

picture035ue3.jpg


picture032zk1.jpg
 
jovanovm":fjw09es3 je napisao(la):
^^^ Wow, pa koliko juce (fig.) je tu bila poljana avec le gitans... superiska!
ček tek par meseci... oni moraju da završe stotine hiljada kvadrata za godinu i po dana, e to će biti rnr :D
 
Važno je da su izašli iz zemlje,što znači da je urađeno fundiranje,šipovi,plača i
sve podzemne instalacije ...to je uvek najtezi deo posla,a koji se ne vidi.
Kad krenu spratovi, to će biti 'slagalica' kao domine, sprat/dan :)
Uporedite samo 'SavoGrad' ili 'Apartmane' u bl.19 .. koliko su uradili ove god.

Na gradilištu je kao na Zelenom Vencu oko 15h kad se svi vraćaju sa posla.
Podeljenoje i ograđeno po grupama objekata, a svaka firma radi svoje.

panoramaqa9.jpg

pun format : http://img518.imageshack.us/img518/1946/panoramaqa9.jpg

picture018if8.jpg


picture019nb5.jpg


picture024mk8.jpg


picture025os3.jpg
 
Grade se sve pozicije...i zgrade i infrastruktura ( pogledaj prvu str. ove teme) odalke je ova sl.:

u35lm.jpg


picture030ep4.jpg


picture031ab7.jpg
 
Zar uopste ne postoji neki bolji rendering, da se bolje vidi spratnost i izgled tih zgrada? Meni je na ovim gore sve nekako mutno, iako mi je vid 20/20
 
Vrh