Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Juče na obilaznici oko Borče policija zaustavila "gospodju" sa novom S klasom. Dok su pisali kaznu gospodja je telefonirala. Prošao sam dalje i 2 minuta kasnije obilazi me ista ta patrola a trećom trakom nas oboje obilazi ista gospođa jedno 200+kmh. Patrola je iskulirala i nastavila svojim tempom :) Koga li je gospođa zvala??
 
Ako imaš vremena, prijavi to Policiji (saobraćajna ima mejl). Jedini problem je što će te zvati u stanicu da lično podneseš prijavu pa ti vidi da li ti se isplati.
 
Juče na obilaznici oko Borče policija zaustavila "gospodju" sa novom S klasom. Dok su pisali kaznu gospodja je telefonirala. Prošao sam dalje i 2 minuta kasnije obilazi me ista ta patrola a trećom trakom nas oboje obilazi ista gospođa jedno 200+kmh. Patrola je iskulirala i nastavila svojim tempom :) Koga li je gospođa zvala??
Ako imaš vremena, prijavi to Policiji (saobraćajna ima mejl). Jedini problem je što će te zvati u stanicu da lično podneseš prijavu pa ti vidi da li ti se isplati.
Mislim da možda i neće morati do stanice. Jednom sam prijavio jednog pripadnika MUPa koji je, pa da ne zalazim u detalje sad... radno vreme provodio družeći se sa kraju poznatim kriminalcima i kulirajući njihove bahatosti (koje su uključivale i bahato parkiranje) sa sve uniformom na sebi i službenim vozilom. I ubrzo je dobio poziv da se vrati u stanicu, a više se nikad nije pojavljivao, bar ne u tom izdanju. Niko me nije zvao u stanicu, a da li su mi tražili podatke ne znam, ali ako i jesu, verovatno sam se pozvao na pravo na anonimnost.

Mislim da mogu takve stvari da se izguraju i bez ''otkrivanja'' sebe. Ali mora da se bude ljubazan, da se bude konkretan (to, to i to) i da se imaju argumenti i dokazi. U ovom slučaju koji sam opisao, identifikacija vozila je pomogla i pokazala operateru/dispečeru da govorim istinu i onda je on posle odradio ostatak posla i procedure.
 
Управо сада испред Поштанске штедионице... лик из кола је отишао право у банку. Ту се одмах нацртао човек из обезбеђења и чека развој ситуације. Непријатно ми да сликам даље...
64d05d427aaec0208f51ef2b38ab4ea2.jpg
evo ga opet https://www.blic.rs/vesti/beograd/b...znog-centra-parkirao-dzip-na-mesto-za/sx60v3y

cz6k9kpTURBXy85YTU5ODYxMDM2ODBiMGIyYzRjN2IwN2VlNGNiN2M5ZS5qcGeRkwLNAxYAgaEwBQ
 
Video sam juče u saobraćaju isto neki terenac sa slovom Z i prekrivenom tablicom naravno.

Ajde donekle razumem ali ne opravdavam prekrivanje na parkingu, ali u saobraćaju kada možeš nekoga da oštetiš i pobegneš, tu je već prekrivanje težak prekršaj!
 
Zašto se zamerati?
Vlast toleriše, ne sankcioniše.
Narod voli vlast.
Dakle narod voli takve.
 
Ova kamikaza je sve samo nije bahat... Teško da ovakav tupson može biti bahat.
 
Kružni tok Bogoslovija gotovo 24h dnevno ima parkirane aute u spoljnoj traci između Severca i Dragoslava Srejovića, jer je apoteka tu odmah u kružnom. Sve se često dešava naočigled policije koja stoji i kontroliše saobraćaj. Vrhunac je bio pre par dana kada je vozač u nemogućnosti da stane u spoljnu traku, stao u srednuu parelelno sa već parkiranim vozilima i izašao, zauzevši i deo srednje trake
 
Juče sam sa 18 išao preko Autokomande i video scenu u rangu najboljih SF filmova. Dva policajca stioje na raskrsnici Vojvode Stepe i Jove Ilića i fotografišu zlatno - zuti mercedes GLA (terenac), koji je bio parkiran delom na kolovozu, delom na trotoaru.
 
Vrh