Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ako je ovo sve tacno, 20 godina mu dati
Изгледа да је возач (неки клинац од 22 год)изашао из кола после препирке и ударио пешака два пута песницом у главу, од чега је пешак пао и умро


Uhapšen ubica sa Ibarske: Poginuo vlasnik pečenjere, vozač ga brutalno udarao
https://www.telegraf.rs/vesti/hroni...uo-vlasnik-pecenjere-vozac-ga-brutalno-udarao
 
Večeras mi taksista svira jer stajem na žuto on me obilazi i ludački proleće kroz raskrsnicu u trenutku dok se već upalilo i crveno.protom sam se prestrojio za desmo a on ionako isao pravo...
Malo kasnije lik me blokira i preti mi jer sam vozio po propisima 40 kmh a gospodin žuri nije imao prostora da me obidje.
Razmišljam se da prestanem da vozim, prekršaje možeš korigovati i svoje i tudje ali antisocijalno ponašanje je sve izraženije i tu nema leka. Inače volim da vozim i uživam u saobraćaju i kretnji bilo kojim prevoznim sredstvom. Ali ovo je više postalo nepodnošljivo i neprihvatljivo.
 
Poslednja izmena:
Večeras mi taksista svira jer stajem na žuto on me obilazi i ludački proleće kroz raskrsnicu u trenutku dok se već upalilo i crveno.protom sam se prestrojio za desmo a on ionako isao pravo...
Malo kasnije lik me blokira i preti mi jer sam vozio po propisima 40 kmh a gospodin žuri nije imao prostora da me obidje.
Razmišljam se da prestanem da vozim, prekršaje možeš korigovati i svoje i tudje ali antisocijalno ponašanje je sve izraženije i tu nema leka. Inače volim da vozim i uživam u saobraćaju i kretnji bilo kojim prevoznim sredstvom. Ali ovo je više postalo nepodnošljivo i neprihvatljivo.
Potpisujem. Neki vozaci su uzas. Ja ne znam sta je u njihovim glavurdama. Valjda se preko volana "prazne". Svakako bezobrazno
Ne bih ti savetovao da prestanes da vozis zbog dalabu, vec vozi po zakonu i nema brige. Ako neko dobaci nesto, iskuliras najbolje
 
Ljudi čovek razvaljen pijan ubio petoro vozeći 160 i dobio tri godine....o čemu pričamo? Za nasilje u saobraćaju odgovornost snose zakonodavni organi i krivosudje koje ga podstiču. Sva saobraćajna dela jesu iz nehata ali ne može to biti polazište kaznene politike. Prvo što fali u našem sistemu je kazna doživotne i neopozive zabrane upravljanja motornim vozilima kao i mnogo veće kazne za vožnju pod uticajem bez obzira dal je neko samo uhvaćen ili je naduvao posle udesa.
 
Samo uvesti id*** TEST kao na zapadu, koji ti plaćaš iz svog džepa, gde između ostalog ideš na veštačenje kod psihijatra. Pa kad shvatiš da zbog budalesanja u vožnji možeš da budeš proglašen psihičkim slučajem možda razmisliš. Pritom da sve to funkcioniše bez korupcije.
Postali smo jako bahata nacija u svemu, ne samo u saobraćaju. Ako radiš bilo šta što se nekome ne dopada možeš biti iznabadan.

Moja žena skoro počela da koči na žuto, i napravila lančani sudar. Od nazad naslagali jer su dodali gas da prolete na žuto. Pa smo morali da čekamo policiju jer poslednji u lancu nije hteo da prizna da je kriv da se piše izveštaj..... Još se policiji pravdaju kako nisu očekivali da će da stane...

Pre par dana ugasio se auto na obuci vozača u sred raskrsnice i izlazi čovek iz nekog lux auta i šutira autoškolu u vrata.
 
Opasno je u BG zaustaviti se na žuto, ako je gužva. Postaje opasno i na tzv. žuto-crveno, moraš da proletiš kroz raskrsnicu dajući gas, inače rizikuješ, kao što vidiš, lančani sudar. Zapravo, postaće opasno da se zaustaviš na semaforu, ako ispred tebe nema nikoga da stoji.


Bilo pre par godina uvedeno treptuće žuto. Kao povećaće bezbednost u saobraćaju. Velika inovacija. Kada su videli da manijaci dodatno ubrzavaju kada vide da žuto trepti (umesto da usporavaju) brže-bolje isključili. Trebalo bi nekako ostaviti samo crveno i zeleno ili postaviti rampe kao na prugama.
 
Sve više ljudi ne koči na STOP nego uleti do pola raskrsnice pa se tu zaustavi a mene iscima da naglo kočim jer ne znam da li će uopšte stati. Epilog: spucao me čovek sa boka jer jedan dan nisam zakočio da ga propustim na njegov STOP...
 
Овако нешто први пут чујем да семафор не ради викендом:
“Inače, semafor u Stepojevcu vikendom ne radi.”


KAD JE POLICIJA ODVELA OSUMNJIČENOG ZA UBISTVO NA IBARSKOJ, NJEGOVA MAJKA ISEKLA VENE: Drama nakon hapšenja u Velikim Crljanima!
https://www.kurir.rs/v/3970321?utm_...dium=app_ios&utm_campaign=kurir_share_counter
1657534156824.png
 
Ocigledno genetski impulsivna i nestabilna porodica.
Malom dozivotna, kao i svakom ko oduzme neciji zivot. Ne razumem uopste kazne od 10 -20 godina. Ko nekome oduzme zivot ne moze nikada vise biti deo drustva.
Problem je sto ovaj decko u najmanju ruku ima antisocijalni poremecaj ponasanja koji se ne menja nikada, i ponovo ce impulsivno ugrozavati druge.
 
Onda treba ispitati i službu medicine rada koja mu je izdala uverenje sa kojim je položio vozački kao i samu auto školu.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Aes
Lekarski pregled je već decenijama čista formalnost. Stave ti pečat.
 
Ljudi čovek razvaljen pijan ubio petoro vozeći 160 i dobio tri godine....o čemu pričamo? Za nasilje u saobraćaju odgovornost snose zakonodavni organi i krivosudje koje ga podstiču. Sva saobraćajna dela jesu iz nehata ali ne može to biti polazište kaznene politike. Prvo što fali u našem sistemu je kazna doživotne i neopozive zabrane upravljanja motornim vozilima kao i mnogo veće kazne za vožnju pod uticajem bez obzira dal je neko samo uhvaćen ili je naduvao posle udesa.
Te zabrane ne bi služile ničemu. Samo doživotna, pa kad se navata dovoljan broj istih, onda će da se smire. A ako se desi da se neki mamin ili tatin sin pusti, onda sudija na doživotnu. Pa da vidiš kako će da se smire. Isto i u slučaju da sudija odbije da primi predmet. Naravno, pod obavezno uvesti i da ne može jedan sudija da bude natovaren sa predmetima a drugi da ga ladi.
 
Sve više ljudi ne koči na STOP nego uleti do pola raskrsnice pa se tu zaustavi a mene iscima da naglo kočim jer ne znam da li će uopšte stati. Epilog: spucao me čovek sa boka jer jedan dan nisam zakočio da ga propustim na njegov STOP...

To imaš u taksi temi, taksisti to namerno rade vozačima Car:go-a i još se hvale kako time "cimaju" i plaše njihove mušterije. Kao što vidiš, neki to rade i umišljeno...

Mare81:
Insinuacija,spekulacija, LAZ!!!
Gde sam napisao da ih namestam da izazovu nesrecu?
Prodju kroz stop ili imam prvenstvo, pustim ih do pola raskrsnice pa se zaletim i sviram oni ne znaju gde se nalaze a stranke se hvataju za glavu.
Specijalnost mi je da kocim kada sam ispred njih, a oni zure..
 
@sjcam ima smisla, ja uvek držim telefon na stalku ko da sam stvarno CARGO :D Doduše ovaj što mi odvalio vrata nije bio taxi već samo zauzet telefoniranjem
 
Problem u vožnji nije samo bahatost već neki jednostavno ne znaju da voze. Mislim da polovina vozača nikada ne gleda u retrovizore, dobar deo njih ne obraća pažnju ni na znakove ili jednostavno ne znaju šta znače. Pored toga ima mnogo penzosa za volanom sa refleksom mrtvog konja i dioptrijom kao tegle (što je još gore takvi uglavnom voze autobuse kod privatnika).
 
Kada je pre par godina SAT proveravao poznavanje saobraćajnih znakova od strane vozača, 80% njih su jako loše prošli.
 
Pitanje kojih znakova (i propisa).

Postoje znakovi koji nisu toliko bitni, a naročito propisi.

Ali činjenica je da mnogi voze napamet ne gledajući znakove.

A ako gledamo teoriju, sigurno 80% ljudi sa vozačkom dozvolom ne bi umelo da pravilno objasni pravila u kružnom toku. Između ostalog što posebna pravila ne postoje, već se samo gledaju saobraćajni znakovi.
 
Ja mislim da mnogi voze napamet i zato što se generalno od vozača u Beogradu i Srbiji očekuje da voze napamet. Pogledajte naše mreže ulica i njihove režime. Ogroman deo ulica na desnoj obali Save očekuje od vozača da poznaje i drži u glavi svaku rasrksnicu da bi obavio neko putovanje. Primera radi, ako se nalazi u Kneza Miloša u smeru ka centru, i želi da ide na Novi Beograd, on ne može da pravi leva skretanja nego mora da piči sve do Skupštine pa tu levo, i onda dalje na Novi Beograd.

Naravno, jasno je da ne mogu sve ulice u Beogradu da budu takve da omogućuju kretanje iz bilo kog u bilo koji smer. Ali ovo sada je baš totalni haos. Bukvalno se očekuje od vozača da zna svaku raskrsnicu i svaki režim duž svakog bloka odnosno deonice u gradu. I posle se pitaju struka i vlast zašto su srpski vozači tako besni i divlji. Pa zato što imaju pregršt svakodnevnih stresora i prepreka, a jedna od njih jeste i to sumanuta potreba za ''planiranjem rute'' gde god se krene, čak i ako je destinaciju tu, iza par blokova.
 
Istina, ali to se može rešiti smislenim putokazima po samom gradu. Mislim da sam već pisao da nama fale putokazi do Karaburme, Mirijeva, Zemuna (posebno recimo Prvomajska, posebno ka Dunavu) i slično.

Ali ne, mi sa Bulevara Heroja sa Košara na isključenju za Deltu, tj. Vero imamo oznaku za Univerzitetsko naselje. Koliko ljudi u Beogradu zna da je ono što mi zovemo Belvil u stvari Univerzitetsko naselje (useljeno za Univerzijadu, tako da zaista ne vidim vezu sa Univerzitetom).
 
Тај бахати је ухапшен


"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Ухапшен мушкарац који је "дивљао" ауто-путем у супротном смеру​

Novosti online 18. 07. 2022. у 18:35

ДАНАС се појавио застрашујући снимак на ком се види аутомобил "пунто" како јури великом брзином на ауто-путу Београд - Ниш.​

 
Vrh