Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

To nije tako samo sa Američkim državljanima. Oni sa američkim državljanstvom samo najviše odstupaju i bodu oči, jer uživaju najveću protekciju svoje države. Ali slično je i sa državljanima (običnim ljudima) drugih svetskih moćnih država.

Na kraju krajeva, nad nama i našim ljudima se iživljavaju čak i najobičniji isprdci poput ambasadora i diplomata Milogorštine:

Bio sam prisutan tog dana kad se to desilo. To je bilo za vreme epske rekonstrukcije Trga republike. Stajao sam sa ostalim popišanim, pardon pokislim jadnicima na privremenom stajalištu i okretnici kod Albanije i pitao se zašto autobusi stoje. Onda sam video ovu bembaru i prišao da vidim o čemu se radi, pošto su tu bili i drugi ljudi kojima je bilo prekipelo i neki su hteli da ga pomere a neki i da ga polupaju. Zvali smo i Komunalne lelemude i Parking servis. Nisu došli ni posle pola sata. JGP u celoj Kralja Milana, sve do Slavije, je stajao. Taj deo centra je bio odsečen od javnog prevoza sve do Slavije. Posle sam krenuo pešaka ka Pašićevom trgu i tamo vidim Parking servis lelemude kako nešto petljaju oko parkinga kod SkupSline. Kažem im da imaju kolončinu i kolaps u ulici pored i da se ne zamajavaju sa glupostima. Ovaj mi odgovara da je poziv upućen drugoj ekipi i ''da su na putu''. Kao da dolaze iz jbne Tunguzije, a ne sa Starog sajmišta. I ništa, to je to, kasnije u toku dana rasčistili to njesra, ne znam jel se konjina sama sklonila ili ga PS odneo. Ali ništa, pojeo vuk magarca, narod progutao, a posle par nedelja i zaboravio šta mu talog iz regiona radi u sopstvenom gradu.

Tako da kad oni takvi mogu da rade šta hoće, naravno da će moći i državljani svetskih sila.
 
Poslednja izmena:
Dopuna:

Evo, nađoh svoj stari post baš iz tog dana. Ispostavlja se da su Komunalni lelemudi i bili tada tu (verovatno čuvali WinWin, tada Bratsko čedo) ali da ništa pod milim bogom nisu uradili. Šteta što su slike obrisane sa migracijom na novi forum, mislim da sam dobrano fotografisao i samu bahatost i kolončinu i zastoj koju je stvorila sve do Slavije.


I opet, najcrnje od svega je što je 70% ljudi, čak i tih što su tada bili tu i kisnuli i pi**eli, verovatno sve zaboravili nakon dva dana, drugih 25% nakon nedelju dana, a samo nas 5% je upamtilo i to i druge primere bahatosti i divljaštva koje ti ''bratski narodi iz regiona'' ovde stalno ispoljavaju i praktikuju, i koliko im naša država to dozvoljava.
 
@Прле Američkog državljanina nigde na svetu niko ne sme da pipne, osim u Americi. Čak i ako naprave prekršaj, oni zahtevaju da se isporuči pa da mu se "sudi" kod njih. Imalo smo kod nas slučajeva čak i krivičnih dela koja nismo procesuirali. Ne smemo da pisnemo....
 
281995235_5196576690455572_1850220945045530370_n.jpg
 
Vojvode Stepe. Odličano mesto za parkiranje, a zgodno je i što je tu pešački pa ko god ne može da prođe sa kolicima može da pređe na drugu stranu ulice, pa niz ulicu sigurno ima još neki pešački da se ljudi vrate na ovu stranu. Ma na sve je čovek mislio...

20220605_193300.jpg
 
U Patrisa Lumumbe ispred par zgrada žutocrni stubići imaju katanac i mogu da se skinu kad se stanari parkiraju na trotoar :D
 
Jel zna neko šta je kog đavola ovo? Iz koje zemlje su ove registracije?
Pogledajte prilog 137082
Pogledajte prilog 137083
Na ovom zelenom krugu piše nešto Green card Cargo. Kada sam guglao tu frazu, dobio sam ove rezultate.
Pošto vidim da ima neke veze sa Holandijom, guglao sam da vidim izgled njihovih tablica. Ali naravno da nisu ni blizu ovakve. Čak nisam našao u katalozima nijednu zemlju koja ima tablice iole slične ovima.

Svakako mi je palo na pamet da je ovo neko na svoju ruku nalepio pa da može da vozi po Beogradu kao stranac. Jer svi znamo da stranci, tj. vozila registrovana u inostranstvu, uglavnom prolaze nekažnjeno za prekršaje. Ali mi deluje malo čudno da pravi ovako nešto, ovako upadljivo i lako provaljivo. A opet, ako je neka tj. nečija oficijalna tablica, pa koja zemlja ili organizacija izdaje ovako sklepane tablice, pobogu?
Holandske eksportne tablice su bele boje sa crnim simbolima (standardne njihove su žute) i dozvoljavaju sami da ih pravite. Kod nas smeju da se voze max 5 dana...
 
Hvala na objasnjenju, bukvalno na netu cak nisam mogao da nadjem a kopao sam. Doduse mozda nisam kucao odgovarajuce kljucne reci, samo sam gledao prikaze "default" tablica po zemljama.

Ovaj svakako stoji parkiran vec nedeljama. U Ustanickoj, ispod one tri stambene kule. Ali da, nije se pomerao, tj. nije vozen.

Hvala na razresenju misterije. 😄 Bas me cudilo. Vidim ima nesto veze sa NL, ali videh samo njihove default tablice.
 
I po čemu je to drukčije od nekog pozicionog medija koji za istu stvar ne bude kažnjen?
 
Cesto je tako ispred tog hotela.

A sediste Karleusine policije na svega tri bloka odatle. Ali ne vide oni takve stvari. Promakne im jbg.
 
Vrh