Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Oho. Za onog iz Kneza sam očekivao da će ga možda privesti, ali za ovog Punta nisam, pošto nisam znao da li je uopšte zapisana registracija. A i kako dokazati da je snimak nastao tad i tad... Reko sigurno neće moći da identifikuju, a i ako identifikuju, otezaće i razvlačiće. Međutim eto i njega strpaše. Pohvalno. (y) Dokaz da se sve može kad se hoće. Ili kad se u javnosti digne dovoljno prašine i pritiska.
 
Poslednja izmena:
Video sam snimak ovog iz Punta ali jel namerno vozio kontra smerom ili je promašio uključenje na autoput? Bilo je još takvih snimaka kad voze kontra smerom pa se ne sećam da su sankcionisani. Ili nije objavljeno.

Inače jedan solidan tekst

 
Prepostavljam da je namerno, jer je snimak skinut sa tiktok-a a tamo rade svasta da bo dobili lajkove i koji dinar.
 
Kad smo kod Šit Toka, moram da kažem:

Ima jedan kanal na Youtubu na kome diplomirani i licenrirani toksikolog u Americi priča o raznim medicinskim slučajevima i fenomenima. Uglavnom slučajevi gde neko nešto na silu ili bez mere utrpa u sebe i onda završi u bolnici sa najčudnijim simptomima i nejasnom slikom o čemu se radi (jer su često bez svesti, pa ne mogu da kažu šta su radili).

Oko 2/3 slučajeva su Šit-Tokeri. Jedan nalije galon soka od kornišona u sebe, drugi se urokava sirupom protiv kašlja, treći se naliva alkoholom, četvrti popije bure vode... Naravno, svi završe na intenzivnoj nezi, a neki su ostali i paralizovani ili sa hroničnim bolestima.


Tako da... Šit Tok je moderni izum za filtriranje ljudske populacije i primenjivanje Prirodne selekcije. Change my mind. 😄

Šteta je samo što neki od njih, u tom procesu filtracije i prirodne selekcije, utiču i na druge ljude oko sebe. Pogotovu recimo ovi što se vozikaju, pa u svom naletu autodestruktivnosti mogu da povuku još nekog sa sobom. Inače da nema toga baš bi me bilo briga, ako neko hoće da se odjavi zarad par viewova i lajkova, ma slobodno. 😄 Nego je problem što često upletu i druge nedužne. Ili zavise od drugih da ih posle krpe i sastavljaju...
 
Koja je poenta imanja motora ako ga ostatak carsije ne vidi?
_IMG_000000_000000.jpg
 
Каква бре незгода, чиста бахатост.
Требали су радници да оставе Пунто, од овог бахатог инвалида у мозак, у бетону док се скроз не стврдне.

РАДНИЦИ СЕ ХВАТАЛИ ЗА ГЛАВУ: Несвакидашња незгода на Коњарнику, возилом улетео у свеж бетон (ВИДЕО)
https://www.novosti.rs/c/beograd/ve...ti-beograd-konjarnik-udes-saobracajna-nesreca

пунто у бетону.JPG
 
Možda, ali ovo je ipak minimalna šteta. Više štete je napravio svom poslodavcu.
 
Дечко умислио да је "Београдски фантом" !

BAHATI vozač na Novom Beogradu: Driftuje kružnim tokom, zamalo izbegnuta saobraćajna nesreća (VIDEO)​

On na taj način je ugrozio bezbednost ostalim vozačima​

кружни ток_дрифтинг.JPG
 
Trg Republike je postalo omiljeno mesto za vožnju i parkiranje motora.

Pogledajte prilog 142427
Mi motore tretiramo kao bicikle što se tiče parkiranja. Motor parkiran u pešačkoj zoni je prekršaj, mada nadležni bi se verovatno vadili na to da moraju da zateknu motor u pokretu u pešačkoj zoni.

Zato imamo parkirane motore ispred Beton hale, na Trgu i na mnogim drugim mestima po gradu

Zar nije nonsens na plato ispred tržnog centra staviti češalj za bicikle i motore i napisati - mesto za vaš motor? Kako motor da uđe u pešački prostor?

Ono što sam viđao po inostranstvu su zonirana parking mesta za motore (naravno, manja nego regularna).
 
Nemam nameru da branim nikoga, ni ove pajsere na motorima ni gradsku vlast i službe. Ali moram da kažem da je Trg bio sabirni centar za moto-pajsere (mislim na onaj deo motociklista koji su pajseri) još pre rekonstrukcije. Kad god bih se kasno vraćao kući, mogao sam da vidim te moto-pajsere i njihove dečje igračke parkirane baš na tom istom mestu, samo što je tada to mesto bilo između žardinjera, fontane i kioska. I možda se zato manje primećivalo. Mada ko je redovno prolazio tuda, mogao je da ih opazi. Pogotovu kada neki pristiže na Samit pa se diže galama ili kada polaze u rutinska zaletanja duž Kralja Milana. Zbog kojih je, ako su priče taksista istinite, i ukinut zeleni talas u toj ulici. :poop:

Inače, kao što su reptili, glodari i insekti u proleće izlaze iz svojih jazbina a leti su najaktivniji, tako su i ovi pripadnici vrste Motociklus Pajserikus najaktivniji u toku leta. Leto je inače period u Beogradu kada svi pacijenti izlaze i pokazuju se. Ovi na motorima, zatim automobilisti sa otvorenim krovovima, automobilisti sa glasnim auspusima, pojedini biciklisti-kamikaze (bio je jedan čuveni što je divljao Knezom krajem 2010ih). I kao poput reptila i insekata, kad dođe jesen, i oni počnu da nestaju sa ulica i povlače se nazad u jazbine.

Naravno, svi navedeni problemi se lako mogu rešiti tako što kad prođe patrola murije, zaustavi ih i protrkeljiše ili kaže ovima na motorima da se maknu sa pešačke površine. Ali svi znamo da veći deo murije ovde zabole da to rade.

Alternativno rešenje za takve pojave je da im se ne pridaje pažnja. Ja kada na ulici čujem ili ugledam naloženog motoristu, ili nekog pajsera u kolima kome arlauču basevi, ili nekog u nekom besnom automobilu za kime se mnogi okreću, ja ih namerno ne gledam. Ili gledam kroz njih, preko njih, kao da ne postoje. Jer sve te kreature žive od privlačenja pažnje. Kada bi ih svi iskulirali dovoljno puta, stao bi i taj njihov egzibicionizam. Ostali bi samo oni koji izlaze zato što iskreno vole da krstare ulicom ili oni koji vole bržu vožnju. Ali makar bi ovi pozeri i atenšn horovi izumrli. Ali jbg, uvek ima određeni broj naloženih klinaca, ''car spottera'' i sponzoruša koje će da se lepe za njih i pumpaju im ego i taj egzibicionizam.
 
P.S.
I onu motorčinu u Ustaničkoj što sam slikao pre neki dan, slikao sam kada je bilo najmanje ljudi i tako da vlasnik verovatno nije ni video da neko slika.
Jer namerno neću da na licu mesta dajem pažnju i lažni osećaj divljenja takvim spodobama. Ako i uslikam tako nešto, slikam da bih okačio na ovakva mesta. Ne da poput nekog ''car spottera'' kampujem tu i hranim im ego i bahatost praveći foto sešn od njihove igračkice. Kao što sam imao par puta prilike da vidim po gradu. Klinci ugledaju neki generički Ferrari i odma dolaze sa profi aparatima i stalcima pa ih slikaju iz 100 uglova, često čak izlazeći na kolovoz samo da uhvate kadar. 🤮


Osim kad se radi o slikanju radi prijava ili kačenja na stubove srama, takve spodobe što se egizibionišu je najbolje samo ignorisati. Kad bi ih svi ignorisali, većina bi izumrla. Ovi što se vozikaju oko Trga i duž Kralja Milana sigurno ne rade to jer su kolovozi tu sjajni i prostrani i divni za vožnju. Nego da bi privukli pažnje i poglede naloženih tinejdžera i maloletnica u izlascima. I to je cela nauka.
 
Poslednja izmena:
''Ovde ste u Zemun došli da se k*rčite''
Zemunski kompleksaši 😁


A za video snimak i vest, šta ga znam, nismo još čuli drugu stranu a i ovo malo detalja je baš malo.
 
Vrh