Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906714#p906714:ls1dbeyb je napisao(la):
Dzigi Bau » Čet Dec 09, 2021 3:17 pm[/url]":ls1dbeyb]https://youtu.be/qKHxZfiRuu8
Ništa čudno za malu Kolumbiju. Verovatno obračun drogoša
 
Покушао колима да прође низ степенице на Сењаку па се заглавио !!!

КОЛИМА НИЗ СТЕПЕНИЦЕ: Необична намера једног возача шокирала пролазнике (ВИДЕО)
Наиме, једна Београђанка снимила је човека који покушава да се спусти колима низ степенице.
https://www.novosti.rs/c/beograd/vesti/ ... -stepenice

колима низ степенице.JPG
 
Iskreno, pitao sam se kad će nekome ovako nešto da padne napamet :D Kruženje ili 5 stepenika pitanje je sad.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=906950#p906950:20bcpy1s je napisao(la):
Dalmatinac » Pet Dec 10, 2021 1:28 pm[/url]":20bcpy1s]Pa ti kupi polovan auto iz BG...Jos samo u rovu nije bio. Sve drugo je video.
NOV NOV NOV. Vozila ga baba niz stepenice do prodavnice
 
Преносим свој пост са подтеме "Земунски кеј" и овде.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907125#p907125:uaq1weu6 je napisao(la):
Гага » 11 Дец 2021 12:00 am[/url]":uaq1weu6]Бахаћење на Земунском кеју са Тојотом Јарис, тј. у парку код окретнице. :bg4:

SRAMNO! Vozač ULETEO na dečije igralište u Zemunu: Naočigled ljudi vozio preko parka (VIDEO)
Ovaj prizor zaprepastio je Beograđane, te su se ispod objave nizali komentari osude
https://objektiv.rs/vest/917644/sramno- ... rka-video/


file.php
 
бахато паркирање на аутобуској станици пре неко вече иако 5 метара одатле има такси станица
Pogledajte prilog 1

file.php

file.php

[/quote]
 
Kako me je danas iznervirao jedan bahati vozač.

Zemun, ulice pune snega, 22. oktobra, vidim ne može niko da skrene iz A. Dubčeka. Priđem i vidim da je baja ladno stao, upalio sva 4 i čeka nekoga. Svi mu trubimo, on ništa, sedi i drnda mobilni.

Ulica je naravno 1+1, tuda idu i autobusi.
 
Ljudi, zanima me vase misljenje o problemu koji imam u kraju - Slika koju sam prikacio nije sa mog parkinga, ali je vise manje isti raspored.

Komsija iz zgrade drzi 2 neregistrovana i poluraspadnuta auta na parkingu (Obelezena crvenim strelicama) i time je za sebe "rezervisao" dva mesta obelezena crvenim kvadratima.
Kao sto se moze videti na slici, redovno se parkira u dva reda posto ljudi najcesce imaju 2 auta ili se zovu da mogu da izadju ako neko nekoga zagradi.

Problem nastaje kada bilo ko stane na jedno od dva crvena dvadratica. Najcesce auto bude zagradjen njegovim pa se onda urla na osobu koja ga je zagradila ili podigne brisace.

Juce sam ja imao tu cast da budem osoba koja je stala na "zabranjeno" mesto, a kao posledicu sam dobio da je lik dosao na vrata i lepo me zamolio da pomerim auto da on moze da se parkira, nakon sto sam rekao da ne zelim posto je to jedino slobodno mesto u kraju on je rekao da onda sve ide na moju stetu i da je bolje da osiguram auto. Naravno onda me je i zagradio gratis - I pritom zauzeo ceo trotoar. (Zuti kvadratic)
Zvao policiju i dobio odgovor da ce doci na teren ako sam bas siguran da ce doci do eskalacije - Posto je komsa otisao to se u tom momentu sigurno ne bi dogodilo.

Drugar koji radi u tuzilastvu me je savetovao da se ne mlatim sa budalom i da parkiram negde drugde. Takodje mi je savetovao da ne zovem pauka posto ce ga to jos vise razljutiti i onda definitivno napraviti neki dzumbus.

Ovo sto mi je on predlozio mi je prosto porazavajuce. Ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da me debil je#e u zdrav mozak ali nisam siguran kako izbeci fizicku stetu ili u jos goroj situaciji obracun, a uraditi nesto povodom njega.

jLJhOw.jpg
 
Jedino parking servis i komunalna u kombinaciji da se uklone neregistrovana vozila.

Mada i to je džaba. Neće da rade.

Послато са Poco X3 NFC помоћу Тапатока
 
Emmm... generalno, što se tiče svih problema sa bahatim parkiranjem ovih dana... kao što znate svi, napolju je sad sneg na ulicama. Taj sneg se čisti. Sklanja sa strane da pešaci prolaze. Pešaci tu imaju prioritet. Što znači da kad neko čisti sneg sa trotoara (trotoar =/= niša za parkiranje), tehnički ima pravo da slaže gomilice snega gde god želi, samo dok ne ometa pešake, saobraćaj na kolovozu ili vozila na propisanim parking mestima.

Znači opet - ima pravo da odloži sneg gde god, a da ne ugrožava i ne ometa pešake i propisno parkirane automobile.
Za nepropisno ostavljena vozila niko nema odgovornost ni dužnost da NE slaže sneg oko njih.

Kad se sneg sa površine recimo 5x5 m naslaže na gomilicu, to može da bude pozamašna gomilica, i po 30cm u visinu.
A većina automobila u Beogradu ima klirens od 15 do 20 cm. Ono... može da pređe preko gomilice od 15 cm ali brzo će da počne da šlajfuje.



Pa sad vi vidite šta ćete s tim informacijama. :) Ja sam ih već iskoristio i upotrebio u prave svrhe. :) 8)
 
Ne znam zašto mu se pomeraju. Ja mu se ne bih pomerio. Bar ne pre stupanja u kontakt i pitanja zašto to radi. A fala bogu pa od snega ne može da ubrza preko/kroz mene sve i da hoće.

Ako bi mi pak rekao da je medicinski hitan slučaj ili tako nešto, onda bih se sklonio. Ali svakako se ne bih sklonio odma nego bih prišao i pitao ŠKK.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907715#p907715:38vs9090 je napisao(la):
bl3y4 » Pon Dec 13, 2021 3:08 pm[/url]":38vs9090]Ljudi, zanima me vase misljenje o problemu koji imam u kraju - Slika koju sam prikacio nije sa mog parkinga, ali je vise manje isti raspored.

Komsija iz zgrade drzi 2 neregistrovana i poluraspadnuta auta na parkingu (Obelezena crvenim strelicama) i time je za sebe "rezervisao" dva mesta obelezena crvenim kvadratima.
Kao sto se moze videti na slici, redovno se parkira u dva reda posto ljudi najcesce imaju 2 auta ili se zovu da mogu da izadju ako neko nekoga zagradi.

Problem nastaje kada bilo ko stane na jedno od dva crvena dvadratica. Najcesce auto bude zagradjen njegovim pa se onda urla na osobu koja ga je zagradila ili podigne brisace.

Juce sam ja imao tu cast da budem osoba koja je stala na "zabranjeno" mesto, a kao posledicu sam dobio da je lik dosao na vrata i lepo me zamolio da pomerim auto da on moze da se parkira, nakon sto sam rekao da ne zelim posto je to jedino slobodno mesto u kraju on je rekao da onda sve ide na moju stetu i da je bolje da osiguram auto. Naravno onda me je i zagradio gratis - I pritom zauzeo ceo trotoar. (Zuti kvadratic)
Zvao policiju i dobio odgovor da ce doci na teren ako sam bas siguran da ce doci do eskalacije - Posto je komsa otisao to se u tom momentu sigurno ne bi dogodilo.

Drugar koji radi u tuzilastvu me je savetovao da se ne mlatim sa budalom i da parkiram negde drugde. Takodje mi je savetovao da ne zovem pauka posto ce ga to jos vise razljutiti i onda definitivno napraviti neki dzumbus.

Ovo sto mi je on predlozio mi je prosto porazavajuce. Ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da me debil je#e u zdrav mozak ali nisam siguran kako izbeci fizicku stetu ili u jos goroj situaciji obracun, a uraditi nesto povodom njega.

jLJhOw.jpg

Kazes njegova su dva neregistrovana auta a on ih vozi?!
Trebao si to da kazes policiji i napravis snimak ili kako odlazi u jednom od auta ili slikas ovako kako si kad mu je prazno mesto kao dokaz da je otisao. Ako si rekao a nisu odreagovali na to, onda nemam sta da dodam
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=907917#p907917:1malla79 je napisao(la):
Zion Williamson » Uto Dec 14, 2021 1:11 am[/url]":1malla79]
Kazes njegova su dva neregistrovana auta a on ih vozi?!
Trebao si to da kazes policiji i napravis snimak ili kako odlazi u jednom od auta ili slikas ovako kako si kad mu je prazno mesto kao dokaz da je otisao. Ako si rekao a nisu odreagovali na to, onda nemam sta da dodam

Ne vozi ih, nego tako cuva sebi dva mesta ispred. Mislim da prijavljivanje Beokomu i daljle funkcionise, za uklanjanje neregistrovanih i napustenih vozila.
 
Tako je, sa dva neregistvana auta sebi cuva mesto ispred njih. Automobili su u takvom stanju da se verovatno ni tockovi ne mogu kotrljati.

Slao preko beokoma i nista. Dobio sam u PM preporuku kako direktno njima da posaljem pa cu probati tako.
 
Samo što je problem što će bahati komšija da zna ko ga je prijavio i onda će bl3y4 da ima probleme.

Sa takvim ljudima se ne može raspravljati i jedino rešenje je ono koje ne bih smeo da napišem ovde.
 
A kad se predloži samoodbrana od takvih ludaka vatrenim oružjem onda se svi zgražavaju...

No, svojevremeno je funkcionisalo odnošenje prijavljenih neregistrovanih vozila. Do jednog trenutka kada su objasnili da su im placevi za takva vozila pretrpani i da više nemaju gde sa njima. Ne znam kako je sada, to je bilo pre neku godinu.
 
Зелени венац, данас:

IMG-20211217-155053.jpg


IMG-20211217-155005.jpg


Доказ да ваздух у Београду загађује (и) саобраћај је зграда на слици - с ове стране фасада је још светла и чиста, док је страна према Призренској (не види се на слици) већ потамнела:

IMG-20211217-154926.jpg
 
Ne mogu da shvatim ljude koji parkiraju auto na zelenu površinu ili prolaze preko nje:

Blato.jpg

Od ovo malo zelenila napraviše najgoru kaljugu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909271#p909271:3a90zy2w je napisao(la):
Bukira » Sub Dec 18, 2021 11:32 am[/url]":3a90zy2w]Ne mogu da shvatim ljude koji parkiraju auto na zelenu površinu ili prolaze preko nje:


Od ovo malo zelenila napraviše najgoru kaljugu.
file.php

Nema šta, nacija ekologa i ekološki osvešćenih građana koji blokiraju autoput "zbog zagađenja", a sami žive u ovakvim kaljugama koje sami prave. Najbolje je kada se žale kako nema dovoljno zelenila ili kada neko ne daj bože ravna nekakv bršljen od parka da bi gradio, a sami uništavaju i to malo zelenila.

Za bolje i nismo.
 
Vrh