Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910255#p910255:3rybwsd7 je napisao(la):
sjcam » Uto Dec 21, 2021 6:02 pm[/url]":3rybwsd7]
Nema šta, nacija ekologa i ekološki osvešćenih građana koji blokiraju autoput "zbog zagađenja", a sami žive u ovakvim kaljugama koje sami prave. Najbolje je kada se žale kako nema dovoljno zelenila ili kada neko ne daj bože ravna nekakv bršljen od parka da bi gradio, a sami uništavaju i to malo zelenila.

Za bolje i nismo.
CPcolL8UYAEtnMl.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910255#p910255:18woyu0r je napisao(la):
sjcam » Yesterday, 19:02[/url]":18woyu0r]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=909271#p909271:18woyu0r je napisao(la):
Bukira » Sub Dec 18, 2021 11:32 am[/url]":18woyu0r]Ne mogu da shvatim ljude koji parkiraju auto na zelenu površinu ili prolaze preko nje:


Od ovo malo zelenila napraviše najgoru kaljugu.
file.php

Nema šta, nacija ekologa i ekološki osvešćenih građana koji blokiraju autoput "zbog zagađenja", a sami žive u ovakvim kaljugama koje sami prave. Najbolje je kada se žale kako nema dovoljno zelenila ili kada neko ne daj bože ravna nekakv bršljen od parka da bi gradio, a sami uništavaju i to malo zelenila.

Za bolje i nismo.

Previše generalizuješ, plus pogrešno.

Niti smo mi nacija ekologa i ekološki osvešćenih, niti oni koji se ovako parkiraju traže više zelenila.

Parkiranje na zelenoj površini je crvena linija za ljude koji imaju bar nekog pojma o ekologiji.
 
Код руса овако паркиран врло брзо добије изувијане брисаче или ђубре по хауби.

Где је око соколово? Где је милиција? Зашто су му замутили таблице? Па нек се види која је ст*** у питању.
 
..врло брзо добије изувијане брисаче или ђубре по хауби....
Bili ti smeo da mu izuvijaš brisače.... ?
ili bi pomislio kako izgleda biti izuvijan zavojima na urgentom ?

Takvi ne odgovaraju pred zakonom ili ako odgovaraju njihov predmet na sudu dodje na red da se završi tek za jedno 10 god.... i to maksimalno sa presudom nošenjem nanogice. Takvih sramnih ,,dodeljivanja,, nanogica i previše bilo u novinama

Nisu oni krivi za bahatos, vec krivi su oni koj su to kako gore opisano to omogucavaju.

Da je na stanici stao neko sa osrednjim Fijatom i te kako bi ekspresno osetio u punoj snazi zakon koj jednako važi za sve

Sudstvo je ne zavisno i kao takvo kakvo je danas u svim segmentima ,
rado bih ga poklonio našim neprijateljima a i bez njega takvog nekako mi bi se snašli
:sesir:
 
Momci iz Stopham-a su takve sirovine brzo kultivisali. Iako su vadili palice, pistolje i druge rekvizite ispostavilo se da kamera, nalepnica preko soferke i biber sprej vrlo dobro deluju.
 
Управо тако. То је борба, није то баш једноставно, али начин постоји. Постоји свест да тако не треба да се ради, ко год да си.

Подсети ме на ову ситуацију. Једно јутро идем на посао и близу метроа неки лик се бахато упракирао тако да је дупе аута на тротоару. Места има мало, људи не могу да прођу, па се образовала гужва. Осим тога, излаз од метроа је ту на наких 200м а предметни тротоар један од главних артерија од и до.

Лик сео у ауто и чека да се људи мало разиђу како би се отпаркирао и отишао својим путем. Међутим, поток људи се не зауставља, и он гасира (јер не може да свира) покушава да стави људима до знања да га пропусте. Нико то не ради, сви бесконачно пролазе, и он у једном моменту реши да пузећи крене у рикверц, али тиме још више смањује пропусност тротоара, ја све ће приближавам, а овај разјарен као бик, црвен у лицу до инфаркта, настаљва и ту моменат да заиста осим једне девојке никога нема и овај хам решава да крене сад или никад. Ова од страха поскочи, и протестно удари шаком о пртљажник типа замало да ме обориш. Одјекнуло је добро, али ништа се у суштни није десило. Хам решава да искористи прилику те брзо отпаркира, и да се објасни са оном која га је "увредила" Ситуација је таква, да је снег, камаре, чистачи, хаос и он не може да је сустигне иако пар пута покушава, предалко је пут од тротоара те парк, те пешачка зона и он са урлајућим мотором одлази, помислих, махнуо руком и отишао својим путем.
Ја све време са супругом пратим девојку која је на неких 80-100м испред нас, и у једном моменту, лик долази са друге стране и покушава да се упаркира тако да максимално близу буде како би се рашчистио ситуиацију. Овај пут, стао је згодно, остало је само да је дочека. Међутим, девоја га примети, и схвати ситуацију и окрене се назад. Нас двоје је сретнемо и кажемо да се не плаши, да смо све видели, и да ћемо наћи полицију и да посведочимо. И кренемо сво троје опет у нужном смеру. А овај изашао из аута, и пуши се од беса. На то као поручен, пролази неки капетан полиције, у униформи, али иде са службе, и ми га зауставимо испричамо целу ситуацију. И сад сво четворо кренемо ка бику. Овај пут, бик са црвене одјеном добије белу боју лица, очигледно је свхатио шта следи, те брзо седне у ауто и побеже!

Сматрам да се против таквих ликова треба борити саборно, како не би нико пострадао, а како би се бахатима дало до знања да нису сами на овом свету. Одуство рекације даје осећај да су недодирљиви.
 
Da, ali oni na reč odgovaraju pesnicom. Gaga je to iskusio svojevremeno, a slično je prošao i moj drugar kojeg je zamalo zgazio lik koji je skretao levo dok je mom drugaru bilo zeleno za pešake. Drugar je visok i ćelav, ali lik koji je skretao je isto ćelav, ali i nizak inabijen i lupio mu šamar.

Ja odem u policiju da prijavim bahate vozače kvadova koji su divljali na raskrsnici pokrivenoj kamerama, a oni mi i policiji kažu da nemaju pristup kamerama i pitaju me da li sam zapamtio registracije.

Plus što informacije samo cure iz javnih službi, pa bahatom nije problem da sazna sve podatke o osobi koja ga je prijavila (lik je na auto forumu opisao kako je od radnika u Parking servisu saznao ko mu je prijavio auto koji je pauk odneo).

I šta sad da radi obična osoba koja hoće da se poštuje zakon, ali ne voli da se bije niti da bude prebijen?
 
Da (nam se dozvoli da) nosimo oružje za samoodbranu.
Ili da nosimo ono što je već dozvoljeno - biber sprej ili šoker.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910752#p910752:15nyejia je napisao(la):
astrodule » Čet Dec 23, 2021 1:11 pm[/url]":15nyejia]
I šta sad da radi obična osoba koja hoće da se poštuje zakon, ali ne voli da se bije niti da bude prebijen?
''Stealth'' opcija. Ima ih nekoliko.

Baš zato što svuda cure informacije i baš zato što ne zna čovek kad s kim ima posla.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=910649#p910649:15nyejia je napisao(la):
boca-ica » Čet Dec 23, 2021 2:43 am[/url]":15nyejia]
..врло брзо добије изувијане брисаче или ђубре по хауби....
Bili ti smeo da mu izuvijaš brisače.... ?
ili bi pomislio kako izgleda biti izuvijan zavojima na urgentom ?
Zavisi od situacije do situacije. Mora čovek da proceni i ko možda vozi takav auto, i da li mu je upravo u vidnom polju, i da li u momentu ima drugih ljudi okolo. Pa ako su svi ti uslovi ispunjeni, e onda bog sveti zna šta sve može da se desi. :?


Inače, generalno govoreći ovako, ima svačega. Ja sam npr u zadnjih par meseci... video... kako otpada ogledalo jednom automobilu parkiranom posred prilaza stepenicama ka stajalištu (ne postoji drugi put do stajališta). Zatim kad je jednom drugom parkiranom posred trotoara otpao zadnji brisač. Samo klonuo na dole. Par nedelja pre toga, jednom drugom isto preko trotoara na jednoj drugoj lokaciji, jak vetar podigao brisač i prelomio ga. U sekundi jbt. Samo odjednom dunuo, podigao ga jako, prelomio i... puf... ode... nema ga više. :o


Iako možda ne deluje tako, dešava se i dalje u ovom gradu da tako nekad usred bela dana otpadaju delovi sa automobila parkiranih preblizu pešačkim tokovima. Zamor materijala, elementarna nepogoda... desi se jbg.

Neki kažu da je to karma, neka nepisana kosmička pravda i posledica kad država i nadležni neće da rade svoj posao, pa onda... Kosmos... to nekako sam reši i izravna račune. Ne bih znao šta je, stvarno, kao što rekoh, ja sam bio samo svedok. Ali definitivno ima nešto. S vreme na na vreme pojave se neke sile po gradu koje izravnaju poneke račune.

Mislim da sam bio jasan.
 
I da, jedan jako bitan komentar sa Monda...
Hamer stajaliste.jpg

Ovo treba sve da navede na razmišljanje. Ne samo po pitanju ovog problema, nego po pitanju svih društvenih i kolektivnih problema.
Na svetu je uvek bilo mnogo posmatrača, ali danas je više nego ikad i onih kojima se s jedne strane j' za sve a s druge strane kukaju na sve i svašta ili deprimirano letargično čekaju da se desi neko čudo da promeni svet i njihov život ili okolinu na bolje. I na kraju, ima jedna mala nekolicina ljudi sa kičmom koji se suprotstavljaju zlu, bahatosti, boleštini i nepravdi kako znaju i umeju.

E dokle god/kad god 95% ljudi se priklanja prvim dvema kategorijama, nikad se ništa neće promeniti. Ako neko želi bolji svet oko sebe, pa majku mu bre, mora nekad da da svoj doprinos. Pa makar dao mrvicu. Ali mora nešto. Pa mrvica, po mrvica, kad svako da pomalo... nakupi se to očas posla.

Ali ovako samo ćutanje, trpljenje i kukanje... to nikad ništa ne rešava.
Pogotovu kad se radi o slučajevima gde razum, razgovor, molbe, dopisi... prosto ne pomažu i ne rade.
Bitno je imati u vidu da postoje bića među nama koja ne razumeju jezik razuma, logike, korektnosti i poštenja. I uzalud je čekati da se takvi sami promene. To je kao da hoćeš govedu rečima da objasniš da nešto ne radi. Pa nema šanse ni za 1000 godina. Nema šta da mu pričaš. Nema šta da mu pišeš.


P.S.
Zato ja sve manje komentarišem i kačim ovde takve primere. Od pukog komentarisanja nema vajde. Nadležne zabole, a komentarisanjem i pisanjem, pogotovu u medijima, se samo daje podrška i zeleno svetlo takvim pojavama da je to u redu, da im se može, da ih niko neće krivično goniti i narod se indirektno navikava da živi u svinjcu. Navikavamo se da imamo jednog Hamere na stajalištu, drugog famoznog Hamera sa registracijama ''NERAD'' vezanog za drvo, divlje parking niše duž bulevara, sajmove automobila po trotoarima, sajmove automobila ispred pekara i prčvarnica, da hodamo po kolovozima i blatu, da slepi i stari ljudi de fakto ne mogu da pređu 100 metara po svom gradu jer je sve usvinjeno i ispresecano... Ništa dobro se ne radi svim tim pisanijama a samo se navikavamo da živimo u svinjcu i da kukamo ''jao kako je strašno'' i ''jao, pa ovo je sad na svakom koraku''. A šta to menja? PA NIŠTA!

Zato u takvim situacijama sve manje komentarišem i isčuđavam se. Nego radim nešto drugo. Zaustaviću se ovde. Ostatak mislim da je jasan.
 
Nego radim nešto drugo
.
Trpljenje ...
Postoji i vera u sistem da ce ozdraviti
kada nada nestane, uzima se ,,stvar u svoje ruke,, . Što nije dobro.

Poslednja masovna rešenja
- od sumlje,
- preko uličnog postupka
-do izvršenja kazne na licu mesta
bilo je javno šišanje kose ženama po Bg ulicama, nakon oslobodjenja.

Teško je mnogo kada su rupe u siru vece od samog sira
:sesir:
 
Podizanje brisača je u redu kada je nešto očigledno. Ali ima i drugih primera.

Evo meni je neko par puta podigao brisač jer sam se, fakat, nepropisno parkirao - na trotoaru, ali drugih opcija jednostavno nije bilo (radovi).

No, tema je nešto drugo. Od svih nas nepropisno parkiranih ja sam poveo najviše računa o pešacima, ostavio sam im najviše mesta na trotoaru, parkirao sam se tik uz ivičnjak, tako da pešaci mogu da me zaobiđu i da se ne spuštaju na kolovoz.

Svi ostali su parkirali, ili po sred trotoara ukoso tako da nema mesta ni za koga, ili su ostavili malo mesta ali tako da su pešaci morali da silaze na kolovoz.

I od svih nas grešnih jedino je meni neko zaludan podigao brisač.
U tom slučaju podizanje brisača nema efekta, jer meni šalje poruku koja nema veze sa nepropisnim parkiranjem već predstavlja targetiranje, uterivanje straha, ko zna šta već.
 
...I od svih nas grešnih jedino je meni neko zaludan podigao brisač....
:lol:

Upravo zato što si uvidjajan kaoi takav ostavio si prostor za bezbedno kretanje pešaka. Naime na bezbednom prostoru svaki ,,uvredjeni,, pešak može da zastane na tom prostoru i ostavi ,,poruku,, na vozilu.
Ne uvidjajni bolje prolaze, pešak silazi na NE bezbedan kolovoz i gleda što pre da se vrati na trotoar , retko kad ima vremena da ostavlja ,,poruke,,.
Apsurd što je ponašanje grešnika više ,,divljačko, ,manje otpora i reakcije

Ćudna neka psihologija....
:sesir:
 
Дом здравља на Петлово брду, са задње стране, јуче:

IMG-20211225-131406.jpg


IMG-20211225-131336.jpg


Ово је плочник између два једнака дела зграде и два улаза у њу:
IMG-20211225-131313.jpg


Има паркиралиште с леве стране од зграде, има више обележених места испред, паркира се и на тротоару преко пута улице, и дуж прилазне уличице, али, има оних којима никада није довољно близу улаза.
 
Obiđite DZ Voždovac u Krivolačkoj tokom dana, ona strana do autoputa da vidite šta je bahato parkiranje što službenih vozila što privatnih
 
Ух, околина тог дз је баш хорор. Али људи реално немају где да се паркирају, ту је све пуно што легална места са доње стране што горња страна у Устаничкој улици где паук само односи кола која се паркирају ван неких шатро обележених паркинг места.

Послато са SM-G998B помоћу Тапатока
 
Ja imam utisak da odnose samo one koji stanu na mesta za invalide, ostale ne diraju
 
И нигде другде да остави ово "сокоћало са олимпијским круговима", него баш на зеленом појасу на крају Земунске улице код семафора пре скретања десно у Гандијеву улицу! Слика од данас-29.12.2021., мало је мутна пошто сам сликао у покрету.

 
Vrh