Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Kada bi zonirali Bulevar ZĐ svi bi još više nagrnuli u unutrašnjost blokova 21 i 22.

Nerealno je da se zoniraju celi blokovi.

Naš čovek će radije da kruži 10 minuta nego da plati 100 dinara.

Poslato sa telefona
 
dsc02102.jpg

ovvi su dosli na burek na djermu
 
Bar ne ometaju saobraćaj ako ništa drugo...
Od danas, svež' materijal...






 
direktor":1367pps1 je napisao(la):
dsc02102.jpg

ovvi su dosli na burek na djermu
U pravcu pesackog prelaza, na trotoaru, zadnji deo gotovo na kolovozu, smanjena prevlednost raskrsnice....
Ma daaaaa, ONI 'svakako' ne ometaju saobracaj!
 
Ироније ли, ови из ГСП су "контрола саобраћаја".

Ово паркирање је за моментални отказ.
 
Mislio sam bar ne stoje na putu i ne ometaju prolazak vozila, kao što naši sugrađani imaju običaj.
 
S vremenom mi se čupanje brisača, grebanje ključevima itd. čine kao jedini vid borbe i jedini način kazne ovakvim kretenima. Naravno ne u ovom slučaju jer je ovo vozilo naše vlasništvo.
 
Trejsi":7vveeipg je napisao(la):
S vremenom mi se čupanje brisača, grebanje ključevima itd. čine kao jedini vid borbe i jedini način kazne ovakvim kretenima. Naravno ne u ovom slučaju jer je ovo vozilo naše vlasništvo.
A šta raditi sa ovim vozilom, pošto je naše vlasništvo? Da proverimo da li su ostavili ključ u njemu i da odjurimo njime? :)
 
Trejsi":dtl06rwr je napisao(la):
S vremenom mi se čupanje brisača, grebanje ključevima itd. čine kao jedini vid borbe i jedini način kazne ovakvim kretenima. Naravno ne u ovom slučaju jer je ovo vozilo naše vlasništvo.
To svakako nije resenje i jednako je bahato.
Na kraju krajeva, zamisli da ti nekome pozajmis auto i on ovako parkira, pa izprovocira nekog da mu polomi brisac?
Postoje sluzbe koje su nadlezne za ovakve stvari. Kada bi zaposleni u tim sluzbama savesno obavljali svoj posao, bahatih nebi bilo ili bi ih bilo jako malo.
Posto sluzbe lenstvuju, sugradjani vide da se bahatost 'isplati'.
Zato ih je sve vise - bahatih
 
tragac":2a8txsy1 je napisao(la):
Trejsi":2a8txsy1 je napisao(la):
S vremenom mi se čupanje brisača, grebanje ključevima itd. čine kao jedini vid borbe i jedini način kazne ovakvim kretenima. Naravno ne u ovom slučaju jer je ovo vozilo naše vlasništvo.
A šta raditi sa ovim vozilom, pošto je naše vlasništvo? Da proverimo da li su ostavili ključ u njemu i da odjurimo njime? :)

Zapisati tablice, vreme, datum i upustiti se u igru nerava i birokratije u nadi da ćemo mu tako makar krajcnuti neki deo plate da više nikad to ne pomisli da uradi.

laki72":2a8txsy1 je napisao(la):
Trejsi":2a8txsy1 je napisao(la):
S vremenom mi se čupanje brisača, grebanje ključevima itd. čine kao jedini vid borbe i jedini način kazne ovakvim kretenima. Naravno ne u ovom slučaju jer je ovo vozilo naše vlasništvo.
To svakako nije resenje i jednako je bahato.
Na kraju krajeva, zamisli da ti nekome pozajmis auto i on ovako parkira, pa izprovocira nekog da mu polomi brisac?
Postoje sluzbe koje su nadlezne za ovakve stvari. Kada bi zaposleni u tim sluzbama savesno obavljali svoj posao, bahatih nebi bilo ili bi ih bilo jako malo.
Posto sluzbe lenstvuju, sugradjani vide da se bahatost 'isplati'.
Zato ih je sve vise - bahatih

Naravno da nije rešenje, ali u nekoj civilizovanoj zemlji. Pošto ovde norme ponašanja i kulture nisu izražene, ne preostaje ništa drugo nego da uzmeš stvar u svoje ruke i isteruješ pravdu. Ako vidim majmuna ispred zgrade da svaki dan parkira na travi, digneš mu brisače 2-3 puta da mu skreneš pažnju da smeta nekome, pozoveš komunalce, parking servis 3-4 puta bez efekte, ja ne vidim nijedno drugo rešenje nego da mu naškodiš četvorotočkašu.
 
Pa razumem ja tebe. samo realan uzrok problema u tom slucaju su upravo komunalci koji ne reaguju po prijavama.
to je neko ko prima platu da bi uticao na komunalni red. a ne radi svoj posao. Mi u stvari imamo problem sa tim sluzbama, jer nije moje i tvoje da se `obracunavamo` sa sugradjanima. ma kakvi bili.
 
laki72":1nyd40qw je napisao(la):
Pa razumem ja tebe. samo realan uzrok problema u tom slucaju su upravo komunalci koji ne reaguju po prijavama.
to je neko ko prima platu da bi uticao na komunalni red. a ne radi svoj posao. Mi u stvari imamo problem sa tim sluzbama, jer nije moje i tvoje da se `obracunavamo` sa sugradjanima. ma kakvi bili.

Slažem se sa tobom u potpunosti. Pošto ne možemo ništa da uradimo povodom tih službi u kratkom i srednjem roku, jedino rešenje je ovaj vid borbe koji sam naveo.
 
Ovaj sa Audijem verovatno kucka poruke.

Što se tiče grebanja i ostalih stvari ja sam protivnik. Iz prostog razloga što sam doživeo da mi neko ogrebe auto na uobičajenom parking mestu, verovatno što je bio nov (davna 2006 :). A na Dorcolu su mi, takodje na normalnom parking mestu, probusili i gume, valjda sam stao nekome na rezervisano mesto, isto jos pre jedno 10-tak godina. Ince mi zena pizdi posto svaki put parkiram po 200-300m od zgrade u Zemunu da se ne bih zatvarao trotoare ili slicna poluleglna parkiranja radio u blizini, tako da znam da ni ta dva puta nisam nista pogresio.

Dizanje brisaca, jedini vid koji ja praktikujem, ali i od toga sam odustao zadnjih par godina, mogao bih da idem i da neprestano dizem brisace.
 
Лондон едукује своје грађане не би ли им живот био лакши.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VNgDxKiEwpU[/youtube]
Јесте ли некада видели да ово функционише код нас како треба или да неки полицајац контролише?
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GxhMfrUNeyw[/youtube]
А ово би могло код нас да се уведе.
 
У Београду би под хитно требало увести паркинг места која би служила за испоруку робе и на којима би задржавање требало ограничити на 15-20 минута у току радног времена. Ево примера који се може срести код сваке продавнице Идеје, Максија... у центру града (угао Карађорђеве и бивше Загребачке улице).

Screenshot%202014-11-07%2009.04.27.png
 
U centru beograda dostavu robe treba vremenski ograniciti, kao sto je to nekada bilo.
Druga stvar je da u ovom gradu nedostaju hiljade parking mesta na frekventnim lokacijama i trece je da se treba prestati sa praksom tolerisanja gradnje novih objekata bez parking prostora.
Samo takve mere u kombinaciji sa ostrim kaznjavanjem bahatih mogu dati rezultat.
 
Достава робе у радње од поноћи до шест ујутру и то је то. А не по цели дан да се неким радњама доставља роба. У томе предњаче прехрамбене и радње са техником.
 
pa ne tolerise se gradnja novih objekata bez parking mesta, vec se ista naprave a onda promene namenu u ovo ili ono.
 
Akcija:

0.jpg


1.jpg


  • http://www.dodaj.rs/f/2X/tX/44zdjNbS/2.jpg

3.jpg


4.jpg


20 sekundi kasnije

5.jpg
 
Vrh