Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Na trotoare svakako ne.
Javne garaže, prestanak konverzije garaža u stembeni prostor (pogotovo u novogradnji), čak ponegde i parkinzi na mestu devastiranih zelenih površina (ali samo ponegde, videti blok 3 recimo).
Ima nekih rešenja, ali nijedno nije idealno i celovito.
 
operic":30ovf4vy je napisao(la):
ja samo ne znam gde vi planirate da smestite automobile kojih je sve vise i koji su sve veci...

To je posebna tema. Ali recimo vezivanje cene registracije sa CO2 emisijom i EURO standardima bi eliminisalo dosta starih krševa koji se voze po gradu. Automobila je sve više, jer ljudi kupe novi auto, a ostane im stara Zastava i sa time zagađuju okolinu. Polako, doći će i to na red. Nije realno da registrujes Zastavu (navodim samo kao primer) za 100 eura, a novi auto koji je po svim eko standardima za 4x-5x više. Ne postoji nikakva ozbiljna kontrola ugradnje plinskih uređaja, tehnički pregledi su smešni itd, tolerišu se letenje gume zimi itd...

Sa jedne strane treba graditi garaže (što se najavljuje), a sa druge strane treba demotivisati nepotrebnu upotrebu automobila. Ne može preko noći.

Svakako nije rešenje da se zaguše trotoari.
 
С обзиром да сам пре пар дана ишао низ Добрињску до апелационог суда и лик је паркирао ауто до зида зграде, већ видим како ће то изгледати са 1,5 метара простора за пешаке.

Да прођем колицима са дететом то могу да заборавим. Већ сада је катастрофално.
А шта ће инвалиди у колицима, слепи и слабовиди? Да се котрљају коловозом. Глупост.

Сећам се приче из Новог Пазара од пре десетак година, ако не и више.
Видели у граду познатог, старог, професора како иде по крововима аутомобила. Приђу му и питају је ли полудео што иде по аутомобилима. Он им је одговорио: "Ја шетам тротоаром, а шта ће ауто на тротоару то мени није јасно нити ме је брига."
 
Bore se ljudi :D
10255718_10152430364142231_6917077088339954176_n.jpg


Inače, smatram da bi bilo sasvim korektno od strane parking servisa da kreira neku platformu pomoću koje bi građani mogli da pošalju svoju fotografiju u realnom vremenu i da najbliža služba odnese to vozilo, ili da se bar zabeleži nepropisno parkiranje pa da kazna stigne na kućnu adresu. 90% ljudi danas uz sebe imaju "pametne" telefone, sa normalnom kamerom, pa što da ne iskoristimo sve to, mislim da bi se broj ovakvih pre svega bezobrazluka smanjio :)
Šta vi mislite o tome?
 
b5e4b74354d72f701e4d0ae673aea4cb.jpg

Crveni opel na ulazu u postu pored kolovoza, renault preko puta na trotoaru pored autobuskog stajalista... Ovaj sa mitsubishi karizmom nasao resenje i stao na kolovoz.
Inace svi zajedno su u zoni raskrsnice...
 
Laki72 gdje je to rastureno stajliste koje preti da opdleti pri jacem vjetru
 
direktor":3gljzikk je napisao(la):
Laki72 gdje je to rastureno stajliste koje preti da opdleti pri jacem vjetru

Rusanj, opstina Cukarica.
letnji raspust svake godine uzima danak, jer klinci od obesti razvaljuju sve sto im se nadje na putu :(
 
Pogledao sam komentare na brzinu i kada sam video koliku podrsku ovaj kr**** ima od komentatora u smislu pustite coveka, mucenik, njega kaznjavaju, a lopovi na drugom mestu i slicno, bukvalno sam se najezio.
Mi smo zaista narod koji je izgubio kompas.

Meni takodje nije jasna izjava gde doticni kaze kako mu saobracajna policija kaze da se skloni jer je nepropisno parkiran, ali on to ne ucini.
Pa neka ga u tom slucaju privedu! To se moze okvalifikovati kao nepostovanje naredbe sluzbenog lica ili tako nesto. Znam jer mi je brat od tetke po tom osnovu dobio 3 meseca uslovno na godinu, kada su malinari pre nekoliko godina blokirali put kod Pozege.
Ovako zaista ispada da se posrao na drzavu i njene organe, gore nego premijer Albanije
 
Само му треба одузети камионе и робу (купус и футошки и шиптарски), па да видиш како ће бити мањи од маковог зрна.
Пре десетак дана сам ишао у Темпо и овај даса је био ту, тад нисам понео фотоапарат са собом иначе бих сликао. Али ево слике из Новости




Мислим да би ово требало поставити и у тему "Камиони Купусари"
 
У близини дома здравља, општинске зграде, ватрогасног дома, полиције... већи део дана нема паркинга довољно.
Наш суграђанин је знао то да испоштује и да заузме што мањи простор...


На овим местима заиста има простора, верујем да је без проблема могао да се смести на једно место.
Срећа да данас вероватно због славе никакве гужве нема...
 
Što se tiče onog kupusara kod Kvantaša - verujem da će sad (kad je došlo u medije i bio izrazito bahat) da ga kazne i da na sva zvona (Studio B...) trube kako niko ne sme da bude iznad zakona... :violina:
 
astrodule":3mg98xx1 je napisao(la):
Evo dve slike te lokacije (novi Merkator) sa razmakom od oko 1 časa.

20141113_134858-1024x768.jpg


20141113_145032-1024x768.jpg


Na drugoj slici se vidi i policijsko vozilo uredno parkirano i povodom toga ću da napišem mejl Policiji gde ću da ih pitam da li je policajac napisao neku prijavu ili pozvao nekog drugog na napiše prijavu.

Pošto sam dobio odgovor od Policije, prvo ću kopirati moje pismo, tj podnesak

Poštovani,

ispred novog Merkatora na trotoaru, par desetina metara od vašeg ministarstva su stalno parkirana vozila (kao i u Omladinskih brigada 18b, ispred auto perionice, restorana Durmitor i još par kafića). Da stvar bude gora, vlasnici tih vozila se nalaze u obližnjem kafiću, a u Merkatoru može da se besplatno parkira do 2h.

Danas sam u prolazu video i vozilo vašeg Ministarstva "parkirano" na tom mestu, pa bih vas pitao da li je vaš pripadnik nekome napisao kaznu i, ako nije, da li je pozvao nekoga da to uradi umesto njega (parking servis, komunalnu policiju, "običnu" policiju). Ne žalim se zbog parkiranja vašeg vozila jer znam da na to ima pravo kad je službeno lice na zadatku.

Ako ne možete videti sa fotografije, registarska oznaka vozila je П 024-500 i slikano je u 14:50 u četvrtak, 13.11.2014.

Takođe bih vas pitao, da li svaki pripadnik MUP-a može da napiše kaznu za nepropisno parkiranje i da li je dužan da pozove nadležni organ ukoliko primeti nepropisno parkiranje. To vas pitam zato što mi se jednom desilo da policajac nije hteo da učini ništa povodom moje konstatacije da se u njegovom vidokrugu nalazi mnogo nepropisno parkiranih vozila. Žao mi je što nisam zapamtio broj značke i prezime tog policajca, pa da to proverite i kod njega.

U nadi da ću dobiti brz odgovor,

Dušan Popović

Narodnih heroja XX / X

11070 Beograd

Odgovor sledi (dovoljno bi bilo da su napisali samo polsednji pasus...)

Поштовани,

Поводом Вашег поднеска упућеног Министарству унутрашњих послова електронском поштом дана 14.11.2014. године, којим сте указали на непоштовање саобраћајних прописа од стране возача возила са обележјима полиције и изнели примедбе на рад полицијских службеника, обавештавамо Вас да је чланом 62. став 2. Закона о безбедности саобраћаја на путевима (''Службени гласник РС'', број 41/2009, 53/2010, 101/11, 32/2013-одлука УС и 55/2014), прописано да одредбе овог Закона о заустављању и паркирању не примењују се на полицијске службенике у обављању службене дужности ако би обавеза поштовања одредби о забрани заустављања и паркирања возила омела успешно обављање службене дужности.
Чланом 2. истог Закона прописано је да контролу и непосредно регулисање саобраћаја на путевима врши Министарство унутрашњих послова-Управа саобраћајне полиције и подручне полицијске управе.
Чланом 322. став 1. истог Закона прописано је да на видео или фото запису као веродостојне исправе којом се доказује извршење прекршаја , треба јасно да се види: возило којим је извршен прекршај, регистарски број тог возила и битна обележја прекршаја. Такође, да би прекршај могао да се процесуира а након спроведеног прекршајног поступка и реши доношењем осуђујуће пресуде мора да се утврди време и место прекршаја.
Уређаји за надзор и мерење, који се користе у контроли саобраћаја за документовање прекршаја су верификовани од стране надлежних органа и за исте су издати одговарајући атести о исправности. Наведени уређаји за документовање прекршаја евидентирају датум и време извршења прекршаја.
Напомињемо да саобраћајна полиција подржава све активности усмерене на повећањe безбедносне културе свих учесника у саобраћају и сходно томе извршиће провере навода из Вашег поднеска, a месно надлежна организациона јединица министарства благовремено ће Вас обавестити о основаности истог.

С поштовањем.
 
Samo jednom da na dan postave ovde dežurnu službu parking servisa, naplaćali bi se kazni na kilo...
 
U Admirala Geprata gomila sadnica polomljena i oštećena zahvalujući genijalcima kao što je ovaj

Ovaj stalno ovako parkira. Mora da nabije kola tačno na drvo, pa to ti je. Taman posla da je parkirao malo dalje u garaži u Masarikovoj. Otpale bi mu noge kad bi prepešačio nekih 300m do kola.

Ni ostali nisu ništa bolji, obavezno uđu točkom u bašticu ili zakače i iskrive drvo :kafa:
 
Ту је криво градско зеленило јер треба или у потпуности заузети паркинг место или не садити дрво. Тако је и у булевару и потпуно је ретардирано.
 
Somi, i ja sam tako mislio, ali...
SMART, TOYOTA IQ, skuteri, motorcikli. Ovo je odlicno mesto za njih.
 
A da se predlozi parking servisu da izmedju iscrta parking za motcikle , to je ujedno i fin prilaz za ljude koji se tu parkiraju
 
Исто је тако и у Вишеградској између Сарајевске и Кнеза Милоша. Ту се вози слалом јер набију понекад и караван на дрво, па пола аута уђе у траку.
 
Ето одличног предлога, овако је стварно глупо. Мада, пре ће дрво да изваде него то да ураде..
 
Vrh