Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Danas sam sprečio jedno bahato parkiranje (zaustavljanje). Bežanijska kosa, pijaca, stanica 75/74 i lik ispred mene hteo da stane kod objekata brze hrane. Ja leg'o na sirenu (jer je stao i dao levi migavac i čekao da prođu ovi iz suprotng smera) i posle par sekundi je nastavio i skrenuo na parking koji je na 50 metara odatle.

Ko ne zna, tu su uvek zaustavljena vozila (pola na trotoaru, pola na kolovozu), a ima po jedna traka u svakom smeru, plus što je tu stanica autobusa.
 
Nisam znao da ima ova tema, da ne tražim sad po kompu preuzeću sopstvene slike sa sajta http://www.bahatoparkiranje.com ...
Na sred ulice čovek ostavio auto, iako je mogao da ga parkira 20m napred... :roll:
DSC_0591_1410093723.jpg


A sada standardno, Banjica pijaca izdvojeno stajalište koje služi za parking.
DSC_0605_1410094206.jpg

DSC_0679_1410094385.jpg

DSC_0685_1410094748.jpg

DSC_0687_1410094835.jpg


Čovek stao na sred ulice da ode u pekaru...
DSC_0730_1410094691.jpg


Stao na stanicu da ode u maxi...
DSC_0660_1410094509.jpg


Čovek sa italijanskim tablicama stoji na sred ustaničke iz samo njemu znanog razloga, verovatno tako i u Italiji radi...
stanica.jpg


Na sred terminusa čovek parkirao i zagradio bus..
DSC_0652_1410094304.jpg


Prvo sam terao nedeljama taksiste, konstantno 3 ista matorca ovde parkiraju :x
DSC_0584_1410093590.jpg


A onda se situacija poboljšala...
DSC_3177_1412443406.jpg


IMam još dosta sličica, kačim kad nađem u računaru :)
 
astrodule":1a6txbx1 je napisao(la):
Danas sam sprečio jedno bahato parkiranje (zaustavljanje). Bežanijska kosa, pijaca, stanica 75/74 i lik ispred mene hteo da stane kod objekata brze hrane. Ja leg'o na sirenu (jer je stao i dao levi migavac i čekao da prođu ovi iz suprotng smera) i posle par sekundi je nastavio i skrenuo na parking koji je na 50 metara odatle.

Ko ne zna, tu su uvek zaustavljena vozila (pola na trotoaru, pola na kolovozu), a ima po jedna traka u svakom smeru, plus što je tu stanica autobusa.
Астродуле мисли на овај део улице, где се виде овај Голфић и бели комби. То је почетак улице Др. Хуго Клајна, а ту са леве стране слике је зелена пијаца. Ту је сваки дан хаос и саобраћајни и комунални, а још га зачине и ови бахати таксисти.
Слика је од марта прошле године.

 
dsc02098.jpg


dsc02097.jpg


dsc02099.jpg


i tako zastoj tramvaja vozac trama stupa u akciju

dsc02094.jpg


dsc02095.jpg

idemo u rikverc
 
astrodule":1y40hpgz je napisao(la):
Pre neki dan sam pisao Policiji i Komunalnoj policiji u vezi sa parkiranjem na mestima za invalide u tržnim centrima. Dobih i odgovor

Предмет: Обавештење


У Комуналној полицији града Београда, путем електронске поште дана 27.10.2014. године, примљен је Ваш поднесак у којем се обраћате питањем да ли је неко надлежан за паркирање на местима предвиђеним за особе са инвалидитетом у Т.Ц. (Родић, Меркатор, Метро, Темпо, Ушће и Делта Сити) у Београду.
С тим у вези, обавештавамо Вас да надлежност Комуналне полиције у предметној ствари није утврђена ни једним прописом, већ је у надлежности тржних центара чија је то површина.



С поштовањем,

Служба Комуналне полиције

Drugim rečima ne može te niko kazniti (bar sam ja tako shvatio). O Božjim kaznama i griži savesti nećemo raspravljati.

Danas dobih odgovor na moj odgovor gde sam konstatovao da ne postoji način da se bahati kazne i gde sam ih pitao kome da se obratim da se prošire nadležnosti Komunalne policije.

Предмет: Обавештење



У вези Вашег поднеска, примљеног у Комуналној полицији града Београда, путем електронске поште дана 31.10.2014. године, обавештавамо Вас да je Одлуком о комуналном реду („Службени лист града Београда“, број 10/11, 60/12 и 51/14) у циљу заштите површина јавне намене и површина у јавном коришћењу забрањено кретање, заустављање или паркирање возила на јавној зеленој површини, зеленој површини око објекта јавне намене и зеленој површини у јавном коришћењу…



Комунално-полицијске и друге послове на одржавању комуналног реда уређеног овом одлуком и контролу примене одлуке у складу са Законом о комуналној полицији и другим прописима, врши комунална полиција.



Одлуком о јавним паркиралиштима ("Сл. лист града Београда", бр. 12/2010 - пречишћен текст, 37/2011, 42/2011 - испр., 11/2014, 30/2014 и 34/2014) уређују се услови и начин организовања послова у обављању комуналне делатности oдржавања јавних простора за паркирање, као и услови коришћења јавних паркиралишта на територији града Београда.



Поменутом Одлуком јавним паркиралиштима забрањено је: паркирање возила супротно саобраћајном знаку, хоризонталној и вертикалној сигнализацији (паркирање на претплатном паркинг месту, ометање коришћења паркиралишта и др)…



Послове инспекцијског надзора над применом ове одлуке и аката донетих на основу ове одлуке, као и над обављањем комуналне делатности врши комунална инспекција градске општине.

Комунално-полицијске и друге послове контроле начина коришћења јавних паркиралишта у складу са одредбама ове одлуке и контролу примене одлуке у складу са Законом о комуналној полицији и другим прописима, врши комунална полиција.





С обзиром да је у питању приватна својина, можете се за решење свог проблема, обратити надлежној служби тих центара.





С поштовањем,



Служба Комуналне полиције
 
Danas je prošlo mesec i po dana kako sam se obratio mejlom Komunalnoj policiji i Parking servisu povodom ovog problema:

nepropisno-parkiranje-nb.jpg


Sve sam bio detaljno objasnio, zaokružio, mapirao i sve u nadi da će makar odgovoriti. naravno ništa. Danas sam opet svima poslao plus Beokomu. Katastrofa.
 
Odgovor koji ćeš dobiti

"dana tog i tog, bili smo na predmetnoj lokaciji i nismo zatekli nepropisno parkirana vozila"

Ja se plašim da je jedino rešenje za taj prostor da se napravi parking (kao preko puta Arene) na ovim velikim zelenim razdelnim ostrvima :(
 
astrodule":2hg9pwxy je napisao(la):
Odgovor koji ćeš dobiti

"dana tog i tog, bili smo na predmetnoj lokaciji i nismo zatekli nepropisno parkirana vozila"

Ja se plašim da je jedino rešenje za taj prostor da se napravi parking (kao preko puta Arene) na ovim velikim zelenim razdelnim ostrvima :(

To bi bila laž najvećih razmera, jer ne postoji doba dana, godine kada ovde nema vozila. Svaki put kad dolazim iz grada moram da napravim polukuržno ovde i ne mogu da vam opišem koliko je nezgodno jer se ne vidi ništa od ovih parkiranih idiota. I sad ispred zgrade gledam dva mrmana, jedan diplomatske table, kako na sred trave parkiraju vozila. 20 metara pored pauk diže lika sa trotoara koji je pustiahija, nigde nikome ne smeta. I ja siđem i pitam ga i naravno delegira sve na inspekciju, kako ne mogu ništa bez njih. Tuga i jad.
 
astrodule":1nafwvr3 je napisao(la):
Ja se plašim da je jedino rešenje za taj prostor da se napravi parking (kao preko puta Arene) na ovim velikim zelenim razdelnim ostrvima :(
možda u sklopu izgradnje metroa, kada će ta ostrva ionako biti devastirana
 
@Trejsi Koliko sam takvih laži ja dobio do sada (čak i za Omladinskih brigada, a najskoriji slučaj je za "parking" ispred bivšeg Centrotekstila (dijagonalno od starog Merkatora).

Taj deo koji si opisao je toliko problematičan da se nekad parkira i u tri reda, a biće još gore kad se napravi nova zgrada iza Soc Gen.

Ova lokacija je kao izmišljena za onaj novi sistem gde samo slikaju nepropisno vozila i pošalju u centar.
 
То ми никада неће бити јасно. Не постоји лакши новац до овог за непрописно паркирање. У једном дану могу хиљаду аутомобила да усликају и казне само на пар локација.
 
Ja imam teoriju da time čuvaju socijalni mir.

Evo primera : skoro svi koje znam da im je pauk odneo kola su krivili prvo pauk, pa državu, a retko ko na kraju prizna da je mogao da parkira na legalnom mestu koje je malo dalje.

Možda bi rešenje bilo da smanje kaznu, ali da više kažnjavaju.
 
Ма... То је и мени зет рекао када су му однели ауто у блоковима где живи зато што га је паркирао на трави. Био му Ђилас крив. Када сам га питао што није паркирао преко пута, педесетак метара далеко, рекао ми је да је далеко од зграде.
И ови што се паркирају у Булевару Зорана Ђинђића имају паркинг испред зграда са леве стране где увек има током дана места, али треба прећи шест трака у том случају.
 
I ne razumem to što je pauk jedino rešenje, dovoljno je da saobraćajac sam prošeta 100 metara i napiše kazne i fino za brisač. I da, ne mora saobraćajac, može i komunalac. Svi znamo napamet 5 mesta gde ima masovnog nepropisnog parkiranja.
 
vladimir79":17v8zn50 je napisao(la):
Ма... То је и мени зет рекао када су му однели ауто у блоковима где живи зато што га је паркирао на трави. Био му Ђилас крив. Када сам га питао што није паркирао преко пута, педесетак метара далеко, рекао ми је да је далеко од зграде.
И ови што се паркирају у Булевару Зорана Ђинђића имају паркинг испред зграда са леве стране где увек има током дана места, али треба прећи шест трака у том случају.

Ja živim sa leve strane ako misliš na blok 22 i ne znam odakle ti to da tu ima mesta? Ceo blok 22 i 21 su okupirani svaki radni dan. Subotom i nedeljom je neprepoznatljivo, nigde automobila. Ovde treba pod hitno zonirati.
 
U ovom delu oko bul. zorana djindjica nema vise mesta ni za leba, ali nije nikakav razlog da se dozvoli bahato parkiranje. lepo da stave zonu i sve bi rešili. Jednostavno uz ovolike poslovne zgrade nemoguce da se napravi dovoljno parkinga, jos su oko Grawe zgrade zaravnali nekoliko placeva i pretvorili u privremeni parking, inače bi bio pravi haos.

Parking koji je blizu i uvek prazan je kod Sava centra, ali on se plaća i gle čuda, zvrji prazan.
 
A da, ovo je jedina zemlja gde je slodno parking mesto posmatrano kao osnovno građansko pravo. tako ako se neko drzne da zabrani čoveku da parkira na trotoar pod svoj prozor, hoće odmah da bije ili ruši vlast.
 
ja sam za zoniranje tog dela NBG, ali bih ipak sačekao do prve linije metroa, jer će pritisak na iovako loš JGP biti neizdrživ
 
Idi bre Mekbejn, to je praktično nikada :) Slažem se da će gužve biti povećane, ali mala promena u broju vozila GSPa ispegla nebrojeno mnogo automobila koji sada guše ovaj deo.

A ovi sa konkretnog parkirališta su ionako došli da jedu, samo će se preorjentisati negde drugde, oni ni ne rade ovuda.
 
@trejsi
Онај део прекопута СЦ је стално пун, али овде током дана сам увек нашао пар места празних. Увече не.

@dusanbg
Не баш. Има их који стоје и по 24 часа. Или целу ноћ.
 
Za deo od Bulevara Z.Đ. od Arene do Sava Centra nema spasa. Čak i dok sam radio (baš preko puta Grineta) pre dosta godina je bio problem za parkiranje u tom bloku, a sad još više.

Zoniranjem bi se samo povećala gužva u blokovima 21 i 22. Možda bi najbolje bilo da se tu napravi parking koji se naplaćuje i da nadležni obilaze stalno taj prostor, jer je činjenica da se najviše vozila tu nalaze u radno vreme.

Inače slažem se da se parking mora plaćati, pa ti vidi šta ti se više isplati.
 
astrodule":22wkwkml je napisao(la):
Za deo od Bulevara Z.Đ. od Arene do Sava Centra nema spasa. Čak i dok sam radio (baš preko puta Grineta) pre dosta godina je bio problem za parkiranje u tom bloku, a sad još više.

Zoniranjem bi se samo povećala gužva u blokovima 21 i 22. Možda bi najbolje bilo da se tu napravi parking koji se naplaćuje i da nadležni obilaze stalno taj prostor, jer je činjenica da se najviše vozila tu nalaze u radno vreme.

Inače slažem se da se parking mora plaćati, pa ti vidi šta ti se više isplati.

Kako misliš da bi se zoniranjem tih blokova tu povećala gužva? Treba izgraditi parking ispred Sosijete Ženerala i dole ispred Hipo banke, u sredini gde je sada zelenilo. Nažalost, to je izgleda jedino rešenje + zoniranje.
 
Vrh