Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

А шта ти ниси знао за ово ?
"Паркирају" они на бициклистичкој стази и тротоару све у десет, и тако сваки дан. Погледај мало претходне стране има још слика.
 
Kladionica, kafić, autoperionica.

Magični trougao bahatog parkiranja
 
I sve to preko puta zgrade Policije! PREKO PUTA!!!

Nego, zar nije trebalo od oktobra da počnu da kažnjavaju sa onim uređajima kojima samo slikaju i odmah pišu kaznu?
 
Ово је тотално расуло... У 27. марта, Краљице Марије и околним улицама сам приметио увече да људи из Паркинг сервиса прођу пауком и сликају возила, али ниједно не односе. Да ли то спада у најављено "сликање и писање казни" или то они онако рекреативно? :)
 
Гага":14ipnpmu je napisao(la):
А шта ти ниси знао за ово ?
"Паркирају" они на бициклистичкој стази и тротоару све у десет, и тако сваки дан. Погледај мало претходне стране има још слика.
Знао сам за тротоар и бициклистичку стазу, али да остављају у траци то нисам. Нисам ту често пролазио има два месеца, али се не сећам да је раније било тако.
 
Све више и све чешће се бахато паркира на тој траци.

Што се тиче сликања бахатих од стране комуналне полиције то је почето да се ради сад од 01. октобра.

Фотографија и казна за непрописно паркирање стижу на кућну адресу
Комунални полицајци ће од првог октобра фотографисати ауто остављен на недозвољеном месту и слику ће слати у „Паркинг сервис” који ће власнику проследити електронски налог за плаћање казне
Комунални полицајци ће од првог октобра имати право да непрописно паркиран аутомобил на улици фотографишу и ту фотографију ће прослеђивати уз помоћ апликације инсталиране на таблету диспечерској служби ЈКП „Паркинг сервис”. Заједно са фотографијом „Паркинг” ће казну послати на кућну адресу власника аутомобила. Контролори „Паркинг сервиса” неће фотографисати возила.
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... su.sr.html
 
ja isto do pre par meseci nikada nisam video vozilo u traci, ali sada je već postala česta slika. Prosto neverovatno imajući u vidu broj autobuskih linija i intenzitet saobraćaja.

Valjda videli da mogu u gradu, pa ajd i nbg.

Sličan problem je i onaj u J. Gagarina preko puta Piramide gde parkiraju i na trotoaru i u desnoj traci.
 
Tako je otkako su otvorili kafiće. Čak su spustili ivičnjak kod stanice da se lakše popnu na trotoar.
I nije samo tu već i u celoj desnoj traci kod pijace.
 
Juče su kod instituta za majku i dete (u Paviljonima) slikali nepropisno parkirane.

Malo pre je u Omladinskih brigada bilo parkirano 5 vozila u desnoj traci (kod kafića i perionice)
 
Danas u Oml.Brigada guzva u smeru ka blokovima vec od opstine.A sve zbog silnih dzipova parkiranih u traci pored svih onih kafica...Dajte meni da vodim parking servis platu NE trazim ja cu resiti Beogradske bitange koje parkiraju gde hoce. Olos.
 
Станица или паркинг? Заклопача..
9c59dc4264f55498bafc679259e2e5af.jpg
 
Meni se čini da je bahatost što se tiče parkiranja i zaustavljanja naglo povećana u poslednje vreme (mesec, dva).

Zaustavljanje i parkiranje pola na ulici pola na trotoaru, pa ovo u Omladinskih brigada, u nekim ulicama desna traka je neupotrebljiva od vozila. Više ni sva 4 ne pale...
 
Tačno, poslednjih mesec dva je krenulo agresivnije parkiranje u desnoj traci u Omladinskih brigada i prosto je nerovanot kako policija ne reaguje. Ova traka praktično služi za brdo autobuskih linija koje tuda prolaze i kada naiđe par autobusa eto bespotrebne gužve.
 
Sta nosili sami sebi kola jel moguce , da vidimo koliko ce potrajati
 
Па баш и не носе сами себи. Али у сваком случају је налог-наређење стигло од саме полиције. Наравно прво треба почистити у свом дворишту.
У сваком случају веома позитивно.
 
Pre neki dan sam pisao Policiji i Komunalnoj policiji u vezi sa parkiranjem na mestima za invalide u tržnim centrima. Dobih i odgovor

Предмет: Обавештење


У Комуналној полицији града Београда, путем електронске поште дана 27.10.2014. године, примљен је Ваш поднесак у којем се обраћате питањем да ли је неко надлежан за паркирање на местима предвиђеним за особе са инвалидитетом у Т.Ц. (Родић, Меркатор, Метро, Темпо, Ушће и Делта Сити) у Београду.
С тим у вези, обавештавамо Вас да надлежност Комуналне полиције у предметној ствари није утврђена ни једним прописом, већ је у надлежности тржних центара чија је то површина.



С поштовањем,

Служба Комуналне полиције

Drugim rečima ne može te niko kazniti (bar sam ja tako shvatio). O Božjim kaznama i griži savesti nećemo raspravljati.
 
Savest ne postoji. Da postoji bio bi ogroman broj onih koji stogriže ulici i udaraju glavom o zid dok ne prokrvari zbog griže savesti.
 
Inače ovo u Savskoj je potrajalo dva dana. Opet su tu. U manjem broju, ali su tu automobili.
 
Vrh