Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Ponekad imam utisak kao da su neki ljudi ceo život živeli u inostranstvu i da su sada došli da obiđu zemlju svojih roditelja, o kojoj znaju samo da se nalazi na Balkanu i da je rodno mesto njihovih roditelja, a ne da celi život žive ovde.​
Ako je tebi ovo prihvatljivo uz objasnjenje "sta ocekujes, ovo je Srbija", onda zaista sa tobom nema rezona diskutovati. Kad ti se sutra neko istovari pred vratima bas me zanima da li ces i dalje ostati pri ovakvom tumacenju pojava u ovom gradu
 

Narod treba da stane iza ovog čoveka... Ovo nije nasilje već vaspitavanje...

On ih navodno nije video od vozila koje je bilo pored njega u traci i pokušao je da izbegne udarac, ali nije uspeo.

Ovo je tipična situacija u Beogradu.... Staneš nekome da prođe na pešačkom, a ovaj pored tebe proleti preko pešačkog i zamalo pokosi pešake... Očigledno je ovaj "mladi doktor" malo nervozan, pa mu auto u susednoj traci koji je stao ispred pešačkog nije dovoljan signal da nailaze pešaci. Glupo je opravdanje da ih nije video od vozila u susednoj traci koje se zapravo zaustavilo da propusti pešake.
 
Омиљено место за бахате инвалиде у мозак, преко пута моје зграде (на Бежанијској коси) улица Виктора Новака код броја 1, и угао са Рашка Димитријевића

05.01.2024.
IMG_20240105_113814_resized_20240106_074810482.jpg
IMG_20240105_113821_resized_20240106_074809441.jpg


20.01.2024.
IMG_20240120_130149_resized_20240120_024614568.jpg
IMG_20240120_130200_resized_20240120_024614166.jpg
 
Ovo je tipična situacija u Beogradu.... Staneš nekome da prođe na pešačkom, a ovaj pored tebe proleti preko pešačkog i zamalo pokosi pešake... Očigledno je ovaj "mladi doktor" malo nervozan, pa mu auto u susednoj traci koji je stao ispred pešačkog nije dovoljan signal da nailaze pešaci. Glupo je opravdanje da ih nije video od vozila u susednoj traci koje se zapravo zaustavilo da propusti pešake.

Očajna vozačka kultura, mnogo puta mi se desilo pri ozbiljnijoj brzini da već daleko napred vidim čoveka koji već duže stoji na pešačkom, a gomila vozila prolazi pored njega. Uvek stajem, ali je to uvek stres zbog ovih iza tebe koji se zaleću. Za 20+ godina aktivne vožnje i verovatno 300k km nemam jedno jedino čukanje za koje sam kriv (pu pu), a 3x su mi se zalepili nazad, doduše 2x bez štete, a jednom samo (ozbiljnije) materijalne i to sva 3 puta nije bilo nikakvog naglog kočenja, nego bukvalno stajao u mestu već neko vreme na semaforu ili pri čekanju kolone za skretanje. Nego debili bleje okolo, kucaju poruke i sl. Uvek kažem ljudima, nije toliko strašno ako pričaš telefonom (ne podržavam ni to), ali je stravično opasno kuckanje poruka!

Inače ova opisana situacija je čest slučaj teških povreda i gubljenja života u gradu, što je generalno ređe zbog manjih brzina. Pešak očekuje da može da prođe, jer eto stao mu je prvi, već je na pešačkom i šeta, ali ne kapira da ga bolid koji dolazi iz druge trake zaista ne vidi, a nema osećaj da mora da uspori maksimalno. Dešavalo mi se da u svojstvu tog koji stane, procenim da moram da zatrubim radi upozorenja ako vidim da i pešak i ovaj pored idu brzo. Jbg, saobraćaj je skup svakakvih vozača, neiskusnih, uplašenih, bahatih, drogiranih, pijanih, lošeg vida ili refleksa, a i svima nam se desi trenutrak nepažnje. Nasilje nije rešenje, ali da sam pandur, imao bih verovatno težak bol u preponama koji bi me verovatno sprečio da nađem ovog što je iznabadao doktora.
 
u bg, posto je jelte ogroman grad, stvarno ima idiota vozaca, kojima bih pozeleo sve najgore (iako to nije hriscanski jelte) ali ni pesaci nisu cvecke, pogotovi klinci hipnotisani telefonima, prelaze ko muva bez glave

pogotovo je problem sto ilegalnih parkiranih auta ima sve vise, po krivinama ili raskrsnicama, koje bas smanjuju preglednost, nocu vozim sporo ko da sam naduvan, jer ne znam da li ce neko da mi iskoci odnekyd
 
Dok im jednog jutra neki dekica ne popizdi, pa izgrebe 50 auta šrafcigerom...
Što mora dekica? Evo, mene nije mrzelo da jednom siđem sa sedmog sprata, kad sam sa terase videla jednog koji se parkirao na travi (a bilo mesta i bio praznik, zona se nije plaćala uopšte) i polomim mu oba brisača. I ostavim mu poruku na papirčetu, sve probrane reči.

A nisam dekica. Ni bakica.
 
Омиљено место за бахате инвалиде у мозак, преко пута моје зграде (на Бежанијској коси) улица Виктора Новака код броја 1, и угао са Рашка Димитријевића

05.01.2024.
Pogledajte prilog 186728Pogledajte prilog 186729

20.01.2024.
Pogledajte prilog 186730Pogledajte prilog 186731
Gago, cosak u Raska Dimitrijevica je takav, ukljucujuci i 2 kod MUP-a
 
Što mora dekica? Evo, mene nije mrzelo da jednom siđem sa sedmog sprata, kad sam sa terase videla jednog koji se parkirao na travi (a bilo mesta i bio praznik, zona se nije plaćala uopšte) i polomim mu oba brisača. I ostavim mu poruku na papirčetu, sve probrane reči.

A nisam dekica. Ni bakica.

Ma bio je u vestima neki dekica koji je u Južnom Bulevaru nekoliko dana za redom grebao auta.
 
Jutros na plavom mostu, čekamo zeleno. Dva auta prolaze kroz crveno. Jedan skreće levo, ulazi u kontra smer, obilazi kolonu, u kontra smeru prolazi kroz Slap pumpu, pa onda obilazi kolonu na ukljucenju na AP..... Pod punim gasom, bez ikakvog oklevanja.

Da li uopšte rade kamere na semaforima? Koliko samo ja prolazaka vidim dok vozim, sumnjam da možemo EXPO finansirati samo od kazni.
 
Postoji mapa kamera na kojoj je obeleženo šta koja snima: žutu traku, crveno svetlo, prekoračenje brzine...
 
Idemo novo zezanje sa Komunalnoj.

Svi znamo da u svakom trenutku ispred stare republičke skupštine imamo automobile raznih mudonja na trotoaru ispred spomenika Nikolaju II Romanovu.

I tako ja priupitam da li sme tu da se parkira i dobijem sledeći odgovor (vrv najduži do sada odgovor)

Поштовани, достављамо Вам одговор Комуналне милиције у вези Вашег питања за паркинг у Краља Милана испред споменика цару Николају II Романову: У вези поднеска достављеног комуналној милицији Секретаријата за инспекцију, надзор и комуникацију, преко Сектора за комуникацију дана 18.01.2024. године, који се односи на питање да ли је дозвољено паркирање на тротоару, у улици Краља Милана, испред споменика цару Николају II Романову, обавештавамо Вас да комунални милиционари, у складу са овлашћењима прописаним Законом о комуналној милицији („Службeни гласник РС", број 49/19) и Одлуком о комуналној милицији („Сл. лист града Београда'' бр. 101/2019 и 83/2022) предузимају мере у циљу спречавања непрописног паркирања на јавним површинама и површинама у јавном коришћењу. Чланом 23. Одлуке о комуналном реду („Службени лист града Београда“, бр. 10/11, 60/12, 51/14, 92/14, 2/15, 11/15, 61/15, 75/16, 19/17, 50/18, 92/18, 118/18, 26/19, 52/19, 60/2019, 17/2020, 89/2020, 106/2020, 138/2020, 152/2020, 40/2021, 94/2021, 101/2021, 111/21, 120/2021, 19/2022, 96/2022, 109/2022, 41/2023 и 65/2023), одређене су јавне површине на којима је забрањено кретање, заустављање или паркирање возила, међу којима су: дeо тротоара који нијe обeлeжeн за паркирањe, односно паркиралиште изван границe обeлeжeних паркинг мeста, мeсто на коме би сe онeмогућио или отeжао приступ другом возилу ради паркирања или излазак возила са паркиралишта, колски улаз, односно излаз из зградe или дворишта, саобраћајна трака или трамвајска баштица намeњeна искључиво за крeтањe возила јавног прeвоза путника, као и заустављање, паркирање или остављање возила којим се омета коришћење пешачке комуникације, прилаз објектима, коришћење противпожарног пута, колског пролаза између стамбених зграда, интерне саобраћајнице и слично, и др. Грађани пријаве поводом непрописног паркирања возила могу упутити сваког дана позивом броја Сервисног центра града Београда: 11-0-11, у времену од 00-24 часа или путем електронске поште: servisnicentar@beograd.gov.rs, по којима ће комунални милиционари поступити у најкраћем могућем року и у складу са затеченим стањем предузети мере на које су овлашћени, уз напомену да патрола може предузимати мере из оквира своје надлежности само уколико, у тренутку контроле, на лицу места уочи нарушавање комуналног реда

Sve u svemu, zatim sam slikao i prijavio vozila i dobio sutradan odgovor.

Одговор Комуналне милиције: Патрола комуналне милиције извршила је контролу пријављене локације и том приликом нису затечени наводи из пријаве.

Naravno da sam se nasmejao u sebi, pa sam jutros prošao tamo i poslao im ovu poruzku

Zamooio bih da sledeći put patrola Komunalne milicije potkrepi svoju tvrdnju fotogarfijom i vremenom kada su kontrolisali predmetnu lokaciju

Naravno, uvek sam uz prijavu slao i fotke.
 
Bravo dišo, ovo sam već duže vremena planirao da uslikam, tolika drskost je neverovatna, čak veća nego ispred Franša. Ruku na srce ista je to fela.

Pritom je sramotno, jer zaklanjaju spomenik caru Nikolaju II.
 
Ako je tebi ovo prihvatljivo uz objasnjenje "sta ocekujes, ovo je Srbija", onda zaista sa tobom nema rezona diskutovati. Kad ti se sutra neko istovari pred vratima bas me zanima da li ces i dalje ostati pri ovakvom tumacenju pojava u ovom gradu
Ja sam pošao od pretpostavke da razumeš razliku u pisanju između ličnog nezadovoljstva sa nečim na šta se ukazuje i osvrtanja na moje mišljenje o čuđenju nekih ljudi zašto sistem ne funkcioniše kako bi trebalo. Prevedeno na prost jezik, to što sam tvoje čuđenje nefunkcionisanjem sistema prokomentarisao kako sam prokomentarisao ne znači da se slažem sa time što je ovaj široki pojas uzurpiralo dvoje vozila.

A ako si čitao šta sam pisao na forumu, onda si sigurno primetio da sam se borio i izborio da se u mom kraju ne grade soliteri na klizištu, ali i da redovno prijavljujem raznorazne stvari po gradu, da se bavim poboljšanjem gradskog prevoza i da sam neke stvari i uspeo da realizujem...​
 
NIsam jutros stigao da slikam majstora koji je u garaži Obilićev venac stao na onaj plavi deo između dva spojena invalidska mesta, koji je pritom jasno obeležen. Šta će invalidima taj prostor, oni umeju da ulaze i izlaze kroz šiber.
 
NIsam jutros stigao da slikam majstora koji je u garaži Obilićev venac stao na onaj plavi deo između dva spojena invalidska mesta, koji je pritom jasno obeležen. Šta će invalidima taj prostor, oni umeju da ulaze i izlaze kroz šiber.

ima ih raznih... sinoc sma u bloku 28, ona invalidska mesta blizu nove zgrade kod kruznog toga... neki s bembarom zauzeo oba po sred, a ima ogroman papir preko tablica, samo se bg vidi... nisam slikao, da se ne pobijemo na ledu, moze se oklizne pa slomi kuk

kao neko ko je imao invalida u porodici, ne znam sta da kazem, kada te snadje ta muka bash je gadno... zato oni koji se zale kako ima mnogo invalidskih mesta po trznim centrima.. prosetaj tebra, sluze te noge, budi srecan
 
Предлагао сам комшијама из те зграде да засаде живу ограду, али само одмахују руком !
Pa zato što i te komšije parkiraju tu. I ja bih isto hteo da postavim stubiće u svom kraju na trotoarima, ali to prvi ovi iz zgrade ne bi hteli jer se i oni parkiraju tu. Jednostavno smo prebukirani sa automobilima. Po 3 automobila ima u porodici sad, toga nije bilo ranije.
 
Vrh