Šta je novo?

Bahato parkiranje, bahati vozači i malograđanština

Sve se slažem sa tobom, ali.. može im se, nažalost. Vidiš da imaju i rampu, i da samo odabrani mogu da se bahate.
 
Ne znam kada je zelena površina postala parking zona..?
Postoji neka rampa koja "čuva" ulaz u garažu ali se opušteno parkira na tom prilazu garaži pa onda verovatno da ne smetaju-staju na travu (koje nema više ni u tragovima).
Jel vredi cimati zelenilo da posade nešto tu i da ukinu ovaj parking u blatu?
(Lokacija-vračar, zgrada prekoputa kafane Kalenić...)
Ako hoćeš nešto da postigneš, treba da tražiš da se postave ovi žuto - crni stubovi, pored toga što bi se posadilo zelenilo. Na Bulevaru, kod V parkića sam video gde je posažena živa ograda i oni robusniji automobili se ladno parkiraju preko iste.​
 
Ne znam kada je zelena površina postala parking zona..?
Postoji neka rampa koja "čuva" ulaz u garažu ali se opušteno parkira na tom prilazu garaži pa onda verovatno da ne smetaju-staju na travu (koje nema više ni u tragovima).
Jel vredi cimati zelenilo da posade nešto tu i da ukinu ovaj parking u blatu?
(Lokacija-vračar, zgrada prekoputa kafane Kalenić...)
Pogledajte prilog 160851

Ja mislim da će tu biti relnija situacija da ovi što se tu parkiraju poguraju da im se to lepo asfaltira... Još da nema rampe, odmah bi im to izbetornirali i nacrtali zonu. Kakavo zelenilo...
 
Pisao sam Sekretarijatu da se postave stubići u Žarkovu gde je neki pajser razvalio hidrant na nelegalnom parkingu. Tražio sam da postave stubići u blizini hidranta da se ne parkiraju i dobio ovo od njih:
Fke6pDQX0AA4TIw.png


Reklo bi se prilično bahato i bezobrazno, može im se. Samo ne znam koji im je koncept rada. Da ne rade ništa i primaju za to platu, super koncept nema šta.
 
Mozda nije za ovu temu, ali cisto da sada shvate ljudi fenomen zasto se mnogi ne oglase ako nekoga cuknu na parkingu. Supruga pre 2 dana parkirala auto, i slucajno zakaci auto komsija iz zgrade koje stalno vidjamo. Nije to bilo nista strasno, ali dovoljno da napravi ogrebotinu na braniku. Naravno, pa im je zvonila na vrata, komsija i njegova žena (stariji ljudi) odmah sjurili dole i ok, pitaju da li da idu kod svog majstora ili nekog naseg, i ona imajući poverenja u njih kaze slobodno recite koliko treba nadoknadicemo. Nije problem, kad eto oni se jave za 10 min, saznali navodno koliko bi kostalo da se sve to ispravi i popravi kod njihovog majstora - 26000 din. Ogrebotina je u rangu da se sredi poliranjem, plus su na braniku i druga ostecenja koja oni zele da naplate preko nas. Da je stvarno nesto ozbiljnije nacinjeno prvi bih rekao greska je njena i pokrili bi to koliko god kostalo. Ali gle, sada hoce kod njihovog majstora, jer mu veruju da ce odraditi posao kako valja (iako je do malopre mogao i nas majstor). Mrak mi je pao na oci da sam ih oterao oboje tamo gde ne treba i rekao zeni da se pravi luda ako ista krenu. Tako je mogla od starta da se ponasa i da prodjemo bez ikakve drame, i da se pravimo ludi, ali mene i nju su vaspitali da ostavimo cedulju ili se javimo na vrata ako smo nekoga cuknuli - makar i ne bila neka steta, cisto ljudski da bude lakse i tebi i ostecenoj strani. Sada kapiram da mnogi iz tog razloga ni ne zele da se jave jer se plase ovakvih prica i da ce naleteti na psihopate, pa računaju sto da se maltretiraju kad ionako mogu da prodju bez posledica.
 
Uvek se može popuniti evropski i naplatiti od osiguranja. Samo što odu stepeni.
 
Ja sredio ceo branik za 70€

Btw. Veceras sam prisustvovao sceni gde vozač golfa prolazi na čisto crveno pod gasom dok se sa moje desne strane nalazila patrola, nisu ni prstom mrdnuli.

Imam i snimak, moram ga poslati na hroniku da malo promovišem pripadnike našeg MUPa.
 
Pisao sam Sekretarijatu da se postave stubići u Žarkovu gde je neki pajser razvalio hidrant na nelegalnom parkingu. Tražio sam da postave stubići u blizini hidranta da se ne parkiraju i dobio ovo od njih:
Pogledajte prilog 160880

Reklo bi se prilično bahato i bezobrazno, može im se. Samo ne znam koji im je koncept rada. Da ne rade ništa i primaju za to platu, super koncept nema šta.
Baš su stubići "represivna mera"...
Pa više je ovo iživljavanje sa okom sokolovim represija...dobio sam u nedwlju dana 3x25 hiljada da platim i to sve ispred dečijeg vrtića.. Koliko mi treba vremena da otpratim decu do vrata? A plus nisam nikog ni zagradio ni blokirao...
Obavestenje nisam nikad dobio nego tek posle kad je doslo u Sud. I sta je to ako nije represija?
Nego ih mrzi da se cimaju sa stubićima...
 
Mozda nije za ovu temu, ali cisto da sada shvate ljudi fenomen zasto se mnogi ne oglase ako nekoga cuknu na parkingu. Supruga pre 2 dana parkirala auto, i slucajno zakaci auto komsija iz zgrade koje stalno vidjamo. Nije to bilo nista strasno, ali dovoljno da napravi ogrebotinu na braniku. Naravno, pa im je zvonila na vrata, komsija i njegova žena (stariji ljudi) odmah sjurili dole i ok, pitaju da li da idu kod svog majstora ili nekog naseg, i ona imajući poverenja u njih kaze slobodno recite koliko treba nadoknadicemo. Nije problem, kad eto oni se jave za 10 min, saznali navodno koliko bi kostalo da se sve to ispravi i popravi kod njihovog majstora - 26000 din. Ogrebotina je u rangu da se sredi poliranjem, plus su na braniku i druga ostecenja koja oni zele da naplate preko nas. Da je stvarno nesto ozbiljnije nacinjeno prvi bih rekao greska je njena i pokrili bi to koliko god kostalo. Ali gle, sada hoce kod njihovog majstora, jer mu veruju da ce odraditi posao kako valja (iako je do malopre mogao i nas majstor). Mrak mi je pao na oci da sam ih oterao oboje tamo gde ne treba i rekao zeni da se pravi luda ako ista krenu. Tako je mogla od starta da se ponasa i da prodjemo bez ikakve drame, i da se pravimo ludi, ali mene i nju su vaspitali da ostavimo cedulju ili se javimo na vrata ako smo nekoga cuknuli - makar i ne bila neka steta, cisto ljudski da bude lakse i tebi i ostecenoj strani. Sada kapiram da mnogi iz tog razloga ni ne zele da se jave jer se plase ovakvih prica i da ce naleteti na psihopate, pa računaju sto da se maltretiraju kad ionako mogu da prodju bez posledica.
Ma popunite evropski izvestaj pa u osiguranje...najbezbolnije
 
Ne znam kada je zelena površina postala parking zona..?
Postoji neka rampa koja "čuva" ulaz u garažu ali se opušteno parkira na tom prilazu garaži pa onda verovatno da ne smetaju-staju na travu (koje nema više ni u tragovima).
Jel vredi cimati zelenilo da posade nešto tu i da ukinu ovaj parking u blatu?
(Lokacija-vračar, zgrada prekoputa kafane Kalenić...)
Pogledajte prilog 160851
Не знам да ли је то случај са овом рампом, али приметно је да сличне рампе ничу широм града где станари присвајају делове улица и паркинге који су иначе јавни. Нисам још видео да је нека оваква рампа срушена. Дај брате да се направе нека правила па или да сви ограде (присвоје) просторе испред својих зграда или да се све ово сруши.
 
Nije mozda za ovu temu, ali kad se već spominje rampa.

Da li ove rupe kod ulaza pripadaju javnoj površini ili ulazu? Želeli bismo da to ogradimo. Koga bismo mogli konkretno da pitamo čiji je to deo.

Screenshot_2023-05-05-12-52-21-528_com.google.android.apps.maps.jpg
 
Kome pripadaju trebalo bi da znate sami vi stanari. Izgleda kao da pripada zgradi. Obratite se upravniku, gradskom stambenom...
 
Odete na katastar pa na geosrbiju i pogledate kome pripada
Ove sto zagradjuju mjesta treba slikati i prijavljivati komunalnim neradnicima jedan takav je ugradio stubci na sred ulice da bi sebi osigurao mjesto pa su mu iscupali
Kazu da buši gume onom ko tu parkira
 
Ja sam ziveo u novijoj zgradi sa 5 parking mesta od kojih su dva od starta zagradjena. Parking pripada parceli zgrade, nije "drzavni". Ovi koji su zagradili tvrde da imaju dozvolu grada beograda bez da je pokažu na uvid. Beokom nikad nije potvrdio ni demantovao da li je izdao neku potvrdu za parking koji nije niihov
 
Vrh